Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Malawi : Senegal - 18. ledna 2022   17:00

Malawi
Thomu – Sanudi, Chembezi, Chirwa, Cholopi – Mhone (68. Chester), Idana (79. Ngalande), J. Banda, Madinga (79. Phiri Junior) – Muyaba (68. Mbulu), Mhango.
Thole – Petro, Mbulu, Davie, Chirwa, Banda, Phiri Junior, Chester, Fodya, Ngalande.
Ngwa Blaise Yuven – Elvis Guy Noupue, Carine Atezambong Fomo
Stade Omnisports de Bafoussam
Senegal
E. Mendy – Ciss (86. Ballo-Touré), A. Diallo, Koulibaly, B. Sarr – I. Gueye, N. Mendy (72. Gueye), Kouyaté – Mané, Diallo (60. B. Dieng), Dia (72. Diédhiou).

V dnešním zápase jsme viděli velkou snahu, favorita turnaje, Senegalu o vstřelení gólu. To se mu ale za dva poločasy nepovedlo. Držení míče, bylo 70:21 pro Lvy, střely na branku 3:0. Na přihrávky to bylo dokonce 471:129 pro senegalské Lvy. Jenže na body to skončilo nakonec 1:1. Ve skupině to dopadlo následovně. První skončil s pěti body Senegal, druhá je čtyřbodová Guinea a třetí je Malawi (rovněž se 4 body). To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
90+4'
90+3'
Vypadá to na poslední rychlou akci Lvů.
90+3'
Dlouhé autové vhazování Malawi skončilo na kopačkách Senegalu.
90+2'
Senegal získal míč na polovině hřiště, kde o něj vzápětí rychle přišel. Oba týmy nechtějí chybovat.
90+1'
Plameny získaly míč a dlouhým nákopem hledaly svého útočníka, ten však byl obsazen.
90+1'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Sadio Mané (Senegal) měl být adresátem ostrého centru, ten byl ale příliš dlouhý.
90'
Hra se změnila v nákopovou válku, oba týmy si příliš nevěří.
89'
Senegal to zkoušel nákopem do vápna, ale plameny šly do rychlého kontru, na jeho konci byl Gabadinho Mhango, ten měl ale k míči daleko.
88'
Richard Mbulu (Malawi) se drží za břicho a leží na zemi. Nosítka jsou opět v akci.
87'
Brankář Malawi Charles Thomu je mužem okamžiku, Senegal šel dlouhým nákopem do vápna, kde si Sadio Mané zpracoval míč na prsou a vystřelil. Jenže do míst, kde byl brankář plamenů.
86'
Vinou ošetřování a střídání se přes dvě minuty nehrálo.
86'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Saliou Ciss, přichází Fodé Ballo-Touré.
85'
Yamikani Chester opouští hřiště na nosítkách.
84'
Plameny šly po pravé straně, před vápnem byl faulován jejich útočník Yamikani Chester (Malawi) a nezvedá se.
83'
Lvi získali rohový kop, který ale ani neskončil ve velkém vápně.
83'
Žlutou kartu dostává Charles Thomu (Malawi).
82'
Senegalci drží míč na svých kopačkách, ale do velkého vápna se zatím nedostali.
82'
Na zemi zůstal ležet Bamba Dieng (Senegal), Lvi začnou před velkým vápnem.
81'
Po neuznané penaltě Malawi přišlo na oba týmy hlušší období, nikdo teď nechce vyrobit zbytečnou chybu.
79'
Střídání v týmu Malawi: ze hřiště odchází Chimwemwe Idana, přichází Robin Ngalande.
Střídání v týmu Malawi: ze hřiště odchází Francisco Madinga, přichází Gerald Phiri Junior.
78'
Brankář Charles Thomu (Malawi) zůstal ležet zemi a ukazuje na stehenní sval.
77'
Penalta byla, po přezkoumání VARem, odvolána. Edouard Mendy (Senegal) odkoává od branky.
75'
Chikoti Chirwa (Malawi) tomu pádu přidal, nakonec se rozhodčí půjde přece jen podívat na video.
75'
Rozhodčí se ani nepotřebuje podívat na video.
75'
Chikoti Chirwa (Malawi) upadl ve vápně, to vypadá na penaltu.
74'
Plameny zachytily rozehrávku Senegalu a dostaly se do vápna, vystřelit na branku ale nedokázaly.
73'
Malawi šlo středem, Francisco Madinga (Malawi) se dostal ke střele z dálky, ta ale neměla přesnost.
72'
Nový hráč na hřišti Pape Gueye (Senegal) poslal hlavičku mimo tři tyče branky Charlese Thomu (Malawi).
70'
Tak to byl faul na Richarda Mbulu, před vápnem Senegalu, ale rozhodčí ukazuje, hrajte dál.
69'
Malawi prošlo po pravé straně hřiště, dostalo se k centru na malé vápno, ten ale neměl potřebnou přesnost. Edouard Mendy (Senegal) ho vyboxoval mimo ohrožený prostor.
68'
Ofsajd zastavil útočnou akci Senegalu, míč rozehraje brankáč Charles Thomu.
68'
Střídání v týmu Malawi: ze hřiště odchází Micium Mhone, přichází Yamikani Chester.
Střídání v týmu Malawi: ze hřiště odchází Khuda Muyaba, přichází Richard Mbulu.
67'
Lvi to zkoušeli urvat středem hřiště, kde ale nebyl vůbec žádný prostor.
66'
Prozatím jsme viděli dvě střely na branku, oba střelecké pokusy měl Senegal.
66'
Chikoti Chirwa (Malawi) dlouhým autem poslal míč na polovinu Senegalu, na které Plameny rychle o míč přišly.
65'
Bouna Sarr (Senegal) ztratil míč na pravé straně, Plameny jdou do akce.
64'
Lvi šli po lelé straně hřiště a prokombinovali se do vápna, tam ale o míč přišli.
63'
Lvi se snažili o rychlou kolmici, ale Malawi se s ničím nemazlilo a poslalo míč do autu.
62'
Idrissa Gueye (Senegal) zůstal ležet na zemi a drží se za břicho.
61'
Senegalci nyní mají více ze hry.
60'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Bamba Dieng.
59'
Brankář Charles Thomu (Malawi) je teď v pernamenci.
57'
Žlutou kartu dostává Lawrence Chaziya (Malawi).
56'
Lvi měli dvě obrovské šance ve vápně Malawi, jehož obránci teď zachránili Charlese Thomu od lovení míče ze sítě. Stanley Sanudi fantasitckým skluzem zachránil situaci.
55'
Malawi získalo aut před polovinou hřiště, po faulu na Francisca Madingu (Malawi) měli hráči plamenů k dispozici nákop na branku. Ten ale Lvi ryche odvrátili.
54'
Tak to byla parádně kopnutá standartka, míč se ze 40 metrů snesl přesně na hlavu Bouna Sarra (Senegal), ten ale netrefil zařízení.
53'
Gabadinho Mhango (Malawi) poslal, ze standartky, míč jenom do zámezí.
52'
Francisco Madinga (Malawi) byl faulován před vápnem Senegalu. Plameny mají k dispozici zkrácený roh.
51'
Senegal zahrál míč z rohu na nohu Nampalyse Mendyho, jeho pokus byl ale zablokován obránci Plamenů.
50'
Plameny poslaly míč do autu, teď si musí hráči Malawi na chvíli oddychnout.
49'
Charles Thomu (Malawi) musel po hlavičce Habiba Dially (Senegal) před malým vápnem vytáhnout parádní zákrok.
49'
Tak centr do vápna se zopakuje, rozhodčímu se něco nezdálo.
48'
Lvi mají standartku ze 40 metrů.
48'
Hráči Lvů se dožadují, aby se sudí šel na incident podívat na video, ten jim ale gestikujluje, že celou akci viděl.
47'
Idrissa Gueye (Senegal) se drží za koleno na polovině Malawi.
46'
Segal se snažil projít středem, což se mu i povedlo, ale v boxu o míč přišel.
46'
První dějství nebylo žádnou gólovou hitparádou, fanoušci viděli pouze osm střel mimo zařízení, na branku nešla vůbec žádná. Senegalští Lvi měli častěji míč na svých kopačkách, ale Plameny z Malawi hrozily z rychlých brejků. Zápletka by byla, druhá půle začíná v 18:05
45+2'
45+1'
Rohový kop směřoval na bližší tyčku, kde se po hlavičce Lvů dostal na míč brankář Edouard Mendy (Senegal).
45+1'
Malawi získalo rohový kop.
45'
Senegal se nedostal ke střele na hranici vápna, obrana Plamenů míč rychle odkopla mimo ohrožený prostor.
45'
Nepřesnost na jedné straně stíhá nepřesnost na druhé.
44'
Aktivní Bouna Sarr (Senegal) se nedostal u rohového praporku Malawi k míči. Plameny jdou na balón.
44'
Obraz hry se opticky vyrovnal, ale je to tím, že si Senegalci přestali věři v obraně.
43'
Přihrávka Lvů do vápna neměla přesnost, Plameny jdou na míč.
42'
Stanley Sanudi (Malawi) šel po pravé straně a vyslal centr do vápna, ten byl ale o tři metry delší.
41'
Senegalci jsou po rychlých akcích Plamenů poněkud opařeni.
40'
Brankář Lvů Edouard Mendy si rychle vzal míč po rohovém kopu Plamenů.
39'
Edouard Mendy musel zasáhnout rukou po rychlém náběhu, z levé strany, Chikotiho Chirwy (Malawi).
38'
Teď si Lvi hráli s ohněm. Chimwemwe Idana (Malawi) pronikl do vápna, kde motal hlavu obráncům, jenže jeho přihrávka na neobsazeného spoluhráče nebyla úspěšná.
37'
Senegalci hrají s míčem na polovině soupeře, ale do akce se nemají.
36'
Lvi se pokoušeli projít po levé straně, ale byli hned ozbrojeni.
35'
Plameny získaly rohový kop, který rozehrály nakrátko. Jenže k míči měl nejblíže brankář Edouard Mendy (Senegal).
34'
Lvi ztratili míč na polodině hřiště, ale Malawi se k rozehrávce patnáct vteřin nemělo. Zápas teď opravdu postrádá tempo.
33'
Senegalci z následujícího rohu Plamenů získali rychle míč na své kopačky.
32'
Malawi mělo standartku ze 30 metrů, Gabadinho Mhango (Malawi) trefil hráče ve zdi, od kterého šel míč těsně do zámezí.
31'
Stanley Sanudi (Malawi) poslal aut na hranici vápna, kde byl faulován hráč Plamenů.
31'
Malawi šlo ryycle po pravé straně, ale Saliou Ciss (Senegal) poslal hned míč do autu.
30'
Senegalští lvi se pak snažili o rychlý kontr, ten však byl hned v zárodku zlikvidován.
29'
Plameny získaly faul za polovinou hrřiště a Malawi se snažilo nakopnout balon do vápna. To se mu ale nepodařilo.
28'
Rozehrávka trvala přes minutu, Sadio Mané (Senegal) vyplaval, po centru, na zadní tyči, ale k míči to měl nejblíže brankář Charles Thomu (Malawi) .
26'
Malawi se dopustilo útočného faulu, Senegal rozehrál na pravou stranu, tam byl ale faulován Bouna Sarr (Senegal). Lvi mají k dispozici standartku patnáct metrů před velkým vápnem.
25'
Senegal se snažil projít po levé straně, což se mu podařilo. Poté ale přišlo přenesení hry nalevo, kde byl Bouna Sarr (Senegal), ten to však měl k míči daleko.
24'
Hráči plamenů teď pomeznímu vysvětlovali, že poslední se míče dotkl Senegalec. Pomezní v oblíčení třech fotbaloistů Malawi svůj výrok změnil.
23'
Lvi opět zbytečně faulovali na polovině hřiště a brankář Charles Thomu (Malawi) jde dvacet vteřin k míči.
23'
Trenér Malawi byl s provedením akce svých svěřenců hrubě nespokojen. Míč skončil tři metry nad brankou Senyho Dienga (Senegal).
22'
Khuda Muyaba (Malawi) byl faulován pět mětrů od středového kruhu. Malawi má k dispozici dlouhý nákop.
22'
BRankář Charles Thomu (Malawi) se dostal k nepřesnému centru Senegalu.
21'
Plameny se v útoku dlouho neudržely. Senegalci získali míč ještě před velkým vápnem.
20'
Cheikhou Kouyaté (Senegal) dostal oprávněně žlutou kartu za loket do hlavy. Hráč Lvů se teď ještě dohaduje s rozhodčím.
20'
Žlutou kartu dostává Cheikhou Kouyaté (Senegal).
19'
John Banda (Malawi) zůstal ležet na zemi po úderu loktem.
18'
Teď se téměř minutu nehrálo, ke střídání prozatím nedošlo.
18'
Gabadinho Mhango (Malawi) upadl bez cizího zavinění a drží se za nohu.
17'
Malawi se nákopem dostalo do vápna, kde zůstal i jeho útočník ležet na zemi. Poté se Khuda Muyaba (Malawi) odhodlal ke střele pět metrů před boxem, ale netrefil zařízení.
16'
Plameny se snaží při každé příležitosti tahat čas, aut teď hráč Malawi zahrával skoro dvacet vteřin.
15'
Khuda Muyaba (Malawi) fauloval na středu hřiště, ale sudí vyřešil celou situaci domluvou.
14'
Charles Thomu (Malawi) poslal míč na polovinu soupeře, ale tam ho rychle získali Lvi.
14'
Senegal to zkoušel po pravé sraně, ale Mendy to měl k balónu daleko.
13'
Peter Cholopi (Malawi) poslal raději míč do autu, po rychém náběhu Senegalu po levé straně.
13'
Jenže Senegalci soupeře rychle připravili o míč a začali s postupným útokem.
12'
Plameny získali faul na levé straně hřiště a získali možnost dlouhého nákopu do vápna Senegalu.
11'
Malawi se snažilo o kombinaci na pravé straně, míč šel do vápna, kde ale ryche zasáhla obrana Lvů.
10'
Stanley Sanudi (Malawi) poslal míč až na přední tyč, tam ale byli obránci Senegalu a rychle ho poslali do bezpečí.
9'
Malawi se snažilo projít kolmou přihrávkou středem, ale tam nebyl prostor. Plameny mají alespoň aut před vápnem.
9'
Nehrálo se kvůli ošetřování brankáře plamenů skoro dvě minuty.
8'
Brankář Charles Thomu (Malawi) je ošetřován po poslední akci lvů.
7'
Senegalci dále drží mí na svých kopačkách. Teď to sehráli až do kuchyně, ale před malým vápnem se Sadio Mané (Senegal) nedostal k míči.
7'
Banda to zkouší rozchodit, ale s jeho pohybem to vevypadá nejlépe.
6'
John Banda (Malawi) se drží za koleno, tohle nevypadá pro záložníka Malawi dobře.
5'
Lvi pokračují v dominantním výkonu, nyní šli po pravé straně a poslali míč na hlavu útočníka Habib Dialla (Senegal), ten však hlavičkoval v záklonu. Plameny mají odkop od vlastní branky.
4'
Cheikhou Kouyaté (Senegal) zůstal ležet na zemi, půlminutu se nehrálo.
4'
Plameny pobyly na polovině soupeře necelých dvacet vteřin. Favorit je opět na míči.
4'
Micium Mhone (Malawi) získal Malawi dlouhý aut před vápnem.
3'
Senegal se snažil oslovit svého hrotového útočníka, ale Bouna Sarr (Senegal) to měl k míči daleko.
2'
Charles Thomu (Malawi) bude rozehrávat dlouhý nákop na polovinu Senegalu.
2'
Plameny se dostaly na deset vteřin k míči, ale lvi si ho hned vzali.
1'
Senegal šel hned po úvodním hvizdu na branku, ale pokus Habib Dially (Senegal) byk zblokován. Lvi se poté neprosadili z následného rohového kopu.
1'

Malawi: Thomu – Sanudi, Cholopi, Chembezi, Chirwa – Mhone, Idana, J. Banda, Madinga – Muyaba, Mhango.
Náhradníci: Thole – Chaziya, Petro, Mbulu, Davie, Chirwa, Banda, Phiri Junior, Chester, Fodya.
Trenér: Ronny Van Geneugden

Senegal: E. Mendy – Ciss, A. Diallo, Koulibaly, B. Sarr – I. Gueye, N. Mendy, Kouyaté – Mané, Diallo, Dia.
Náhradníci: S. Dieng, A. Gomis – Cissé, K. Baldé, Ballo-Touré, B. Dieng, P. M. Sarr, Diédhiou, Mbaye, Loum, Gueye, Thiam.
Trenér: Aliou Cissé

Rozhodčí: Ngwa Blaise Yuven – Elvis Guy Noupue, Carine Atezambong Fomo.
Utkání začíná v úterý 18. ledna od 17:00. Podle sázkových kanceláři je favoritem na vítězství Senegal, ale to na tomto turnaji nemusí znamenat vůbec nic.
Malawi, 3. místo, 2z. (1 – 0 – 1), skóre 2:2, 3 body.
Malawi v prvním zápase na turnaji porazilo těsně Zimbabwe 2:1, ve druhém zápase ve skupině pak nestačilo na Guineu 0:1. Nejlepším střelcem týmu je Frank Mnango, ten už na turnaji vstřelil dva góly. Svěřenci, rumunského trenéra Maria Mariniče to mají ve svých rukou, pokud zvítězí půjdou dále.
Senegal, 2. místo, 2z. (1 – 1 – 0), skóre 1:0, 4 body.
Největší favorit na první místo v celém APN si v posledním zápase s Guineou připsal pouze jediný bod a to díky penaltě v sedmé minutě nastavení. Spousta hráčů totiž nemohla do zápasu nastoupit kvůli pozitivnímu testu na kovid. Pokud chtějí Senegalci dále, musejí vyhrát.
Dobrý den vítejte u onlajn přenosu z Afrického pohárů národů. V úterý 18. ledna se proti sobě, ve skupině B ke svému třetímu zápasu na šampionátu postaví týmy Malawi a Senegalu. No a pokud jeden ze soupeřů, tak už s jistou postoupí do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.