Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Maroko : Malawi - 25. ledna 2022   20:00

Maroko
Maroko
45+2' Nasírí  • 70' Hakimí
2:1
(1:1)
Malawi
Malawi
7' Mhango
Maroko
Búnú – Hakimí, Akird, Saïss (C), Masina – Lúzá (80. Barkok), Amalláh, S. Amrábat, Búfál (81. Munír) – Nasírí (88. Abúchlál), al-Kaabí (53. R. Mmaee).
Ndabihawenimana (BUR) – Nguegoue (CMR), Tiama (BFA)
Stade Ahmadou Ahidjo,Yaoundé
Malawi
Thomu – Sanudi (79. Davie), Chaziya, Chembezi, Chirwa – Mhone (45+4. Phiri Junior), J. Banda (C), Idana (80. Ngalande), Madinga (79. Fodya) – Muyaba (46. Mbulu), Mhango.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Ve čtvrtfinále Maroko narazí na lepšího ze zítřejšího zápasu Pobřeží slonoviny – Egypt.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:18.
Malawi zakončilo svou premiérovou účast na Africkém poháru národů v osmifinále. Velkou část první půle dokonce strávilo ve vedení, nicméně na krásnou dělovku Mhanga pár desítek vteřin před přestávkou odpověděl Nasírí. Tím vyvrcholil masivní Marocký tlak. Po změně stran tolik šancí nebylo, ovšem Hakimího parádní přímý kop favoritům na postup vystačil.
90+4'
90+4'
Asi poslední nákop pro Malawi. Sofján Amrábat nedopustil žádné drama a odpálil balon co nejdál od marocké brány.
90+3'
Amrábat přenesl hru na volnější pravou stranu. Hakimího dalekonosný projektil Thomu stěží vyrazil a Munirova dorážka z ofsajdu rozvlnila síť jen z vnější strany.
90+2'
Drobný faul na Mbulua bylo přesně to, co Malawi potřebovalo. Ze standardky však vznikl jen útočný faul a naděje na vyrovnání zase rychle vyprchaly.
90+1'
Nad rámec druhé půle se přidají čtyři minuty.
90'
Ryan Mmaee nespěchá na nohy poté, co se na něm vyfauloval Lawrence Chaziya. Čtvrtfinále už má Maroko na dosah.
89'
Munirova zásilka před branku doručena nebyla. Maroku to ale vadit nemusí, zůstane na útočné polovině díky faulu na Abuchlála.
88'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Júsuf Nasírí, přichází Zakarjá Abúchlál.
87'
Ngalandemu přistál na hrudi výkop Búnúa. Navzdory tomu Malawi u míče dlouho nepobylo kvůli zkaženému centru.
86'
Stain Davie aktivně presoval Akirda. Ten se ho ale nezalekl a u vlastního praporku vybojoval potřebný aut.
85'
Všudypřítomný Ašraf Hakimí byl obětí útočného faulu. Zatím se nekoná ani náznak závěrečného tlaku Malawi.
84'
Nájif Akird definitivní klid Maročanům nedal. Ve vzduchu trochu ukradl balon Saïssovi a sám hlavičkoval nepřesně.
83'
Dennis Chembezi odklidil Hakimího centr na roh. Na záda už mu v ten moment dýchal Ryan Mmaee.
82'
Chirwa promarnil šanci k dlouhému autu do pokutového území v době, kdy jeho zemi zbývá deset minut na vyrovnání.
81'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Sufján Búfál, přichází Munír.
80'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Ímrán Lúzá, přichází Aymen Barkok.
80'
Střídání v týmu Malawi: ze hřiště odchází Chimwemwe Idana, přichází Robin Ngalande.
79'
Střídání v týmu Malawi: ze hřiště odchází Stanley Sanudi, přichází Stain Davie.
79'
Střídání v týmu Malawi: ze hřiště odchází Francisco Madinga, přichází Mark Fodya.
77'
Trpělivá kombinace málem přinesla úspěch. Po přihrávce z levého křídla zakončil Nasírí z prvního doteku o pár centimetrů vedle krajní tyče.
76'
Snad poprvé je k vidění pasáž, ve které si Maročané vyměňují větší počet přihrávek mezi obránci. Malawi příliš nenapadá.
75'
Tempo trochu opadlo. Bezpochyby je to dáno tím, že se Maročané nepotřebují tolik hnát za góly.
73'
Gabadinho Mhango byl načapán v ofsajdu. Příště si svůj náběh za obranu musí načasovat lépe.
72'
Po sedmdesáti minutách konečně může z Maročanů spadnou tlak. Malawi má naopak před sebou velkou výzvu, zbývá mu ještě dvacet minut na vyrovnání.
70'
Maroko právě vstřelilo branku!
Další aspirant na gól turnaje! Po životní trefě Mhanga se nádherně prosazuje také AŠRAF HAKIMÍ. Přímý kop zatočený přesně do horního rohu brány byl nad síly brankáře Thomua.
69'
Žlutou kartu dostává Gabadinho Mhango (Malawi).
68'
Gerald Phiri Junior čistě vypíchl balon Hakimímu. V dalším souboji ale fauloval a Thomu se chystá na další standardku.
67'
Penalta nařízena nebyla. Maročané se museli spokojit s rohem a velmi nepřesnou hlavičkou Nasírího.
66'
Hakimího přihrávka se v pokutovém území zastavila o ruku Chembeziho. Hlavní rozhodčí hned signalizuje, že se bude radit s kolegy u videa kvůli možné penaltě.
65'
Ryan Mmaee byl u největší šance Maroka ve druhé půli. Z tečované střely každopádně vznikl jen další špatný roh Búfála.
64'
V porovnání s koncem poločasu Malawi rapidně zlepšilo organizaci v obraně. Díky tomu se teď nenervovalo kvůli rohovému kopu.
63'
Trochu rušno bylo před marockou brankou až na základě Madingova centru. Gerald Phiri Junior na něj jen těsně nedosáhl.
62'
Búfálovi se realizace standardní situace z levého křídla vůbec nevydařila. Malawi mohlo do protiútoku, ale to by Mhango nesměl míč lacino odevzdat Búnúovi.
61'
Stanley Sanudi je potrestán za docela zbytečný skluz na Búfála žlutou kartou.
60'
Držení míče: 76 % – 24 %.
59'
Nakonec nakopávaný balón hranici vápna ani nepřeletěl a na tahu jsou zase hráči z Maroka.
58'
Hakími postrčil Bandu a Malawi bude moci po dlouhé době poslat míč před Búnúa.
57'
Sufján Búfál dlou kličkoval na levém okraji velkého vápna. Ku prospěchu věci to moc nebylo, následně totiž přihrál Bandovi.
56'
Búfál neodcentroval přes Sanudiho. Maročané aktivovali re-presink, ale Lúzá útočnou akci při životě neudržel.
55'
Thomu nechal proletět Masinův centr do autu, i když u jeho levé tyče ještě číhal čerstvý Ryan Mmaee.
54'
Z několika hlavičkových soubojů přistál balon v dlaních malawského gólmana, jenž po změně stran neměl žádnou těžší práci.
53'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Ajúb al-Kaabí, přichází Ryan Mmaee.
52'
Při setkání dvou sedmnáctek fauloval Banda otáčejícího se Búfála. Na programu je střídání a až potom standarkda z osy.
51'
Mhango vybíhal za nákopem z ofsajdu. I tak byl u balonu jako první brankář Sevilly.
50'
Amalláhova nevynucená ztráta balonu nechává kopat od brány také Charlese Thomu.
49'
Badinga to zkusil z větší dálky. Búnú práci neměl, byť ho čeká rozehrávka od marocké brány.
47'
Po malawském ofsajdu Maročané na nic nečekali. Během pár vteřin si do palebné pozice doběhl Búfál, jenže v zakončení byl znovu nepřesný.
46'
Střídání v týmu Malawi: ze hřiště odchází Khuda Muyaba, přichází Richard Mbulu.
46'
Začátek tohoto osmifinálového utkání mělo z pohledu nezaujatých pozorovatelů asi nejlepší možný začátek, protože outsider z Malawi se v sedmé minutě dostal do vedení prostřednictvím nádherné dalekonosné střely Mhanga. Ten později nedal šanci na 2:0 a od té doby už byl k vidění jen masivní tlak Maročanů. Ti měli spoustu příležitosti na srovnání stavu, dvakrát trefili tyč a k tomu několikrát ztroskotali na zákrocích Thomua. Gól na 1:1 se zrodil až v nastavení, hlavou se trefil Nasírí.
45+4'
45+4'
Střídání v týmu Malawi: ze hřiště odchází Micium Mhone, přichází Gerald Phiri Junior.
45+3'
Thomu špatně vyběhl pro další centr a byla z toho dokonce šance na bleskový obrat! Amalláh však hlavičkoval před prázdnou brankou nad břevno.
45+2'
Velká úleva pro Maročany, kteří mají v kapse vytoužené vyrovnání! Masina na levém konci hřiště přenechal míč Amalláhovi. Na jeho centr si naskočil JÚSUF NASÍRÍ a Thomu nestihl zvednout ruce nad hlavu, kudy prudká hlavička prosvištěla do sítě.
45+2'
Búfál přetáhl centr od rohového praporku do míst, kde neměl k dispozici žádného kolegu v červenozeleném dresu.
45+1'
Nastavují se 3 minuty.
45'
John Banda vypíchl balon Amalláhovi. Před pokračováním se bude muset znovu ošetřovat, starosti má Mhone.
44'
Amalláhova nepřesnost pomohla přetížené obraně Malawi. Mhone vystartoval do protiútoku, ale vzal si až moc velké sousto.
43'
Ímrán Lúzá v dalším zámku hezky prostrčil balon na Búfala, jenž těsně před gólmanem netrefil cíl v podobě vzdálenějšího horního rohu brány.
42'
Sufján Búfál dostal od Madingy prostor na kličku uvnitř vápna. Zprava mířil do protipohybu gólmana, ale Thomu ještě stihl dát před letící míč své nohy.
41'
S papírovým outsiderem zatím hraje i paní štěstěna! Hakimího přízemní střelu vytáhl Thomu na svou pravou tyč.
40'
Od brejku Mhanga Malawi ani jednou nevystrčilo útočná tykadla. Neustále musí čelit houževnatým atakům Maročanů, kteří by rádi srovnali ještě před pauzou.
38'
Obraně Malawi ulevil až Khuda Muyaba. Na polovině hřiště natáhl krok a vynutil si faul Sofjána Amrábata.
37'
Charles Thomu vyboxoval další dlouhý míč do klidnějších vod, nicméně jeho spoluhráči znovu nedokázali projít ani přes půlící čáru.
36'
Saïssův nákop si ve společnosti Sanudiho přece jenom převzal Búfál. Zleva pak nahrál před bránu, ale nedostatečná razance Nasírího střely rozhodla o pohodlném zákroku Thomua.
34'
Standardku zprava vytvořil Ímrán Lúzá. Perfektní centr si v malém vápně našel Saïss a nastavenou nohou orazítkoval horní tyčku!
33'
Francisco Madinga dostává první žlutou kartu za skluz na zrychlujícího Hakimího.
31'
Chembeziho předchozí kopanec dost omráčil. Ze hřiště bude muset být odnesen na nosítkách, což je velká komplikace pro obranu Malawi.
30'
Držení míče: 78 % – 22 %.
29'
Chembezi odnesl Nasírího pokus o akrobatické zakončení nůžkami. Podle všeho jej útočící Maročan zasáhl kopačkou do hlavy.
28'
Z rohového kopu už Maroko nic dalšího nevymyslelo. Novou akci teď buduje až od brankáře Búnúa.
27'
Ašraf Hakimí z necelých třiceti metrů prostřelil pětičlennou zeď. Thomu ji ale zajistil a skokem k levé tyči náskok Malawi udržel. Poradil si i s dorážkou.
26'
Snad poprvé nechalo Malawi trochu otevřenější zadní vrátka. Vyřešil to faul na Búfála, kterým Chaziya zavinil nebezpečný trestňák.
25'
Chikoti Chirwa zvládl rychlostní souboj, ale pod tlakem se rozhodl pro vysvobozující odkop do autu.
23'
Díky Mhoneho diagonále z obranné poloviny se za obranou zjevil Gabadinho Mhango. Křížná střela ze zhoršujícího se úhlu ale prosvištěla za zadní tyčkou.
22'
Masina se z druhé vlny zapojil do útočení. Sanudi a další členové malawské obrany tentokrát koncovku nepovolili.
21'
Maročané utahují šrouby. Hakimí nabral rychlost a zprava poslal míč do ohně. Júsuf Nasírí střílel z otočky těsně vedle brány.
20'
Problém je na pravé ruce, což by Sanudimu nemělo zamezit v pokračování v zápase. Búnú už jde vykopávat.
19'
Stanley Sanudi podstupuje ošetření, kvůli kterému se nějakou tu minutu nemůže hrát.
18'
Ímrán Lúzá dostal přihrávku z koncové čáry. Bez přípravy vypálil, ale trefil jen místo, kde byl připravený Thomu.
17'
Nakonec se rohové kopy kopaly hned tři, nicméně všechny byly ubráněny bez jakýchkoliv potíží.
16'
Lúzá natáhle ke střele, kterou Chembezi hlavou odrazil na rohový kop, jenž se bude záhy opakovat.
15'
Sufján Búfál si naváděl míč na pravačku, ale místo střely z hranice vápna si naběhl mezi pět zelených dresů. Ty už neměl šanci obejít.
14'
Na levém křídle byl zastaven i Chikoti Chirwa a Malawi bylo donuceno vrátit se k vlastnímu brankáři.
13'
Micium Mhone zabrzdil posun Búfála. Nic se neurodilo ani z následného autu nedaleko od velkého vápna.
12'
Thomu měl nečekaně velké problémy s krocením Hakimího přihrávky. Neohrabaně ji vyrazil před sebe a dorážce museli zamezit až jeho kolegové v obraně.
10'
Další marocká nepřesnost. Šlo o nákop na hrot, který ale zmizel až za koncovou čarou.
9'
Hakimímu se nepovedl centr. Maročané se budou muset rychle vzchopit a zahájit cestu za obratem.
7'
Malawi právě vstřelilo branku!
Tak to byl úchvatný moment a nejspíše nejhezčí gól celého turnaje! GABADINHO MHANGO ve středu hřiště převzal míč od Bandy. Levou rukou si odmítl Hakimího a nečekanou střelou z ohromné vzdálenosti poslal balon ze svého pohledu do pravého horního rohu. Nádherná rána!
6'
Romain Saïss se omlouvá Hakimímu za nepřesnou přihrávku do křídla, kde se bude bek francouzského PSG objevovat velmi často.
5'
Maroko začalo dost opatrně. Za prvních pět minut se ještě ani jednou nepřiblížilo k soupeřově šestnáctce a raději si zakládá na zabezpečené obraně.
4'
Madinga nemohl chytit přehnaně razantní nákop z kopačky Chirwy. Míč pro Maročany.
3'
Romain Saïss strčil Mhanga, na kterého zrovna letěl míč z hloubi malawské obranné poloviny.
2'
Zahajovací výkop provedli Maročené, kteří nastupují v červených dresech. Malawi je v zeleném.
1'

Maroko: Búnú – Hakimí, Akird, Saïss (C), Masina – Lúzá, Amalláh, S. Amrábat, Búfál – Nasírí, al-Kaabí.
Náhradníci: Munír Mohamedi, Tadnautí – Abúchlál, Barkok, Munír, Šáír, Šáklá, Šíbí, R. Mmaee, S. Mmaee, Únáhí, Tísúdálí.
Trenér: Vahid Halilhodžič

Malawi: Thomu – Sanudi, Chaziya, Chembezi, Chirwa – Mhone, J. Banda (C), Idana, Madinga – Muyaba, Mhango.
Náhradníci: Kakhobwe – Banda, Davie, Fodya, Chester, Chirwa, Mbulu, Ndhlovu, Ngalande, Petro, Phiri Junior, Cholopi.
Trenér: Mario Marinică

Rozhodčí: Ndabihawenimana (BUR) – Nguegoue (CMR), Tiama (BFA).
Maroko v obtížné skupině C zdolalo výsledkem 1:0 Ghanu. O pár dní později přehrálo 2:0 také Komory a předčasně si zajistilo postup do vyřazovacího pavouka. Závěrečný zápas Maročané rozhodně nevypustili, s Gabonem dvakrát smazali ztrátu a remízou 2:2 si upevnili konečné první místo. Jediným dvougólovým střelcem je Sufján Búfál z francouzského Angers. Proti Malawi jsou svěřenci Vahida Halilhodžiće jasným favoritem, avšak varováním je pro ně dva roky stará osmifinálová prohra s Beninem.
Malawi začalo své historicky první představení na APN statečným výkonem proti Guinei, Na odvrácení porážky 0:1 to nestačilo, nicméně další dva zápasy ukázaly, že reprezentace z devatenáctimiliónové země skutečně dorazila do Kamerunu v dobré formě. V přímém boji o naději otočila zápas proti Zimbabwe a na výhru 2:1 navázala cennou remízou se Senegalem, jež stačila na postup z třetího místa. Oba góly na turnaji zařídil Gabadinho Mhango hrající nejvyšší soutěž v JAR.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmifinále Afrického poháru národů. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Marokem a Malawi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.