Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Tunisko : Mali - 12. ledna 2022   14:00

Tunisko
Tunisko
0:1
(0:0)
Mali
Mali
48' Koné
Tunisko
ben Saíd – Mathlúthí, Ifa (81. Džazírí), Tálbí, Maalúl – Medžbrí (46. Cháwí), Brún, Lajdúní (67. Slímán) – Schirí – Chazrí (C), Slití (79. Túzghár).
bin Mustafá, Dahmán – Abdí, ben Romdán, Haddadí, Šaalálí, Džazírí, Cháwí, Rafia, Reqíq, Slímán, Túzghár.
Sikazwe (Zambie) – dos Santos (Angola), Yaya (Čad)
Limbe Omnisport Stadium
Mali
Mounkoro – Hamari Traoré, Sacko, Kouyaté, Haidara – Haidara (81. L. Coulibaly), Samassékou – Adama M. Traore (73. Doumbia), Hamidou Traoré (59. Bissouma), Djenepo (81. Touré) – Koné (73. K. Coulibaly).
D. Diarra, Diawara – Bissouma, Camara, K. Coulibaly, L. Coulibaly, Dieng, Doumbia, Fofana, Sissako, Touré, Ch. Traoré.

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Fauly: 14:14.
Je za námi úvodní utkání skupiny F mezi Tuniskem a Mali. Z vítězství se nakonec radují fotbalisté Mali, kteří tedy zapisují do tabulky první a velmi cenné body. Utkání má dva hrdiny. Jedním je Ibrahima Koné, který dokázal proměnit těsně po pauze pokutový kop a rozhodnout o vítězství. Druhým je brankář Mali Ibrahim Mounkoro, který dokázal zlikvidovat pokutový kop Chazrího a udržel náskok pro svůj celek. Další utkání čeká oba v neděli. Tunisané budou o první body bojovat s Mauretánií, Mali čeká Gambie.
Ke kuriózní situaci došlo na konci duelu. Hlavní sudí Sikazwe nenastavil ani jednu minutu nad rámec základní hrací doby a utkání ukončil. Po několika přerušeních díky střídáním, penaltám či červené kartě bylo nastavení několika minut rozhodně na místě. Celou situaci nesou pochopitelně nelibě Tunisané, kteří se vrhli na hlavního sudího. Uvidíme, jestli celá situace bude mít ještě nějakou dohru.
90+1'
90'
Fotbalisté Mali se snaží držet balon daleko od své branky.
89'
Po nepřesné kombinaci Tuniska končí balon za autovou čarou, s rozehrávkou rozhodně Hamari Traoré spěchat nebude.
87'
Hlavní sudí Sikazwe si vše ověřil i na videu. Fotbalisté Mali tak zbytek duelu budou dohrávat v deseti!
87'
El Bilal Touré zcela zbytečně dohrál souboj ve středu hřiště. Po tvrdém zákroku vidí od hlavního sudího rovnou červenou kartu!
87'
Červenou kartu dostává El Bilal Touré (Mali).
85'
Pět minut zbývá do konce základní hrací doby. Podaří se Tunisanům s vývojem utkání ještě něco udělat?
85'
Kombinace těsně před vápnem je nepřesná. Balon končí v náručí Mounkora, který s rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
82'
Tunisané zkoušejí všechny síly vrhnout do útoku, do konce základní hrací doby už zbývá pouze osm minut.
81'
Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Bilál Ifa, přichází Sajfeddín Džazírí.
81'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Lassana Coulibaly.
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází El Bilal Touré.
79'
Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Naím Slití, přichází Júhán Túzghár.
77'
Hrdinou okamžiku se stává brankář Mounkoro, který parádním zákrokem vychytal kapitána Tuniska!
76'
Exekuce se zhostí kapitán Chazrí.
76'
Rozhodčí uviděl ruku Djenepa, penaltu budou mít k dispozici i Tunisané!
74'
Po střele Chazrí zasáhl balon ruku jednoho z hráčů Mali. Rozhodčí zřejmě si celou situaci půjde ověřit na video!
73'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Adama Malouda Traore, přichází Moussa Doumbia.
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Kalifa Coulibaly.
72'
K centru se po dobré kombinaci dostal Mathlúthí. Centr se však obránci Tuniska vůbec nevydařil. Chazrí z celé situace dokázal vybojovat alespoň rohový kop.
71'
Krásné jesličky nasadil kapitán Hamari Traoré protihráči. Jeho následný centr však nenašel ve vápně kýženého adresáta, a tak celá akce přišla vniveč.
69'
Další nepřesný nákop od Tuniska, vhazovat bude opět levý bek Mali Haidara.
69'
Traore se uvolnil na pravé straně a hledal přízemním centrem Koného, ten se však k balonu nedokázal dostat.
68'
Dobrou průnikovou přihrávkou hledal Cháwí svého spoluhráče, Schirí však na jeho nabídku těsně nedosáhl. Balon ukradl Haidara.
67'
Tunisané přebrali v posledních minutách aktivitu, jsou více na balonu a snaží si vypracovat nějakou větší šanci.
67'
Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Ajsa Lajdúní, přichází Anís Slímán.
62'
Do brejku spěchal po vybojování balonu Traore. Jeho kličku však Lajdúní přečetl a nepustil šikulu z Mali dále.
62'
I hráči Mali však o balon rychle přišli, a tak může Tunisko pokračovat v tlaku.
61'
Nepřesná rozehrávka Tunisanů překazila další akci. Vhazovat bude Haidara.
60'
Djenepo si žádal další pokutový kop pro Mali, hlavní sudí však ukazuje, že tentokrát se pískat nebude.
59'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Hamidou Traoré, přichází Yves Bissouma.
58'
Tunisané zvyšují svoji aktivitu, k zakončení se tentokrát dostal Lajdúní, ani on však neuspěl.
57'
Hamidou Traoré musí být ze hřiště odnášen na nostíkách, dojde k první změně na straně Mali.
57'
Po rychle zahraném rohovém kopu Cháwí centroval do vápna, kde se ve velké šanci objevil Schirí, hlavičkou v dobré pozici minul branku.
56'
Chazrí svůj pokus poslal pouze doprostřed brány, kde stál Mounkoro, který dokázal balon odvrátit na roh.
55'
Rozehrání se chopí kapitán Chazrí.
55'
Haidara sestřelil jednoho z hráčů Tuniska těsně za vápnem, velmi zajímavou standardní situaci teď budou mít k dispozici Tunisané.
54'
Chazrí hledal za obranou svého spoluhráče, obrana soupeře však vše stihla vyřešit.
51'
Ohrozit Mounkora zkusil z veliké vzdálenosti Chazrí, jeho rána však letěla o pár metrů výše.
49'
Fotbalisté Mali jdou tedy do vedení a to znamená jediné. Tunisané musejí zvýšit svoji útočnou aktivitu.
48'
Mali právě vstřelilo branku!
IBRAHIMA KONÉ nedal brankáři soupeře žádnou šanci. Přesnou střelou k pravé tyči otevírá skóre dnešního duelu.
47'
Penalty se ujme útočník Ibrahima Koné.
47'
Žlutou kartu dostává Iljás Schirí (Tunisko).
47'
Po rohovém kopu se ke střele za vápnem dostal Kouyaté, jeho rána trefila pouze ruku Schirího, uvidiíme tedy pokutový kop!
46'
Centr Djenepa sražen na roh.
46'
O úvodní výkop druhého poločasu se postarali fotbalisté Mali.
46'
Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Hannibal Medžbrí, přichází Sajfeddín Cháwí.
46'
Oba celky jsou zpět na hrací ploše. Nic nebrání tomu, aby druhý poločas mohl odstartovat.
Fauly: 11:6.
První poločas dnešního zápasu v Limbe je za námi a branku jsme zatím neviděli. Sledujeme spíše bitvu, která se odehrává uprostřed hřiště. Oběma celkům chybí ve finální fázi klid, proto jsme žádnou větší šanci zatím neviděli. Hráči Mali jsou na hřišti aktivnějším celkem, více drželi balon na svých kopačkách. Tunisané však fungují dobře v defenzivě a do větších šancí svého soupeře nepustili. Je nutné zdůraznit, že ani jeden z celků nedokázal během prvních pětačtyřiceti minut vyslat pokus na branku, to přesně vystihuje průběh prvního poločasu. Uvidíme, co si pro nás nachystají týmy do druhé půle.
45+2'
45+2'
Mali už při rozehrávce nikam nespěchá, hráči čekají na konec prvního poločasu.
45+1'
Po narážečce si s Brúnem pálil Chazrí, ani tentorkát však jeho rána nedoletěla až na branku Mounkora.
45'
Centr od Traorého nenašel kýženého adresáta, Tunisané odvrací do bezpečí.
44'
Lajdúní tvrdě srazil Djenepa, Mali čeká rozehrávka standardní situace.
43'
Své rychlé motory našlápl Djenepo, narazil si s Koném, který však nepřihrál přesně a překazil šanci.
42'
Dobrým uvolnění se protihráče dokázal zbavit Chazrí, jeho následnou střelu však Sacko dokázal zblokovat.
41'
Nákop Sacka proddloužil Koné pouze k Tálbímu, Tunisané kombinují na své polovině.
40'
Z větší vzdálenosti se pokusil vypálil levý bek Massadio Haidara. Jeho rána prolétla jen těsně kolem pravé tyče branky Tuniska.
39'
Při náběhu na rohový kop si nedovoleně počínal Tálbí, Mali tak bude rozehrávat.
38'
Kouyaté odvrací balon na rohový kop.
37'
Schirí utekl po pravé straně, jeho centr odvrátil Haidara. Tunisané reklamovali ruku, ale Haidara zahrál balon kolenem.
37'
První větší náznak šance. Djenepo se uvolnil na levé straně a centrem hledal své spoluhráče ve vápně. Jeho nabídka však pouze prosvištěla vápnem a skončila za autovou čarou.
36'
Chazrímu však centr vůbec nevyšel a končí v zázemí. Odkopávat budou od branky Mounkoro.
35'
Samassékou za sebe nepustil Slitího, což hlavní rozhodčí posoudil jako faul. Tunisané budou rozehrávat zajímavou standardní situaci.
34'
Ani s nákopem z levé strany neuspěli hráči Mali. Obrana Tuniska si zatím počíná velmi dobře a nepouští soupeře do větších šancí.
33'
Djenepo si počínal nedovoleně a vidí od hlavního sudího žlutou kartu.
33'
Žlutou kartu dostává Moussa Djenepo (Mali).
32'
Další nepřesný nákop Tunisané, opět mají balon na svých kopačkách fotbalisté Mali.
30'
Slití padl po souboji uprostřed hřiště s Haidarou. Rozhodčí však faul neviděl, a tak hráči Mali mohli spěchat dopředu. Celá akce skončila na kopačkách Koného, který se snažil uvolnit přes stopera Tuniska, ale neuspěl.
29'
Díky velkému vedru následuje pitné občerstvení pro oba týmy. V Kamerunu momentálně ukazují teploměry přes 30°C.
28'
Naopak do brejku se tlačil Traore, skvělý návrat však předvedl Brún a zamezil nějaké šanci.
28'
Centr od Slitího našel hlavu jednoho ze stoperů Mali. Z tohoto rohu tedy žádná větší šance pro Tunisko nepřijde.
27'
Schirí udržel balon i v obležení dvou protihráčů, našel na pravé straně Slitího, před kterým raději balon odehrál na roh Haidara.
26'
Lajdúní vybojoval balón uprostřed hřiště a přihrávkou na stopery uklidňuje hru.
26'
Sledujeme zatím především soubojový fotbal uprostřed hřiště, kde převážně končí všechny akce obou celků.
25'
Až příliš si balon předkopl ve sprintu Haidara, Mathlúthí mu ho ukradl a rozjídždí další akci Tuniska.
24'
Z veliké dálky napřáhl ke střel Kouyaté, jeho pokus zablokoval Ifa. Následný balon dokázali Tunisané vybojovat a kombinují na své polovině.
24'
Haidara je konečně zpět na nohách a duel může pokračovat.
23'
Haidara zůstává stále ležet na trávníků, s oporou týmu Mali to nevypadá dobře.
22'
Mathlúthí tvrdě dohrál uprostřed hřiště Haidaru. Za svůj prohřešek vidí obránce Tuniska žlutou kartu.
22'
Žlutou kartu dostává Hamza Mathlúthí (Tunisko).
21'
Po uvolnění padá těsně za vápnem Kone, který si žádal odpískání faul. Rozhodčí však ukazuje, že tentokrát se pískat nebude.
20'
Špatné zpracování balonu zradilo Adamu Traoreho, vhazovat budou Tunisané.
19'
Tunisané dělají opravdu velké chyby v rozehrávce. Hráči Mali jim opět uzmuli velmi rychle balon a mohou rozjet další útočnou akci.
18'
Traoré tvrdě dohrál Sltího, za což vidí od hlavního sudího žluté varování.
18'
Žlutou kartu dostává Hamari Traoré (Mali).
15'
Další zaváhání v rozehrávce na straně Tuniska. Kone předložil balon Adamu Traoremu, který pálil levačkou. S dobrým blokem přispěchal Maalúl, a tak z nadějné šance nakonec žádné ohrožení ben Saída nebylo.
13'
Exekuce se ujal Traore, který našel hlavu Sacka. Jeho hlavička však postrádala patřičnou přesnost.
12'
Nedorozumění při rozehrávce Tuniska končí rohovým kopem pro soupeře.
11'
Mathlúthí hledal nákopem Chazrího, ten však balon nedokázal zpracovat, a tak mají balon v moci opět hráči Mali.
10'
Dalším balonem hledal Haidara za obranou soupeře Koneho, ten tentokrát jeho přihrávka nedostihl včas. Balon končí za autovou čarou.
9'
Po tvrdém souboji končí na hřišti Haidara i Schírí, vhazovat nakonec bude první jmenovaný.
8'
Rohový kop dokázal Tunisané bez problému odvrátit do bezpečí, fotbalisté Mali však stále zůstávají na balonu.
7'
Djenepo se pokoušel uvolnit u levé postranní čáry, Mathlúthí dokázal balon odvrátit na rohový kop.
7'
Samassékou našel krásnou průnikovou přihrávkou naběhnutého Haidaru, jeho přihrávka do vápna však nenašla kýženého adresáta.
6'
Až příliš důrazně si při napadání počínal Lajdúní, na balonu zůstanou hráči Mali.
4'
Hráči Mali jsou zatím výrazně aktivnější, u každého míče jsou dříve, z čehož pramení náznaky šancí.
3'
U pravé autové čáry se pokusil uvolnit Djenepo, přes Ifa však přejít nedokázal.
2'
Na rohový kop si naskočil Hamidou Traoré, centr však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
2'
Po nákopu kapitána Traorého se k první střele dostal Kone. Jeho pokus byl zablokován, uvidíme první roh zápasu.
1'
O úvodní výkop se postarali Tunisané, první utkání obou týmů na šampionátu může začít.
1'
Oba týmy jsou už na hrací ploše. Po zaznění hymen obou zemí půjdeme na to!
Vzájemné duely:
Oba týmy se spolu naposledy setkali v červnu uplynulého roku, kdy se v rámci přátelského duelu radovali Tunisané, kteří zvítězili 1:0. Jak již bylo zmíněno, oba soupeři se spolu utkali i na předešlém šampionátu. Tam si celky body rozdělily po remíze 1:1. Jak tomu bude tentokrát?
MALI
I fotbalisté Mali se pravidelně účastní Afrického poháru národů, na vítězství však ani jednou zatím nedosáhli. Nejblíže byli roku 1972, kdy ve finále nestačili na Kongo, bronzové bylo Mali pak v letech 2012 a 2013. Na posledním šampionátu Mali vyhrálo suverénně základní skupinu, ve které narazilo i na svého středečního soupeře Tunisko, dále poté na Angolu a Mauretánii. V osmifinále však cesta Mali skončila na kopačkách Pobřeží Slonoviny. I letos je pro zemi nacházející v oblasti Sahelu postup ze skupiny jasným cílem, rozhodně může Mali promluvit i do medailových bojů.

Kádr je totiž prošpikovaný řadou známých jmen, jež působí v Evropě. Nejvýraznějším jménem je asi Amadou Haidara, jehož zaměstnavatelem je RB Lipsko. V německé Bundeslize poté působí další známé jméno Diadié Samassékou, ten hájí barvy Hoffenheimu. V Premier League se poté prohání v barvách Brightonu další pilíř středu hřiště Yves Bissouma. V Southamptonu trápí své soupeře Moussa Djenepo a v Salzburgu rozjíždí zajímavou kariéru Mohamed Camara. I tato všechna jména ukazují sílu Mali, které bude roli favorita potvrdit i na hřišti.
TUNISKO
Tunisané jsou tradičními účastníky největšího afrického turnaje. Dokonce jednou dokázalo Tunisko celý šampionát opanovat. Bylo tomu roku 2004, kdy turnaj ovládlo na domácí půdě. Do finále se Tunisané dostali v letech 1965 a 1996, ani jednou z toho však vítězství nebylo. K finálovému duelu nebylo Tunisko daleko ani na posledním šampionátu, kdy po nevýrazné skupině vyřadilo v osmifinále favorizovanou Ghanu a ve čtvrtfinále i Madagaskar. V semifinále však Tunisané nestačili na Senegal a v zápase o třetí místo posléze na Nigérii, museli se tedy spokojit s neoblíbeným čtvrtým místem. Ani tentokrát není Tunisko bez šance, nepatří však mezi největší favority na vítězství.

Nejvýraznějším jménem na soupisce je bezpochyby Wahby Khazri, který momentálně působí ve Francii. Ve stejné zemi působí i Saif-Eddine Khaoui. Mezi opory sestavy musíme počítat také Ellyese Skhiriho z Kolína či Aïssu Laïdouniho z Ferencvárose. V mužstvu Tuniska však před šampionátem řádil koronavir, který nepustí v úvodu turnaje do hry Hannibala Mejbriho, Youssefa Msakniho či Seifeddine Jaziriho.
Krásný dobrý den všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítejte u sledování přenosu z Afrického poháru národů, který před pár dny odstartoval. Ve středu odpoledne se nám na šampionátu poprvé představí týmy Tuniska a Mali, které jsou zařazeny společně s Gambií a Mauretánií do skupiny F. Afrického poháru národů se účastní čtyřiadvacet celků. Do osmifinále postoupí všechny celky z prvních a druhých míst. Ze třetích míst se poté posunou do dalšího kola čtyři týmy s největším počtem bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.