Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Middlesbrough - 24. října 2017   20:45

Bournemouth
Bournemouth
49' Simpson  • 75' Wilson  • 82' Afobe
3:1
(0:0)
Middlesbrough
56' Tavernier
Bournemouth
Boruc – Smith (84. Aké), Simpson, Cook, Daniels – Fraser (77. Afobe), Gosling, Arter, Pugh – Wilson, Mousset (70. Ibe).
Ramsdale (B), Afobe, Aké, Butcher, Hyndman, Ibe, Mahoney.
Hooper S. (Eng)
Vitality Stadium, Bournemouth
Konstantopoulos – Roberts, Fry, Ayala, Friend – Clayton, Forshaw – Traore, Baker (83. Fletcher), Tavernier (76. Downing) – Bamford.
Mejias (B), Downing, Fletcher, Gibson, Howson, Fábio, Wing.

Ode mne je to pro dnešní den vše, děkuji vám za pozornost a s přáním pohodového zbytku dne se s vámi loučím. Někdy příště, například u anglického fotbalu, na viděnou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:15.
Cesta Middlesbroughu Carabao Cupem tedy končí v osmi-finále! AFC Bournemouth postupuje do fáze čtvrtfinálové, kde se zřejmě utká s vítězem střetnutí mezi Arsenalem a Norwichem, které se bude rozhodovat až v prodloužení!
I přesto, že se neodehrály všechny 3 minuty nastavení, ukončil sudí tohle zajímavé utkání! Do čtvrtfinálové fáze Carabao Cupu, se podívají hráči ligového Bournemouthu, kteří si dnes doma nechávají zasloužené vítězství 3:1!

Oproti prvnímu dějství byl druhý poločas, pro oči ofensivního fanouška, naprostou pastvou! Už ve 49. minutě se totiž dokázal prosadit domácí Simpson, který tak otevřel skóre utkání. 7 minut na to ale nečekaně odpověděli hosté, konkrétně Tavernier, který dokázal využít chyb domácí obrany a vyrovnal stav! V 75. minutě ale fauloval hostující Fry ve vlastním vápně, čehož proměněným pokutovým kopem využil Wilson. Když už se schylovalo k závěrečnému tlaku hostujícího celku, přišla třetí branka toho domácího a bylo téměř hotovo! V 83. minutě se totiž dokázal prosadit Afobe, který byl dnes teprve pouhých 6 minut na trávníku. V samotném závěru jsme ještě mohli vidět jednoho z fanoušků, který si také zřejmě odbyl svoji premiéru, ne ale v týmech dnešního střetnutí, nýbrž ve sprinterském souboji s pořadateli.
90+4'
90+3'
Hra už ale plyne opět v plném proudu, o nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti se pokusil hostující útočník Bamford, jeho přízemní rána se ale do prostoru tří tyčí nevešla!
90+1'
Hra je ještě na nějakou chvíli přerušena, jak to bývá v Anglii zvykem, kvůli tribunám až u hřiště, jeden z fanoušků se dostal až na trávník a užívá si svoji premiéru v Premier League!
90+1'
Nad rámec žádné základní hrací doby, se budou nastavovat celé 3 minuty!
90'
Místo útočného snažení ale vidíme spíše kombinační hru směrem dozadu, což výsledku utkání rozhodně nepřidá.
90'
Ani z následného rohu ale příliš hosté nevytěžili, přesto mohou pokračovat v kombinaci na útočné polovině.
89'
...Když už se ale podařilo, stálo to za to! Forshaw se při brejku pokusil o střelu ze střední vzdálenosti a i přesto, že míč letěl přímo, na dobře postaveného Boruce, nadělal domácímu brankáři nemalé potíže! Pokračovat budou hráči Middlesbroughu od rohového praporku.
88'
Hosté se vehementně snaží přenést hru na útočnou polovinu hřiště, ani to se jim ale příliš nedaří...
86'
U míče jsou ale opět nyní domácí hráči Bournemouthu, kteří zřejmě konec utkání dohrají v poklidné kombinaci na soupeřově polovině.
85'
Hosté měli možnost na zdramatizování závěru utkání od rohového praporku. Na následný centr si sice naskočil jeden z jejich borců, hlavou ale nedokázal míč usměrnit do prostoru tří tyčí!
84'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Smith, přichází Aké.
83'
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Baker, přichází Fletcher.
82'
Bournemouth právě vstřelil branku!
A zřejmě je vymalováno! Domácí se po nádherné kombinaci dostávají již do dvoubrankového vedení, které se pasivním hostům bude dohánět jen těžce! Zřejmě Gosling se výborně uvolnil před vápnem soupeře, poté vybídl pasem na pravou stranu Wilsona a ten tuto akci ještě vyšperkoval přihrávkou před prázdnou bránu, na nabíhajícího BENIKA AFOBEHO! Útočník DR Kongo, se do jeho nabídky položil a s přehledem uklidil míč do sítě!
81'
Domácí hráči přesto stále kombinují na polovině svého soupeře, kterého téměř nepouštějí k míči! Jsou to ale právě hosté, kteří by nyní měli zabrat.
80'
O střelu ze střední vzdálenosti se pokusil domácí Arter, jeho ránu ale vynikajícím způsobem zneškodnil jeden z obránců, který se ale nyní těžce zvedá z trávníku.
79'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Fraser, přichází Afobe.
78'
Po vynikajícím uvolnění, se až neuvěřitelně moc prostoru nabídlo domácímu Jordanu Ibemu. Ten se ale sám divil, kolik místa má v soupeřově vápně, až narval svůj střelecký pokud do jediného obránce před ním.
77'
Domácí hráče vedoucí branka pochopitelně nakopla a další kombinací na soupeřově polovině pokračují v neskutečném tlaku!
76'
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Tavernier, přichází Downing.
75'
K exekuci pokutového kopu se postavil domácí CALLUM WILSON a přízemní střelou do levého dolního rohu Konstantopoulosovy svatyně, jej nekompromisně proměnil ve vedoucí branku!
75'
Autor první branky utkání byl nyní faulován v soupeřově vápně a domácí tak budou mít příležitost pokutového kopu!
74'
Přetažený centr od rohového praporku našel jen jednoho z domácích borců, ti se následně dostali do nadějného brejku, po dalším vynikajícím obranném zákroku, budou mít stejnou příležitost i domácí.
73'
Hosté ale zahráli standardní situaci na krátko, následně se o přízemní střelu ze střední vzdálenosti pokusil Forshaw, jeho tečovaná rána ale doletěla pouze do zámezí. Roh pro Middlesbrough!
72'
Vynikající kombinační hra domácího celku, často končí nepřesnou finální přihrávkou za soupeřovu obranu. Po další takové se dostali hosté do rychlého brejku, načež byl nedovoleně bráněn Traoré.
71'
Do konce řádné hrací doby zbývá něco málo pod dvacet minut, domácí hráči se ale přesto nepokouší o nějaký souvislý tlak na soupeřově polovině a s rozvahou kombinují na té své.
70'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Mousset, přichází Ibe.
69'
Na hřišti to nyní opravdu jiskří, sudí ale stále zůstává klidným. Domácí budou mít po dalším nedovoleném zákroku možnost standardní situace.
68'
Po vynikajícím pasu na pravé křídlo, se o centr do vápna pokusil domácí Daniels, přetažený míč z jeho kopačky ale nikoho z dostupných spoluhráčů nenašel.
67'
Domácí hráči se opět dostali do pohledné kombinace na soupeřově polovině, následně ale Wilson nedokázal přesně odcentrovat z pravého křídla. Hráči v černočervené kombinaci dresů budou ale stále u míče pokračovat.
66'
Ti také vyslali na útočnou polovinu pouze jednoho hráče a snaží se na něj dostat míč dlouhými nákopy. Zatím ale marně.
65'
Dlouhým nákopem se hráči Bournemouthu snažili o přechod k vápnu soupeře, nepřesný centr ale Wilson u postranní lajny nezastihl a u míče mohou pokračovat hosté.
64'
Domácí se nyní snaží uklidnit vysoké tempo kombinací na vlastní polovině, hosté je nyní ani nijak svižněji nenapadají a v jejich rozvážné rozehrávce jim tak nic nebrání.
63'
Domácí obránci se snaží zpevnit svoji hru ve více lidech, nedovolují tak lehký přechod do jejich vápna soupeři, jako tomu bylo v posledních minutách.
61'
O nečekaný obrat se mohli postarat hostující hráči Middlesbroughu! Autor vyrovnávací branky se dostal až k podobnému místu, že kterého naposled skóroval, tentokrát ale brankáře domácího celku překonat nedokázal!
60'
Při průniku do vápna soupeře byl opět tvrdě atakován domácí Wilson, ani tentokrát ale sudí neviděl zákrok jako penaltový!
59'
Domácí pokračují v další kombinaci na vlastní polovině, jsou to ale nyní právě oni, kteří se musí snažit především směrem do předu a potvrdit roli favorita dnešního utkání.
58'
Domácí se pochopitelně snaží o vzatí si vedení zpět, Mousset ale nyní nedokázal usměrnit svoji střelu hlavou, po centru Frasera, do prostoru tří tyčí!
56'
Middlesbrough právě vstřelil branku!
A to hosté trestají v plné parádě! Traoré získal míč na polovině hřiště, následně vynikajícím pasem vybídl MARCUSE TAVERNIERA, který si naběhl až do malého vápna soupeře a s překonáním brankáře Boruce si nedělal velké starosti!
56'
Ve vápně hostujícího celku byl velmi tvrdě atakován jeden z hráčů Bournemouthu, sudí ale zřejmě chybně pokutový kop neodpískal!
55'
Nyní se opět na soupeřovu polovinu nastěhovali domácí hráči, kteří si další vynikající kombinací tvoří prostor pro případné útočné akce.
54'
Ta ale nepřišla, míč zachytil hostující brankář, který navíc poté vyslal své spoluhráče do nadějného brejku. Friend se následně pokusil o centr do vápna, jeho nabídku s chutí přijal Bamford, ten ale poté nedokázal vystřelit míč přes trojnásobný blok domácích borců.
53'
Na útočné polovině byl nyní nedovoleně bráněn domácí Wilson a hráči Bournemouthu budou mít další vynikající příležitost na navýšení vedení.
52'
Jednoznačnou převahu svého celku cítí také domácí příznivci, kteří se snaží už tak vynikající atmosféru ještě vylepšit!
51'
K centru do soupeřova vápna se nyní dostali také hostující hráči, domácí obránci si ale s touto hrozbou poradili na jedničku a míč odvrátili do bezpečného prostoru od vlastní svatyně.
49'
A domácí se po úvodním tlaku druhého poločasu dostávají zaslouženě do jednobrankového vedení! Hráči Bournemouthu měli možnost zahrávání rohového kopu, na následný vysoký centr si žádný z hráčů nenaskočil a míč doputoval na střed vápna, k nikým nehlídanému JACKU SIMPSONOVI, který jej parádním stylem dostal až za záda bezmocného Konstantopoulose!
48'
Na středu pole, při snaze o přechod na útočnou polovinu, byl čistě obrán o míč hostujícími obránci domácí Arter. Hráči Bournemouthu ale budou stále pokračovat u míče, tentokrát na vlastní polovině.
47'
Domácí svoji první útočnou akci zakončili do zámezí, kombinací na vlastní polovině tak mohou pokračovat jejich soupeři Middlesbroughu.
46'
První dějství dnešního pohárového utkání, mezi týmy AFC Bournemouth a Middlesbrough FC je minulostí! První dějství se bohužel obešlo bez jediné vstřelené branky a šancí oproti prvním dvaceti minutám poměrně ubylo. Prvních čtvrt hodiny utkání byl lepším celkem domácí Bournemouth, ani jednu ze střel ale nedokázal směřovat na soupeřovu bránu. Jednu branku jim dokonce neuznal pomezní sudí, který ale, nutno podotknout, zamával ofsajdové postavení na milimetr správně!

Do kabin tak jdou celky za bezbrankového stavu, jaké změny taktik, případně nějaké rošády v sestavě, provedou trenéři obou celků, se dozvíme přibližně v 21:50, kdy odstartuje druhá část dnešního střetnutí! Zůstaňte u toho s námi!
45+3'
45+3'
Vypadá to na nějaký problém s pravou končetinou a stále není jasné, zda bude schopen ve hře pokračovat. Sudí zřejmě zanedlouho ale odpíská konec první půle.
45+2'
Po delší době musel sevřít míč v náruči i hostující brankář Konstantopoulos. Na trávníku ale zároveň zůstal ležet jeden z domácích hráčů, ke kterému už nyní spěchají lékaři.
45+1'
Domácí hráčům, po skvělém začátku utkání, překvapivě dělají potíže přechody na útočnou polovinu. Při dalším takovém se dopustili útočného faulu, načež mohou u míče pokračovat hráči Middlesbroughu.
45+1'
Nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu, se budou nastavovat 2 minuty!
45'
Opět zaúřadoval vynikající Traoré, který se nejprve zmocnil míče, po krásném uvolnění se pokusil o střelu zpoza soupeřova vápna a jeho rána minula cíl jen o pouhých pár centimetrů!
44'
I tak se hosté dostali k centru do vápna, v hlavičkovém souboji byl následně zřejmě faulován jeden z jejich borců, sudí byl ale názoru, že to zákrok na pokutový kop rozhodně nebyl!
43'
V obranné části hřiště byl faulován hostující Tavernier, exekutor standardní situace se následně pokusil o rychlý přesun míče na druhou stranu, to se mu ale příliš nepovedlo.
42'
Hosté jsou stále v kombinaci na soupeřově polovině, ten je ale vysokým napadáním táhne zpět na vlastní polovinu hřiště.
41'
Traore se znovu výborně uvolnil na pravém křídle, následně ale v pokusu o přízemní centr do vápna soupeře selhal, míč totiž našli jen obránci domácího celku.
40'
K centrovanému míči ze standardní situace, se sice ve vápně soupeře dostal domácí Mousset, následně ale nedokázal vystřelit, navíc byla celá akce zastavena hlavním sudím pro předchozí faul.
39'
Žlutou kartu dostává Fry (Middlesbrough FC).
38'
Na útočné polovině byl nyní tvrdě faulován jeden z domácích hráčů, ti teď budou mít možnost standardní situace ze zajímavé vzdálenosti od soupeřovy svatyně.
37'
Hráčům hostujícího Middlesbroughu holt dnes míč na kopačkách moc dlouho nedrží. Toho se snaží využívat domácí hráči, kteří se k němu dostávají čím dál lehčeji.
36'
Domácí ale ihned poté míč získali, v kombinační hře jim ale stále chybí nějaký nápad na finální přihrávku, případně i větší efektivita v přechodu do útočné fáze.
35'
Přerušení trvalo něco málo přes dvě minuty, které se dají očekávat v nastavení první půle. Nyní je hra ale opět v plném proudu a u míče jsou hosté.
32'
Mousset nyní přidal své útočné touze přílišnou razanci, načež fauloval jednoho ze soupeřů. Ten se zvedá z trávníku pouze za doprovodu lékařů, což má za důsledek přerušení hry.
31'
Hostující hráči svým důrazným napadáním ztěžují kombinační hru soupeře, ten se ale nebojí míč zavést až na svoji polovinu, následně i k vlastnímu brankáři.
30'
Hosté měli možnost standardní situace, s tou si nejprve výborně poradili domácí obránci, následně se ale dostal ke střele ze střední vzdálenosti Clayton, který svoji přízemní střelou netrefil vyznačený prostor tří tyčí!
29'
Traoré se po vynikajícím náběhu snažil odcentrovat na druhou stranu vápna, míč se sice dostal k volnému spoluhráči, který jej ale nedokázal dostat zpět k malému vápnu.
28'
Domácí hráči se nyní snažili uklidnit přehnané tempo hry kombinací na vlastní polovině, následně ale Pugh nedosáhl na centrovaný míč s cílem přesunutí hry na druhou stranu.
26'
Pugh se nejprve výborně uvolnil na hranici soupeřova vápna, poté sice neodcentroval, odražený míč se ale dostal ke zcela volnému Danielsovi, který přízemní ránou z voleje pořádně provětral hostujícího brankáře! Konstantopoulos ale míč jen vyrazil někam do úrovně pokutového puntíku, dorážející Wilson nedokázal míč v pádu usměrnit do brány!
25'
Do soupeřova vápna se dostali i domácí, těm se ale nepovedla finální přihrávka, což jen vyzvedlo hostující obranu, která dokázala míč dostat do bezpečného prostoru od jejich svatyně.
24'
Domácí hráči nyní velmi chybují v přechodu do útočné fáze, to stejné ale platí o jejich soupeřích, ti se totiž při další akci směrem dopředu, dopustili ofsajdového postavení.
23'
Po vynikajícím pasu na pravé křídlo, se pokusil odcentrovat do vápna soupeře míč Traoré. Jeho nabídku ale našel pouze domácí brankář Artur Boruc, který ji pevně sevřel v náruči.
22'
Hosté nyní uklidňují hru až kombinací přes vlastního brankáře, jejich soupeři se ani moc nesnaží tuto rozvážnou rozehrávku napadat.
21'
Mousset byl při snaze o přechod do útočné části hřiště faulován, u míče tak mohou bez potíží pokračovat právě hráči Bournemouthu.
20'
Domácí hráči nyní celkem ztrácí i v soubojích ve středu pole, odevzdávají tak poměrně lehce míč soupeři.
18'
Po centru z levého křídla se nyní dostal ve vápně soupeře k míči Wilson, po vynikajícím uvolnění se pokusil o přízemní střelu do levého dolního rohu Konstantopoulosovy svatyně, tu ale minul jen o pár centimetrů!
17'
Hráči Bournemouthu rozehráli rohový kop na krátko, následně se z pravého křídla pokoušeli odcentrovat. Nabídku sice našel jeden z jejich spoluhráčů, nedokázal ale míč usměrnit mezi tři tyče.
16'
Domácí se po další vynikající kombinaci dostali k centru do vápna soupeře, tam ale zatím převládají hostující obránci, kteří nepouštějí soupeře do nějaké vyložené šance!
15'
Hostujícímu celku ale míč na kopačkách nevydržel dlouho, po jejich ztrátě na soupeřově polovině, přebírá znovu tempo hry tým Bournemouthu.
14'
Na středu hřiště byl nyní nedovoleně bráněn Traore, Arter sice ještě něco vysvětluje sudímu, ten se ale nenechává z počátku utkání rozhodit a za svým verdiktem si stojí.
13'
Hráči Bournemouthu, za obrovské podpory svých příznivců, dobře kombinovali na polovině soupeře. Obránci Middlesbroughu ale svoji tvrdou obrannou činností nenechávají soupeře proniknout až do jejich vápna!
12'
Smith vyslal vynikajícím pasem na pravém křídle Wilsona, ten si naběhl blíže k vápnu soupeře, poté se pokoušel přízemním centrem najít některého ze svých spoluhráčů. Jeho nabídku ale vyslyšeli pouze obránci hostujícího celku, kteří tak pokračují u míče.
11'
Domácí nyní opět výborně kombinují na soupeřově polovině, obránci Middlesbroughu se často osvobozují jen zakopnutím míče do zámezí, což je od inkasované tlaku osvobodí jen na chvíli.
10'
Na polovině hřiště byl faulován Smith, hráči Bournemouthu si tak mohou zopakovat nákop do vápna, případně kombinační hru na soupeřově polovině.
9'
Na centr od rohového praporku si výborně naskočil Simpson, s podobně vysokým soupeřem měl ale potíže a poté nedokázal míč hlavou usměrnit do prostoru tří tyčí!
8'
Domácí hráči nyní výborně kombinují střídavě na své a na soupeřově polovině, stále jim ale chybí potřebná efektivita v provedení finální přihrávky. Pokračovat budou rohovým kopem.
6'
Domácí se ze standardní situace, po centru jejího exekutora, dokázali prosadit! Na centrovaný míč si nejvýše vyskočil jeden z hráčů Bournemouthu, hlavou dokázal usměrnit jeho pokus za záda Konstantopoulose, bohužel se předtím ale pohnul do ofsajdového postavení, čehož si správně pomezní sudí všiml.
5'
Na soupeřově polovině byl nedovoleně bráněn Pugh, domácí tak budou mít další možnost standardní situace z výhodné vzdálenosti.
4'
Pugh svým přetaženým centrem sice našel jednoho ze spoluhráčů, ten ale nedokázal míč zpracovat. Poté se ještě pokoušel o přihrávku za obranu soupeře domácí Smith, na jeho nabídku ale nejlépe zareagoval brankář hostí Konstantopoulos, který dlouhým výkopem poté uvedl míč do hry.
3'
Na druhé straně to podobně zkoušel Adama Traoré, před kterým by nejraději brankáři utíkali. Do jeho rány se ale také položil jeden z obránců soupeře, u míče tak pokračují domácí.
2'
O první střelu utkání se pokusil domácí Mousset, ten se odhodlal vyzkoušet pozornost hostující brankáře za hranicí vápna, jeho rána byla ale zablokována jedním ze soupeřů.
1'
Úvodní rozehrávky se ujali domácí hráči Bournemouthu, kteří tak mohou rozjet první útočnou akci utkání, zatím to ale vypadá na rozvážnou kombinaci na vlastní polovině.
1'

AFC Bournemouth: Boruc – Smith, Simpson, Cook, Daniels – Fraser, Gosling, Arter, Pugh – Wilson, Mousset.
Náhradníci: Ramsdale (B), Afobe, Aké, Butcher, Hyndman, Ibe, Mahoney.

Middlesbrough FC: Konstantopoulos – Roberts, Fry, Ayala, Friend – Clayton, Forshaw – Traore, Baker, Tavernier – Bamford.
Náhradníci: Mejias (B), Downing, Fletcher, Gibson, Howson, Fábio, Wing.

Rozhodčí: Hooper S. (Eng).
Naposled se tyto dva celky potkali 22.4,2017. Tehdy ještě v rámci Premier League, dokázal domácí Bournemouth porazit svého soupeře přesvědčivým poměrem 4:0! V posledních pěti vzájemných zápasech, vždy venkovní tým, nedokázal ani jednou vstřelit branku! Dá se tedy tak jednoznačné utkání očekávat i dnes? To a vše ostatní se dozvíme ve 20:45, kdy je naplánován úvodní výkop! Buďte u toho s námi.
Middlesbrough FC prošel dosavadní cestou Carabao Cupem poměrně lehce. Po výhře nad Scunthorpe v poměru 3:0, dokázali jeho hráči nečekaně lehce vyřadit i bývalý prvoligový klub Aston Villy, který vyprovodili na jejich stadionu výsledkem 2:0! V posledním utkání jim rozhodně pomohlo i vyloučení Elphicka z 58. minuty.

Middlesbrough, hrající anglický Championship, tudíž druhou nejvyšší fotbalovou soutěž, se nyní v lize nachází na třinácté pozici se ziskem pouhých sedmnácti bodů. Tohle rozhodně není start, jaký by si jejich hráči i fanoušci představovali, v posledním ligovém utkání dokonce na vlastním stadionu nestačili na celek Cardiffu, kterému podlehli poměrem 0:1!
AFC Bournemouth prošel předchozími koly Carabao Cupu celkem z problémy. Mezi nejlepších 32 celků se dostal výhrou nad druholigovým Birminghamem poměrem 2:1, poté narazil na Brighton, který vyřadil až v brankou v prodloužení na 1:0! Nutno dodat, že zvláště v utkání s Brightonem, byli hráči Bournemouthu minimálně o třídu lepší.

Bournemouthu se v Premier League letos příliš nedaří, se ziskem pouhých sedmi bodů nyní obklopují devatenáctou, tedy sestupovou pozici. Poslední utkání odehráli hráči dnes domácího celku, na hřišti Stoke a překvapivě si odtamtud odvezli plný počet bodů! Toto vyrovnané utkání rozhodli dvěma přesnými zásahy v rozmezí dvou minut.
Všechny fotbalové nadšence vítám u osmi-finálového utkání Carabao Cupu (dříve Capital one Cup), ve kterém se utkají týmy AFC Bournemouth a Middlesbrough FC! Úvodní výkop je na programu ve 20:45, buďte u toho s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.