Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Wolves - 30. října 2019   20:45

Aston Villa
Aston Villa
28' El-Ghazi  • 57' Elmohamady
2:1
(1:0)
Wolves
Wolves
54' Cutrone
Aston Villa
Steer – Elmohamady (C), Konsa, Hause, N. Taylor – Lansbury (81. McGinn), Luiz, Hourihane – Trezeguet, Davis (50. Kodjia), El-Ghazi
Nyland – Nakamba, McGinn, Kodjia, Chester, Guilbert, Wesley
Lee Mason
Villa Park, Birmingham
Wolves
Ruddy – Vallejo, Bennett (C), Kilman – Sanderson, Jordao (71. T. Taylor), Perry, Vinagre – Campbell (68. Ashley-Seal), Cutrone, Neto (77. Cristovao)
Patrício – Ashey-Seal, Buur, Cristovao, T. Taylor, Samuels, Richards

Skončilo nám utkání osmifinálové fáze EFL Cupu. Aston Villa zcela zaslouženě po vítězství 2:1 postupuje přes Wolverhampton a zahraje si mezi nejlepšími osmi celky této soutěže. Vlci dnes nebyli aktivní a po zásluze byli potrestaní už ve 28. minutě El-Ghazim. Cutrone sice po poločase vyrovnal, ale nerozhodné skóre trvalo jen tři minuty. Poté se po krásném centru Lansburyho prosadil Elmohamady. Závěr utkání si už domácí v klidu pohlídali.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou!
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:12.
90+6'
90+5'
Aston Villa ale hraje závěrečné minuty velmi zkušeně a soupeře k bráně téměř nepouští. Postup do čtvrtfinále poháru je pro domácí tým velmi blízko.
90+4'
Cutrone se dostal do obtížné pozice, ale vystřelit dokázal. Šajtlí ale prostor mezi tyčemi nenašel.
90+3'
Cristovao ale stál v ofsajdu. Útočná akce se musela přerušit a brankář Steer bude mít dostatek času na rozehrávku.
90+2'
Hra se už přesunula před bránu Aston Villy a v závěrečných minutách můžeme čekat očekávaný tlak hostů.
90+1'
Ruddy dokázal zastavit křížný centr Trezegueta, kterým hledal svého spoluhráče na hranici šestnáctky.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se bude nastavovat 6 minut.
89'
Taylor získal míč na levé straně a uběhl pěkných pár metrů až před bránu Wolverhamptonu. Ušetřil tak několik cenných vteřin.
88'
Hourihane se vydal do protiútoku, ale při poslední kličce na soupeře v černém dresu nevyzrál. Balónu se tak zmocnili hosté.
87'
Wolves se pokouší o závěrečný tlak, ale zatím se nezmohli na to, aby se delší časovou dobu usadili před bránou Aston Villy.
85'
Vallejo jen těsně nedosáhl na centr, který směřoval na malé vápno. Balón se nakonec dokutálel až do zámezí, takže odkopu se za malou chvíli ujme Steer.
84'
McGinn přišel na hřiště ve velkém laufu. V souboji s protihráčem ale byl až příliš důrazný a vysloužil si první žlutou kartu v tomto zápase.
83'
Čerstvý McGinn pálil otevřenou placírkou k zadní tyči, jenže jeho pokus byl sražen na rohový kop.
82'
Steer sebral do náruče odražený balón o posunul jej na pravou stranu, kde si nabíhal Elmohamady.
81'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Henri Lansbury, přichází John McGinn.
80'
Domácí získali balón a opět jej v celku v pohodě drží. Wolverhampton se nepokouší o nikterak závratné presování.
79'
El-Ghazi se snažil zrychlit útok a rozhodl se okamžitě centrovat. Trefil však pouze nohy bránícího hráče.
77'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Flavio Cristovao.
77'
Do rychlého protiútoku se vydal Neto. Dokázal si obhodit dva soupeře, jenže nakonec si míč ukopl.
76'
Domácí se dostali k dalšímu rohovému kopu. Ani tentokrát však neudeřili, neboť obrana Wolves byla pozorná.
75'
Držení míče je v tuto chvíli jednoznačné a naprosto odpovídá poměru sil na hřišti. Aston Villa drží míč v 72 procentech, zatímco hosté jen ve 28 procentech.
74'
Lansbury se opět pokoušel o křížnou finální přihrávku. Tentokrát ji vystihl Kilman. Nebezpečná střela se nekonala.
73'
Luiz si zbytečně nekomplikoval situaci a jakmile se k němu míč dostal, tak jej hlavou poslal do náruče brankáře Steera.
71'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Bruno Jordao, přichází Terry Taylor.
70'
Taylor naservíroval do pokutového území přízemní přihrávku, kterou střelou z voleje zakončil Trezeguet. Zadní tyč hostující svatyně ale o pár desítek centimetrů minul.
69'
Nyní se nic moc na hřišti neděje. Obrázek hry je víceméně stejný jako po většinu zápasu. Aston Villa je u míče a rozhodně nikam nespěchá.
68'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Chem Campbell, přichází Benny Ashley-Seal.
66'
Za malou chvíli se bude poprvé střídat také na straně Wolves. Nyní však opět kombinuje Aston Villa a zdá se, že momentálně drží zápas pod kontrolou.
65'
El-Ghazi zakončil hlavou pěkný centr z pravé strany. Ruddy byl ale na zemi včas a dokázal zasáhnout.
64'
Aston Villa nyní zkusí zahrozit po pravé straně. Fotbalisté v černých dresech se teď jen brání.
63'
Protečovaný centr propadl až k brankáři domácích, ten se poté postaral o dlouhý nákop vpřed.
61'
Na balón se už znovu dostala Aston Villa a pokouší se uklidnit dění na trávníku.
60'
Ale pozor! Už mohlo být opět vyrovnáno. Cutrone využil dalšího zaváhání domácích v defenzivní činnosti a mířil si to z pravého křídla sám na bránu. Steer ale vytáhl parádní zákrok, kterým nepovolil útočníkovi Wolves vsítit druhou trefu.
59'
Wolves rozehráli na krátko, ale celkem rychle o míč přišli.
58'
Hourihane si pomohl faulem. Přímý kop budou tentokrát rozehrávat hostující fotbalisté.
57'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Aston Villa ale vzápětí znovu odskakuje do vedení! Domácí rozehrávali standardní situaci, kterou dokázal umístit k přední tyči nabíhající AHMED ELMOHAMADY. Kapitán celku z Birminghamu tak dokonale odpověděl na předchozí vyrovnávající branku. 2:1.
54'
Wolves právě vstřelili branku!
Hosté vyrovnávají z ojedinělé možnosti! Jeden z domácích hráčů udělal velkou chybu ve středu pole a rázem se Wolverhampton řítil do přečíslení. Perry si navedl míč na střed a zkusil své štěstí střelou. Tu však těsně před gólmanem šikovně tečoval PATRICK CUTRONE a umístil ji nechytatelně do protipohybu Steera. 1:1.
54'
Centr, který mířil do vápna, byl odvrácen. Kupředu se řítí hosté.
53'
Hosté se po delší době dostali k míči a snaží se postupně prokombinovat až před šestnáctku Aston Villy. Ani druhý poločas se zatím nehraje v nikterak závratném tempu.
51'
Sanderson dokázal na svých zádech udržel dva protihráče a získal pro svůj tým míč. Ruddy bude odkopávat od své brány.
50'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Keinan Davis, přichází Jonathan Kodjia.
49'
Až nyní opustil domácí útočník hrací plochu a uvidíme, jestli bude muset vynuceně střídat.
48'
Davis byl faulován a zůstal ležet na trávníku. Na hrací plochu už nastoupili týmoví lékaři.
47'
Také na počátku druhé půle se dostává domácí tým do tlaku. Hosté dvakrát ubránili nápor domácích jen se štěstím.
46'
První půle je u konce. Na začátku jsme sledovali opatrný fotbal, ale ve 28. minutě skóroval El-Ghazi a poprvé rozvášnil tribuny birminghamského stadionu. Hosté byli v rámci celých 45 minut téměř neškodní, a tak zaslouženě prohrávají.
45+1'
45'
Domácí opět hosty přitlačili. V závěru poločasu budou kopat již pátý rohový kop v zápase.
44'
El-Ghazi zakončoval po zajímavé přihrávce ze strany v pádu. Jelikož byl v obklíčení tří protihráčů, tak je pochopitelné, že nezakončil nejlépe.
43'
Elmohamady se snažil probít z pravé strany až na hranici vápna. Neuspěl na posledním bránícím hráči a navíc si pomohl celkem zbytečným faulem.
42'
Hra se uklidnila z obou stran. Víceméně oba týmy čekají na závěr prvního poločasu.
40'
Domácí v pohodě drží míč na svých kopačkách a kombinují na vlastní polovině.
38'
Trezeguet se protlačil po levém křídle až do vápna, ale byl čistým způsobem zastaven Sandersonem. Egyptský fotbalista se pochopitelně dožadoval penalty, jenže u sudího neuspěl.
36'
Kilman si příliš nebyl jistý svou pozicí a přestože okolo sebe neměl protihráče, tak míč pouze prodloužil za sebe. Aston Villa se tak zadarmo dostává k autovému vhazování.
35'
Netovi se ale zakončení levačkou vůbec nevydařilo. Horní tyč zhruba o tři metry přestřelil.
34'
Hosté ale budou mít zajímavou příležitost ke srovnání skóre. Dostanou možnost rozehrávky přímého kopu zhruba z dvaceti metrů.
33'
Hourihane vypálil bez přípravy z prvního doteku poměrně o hodně čísel mimo. Wolves ale jsou v úvodních 33. minutách naprosto neškodní.
32'
Rohový kop, který zahrával domácí tým, skončil na hlavě prvního bránícího hráče.
30'
Dlouhý nákop skončil v rukavicích hostujícího brankáře. Ruddy se ujímá rozehrávky.
28'
Domácí tým se poprvé v utkání dostal až do vápna a hned je z toho gól. Lansbury načasoval přihrávku na svého spoluhráče naprosto dokonale a o ofsajd se nejednalo. ANWAR EL-GHAZI si naběhl za obranu a přízemní střelou dokázal propálit brankáře Ruddyho. 1:0.
26'
Vinagre se pěkně po levém křídle dostal až před pokutové území. Bránu domácích zkoušel ohrozit centrem, jenže obrana týmu z Birminghamu byla připravená.
26'
Ruddy bude odkopávat od své brány.
25'
Aston Villa se ale i nadále trápí se svou finální fází. Doposud hosty neohrozila střeleckým pokusem, přestože 80% času drží míč na svých kopačkách.
24'
Perry zastavil Davise za hranicí pravidel. Domácí fotbalista se ale rychle zvedl a domácí tým rozehrál na krátko.
23'
Aston Villa rychle přenesla hru na polovinu soupeře, ale až před Ruddyho bránu se prozatím nedostala.
21'
Další roh Aston Villy byl rozehrán na krátko. Hostující hráči byli ale opět pozorní.
20'
Kop od rohového praporku byl rychle odvrácen. Wolves se ubránili.
19'
K míči se postavil Hourihane a snažil se překopnout zeď. To se mu ale nepovedlo, a tak musí domácí pokračovat na balónu pouze za cenu rohového kopu.
18'
Davis byl těsně před vápnem faulován a domácí budou mít zajímavou možnost ke vstřelení branky. Z ideální pozice totiž rozehrají přímý kop.
17'
Neto si skvělým způsobem poradil se dvěma obránci a namířil si to až do vápna. Všiml si na druhé straně pokutového území spoluhráče, jenže centr mu příliš dobře nenačechral.
16'
Campbell se dostal k odraženému míči a navedl si jej na levou nohu. Poté vypálil, jenže svatyni domácích minul zhruba o dva metry.
16'
Elmohamady dostal na pravé straně trochu více prostoru a jakmile získal míč, tak s centrem neváhal. Našel však pouze hlavičkujícího obránce.
15'
Hra se ale rychle vrátila před bránu Wolverhamptonu a Kilman musel na poslední chvíli odkopávat dlouhý balón až na tribunu.
14'
Davis si při snaze získat míč pomohl faulem a sudí Mason jeho prohřešek dobře viděl.
12'
Pokračuje obléhání hostující brány, avšak stále bez střeleckého pokusu.
11'
Aston Villa se probila k akci po levé straně. Následně vybojovala rohový kop, který však nerozehrála úplně dokonale.
10'
Přízemní přihrávka kapitána Bennetta nenašla jeho spoluhráče. Poté se hostující fotbalista provinil faulem a domácí rozehrají z půlící čáry.
9'
Wolverhampton má zatím velký problém s tím, aby se dostal k míči. Domácí jej drží, ale nejsou příliš nebezpeční.
8'
Další nepřesnost v podání domácího týmu je na světě. Zatím jsme neviděli ani jednu střelu na bránu.
7'
Kilman zastavil průnikovou přihrávku, která mířila na hranici vápna. Míč zakopl do zámezí a Aston Villa rozehraje aut.
6'
Neil Taylor nestihl na hrací ploše poměrně dlouhou přihrávku svého spoluhráče. Balón se dokutálel do zámezí a následně se bude kopat od Ruddyho brány.
5'
Domácí znovu přebrali míč na své kopačky a přihrávají si na polovině soupeře.
4'
Utkání začalo poměrně opatrně. Ani jeden celek nikam nespěchá a sledujeme oťukávanou.
3'
Elmohamady se zahnal až za postranní čáru. Poprvé v dnešním utkání se zmocní míče také hostující fotbalisté.
2'
Bennett odvrátil nepříjemný centr z levé strany. Domácí zůstanou na balónu, neboť budou vhazovat aut.
1'
S míčem na kopačkách začala utkání Aston Villa. Momentálně kombinuje na své polovině.
1'

Aston Villa FC: Steer – Elmohamady (C), Konsa, Hause, N. Taylor – Lansbury, Luiz, Hourihane – Trezeguet, Davis, El-Ghazi
Náhradníci: Nyland – Nakamba, McGinn, Kodjia, Chester, Guilbert, Wesley

Wolverhampton Wanderers: Ruddy – Vallejo, Bennett (C), Kilman – Sanderson, Jordao, Perry, Vinagre – Campbell, Cutrone, Neto
Náhradníci: Patrício – Ashey-Seal, Buur, Cristovao, T. Taylor, Samuels, Richards.
Aston Villa v úvodním kole EFL Cupu porazila Crewe 6:1 a o kolo později zdolala Brighton 3:1. Nyní se dostala mezi 16 nejlepších celků této soutěže a v souboji s vlky bude chtít uspět. V Premier League je Aston Villa patnáctá se ziskem 11 bodů v deseti duelech. Na sestupové příčky má náskok tří bodů.

Wolverhampton porazil v poháru Reading 2:1 po nastavené hrací době. V lize se nachází na 12. místě se ziskem 12 bodů. Wanderers hrají v letošní sezoně také skupinovou fázi Evropské ligy, ve které porazili Bragu, Besiktas a také bratislavský Slovan.
Přeji Vám příjemný středeční večer při sledování textového přenosu z EFL Cupu. Aston Villa FC dnes přivítá Wolverhampton Wanderers. Zápas začíná ve 20:45. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.