Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Grimsby Town - 25. září 2019   20:45

Chelsea
Chelsea
5' Barkley  • 7' Batshuayi  • 44' Pedro  • 56' Zouma  • 82' James  • 86' Batshuayi  • 90' Hudson-Odoi
7:1
(3:1)
Grimsby Town
19' Green
Chelsea
Caballero – Alonso, Zouma, Guehi, James – Barkley, Gilmour – Hudson-Odoi, Pedro (C), Pulišič – Batshuayi
Cumming – Abraham, Anjorin, Jorginho, Maatsen, Mount, Tomori
Stroud K. (Eng)
Stamford Bridge, Londýn
McKeown (C) – Hewitt, Hendrie, Pollock, Davis, Gibson – Clifton, Hessenthaler, Whitehouse – Green, Hanson
Russell – Cook, Ogbu, Robson, Rose, Vernam, Wright

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
I když skóre hovoří jasně, nutno hosty pochválit alespoň za výkon v prvním poločase, kdy evropského giganta potrápili. Chelsea využila v druhé půli toho, že Grimsby Townu dochází síly, obzvlášť závěr patřil zcela jasně jim. Myslím si, že skóre je příliš kruté, tým ze čtvrté ligy si zasloužil rozhodně důstojnější výsledek.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:11.
90+3'
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehrají dvě minuty.
90'
Chelsea právě vstřelila branku!
Destrukce nekončí. CALLUM HUDSON-ODOI si udělal kužel z obránce soupeře a rovnou pálil na bližší tyč.
89'
Uvidíme, kolik minut bude hlavní rozhodčí chtít prodloužit trápení hostujícího celku.
86'
Tohle je pro hosty velmi kruté. Na pravé straně vápna byl nikým nehlídaný MICHY BATSHUAYI, který neměl sebemenší problém s proměněním šance.
84'
McKeown se blýskl dalším zákrokem z říše snů. Už toho všeho musí mít plné zuby.
82'
Po několika zvláštních odrazech se balón odrazil na kopačku REECE JAMESE, který zpoza vápna umístil míč k pravé tyči.
81'
McKeown si tento moment bude pamatovat hodně dlouho. Z pravé strany se na něj řítil Hudson-Odoi, které tváří v tvář vychytal!
80'
Mává se další ofsajd. V tomto případě daleko větší, odkopávat bode McKeown.
79'
Před bránou Grimsby Town to v posledních minutách pořádně hoří. Ani bych se nedivil, kdyby zápas ještě skončil debaklem.
77'
Po přihrávce z levé strany zakončoval Belgičan Batshuayi z hranice malého vápna, obrovskou šanci neproměnil, to ho ale zase tak mrzet nemusí, mává se ofsajd.
75'
Hostům pomalu dochází síly. Jednoduše jde vidět, že v takovém tempu nejsou zvyklí hrát.
73'
Chelsea se hnala do přečíslení čtyři na dva. Celou akci zazdil mladíček Gilmour, jehož pas skončil v zámezí.
72'
Pulišič se drží za hlavu, ví totiž, že tohle by měl proměňovat! Dostal krásnou přihrávku za obranu, svou střelou však minul zadní tyč.
71'
Anjorin zkazil přihrávku, hosté si mají možnost po delší době oddechnout. Odkopávat bude McKeown.
70'
Hosté se ubránili intenzivnímu tlaku ze strany soupeře. Poté odkopli míč až na polovinu hrací plochy, kde se kulatého nesmyslu znova zmocnili Blues.
69'
Střídání v týmu Grimsby Town FC: ze hřiště odchází Gibson, přichází Cook.
68'
Grimsby Town má s postupujícím časem více prostoru k tomu, aby jeho hráči ukázali, co s míčem umí.
67'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Anjorin.
66'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Alonso, přichází Maatsen.
65'
Útočná akce hostujícího celku byla zastavena dosti nevybíravým způsobem, avšak nutno dodat, že zcela v rámci pravidel.
63'
Střídání v týmu Grimsby Town FC: ze hřiště odchází Green, přichází Ogbu.
60'
Barkley je dnes při chuti. Pálil z úctyhodné vzdálenosti, trefil bránícího soupeře.
59'
Grimsby Town se pustil do sofistikovanější kombinace, avšak brzo hosté zjistili, že tudy cesta nepovede.
57'
Střídání v týmu Grimsby Town FC: ze hřiště odchází Clifton, přichází Wright.
56'
A měl jsem pravdu. Domácí to rozehráli nakrátko, následoval centr z pravé strany na malé vápno, odkud uklízel do volné části brány KURT ZOUMA.
55'
Barkley se staví k rozehrání přímého volného kopu, nicméně tady to na přímé ohrožení brány nevidím.
53'
Zhruba na penaltovém puntíku pálil Pulišič z otočky, jeho tečovaný pokus mířil vysoko nad bránu.
52'
Hudson-Odoi znova v akci, tentokrát v roli zakončovatele. Snažil sem míč zatočit k pravé tyči, místo toho trefil hlavu soupeře.
51'
Hudson-Odoi milimetrovou přihrávkou našel Batshuayiho, který prostřelil houšť těl, bohužel pro Chelsea o kousek minul bližší tyč.
50'
James si navedl míč na střelu a zpoza vápna zkusil své štěstí, jeho projektil byl zablokován bránícím soupeřem.
50'
Ani v tomto případě se početný kotel za bránou Grimsby Town radovat nemohl, přesto jsou hosté stále u míče.
49'
Barkley fauloval soupeře, který si dokázal dát před něj tělo. Budeme svědky dalšího nákopu do vápna Blues.
48'
Whitehouse si pochválil pas od spoluhráče, to ovšem nemění nic na tom, že míč ztratil.
47'
Nyní se už dostali k míči hosté, ti jsou ovšem vysoko napadání soupeři, na nic nemají prostor.
46'
S míčem na kopačkách začali hráči Chelsea, kteří začínají druhou půli tak, jak končili tu první, a to kombinací.
46'
První poločas byl opravdu zajímavý. Pro ambiciozní hosty přišla hned na začátku velká rána, když se Blues dostali do dvoubrankového vedení. Jenže z ničeho nic se parádně trefil Green, jenž znova oživil šance Grimsby Townna na solidní výsledek. Dlouho to vypadalo, že s vidinou srovnání půjdou hosté i do druhého poločasu, nicméně se krátce před koncem první pětačtyřicetiminutovky trefil z penalty Pedro.
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
45+3'
45+3'
V závěru prvního poločasu drží míč na kopačkách hráči v modrých dresech.
45+1'
Při snaze o zisk míče fauloval na útočné polovině Španěl Pedro.
45'
Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehrají tři minuty.
44'
K její exekuci se postavil PEDRO, jenž poslal kulatý nesmysl do protipohybu brankáře McKeowna.
43'
Při centru do vápna byl faulován jeden z domácích fotbalistů, je tu penalta!
42'
Pollock šel do tvrdého skluzu a odvrátil přízemní centr na rohový kop, který bude Chelsea zahrávat dnes teprve podruhé.
41'
Chelsea kombinuje na polovině hrací plochy a nikam nespěchá. I tak si myslím, že chce ještě do poločasu skórovat.
40'
Hudson-Odoi se probil z levé strany do vápna a vyslal přízemní jedovatou ránu, i ta ovšem byla zastavena obětavým obráncem Grimsby Town.
39'
Barkley tohle neudělal vůbec dobře. Na hranici vápna se ukličkoval, chtěl jít hned do trojice soupeřů. To se mu vymstilo.
38'
Zouma měl na středu spoustu prostoru, přeprintoval asi dvacet metrů a vypálil, bohužel pro něj trefil jen prvního stojícího soupeře.
36'
Nejsem si jistý, ale fotbalisté Grimsby Town reklamovali hru rukou. I kdyby byla odpískána, ve vápně nebyla.
35'
Chvíli po rozehrání vybojovali hosté další, tentokrát budou zahrávat vylepšený rohový kop.
34'
Hanson vybojoval první standardní situaci pro jasného outsidera tohoto utkání. Myslím si, že uvidíme centr do vápna.
33'
McKeown si na málo práce stěžovat nemůže. Centr Jamese mířil na malé vápno, kde stál právě pozorný hostující kapitán.
32'
Další centr směřoval do vápna hostujícího mužstva. Znova ho odvracel obránce v černo-bílém dresu, tentokrát si dokonce málem dal vlastní branku.
31'
Okamžitě musel mazat zpátky. Obrana Grimsby Town byla rozdrobená, čehož využil Pulišič a centroval na Batschuayiho, ke kterému se však míč nedostal.
30'
Další dlouhý nákop našel hlavu Hansona, jenž se ovšem na nic nebezpečnějšího nezmohl.
29'
Batshuayi měl na hlavě třetí branku! Načechraný centr dopadl přesně na jeho hlavu, následná hlavička ale minula zadní tyč.
28'
Green nedovoleně zastavil unikající soupeře, rozhodčí jeho faul posoudil jako žlutý.
27'
Kombinace domácích se přesouvá až ke Caballerovi, což se nelíbí fanouškům Blues, někteří z nich začínají bučet.
26'
Po začátku utkání jsem o větší bitvě ani nesnil, nyní k ní ale dochází. Sledujeme krásný zápas, v němž nechybí emoce na obou stranách.
24'
Další přihrávka směřovala na střelce první branky, ten se sice do další gólové akce nedostal, přesto vybojoval alespoň autové vhazování.
22'
McKeown si chystá míč na dlouhý nákop dopředu. Ví, že takhle to přes obranu Chelsea může jít.
21'
Fanoušci ženou klub ze čtvrté ligy dopředu, a tomu tak narůstají křídla! Střela hostujícího hráče z ostrého úhlu neměla moc šancí na úspěch, přesto byla velmi důležitá pro psychiku fotbalistů.
19'
Grimsby Town právě vstřelil branku!
Pořádková četa nabíhá, hostující sektor se pod obrovským nátlakem extáze rozpadá! Už nyní má Grimsby Town vyhráno. MATTHEW GREEN z halfvoleje vyslal takovou pecku, která utkví fanouškům hostí v hlavě možná nadosmrti!
18'
Centr hostující hráče z pravé strany hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů. Sice nekvalitně, to ovšem stačilo fanouškům Grimsby Town ke štěstí.
17'
Alonso se pokusil obstřelit zeď, to se mu i povedlo, avšak míč přeletěl i konstrukci brány.
16'
Do rychlé brejkové situace se dostal Batshuayi, jehož pokus byl zablokován obráncem. Mrzet ho to nemusí, Chelsea má k dispozici přímý volný kop ze skórovací pozice.
15'
Guehi přenesl potově hru na levou stranu. Jednalo se o krásnou přihrávku, nicméně jeho spoluhráč raději zpomalil hru.
14'
Přihrávka domácího fotbalisty končí v zámezí, následuje vhazování ze strany Grimsby Town.
13'
Chelsea FC se snaží kombinovat po celé šíři hrací plochy. Zbytečně už nestřílí, což si také může v klidu dovolit.
11'
Nic z toho nebylo, může hrát znova domácí mužstvo. To si evidentně vzalo ponaučení ze včerejška, kdy s týmem ze čtvrté ligy ostudně vypadl Tottenham.
10'
Po delší době se k míči dostávají hosté, kapitán se připravuje odkopávat míč na své vytažené útočníky.
9'
Barkley znova střílel, tentokrát zpoza vápna. McKeown byl zaskočený, nepříliš povedený pokus jen vyrazil před sebe a měl velké štěstí, že se poblíž nenacházel nikdo v modrém dresu.
7'
Pokud si někdo myslel, že londýnský klub dnes někoho podcení, tak se šeredně mýlil! Přízemní centr Jamese srazil jeden z obránců Grimsby Town přesně na MICHYHO BATSHUAYIHO, který z otočky umístil míč mimo dosah bezmocného McKeowna.
6'
Celek z čtyřicetitisícového města dnes chce kousat. To potvrdil Whitehouse, jehož pokus prověřil pozornost Caballera.
5'
Tohle Chelsea potřebovala jako sůl! ROSS BARKLEY využil volného prostoru na pravé straně vápna a protlačil se jím až do dobré střelecké pozice, ze které poslal míč k bližší tyči.
4'
James hledal po pravé lajně Pedra, k tomu i míč doputoval, jenomže španělský záložník míč nezpracoval.
3'
Chelsea kombinuje na polovině hřiště, zatím to je z její strany dosti nervózní, tuši totiž, že dnes musí jednoznačně deklasovat soupeře.
2'
Zouma přenesl hru dlouhým nákopem před hostujícího brankáře, kde se ovšem nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
1'
Hosté rozehrávali, načež se okamžitě dostali na dostřel brány londýnského velkoklubu. No, nic z toho nebylo, avšak jasně ukázali, že parkovat autobus před vlastním vápnem dnes nechtějí.
1'
Grimsby Town FC

Asi není třeba připomínat, o jak velký svátek se pro tým ze čtyřicetitisícového města Cleethorpes jedná. Hosté hrají čtvrtou ligu, ve které jim patří devátá příčka. Vloni je závěr sezóny poslal až ke dnu této soutěže, avšak díky obrovskému náskoku nakonec nesestoupili.
Zajímavostí je, že za peníze, které by hostující tým obdržel z prodeje všech svých hráčů, by si mohl koupit z Chelsea leda tak náhradního brankáře Caballera.
Chelsea FC

Londýnský celek není třeba obsáhleji představovat. Pojďme si tedy připomenout, jak se mu daří v posledních dnech a týdnech.
Chelsea se začátek sezóny značně nevyvedl. Absolutně se Blues nedaří dostat do hry, vždyť remizovali například s Sheffieldem. Jestli fanoušci celku, který vede Frank Lampard, mysleli, že vzpruha přijde v Lize mistrů, tak se šeredně mýlili. Stamford Bridge sledovala před týdnem porážku 0:1 se španělskou Valencií.
Vítám všechny fanoušky anglického fotbalu u osmifinálového utkání EFL Cupu! V něm se jedná o opravdovou lahůdku, nastoupí totiž proti sobě mužstva Chelsea FC a Grimsby Town FC. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový onlajn přenos, má naplánovaný začátek na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.