Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Brentford - 5. ledna 2021   20:45

Tottenham
Tottenham
12' Sissoko (Reguilón)  • 70' Son (Ndombele)
2:0
(1:0)
Brentford
Brentford
Tottenham
Lloris – Aurier, Sánchez, Dier, Regulión (71. Davies) – Højbjerg (86. Tanganga), Sissoko – Moura (72. Winks), Ndombele, Son (89. Vinícius) – Kane.
Hart – Alderweireld, Davies, Tanganga, Winks, White, Alli, Bergwijn, Vinícius.
Dean – Hussin, Robathan.
Tottenham Hotspur Stadium
Brentford
Raya – Dalsgaard, Pinnock, Sørensen, Henry – Dasilva, Janelt (74. Marcondes), Jensen – Mbeumo (81. Forss), Canos (74. Fosu), Toney.

Tottenham splnil roli favorita a po výhře 2:0 postuje do finále ligového poháru, kde jej čeká lepší ze dvojice Manchester United – City. Moussa Sissoko dal rozhodující branku již ve třinácté minutě, kdy se prosadil hlavičkou. Výhru potvrdil dvacet minut před koncem druhého poločasu Heung-Min Son.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:10.
90+6'
90+5'
V posledních sekundách to zkoušel zpoza vápna Harry Kane, ale jeho rána šla jen vysoko nad branku Davida Rayi. To byla spíše taková tečka za utkáním.
90+4'
Hosté nakonec zahrávali standardní situaci z levé strany, ale Lloris zakončení z levé strany, které bylo spíše jako takový centr, schoval v rukavicích.
90+3'
Ve středovém kruhu fauloval Harry Kane a Brentford se může alespoň jestě jednou pokusit o čestnou branku.
90+1'
Rico Henry se na levé straně vápna dostal k volnému míči a levým nártem jej posílal na branku. Balon ale skončil jen pár centimetrů nad!
90'
Hraje se poslední minuta základní hrací doby. Sudí nastavili ještě pět minutek, což se vzhledem ke dvěma zákrokům přes VAR dalo očekávat.
89'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Heung-Min Son, přichází Carlos Vinícius.
88'
Utkání se už jen dohrává a sudí spíše pískají takové menší fauly, které se hromadí. José Mourinho bude ale ještě jednou střídat.
86'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Pierre-Emile Höjbjerg, přichází Japhet Tanganga.
84'
Červenou kartu dostává Joshua Dasilva (Brentford FC). Sudí celou situaci prodiskutovali na videu a hostujícímu hráči za skluz napřed dostává jasnou kartu.
83'
Mike Dean komunikuje s VARem o nejspíše potencionální červené kartě z předchozí situace. Uvidíme, jak se zkušený anglický sudí rozhodne.
81'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Bryan Mbuemo, přichází Marcus Forss.
80'
Hostující celek se opět dostával do vápna, ale ani tentokráte neprošel do zakončení a Tottenham se dostal k míči, který odehrál do bezpečí.
79'
Son se na levé straně vápna pokoušel procpat míč na Kanea do vápna, ale jeho nabídka se moc nepovedla. Brentford se dostal k míči.
78'
Harry Winks se nyní zlobil poté, co byl ve vzduchu faulován, ale sudí zákrok nakonec otočili. Pokračovat se tak bude rozehrávkou Brentfordu.
76'
Nyní se domácí dobře dostali do vápna, ale Ndombele z levého úhlu zakončoval jen do tyče. Spurs už hrají pohodlně a jsou opravdu blízko finále.
75'
Harry Kane se dostal ve vápně k míči, ale jeho zakončení šlo jen do nohou připraveného brankáře Rayi!
74'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Sergi Cańos, přichází Tarique Fosu.
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Emiliano Marcondes.
72'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Harry Winks.
71'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Reguilón, přichází Ben Davies.
70'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tanguy Ndombele získal na polovině hřiště míč, který poslal po zemi do běhu. HEUNG-MIN SON šel najednou sám na brankáře, kterého překonal střelou nad ruku!
68'
Tottenham se po delší době dostal do útoku, kde kombinuje a pokouší se vymyslet druhou branku, která by mu pomohla jako sůl. Brentford začíná kousat.
66'
Aurier následně padl k zemi u poloviny hřiště a moc se mu nechce zvedat. Při pádu si navíc nohu přisedl, což muselo dosti bolet.
65'
Pokračuje se v utkání. Tottenham nakopával míč do útoku, ale bránící hráči hráli s obranou a brankářem Rayou. Brentford je tak u míče a uvidíme, co s nimi neuznaná branka udělá.
63'
Ivan Toney dal branku, ale byl asi v půlmilimetrovém ofsajdu, to je opravdu velká smůla druholigového Brentfordu!
62'
Dlouhé autové vhazování z levé strany propadlo až na zadní tyčku, kde míč odkopával Reguilón. Málem si dal vlastní branku, ale nakonec to bude jen roh.
60'
Sissoko si udělal místo ve vápně a odcentroval na druhou stranu, kde byl naprosto osamocený Son. Ten byl v těžké pozici, ale i tak povedeně zakončil. Míč ovšem skončil jen vedle branky!
58'
Hosté zahrávalu přímý kop z hloubi pole, ale míč byl obranou odehrán, stejně jako následné pokusy. Poté byl faulován Kane a Tottenham bude rozehrávat z obrany.
56'
Domácí Sánchez následně dostával centrovaný míč na levou stranu vápna, kde byl ovšem v ofsajdu a ještě ve vzdušném souboji fauloval.
55'
Moussa Sissoko se na pravé straně zbavil obránce a byl ve vápně. Další klička už byla navíc a obrana hostů to zvládla. Spurs budou zahrávat roh.
53'
Snažení Brentfordu bylo ukončeno na levé straně poté, co se jeden z hráčů dostal do ofsajdové pozice. Každopádně sledujeme zatím celkem povedený poločas.
52'
Harry Kane se dostal do zakončení, ale trefil jen bránící zeď před sebou. Toney pak chtěl jít do protiakce, ale Reguilón mu nastavil tělo a je taktéž potrestán.
51'
Mbuemo šel nyní po míči, ale trefil při tom nejspíše i nohu útočícího hráče. Vidí žlutou kartu a Spurs budou rozehrávat přímý kop z výborné pozice.
50'
A teď mohl být Aurier ještě větším hrdinou. Na pravé straně vápna se dostal k míči, ale ten zblízka poslal nad branku. Zakončovat se dalo určitě lépe.
49'
Velice dobře hosté prošli po pravé straně do vápna a Toney zakončoval z malého vápna. Aurier ale předvedl výborný skluz a kolenem zabránil vyrovnání!
48'
Mike Dean nyní uklidňoval hostující hráče, kteří se během chviličky dvakrát provinili faulem. Právě Sergi Canós celkem zariskoval, protože jednu žlutou kartu už má.
47'
Sergi Canós si nyní před vápnem udělal místo a nakonec se dostal ke střeleckému pokusu před vápnem. Jeho technická rána ale skončila na hlavě bránícího hráče.
46'
Je za námi první poločas semifinále ligového poháru, po kterém Tottenham vede nad druholigovým Brentfordem 1:0. Jediným střelcem je zatím Moussa Sissoko, jenž se radoval po povedené hlavičce. Jinak se hraje celkem vyrovnaná partie, Spurs jako favorit je aktivnější, ale ne tak jednoznačně.
45+2'
45+1'
V jediné nastavené minutě prvního poločasu se ještě o střelu pokoušel Lucas Moura. Brazilský útočník střílel před vápnem, ale jeho dělovka skončila na holeni bránícího hráče.
44'
Poslední sekundy prvního poločasu. Toney dostával přihrávku na hranici vápna, kde si ale pomohl nedovoleným zákrokem proti bránícím hráčů Spurs.
43'
Podobná situace se stala i na druhé straně, kde si nedovoleně počínal proti Mbuemovi středopolař Ndombele. Ten po faulu na jeho osobu v předchozích minutách vypadá v pořádku.
42'
Útočným faulem zastavil aktivitu svého celku jeden z hostů, který poslal k zemi španělského krajního obránce Reguilóna. Spurs tak budou rozehrávat z hloubi vlastní poloviny.
41'
Spurs se opět snažili na levé straně, kde je hodně aktivní Reguilón a Son. Ani tentokráte se ale nepovedlo vytvořit gólovou šanci, která by domácí mohla uklidnit.
39'
Velká šance Tottenhamu z rohového kopu! Lucas Moura s pomocí bránícího hráče se na první tyčce dostal k hlavičce, která šla do vzdálenější šibenice, ale Raya se vytáhl a míč vyrazil mimo tři tyče.
38'
Obléhání domácí branky. Nejdříve šel centr z levé strany do vápna, kde se hlavička neujala. Dasilva se dostal k odraženému míči, ale z voleje střílel jen do bránících hráčů.
36'
Harry Kane centroval do otevřené obrany, ale opět šel míč moc vysoko a Son raději do souboje s brankářem Rayou ani nenašel. Zaprvé není Son největším hráčem a zadruhé by souboj nejspíše prohrál.
35'
Hugo Lloris musel řešit první nebezpečnější situaci. Toney dostal dobrý centr na hlavičku a zakončoval rybičkou. Míč padal do branky ze vzduchu, ale pro Llorise to nebylo nic těžkého.
34'
Brentford je sice nyní na míči, ale stále se nemůže dostat do nějaké kloudné či nebezpečné šance. Možná bychom čekali od druholigového celku o něco více.
32'
Son dostával další míč do útoku, ale ani tentokráte se mu nepovedlo jej zpracovat. Centr šel příliš vysoko na to, aby jej korejský fotbalista mohl zachytit.
31'
Obléhání hostující obrany, která musela během pár sekund vyřešit několik míčů směřujících do vápna. Nakonec ale nebezpečné zakončení nepřišlo.
29'
Reguilón je aktivní v zásobování svých spoluhráčů centry. Tentokráte ale nikoho v bílém nenašel a bránící hráči Brentfordu míč odehráli do bezpečí.
28'
Henry v obraně opět zachytil míč a pokoušel se projít přes Lucase Mouru, který jej ale poslal k zemi. Pokračovat se tak bude rozehrávkou z vlastní poloviny Brentfordu.
26'
Henrik Dalsgaard centroval před vápnem do lepších pozic, ale jeho pokus byl zablokován a skončil v rukavicích pozorného francouzského brankáře.
25'
Brentford vybojoval rohový kop z levé strany, ale Lloris byl u míče první a hned nakopával míč do útoku na Sona. Korejský fotbalista se ale nakonec do zakončení nedostal.
24'
Dloubáček ze středu hřiště hledal nabíhajícího Kanea, kterému se ale nepovedlo projít přes bránící hráče. Raya má míč u sebe a bude rozehrávat do útoku.
23'
Dlouhý míč našel hlavu Pinnocka, který v záklonu hlavičkoval. Jeho pokus ale nebyl přesný a míč skončil jen vysoko nad brankou Huga Llorise.
22'
Následně přišel faul u pravé lajny na hostujícího hráče a druholigový celek bude rozehrávat standardní situaci.
21'
Brentford se snaží uklidnit a hraje z obrany. Dvakrát se do kombinace dostal brankář Raya, ale tomu se nepovedlo nakopnout míč ideálně na spoluhráče.
20'
Tanguy Ndombele nevypadá moc dobře, což se nemůže líbit Mourinhovi. Jeho střední záložník sice opustil hřiště klopýtáním, ale nakonec se na trávník hned vrátil.
18'
Následně sudí ukazuje další žlutou kartu a i tentokráte pro hostujícího hráče. Vitaly Janelt nakopl ve středu hřiště Ndombeleho do kotníku.
18'
Velice dobře se rozeběhl Son, který se rychlostně pokoušel dostat za obranu. Rico Henry jej ale do zakončení nepustil a míč odehrál do bezpečí.
16'
Mbeumo na hranici pravé části vápna posílal centrovaný míč na zadní tyčku, který se proměnil spíše v zakončení. Hugo Lloris si se snadným pokusem ale poradil.
15'
Heung-Min Son nyní dostal přihrávku na hranici vápna, odkud technicky zakončoval do středu branky. Raya si ale s jeho pokusem poradil!
14'
Reguilón následně procházel středem hřiště, kde jej ale k zemi poslal hostující Cańos. Španělský ofenzivní hráč vidí první žlutou kartu.
12'
První zajímavá akce a Tottenham jde do jednobrankového vedení! Reguilón centroval z levé strany a našel přesně hlavu MOUSSY SISSOKA, jenž naprosto krásnou hlavičkou dostává domácí do vedení.
10'
Zatím sledujeme nevyrovnanou bitvu obou celků, kteří se snaží něco vymyslet, ale zatím je to hodně bojovné. Uvidíme, kdo se jako první dostane do nějaké šance.
9'
Brentford zahrával pár metrů za polovinou hřiště standardní situaci, ale hlavička Toneyho se neujala. Domácí následně míč odkopli do bezpečí a daleko od branky Llorise.
7'
Harry Kane se pokoušel na levé straně projít do vápna, ale dvojice bránících hráčů jej do zakončení nepustila. Tottenhamu se zatím nedaří vymyslet útočnou akci.
6'
Reguilón se na levé straně pokoušel dostat přes bránícího hráče, ale ten jeho přihrávku zachytil a uvidíme jen autové vhazování domácího celku.
5'
Dasilva zachytil míč po nepovedené rozehrávce Spurs a šel do vápna. Prošel přitom silově přes několik hráčů, ale do zakončení se nakonec nedostal.
3'
Mbeumo dostal velice dobrou přihrávku do běhu na pravé straně, ale centrovaný míč nikoho ve vápně nenašel. Obránce Sánchez míč odhlavičkoval do bezpečí.
2'
Reguilón šel po levé straně do útoku, ale u pomezní čáry jeho přihrávku zachytila hostující obrana. Uvidíme tedy první rohový kop utkání.
1'
Hosté hned rozehráli, a to velice zajímavě. Míč šel totiž až do brankoviště na Rayu, který posílal míč do útoku. Brentford se ale do zakončení nakonec nedostal.
1'
Krásný den všem fanouškům anglického fotbalu! Oba celky přicházejí na travnatou plochu, kde se poperou o postup do finále anglického ligového poháru.

Tottenham Hotspur: Lloris – Aurier, Sánchez, Dier, Regulion – Højbjerg, Sissoko, Ndombele – Moura, Son, Kane.
Náhradníci: Hart – Alderweireld, Davies, Tanganga, Winks, White, Alli, Bergwijn, Vinícius.

Brentford FC: Raya – Dalsgaard, Pinnock, Sørensen, Henry – Dasilva, Janelt, Jensen – Mbeumo, Canos, Toney.
Náhradníci: Daniels – Marcondes, Forss, Ghoddos, Fosu, Rasmussen, Stevens, Gilbert, Haygarth

Rozhodčí: Dean – Hussin, Robathan..
Tottenham je favoritem duelu. Do semifinále se Spurs dostali přes Chelsea (2:1) a Stoke (3:1). V Premier League je Tottenham na čtvrtém místě se ztrátou čtyř bodů na aktuálně první Liverpool.

Brentford zaznamenal velký úspěch už jen tím, že se dostal mezi čtyři nejlepší celky. Cesta vedla od Wycombe (2:1), přes Southampton (2:0), West Bromwich (3:2) až přes prvoligový Fulham (3:0). V Championship je Brentford na čtvrtém místě se třemi výhry v řadě.
Krásný den všem fanouškům anglického fotbalu! Již dnes poznáme prvního finalistu anglického ligového poháru. Tottenham vyzve na domácím hřišti druholigový Brentford.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.