Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Aston Villa - 22. září 2021   20:45

Chelsea
Chelsea
54' Werner
1:1
(0:0)

4:3 (PEN)

Aston Villa
Aston Villa
64' Archer
Chelsea
Arrizabalaga – James, Chalobah, Sarr – Hudson-Odoi, Loftus-Cheek, Kanté /C/ (46. Mount), Ñíguez (76. Lukaku), Chilwell – Zíjáš (76. Barkley), Werner.
Bettinelli – Silva, Havertz, Mbuyamba.
Scott – Cook, Long
Stamford Bridge, Londýn
Aston Villa
Steer – Cash (77. Konsa), Tuanzebe, Hause, Young /C/ – Nakamba, Sanson (42. Car. Chukwuemeka) – Traoré (63. Philogene-Bidace), Buendía, El Ghazi – Archer.
Sinisalo – Ramsey, Cal. Chukwuemeka, Bogarde.

Po evropském superpoháru zvládla Chelsea i další penaltový rozstřel, ve kterém vyřazuje z Ligového poháru birminghamskou Aston Villu.
Po poměrně nezáživné první půli s jalovou převahou domácích a několika hrozivými brejky hostů rozpoutala Chelsea v území soupeře uragán, ze kterého ale dokázal zakončit pouze hlavou Werner. Hosté pak za deset minut hlavičkou Camerona Archera překvapivě vyrovnali a zápas dovedli k penaltám. V nich selhali dva hráči Aston Villy a pouze jeden na straně Chelsea.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:3. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:8.
Reece JAMES posílá přece jen bombou do šibenice Chelsea do dalšího kola.
Emiliano BUENDÍA ještě udržel Aston Villu ve hře, pohodlně zasunul na opačnou stranu, než kam skákal Arrizabalaga.
Chelsea nevyužívá mečbol. Ben CHILWELL jen otřel svou střelu o břevno.
Ezri KONSA trefuje šibenici.
Ross BARKLEY proměňuje. Ani teď brankář Aston Villy neuhodl směr a hosté jsou na pokraji vyřazení.
Marvelous NAKAMBA střílí k levé tyči do ideální výšky pro brankáře a Kepa Arrizabalaga jeho pokus vystihl.
Mason MOUNT nedal brankáři šanci.
Ashley YOUNG pálí do břevna!
Brankář Steer se pohnul hodně předčasně a Romelu LUKAKU využil jeho pozvánku do prázdné strany.
Anwar EL GHAZI zahajuje rozstřel nekompromisní ranou pod břevno.
Střílení penalt začíná.
Mnohem zajímavější druhá půle rozhodnutí nepřinesla, když Chelsea ze svého náporu vytěžila jen jednu branku a za 10 minut hosté dost nečekaně podobným způsobem, hlavou po centru z pravé strany, vyrovnali. V Ligovém poháru se neprodlužuje, následovat bude rovnou penaltový rozstřel.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Opakovaný roh už žádné ohrožení pro Aston Villu neznamenal.
90+4'
Chelsea vybojovala roh, z výskoku hlavičkoval Lukaku a od jednoho z bránících hráčů se míč odráží do protipohybu brankáře, ale mimo brány.
90+2'
Žlutou kartu dostává Reece James (Chelsea), který se hřbetem dlaně ohnal po Buendíově obličeji.
90'
Birminghamský mladík odchází v doprovodu maséra za postranní čáru, zatímco čtvrtý rozhodčí ukazuje na světelné tabuli pět nastavených minut.
89'
Znovu se nehraje kvůli ošetřování Philogena-Bidace, které se už natahuje dvě minuty.
87'
Žlutou kartu dostává Ashley Young (Aston Villa) za faul na Hudsona-Odoie.
85'
Romelu Lukaku se hnal na bránu birminghamského klubu, ale riskantním, leč zcela čistým skluzem mu míč ve vápně vypíchl Kortney Hause.
84'
Chvilku se nehrálo, jen krátké ošetření si vyžádal Timo Werner.
82'
Ani druhý roh v krátkém sledu domácím nic podstatného nepřinesl.
81'
Lukaku si pokryl tělem míč a přihrál pod sebe Barkleymu, jehož tvrdou střelu srazil hostující kapitán Young na roh.
80'
Ze standardky londýnský celek nic nevytěžil, zůstává však u míče na své polovině hřiště.
79'
Mountovu výstavní šlehu z 22 metrů vytěsnil Steer přes břevno na roh.
77'
Vzápětí střídá i Aston Villa: ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Ezri Konsa.
76'
Dvojnásobná změna v mužstvu londýnské Chelsea: ze hřiště odcházejí Hakím Zíjáš a Saúl Ñíguez, přicházejí Ross Barkley a Romelu Lukaku.
74'
Útok Londýňanů odtáhl Loftus-Cheek a přihrál na střed Zíjášovi, který střílí bodlem slabě do brankáře Aston Villy.
72'
Po nudných chvílích v první půli sledujeme vzrušující otevřený duel. Cashovi jedna asistence nestačí a předložil od pravé lajny další výborný míč Buendíovi, který z ideálního místa přestřeluje bránu Chelsea.
69'
Mount se ve vápně po skvělé patičce Loftuse-Cheeka snadno zbavil obránce, v další vyložené šanci ale šajtlí střílí těsně vedle zadní tyče.
68'
Chelsea se hned vrhá do protiútoku a Tuanzebe zachraňuje skluzem na roh před Chilwellem.
68'
Potřetí v rychlém sledu ohrozila Villa domácí bránu. Archer se odpoutal od obránce, ale rána po zemi neměla dostatečnou razanci.
66'
V poskytnuté výhodě vymyslel Buendía skvělou diagonálu nalevo volnému El Ghazimu, který však v dobré pozici střílí přímo do brankáře.
64'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Hosté okopírovali vedoucí gól domácích. Na Cashův centr si naběhl CAMERON ARCHER a umístil pěknou hlavičku o břevno do sítě. Po sérii zahozených šancí Chelsea je to nečekaná zápletka.
63'
Podruhé střídá Aston Villa: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Jaden Philogene-Bidace.
61'
Traorého střelu zpoza šestnáctky Kepa Arrizabalaga s jistotou kryje.
60'
El Ghazi si nabíhal na Archerův kroucený pas, avšak u míče byl dříve baskický brankář Chelsea.
57'
Zdrcující tlak Blues pokračuje. Marocký záložník Hakím Zíjáš je jeho motorem, zpoza šestnáctky nepříjemně skákavou střelou cílil na dolní růžek brány a Jed Steer jednou rukou vyškrabuje.
56'
Hakím Zíjáš uvolnil uličkou Wernera, který přehazuje brankáře Aston Villy, ale míč skáče vedle zadní tyče.
54'
Chelsea právě vstřelila branku!
Lahůdkový centr Reece Jamese po Zíjášově zpětné přihrávce si před bránou vychutnal na první pohled snadnou hlavičkou do sítě TIMO WERNER.
50'
Hudson-Odoi si tanečními pohyby povodil Younga, obhodil si míč na vnější stranu a nečekaně prudkou křížnou střelou protáhl Steera na čáře.
49'
Saúl Ñíguez vletěl do souboje zezadu a povalil Traorého. Trestný kop však posílá hostující Young za postranní čáru.
48'
Po Mountově rohu se dostal k míči Zíjáš a našel stříleným centrem Hudsona-Odoi, který z těžkého úhlu nedokázal natočit svou ránu mezi tyče.
46'
Chelsea o přestávce vystřídala, místo i kapitánskou pásku od N´Gola Kantého převzal Mason Mount.
46'
První poločas na londýnské Stamford Bridge branku nepřinesl, když po dost opatrné půlhodině hry museli gólmani ukázat své umění až v jeho závěrečných minutách. Šance na obou stranách však zůstaly nevyužity.

Statistiky první půle:
Držení míče 70% – 30%, střely na bránu 1:3, střely mimo 1:2, rohy 2:2, fauly 6:2, ofsajdy 0:0.
45+3'
45+1'
Po rohu střílel na zadní tyč z nějakých 13 metrů Traoré, domácí brankář byl na místě včas.
45'
Rozhodčí Scott nastaví poločas o tři minuty.
45'
Dvojitá šance hostů na gól do šatny! Traoré našel před bránou zcela volného Archera, který namířil svůj šíp jen do ramene Kepy Arrizabalagy. El Ghaziho dorážku pak vykopával z brankové čáry obránce Reece James!
42'
Střídání v týmu Aston Villy: ze hřiště odkulhal zraněný Morgan Sanson, přichází Carney Chukwuemeka.
40'
Hudson-Odoi vnikl do vápna zprava a servíroval pod sebe Wernerovi, německý útočník trefuje jen prvního hráče Aston Villy.
38'
První zákrok brankáře přichází až v pozdní fázi úvodního poločasu. Hakím Zíjáš si navedl míč na střelu mezi nohama hostujícího obránce, Jed Steer skáče po pravici a nadvakrát nepříjemný projektil na čáře krotí.
36'
Teprve druhý roh Londýňanů rozehrál Chilwell na Zíjáše, který nastřelil jen clonícího obránce.
33'
Centr z trestného kopu posílá Sanson jen do rukavic domácího gólmana.
31'
Žlutou kartu dostává Malang Sarr (Chelsea) za faul na Traorého, k němuž spěchá na hrací plochu lékař.
31'
Po rohu zkrotil Arrizabalaga Archerův nákop z voleje přes hlavu.
30'
Chilwell uklidil nebezpečný nízko letící centr El Ghaziho na roh.
26'
Zíjášův nákop z pravé strany ukryl v koši Jed Steer.
24'
Malang Sarr zajistil špatnou zpětnou přihrávku Tima Wernera a odpálil míč do autu.
23'
Na Kantého centr nabíhá Saúl Ñíguez a hlavičkou přetlačil Hause, posílá ji však vedle tyče. Šlo o první zakončení Chelsea.
21'
Domácí dostali soupeřovu rozehrávku pod tlak, Tuanzebe měl velké potíže, ale nakonec nabídl malou domů razantní odkop Jedu Steerovi.
18'
Až na jeden záblesk na straně Aston Villy se stále hraje jen uprostřed hřiště.
13'
Marvelous Nakamba se nedočkal odpískaného faulu, po chvíli se zvedá ze sedu a pokračuje ve hře.
9'
Morgan Sanson vysunul za obranu Camerona Archera, který v první šanci zápasu přehodil s domácím brankářem Arrizabalagou i bránu.
7'
První rohový kop Chelsea rozehrál James, hosté se hlavičkou ubránili.
5'
Domácí mají v úvodu utkání výraznou územní převahu, ale zatím se nedostali k zakončení.
1'
Chelsea hraje v modrém, Aston Villa má tradiční fialové dresy s bleděmodrými rukávy a bílé trenýrky.
1'

Chelsea: Arrizabalaga – James, Chalobah, Sarr, Chilwell – Loftus-Cheek, Kanté (C), Ñíguez – Zíjáš, Werner, Hudson-Odoi.
Náhradníci: Bettinelli – Silva, Mount, Barkley, Mbuyamba, Lukaku, Havertz.

Aston Villa: Steer – Cash, Tuanzebe, Hause, Young (C) – Nakamba, Sanson – Traoré, Buendía, El Ghazi – Archer.
Náhradníci: Sinisalo – Konsa, Ramsey, Cal. Chukwuemeka, Philogene-Bidace, Car. Chukwumueka, Bogarde.

Rozhodčí: Scott – Cook, Long.
Vzájemné zápasy
Zatímco loni Chelsea nedokázala Aston Villu porazit (1:1 doma a 1:2 venku), před pouhými jedenácti dny v ligovém utkání zvítězila hladce 3:0 (15. a 90.+3 Lukaku, 49. Kovačić).
Aston Villa
Také fotbalisté z Birminghamu o víkendu slavili výhru 3:0, jejich obětí se stal Everton. Se 7 body z pěti kol jsou uprostřed tabulky. V Ligovém poháru na rozdíl od nasazené Chelsea už absolvovali jedno kolo, na hřišti čtvrtoligového Barrow triumfovali 6:0.
Nejlepšími střelci jsou zatím třígóloví Anwar El Ghází a mladík Cameron Archer.
Chelsea Londýn
Abramovičův klub sbírá v úvodu sezóny samé úspěchy. Získal evropský superpohár, coby obhájce trofeje vstoupil vítězně i do nového ročníku Ligy mistrů a v anglické lize za pět kol inkasoval jen jednou, při remíze 1:1 v Liverpoolu, což byla zároveň jediná bodová ztráta. V neděli Chelsea hladce přejela v derby Tottenham na jeho hřišti 3:0.
Posila z Interu Milán Romelu Lukaku dal čtyři góly, o zbylých deset se podělila desítka různých střelců.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.