FORTUNA:LIGA - Baráž o FORTUNA:LIGU -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Příbram - 29. května 2019   18:00

Brno
Brno
19' Magera (Michal Škoda) • 40' Šumbera  • 66' Magera (Eismann)
3:3
(2:2)
Příbram
Příbram
6' Matoušek  (Fantiš) • 11' Kodr  (Nový) • 89' Keita  (Matoušek)

Floder – Sukup, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (81. Bartolomeu), Bariš, Růsek (84. O. Vintr), Šumbera – Magera (C), Michal Škoda (73. Přichystal).
Halouska – Vraštil, Pavlík, Bartolomeu, O. Vintr, Přichystal, Zikl.
O. Berka – J. Kříž, Z. Vaňkát (M. Zelinka)
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
8523 diváků
Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Soldát, Květ (81. Keita), Matoušek (90. Chaluš), Voltr (46. Polidar), Jan Rezek (C) – Fantiš.
Švenger – Polidar, Průcha, Skácel, Keita, Hlúpik, Chaluš.
Seznam zápasů

To je tedy z prvního zápasu baráže vše, díky za pozornost a z Brna někdy zase na počtenou. Pěkný zbytek středečního večera.
Je dobojováno. První poločas 2:2, druhý 1:1, takže celkově máme výsledek 3:3. Byl to hodně vyhecovaný, ale také vyrovnaný zápas. Příbram ukázala kvalitu na začátku zápasu a také v jejím konci. Brno několikrát podržel Floder, stejně tak jako Kočí svůj příbramský tým. Zbrojovka ovšem také nesložila zbraně a odehrál dobré utkání. Duel z 0:2 dokázala otočit a mnoho nechybělo, aby těsné vedení udržela. V závěru však inkasovala a do odvety si tak nese remízu 3:3.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Martin Nový (1.FK Příbram).
90+2'
Zbrojovka tlačí z posledních sil, výsledek 3:3 do odvety není špatný, ale zároveň ani extra výhodný. Každopádně Brno ukázalo, že prvoligový soupeř je hratelný. Duel je to naprosto vyrovnaný.
90'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Matěj Chaluš.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
89'
Příbram právě vstřelila branku!
Je srovnáno. Šural trefil smolně míčem do obličeje Bariše, hra pokračovala a Matoušek potáhl míč po levé straně až na malé vápno. Tam byl připravený na dorážku střídající IBRAHIM KEITA a hostům se podařilo skutečně v závěru srovnat na 3:3.
88'
Floder si připisuje důležitý zákrok. Nový se opřel do míče a ten končí v rukavicích brankáře. Určitě nepříjemná střela, která opět měla tendenci skočit.
88'
Výborná návštěva na baráž sleduje poslední minuty tohoto zápasu. Příbram v závěru tlačí a chce pochopitelně vyrovnat.
86'
Na dnešní zápas přišlo 8523 diváků!
85'
A teď zase několik centrů na opačné straně, Eismann mířil na Mageru, míč ale propadl na menšího Bartolomea. Toho si obrana pohlídala.
84'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Ondřej Vintr.
84'
Vypadalo to všelijak, centry opět létaly z obou stran a Brňané měli kliku. Příbram má skutečně nebezpečné centry a standardky.
82'
Příbram bude zahrávat rohový kop. Blíží se závěr zápasu a rozhodně je stále o co hrát.
81'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Robert Bartolomeu.
81'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Ibrahim Keita.
79'
Matoušek v souboji fauloval a bude se kopat od brněnské brány. Chystá se střídání na obou stranách.
78'
Následovala možnost Štepanovského, ale ten se ukličkoval. Dnes tento slovenský hráč nemá úplně svůj den. Jaro ale měl v Brně velmi dobré.
77'
Obrovská šance Zbrojovky a v ní střídající Přichystal. Tomu poslal míč do jízdy Štepanovský a domácí fotbalista pelášil sám na bránu. Jenže v klíčový moment netrefil míč, ale drn a míč končí daleko vedle brány.
76'
Do náběhu šel Magera, kterému ale míč utekl a Kočí byl u něj dřív.
75'
Píská se faul proti hostům, Floder chce uklidnit hru a držet míč co nejdál od svého pracoviště.
73'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Jakub Přichystal.
73'
Divočina v Brně pokračuje. Dvacet minut před koncem mohl vyrovnat Jan Rezek, který poslal přízemní střelu z dvaceti metrů a Floder by plachtil k tyči marně. Měl štěstí, protože míč šel kousek vedle jeho levé tyče.
72'
Magera přiťukl Štepanovskému, ten si ale dlouho šteloval míč na své kopačky a nezakončil ideálně.
71'
Žlutou kartu dostává Karel Soldát (1.FK Příbram).
70'
Eismann upadl u lajny, místo faulu se hrálo dál, ale Zbrojovka tuto nepřehlednou situaci zvládla.
69'
Avšak Zbrojovka dál maká, presuje a chce si vytvořit co nejlepší náskok do nedělní odvety.
68'
A teď je na tahu pro změnu Příbram, která vyloženě nemusí dát gól, ale výsledek 3:2 do odvety může být zrádný. Nicméně i dva góly z venku jsou určitě dobré.
66'
Brno právě vstřelilo branku!
Obrat je na světě a nemá ho na svědomí nikdo jiný, než kapitán a kanonýr LUKÁŠ MAGERA. Ten obdržel exkluzivní centr od Eismanna, vypadalo to na nacvičenou situaci a autor druhé dnešní branky překonal Kočího hlavičkou na přední tyči.
66'
Šance pro Zbrojovku, která bude zahrávat trestný kop z velmi dobré vzdálenosti. U míče je Šumbera.
64'
Tohle bylo na Eismanna příliš dlouhé. Zbrojovka nakopává míče, což se zatím míjí účinkem.
62'
Do hry Zbrojovky se opět malinko vkrádá nervozita, častokrát chybuje a Příbram je teď častěji u balonu.
61'
Martin Nový se po sehrané standardce opřel do míče a byla to pořádná pumelice. Floder ji však dobře viděl a míč vyrazil mimo tři tyče.
60'
Po hodině hry platí stav stále 2:2, druhý poločas už nenabízí tolik příležitostí, oba týmy moc dobře ví, že každá chyba může rozhodovat.
59'
Šural faulován, na druhé straně také Rezek, hra se začíná kouskovat.
58'
Matoušek zastaven na pravé straně a opět tu bude standardka pro Příbram. A hosté ukazují, že je mají velmi dobře sehrané. Soldát si šel pro míč, ale těsně na něj nedosáhl.
56'
Po rohu na krátko se k míči dostal Magera a jeho přetažený centr musel vytěsnit mimo tři tyče pozorný Kočí.
55'
Štepanovský vybojoval v krkolomné situaci roh pro svůj tým.
54'
Nepodařený brejk Příbrami končí na kopačkách Šurala. Ten poté vhazuje aut na své polovině.
52'
Brno pokračuje v náporu, Růsek centroval do vápna, z něj poslal pro jistotu míč na tribunu Květ. Poté se Škoda provinil faulem ve vápně a bude se kopat od Kočího svatyně.
51'
Další ošemetná situace ve vápně, v něm upadl Škoda, ale pokračuje se ve hře. Na faul to však nevypadalo.
50'
Velká šance hostů. Exekuce trestňáku se ujal Jan Rezek, míč po jeho střele zaplaval a ještě před Floderem skočil. To byla velmi složitá situace pro brněnského brankáře, který svůj tým dnes poněkolikáté podržel měrou vrchovatou.
50'
Po faulu Bariše trestný kop, který bude zahrávat Rezek.
49'
Žlutou kartu dostává Damián Bariš (FC Zbrojovka Brno).
48'
Střídající Polidar utržil po střele míčem pár šrámů v obličeji, hosté hrají momentálně v deseti.
47'
Trenér Příbrami Roman Nádvorník poprvé zasáhl do sestavy, nevýrazného Voltra nahradil Polidar. Hosté ihned začali náporem a vzešlo z toho několik zblokovaných střel.
46'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Radek Voltr, přichází Matěj Polidar.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas nabídl zajímavý fotbal. Příbram naprosto šokovala zaplněné brněnské tribuny dvěma rychlými góly. Nejprve se v 6. minutě prosadil pěknou střelou Matoušek, o pět minut později bylo ještě hůř po hlavičce Kodra. Nažhavení Brňané však nesložili zbraně a do poločasu stihli vyrovnat. Byť přežili velkou tutovku protivníka, skóroval nejdřív hlavičkou Magera a poté Šumbera, který patičkou poslal míč za Kočího. Poločas tedy 2:2, diváci se dobře baví, je se na co koukat. Do odvety však mají stále lepší výchozí pozici hráči Příbrami.
45'
45'
Domácí dál makali a chtěli ještě přidat jeden gól do šatny. Hrálo se kolem vápna, jenže rozhodčí ukončil první poločas a nepřidal ani minutu.
44'
Jan Rezek poslal parádní střelu ze zhruba pětatřiceti metrů. A Brňané si mohou pořádně oddechnout. Pokus to nebyl vůbec špatný a šel kousek vedle.
42'
Utkání má grády, v rukavičkách se rozhodně nehraje. Je to jasné, jde o hodně. Brno posílalo další míč do vápna, kde si Kočí musel křiknout a jít do souboje.
41'
Žlutou kartu dostává Jan Rezek (1.FK Příbram).
40'
To jsou věci a máme vyrovnáno. Neskutečný první poločas pokračuje v neuvěřitelném tempu. Růsek zahrával trestný kop, míč proletěl do vápna, kde to vypadalo všelijak, Škoda byl podle všeho faulován, ale hra pokračovala a všudybyl ŠIMON ŠUMBERA se ve vápně nejlépe zorientoval a patičkou poslal míč do sítě.
39'
Zbrojovka dokázala zavčas přerušit tlak soupeře a bude sama zahrávat trestný kop.
37'
Příbram zahrávala nejprve standardku, poté i roh, brněnská obrana se dokázala včas zorientovat.
36'
Zakončení se však nekonalo, stejně jako další akce Brna, protože už má rozhodčí Kříž nad hlavou praporek.
35'
Další tlak Brna končí u obrany soupeře. Byl to znovu Štepanovský s Magerou a také Škodou, kteří si hledali místa ke střele.
34'
Po centru Šumbery od rohového proporku se dostal k míči nejzkušenější hráč Zbrojovky Lukáš Magera a jeho hlavička šla vysoko nad. Každopádně diváci jeho akci ocenili potleskem a dál tlačí svůj tým.
33'
Žlutou kartu dostává Lukáš Magera (FC Zbrojovka Brno).
33'
Domácí přitápí pod kotlem, centry létají z jedné strany na druhou. Nyní Šumbera zahrává další roh.
32'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Škoda to zkusil z dálky a byl z toho roh.
31'
Ovšem hra se zabrzdila a bojuje se ve středu hřiště.
29'
Kočí po malé domů posílá míč do bezpečí. Zbrojovka i nadále tvoří hru. Štepanovský v souboji těžkých vahových kategorií uspěl s Rezkem. Domácí poté zahrávají trestňák.
28'
Blíží se třicátá minuta zápasu a divák se rozhodně nenudí. Už jsme viděli tři góly, několik šancí a také spornou situaci zavánějící penaltou.
27'
Hra se malinko uklidnila, domácí jsou častěji u míče a snaží se soupeře zaskočit náporem. Trenéra Šustra určitě velmi mrzí nepovedený úvod pramenící možná z nezkušenosti nebo nervozity.
26'
Žlutou kartu dostává Ondřej Sukup (FC Zbrojovka Brno).
24'
Zbrojovka měla možnost vyrovnat. Po centru Šumbery se cpal do hlavičky Magera a také Štepanovský. Jenže oba hráči se srazili a nakonec skončil míč daleko za Kočího bránou.
23'
Emoce plápolají do vysokých pater, rozhodčí to nemají lehké a každé rozhodnutí diváci ihned "ocení".
22'
Obrovské šance pro Příbram a hned ve dvojím podání. Nejprve se dostal po signálu ke střele Rezek, následovala dělovka Soldáta, kterou brankář Floder v poslední moment konečky prstů vyrazil před sebe. Poté už se domácí ubránili. Je potřeba říct, že Příbram má skvěle sehrané standardky a Zbrojovka s nimi má velké starosti.
20'
Bude se kopat roh pro Příbram, Sukup odkopával míč do bezpečí, ovšem zdálo se, že tam byla i teč hostujícího hráče.
19'
Důležitá branka pro Zbrojovku. LUKÁŠ MAGERA si naběhl na centrovaný míč na zadní tyči a dává kontaktní branku. Parádní centr vyslal Michal Škoda, který svého parťáka viděl velmi dobře. Rázem ožily i tribuny a fanoušci bouří.
18'
Dobrá možnost pro Příbram. K hlavičce se dostal zkušený Fantiš a tentokrát si brněnský brankář připisuje důležitý zákrok.
17'
Odvážně šel brankář Kočí do souboje s Magerou, který zůstal ležet na hřišti. Diváci a hráči se dožadovali penalty, vznikla i menší strkanici, ale pokračuje se dál.
16'
Solidní prostor měl k dispozici Bariš, poté měl dobrou pozici ke střele Šumbera, ale nezakončil.
15'
Píská se ofsajd, ve kterém stál Antwi, míče se může chopit gólman Floder.
13'
Příbram je stále u míče a nyní bude zahrávat u postranní čáry autové vhazování.
12'
Je jasné, že Zbrojovka bude muset pořádně zabrat, ale prozatím se z šoku nedokáže vymanit.
11'
Druhá střela, druhý gól a další tvrdý direkt pro brněnský tým. Trestný kop zahrával Nový, který poslal míč na malé vápno. Tam se ocitl úplně volný MAREK KODR a jeho pokus skončil přesně za zády brankáře Flodera.
9'
Píská se faul proti domácím a Příbram bude kopat trestný kop z velmi výhodné pozice. U míče je Nový s Rezkem.
7'
Takový úvod si Brno nepředstavovalo, poprvé nechalo volného Matouška a ten si s volným prostorem dokázal bez problémů poradit.
6'
Tak to je šok pro Brno. Fantiš si pohrál s míčem, zakombinoval s JANEM MATOUŠKEM na středu hřiště a mladý talent utaženou střelou k tyči překonal brankáře Flodera. Ten plachtil k pravé straně marně a hosté rázem vedou. A dávají důležitý gól z venku.
6'
U míče je nyní častěji Příbram, která chce tvořit hru a chodit do přečíslení.
5'
Radek Voltr zkusil z velké dálky technickou střelou překonat brankáře Flodera, ale míč šel hodně vedle.
4'
Poprvé u míče příbramský talent Matoušek, chtěl poslal do brejku zkušeného Rezka, kombinace se nepodařila.
3'
Floder musel v tísni řešit těžkou malou domů, ale zvládl to. Následně po přihrávce Magery v ofsajdové pozici Peter Štepanovský.
2'
Škoda poslal po pravé straně do náběhu Štepanovského, který chtěl obejít hostujícího obránce, jenže si míč hodil příliš dopředu před sebe.
1'
Výkop měla domácí Zbrojovka, která zakládá první útočnou akci.
1'
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu velmi hustě zalidněného stadionu v Brně. Baráž může za pár chvil začít.
Stadion v Srbské ulici se solidně zaplňuje, dlouho tento stánek nepamatuje takový nápor fanoušků, jaký bude právě dnes.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš, Růsek, Šumbera – Magera (C), Michal Škoda.
Náhradníci: Halouska – Vraštil, Pavlík, Bartolomeu, O. Vintr, Přichystal, Zikl.

1.FK Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Soldát, Květ, Matoušek, Voltr, Jan Rezek (C) – Fantiš.
Náhradníci: Švenger – Polidar, Průcha, Skácel, Keita, Hlúpik, Chaluš.

Rozhodčí: O. Berka – J. Kříž, Z. Vaňkát (M. Zelinka).
Fotbalisté Příbrami v závěrečném pátém kole nadstavbové skupiny o záchranu doma porazili sestupující Duklu 3:2, ale stejně musí do baráže o první ligu proti třetímu celku druhé nejvyšší soutěže. „Pro mě to bude premiéra. Bude to fakt těžké. Spíš než kvalita obou týmů rozhodne hlava. Věřím, že se na to dokážeme připravit a že to zvládneme. Jediné co vím, tak že poslední výsledky měli skvělé, stříleli spoustu branek. Bude to těžké dvojutkání. Možná o to hůř, že začínáme v Brně. Musíme se dát do kupy, abychom se na to připravili," burcuje zkušené příbramský fotbalista Jan Rezek.
Kouč Zbrojovky nechal odpočívat v sobotním utkání s Jihlavou několik opor, přesto jeho svěřenci tým z Vysočiny přejeli 6:1 a v konečné tabulce skončili bod za druhou Jihlavou. „První poločas byl ještě vyrovnaný, ale jakmile jsme odskočili na dva góly, hráli jsme už jen my. Jako trenéři to teď oba budeme mít těžké, každý jinak. Nesmíme létat v oblacích, protože ve středu nás čeká úplně něco jiného. Boj, válka, bez šance na nápravu. Bitva, kterou může rozhodnout jediný moment. Musíme se připravit co nejlépe a zápas bude velmi brzy minulost, před námi už je jen a jen baráž," upozornil lodivod Zbrojovky.
„V utkání půjde hlavně o nás a věřím, že to tak pojmou i fanoušci. Věřím, že jich dojde hodně a že si každý uvědomí, že právě oni jsou tím prvkem, který posune náš výkon a může nám pomoci baráž zvládnout. Kdy jindy přijít na fotbal v Brně, když ne teď?“ nechal se slyšet na klubovém webu brněnský kouč Pavel Šustr.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Sezóna uplynula jako voda a je tu její vrchol. Alespoň tedy pro Zbrojovku, jejíž cílem je vrátit se mezi tuzemskou elitu. V ní bude chtít i pro příští rok zůstat Příbram, která se díky poslednímu kolu propadla do nevyzpytatelné baráže. S touto soutěží mají zkušenosti převážně hokejisté. V českém fotbale však byla pro letošek zavedena zmíněná baráž jako úplná novinka a každý je zvědavý, jak se s tím fotbalisté Karviné, Jihlavy, Brna a Příbrami popasují.