FORTUNA:LIGA - Baráž o FORTUNA:LIGU -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Karviná - 2. června 2019   18:30

Jihlava
Jihlava
14' Zoubele (Jiří Klíma)
1:1
(1:0)
Karviná
Karviná
70' Faško  (Ba Loua)

Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, F. Novotný – Vaculík (C) (78. Jawo), Šulc – Petr (73. Preisler), Zoubele, Javůrek (85. Vedral) – Jiří Klíma.
Veselý – Šefčík, Vedral, Preisler, Tlustý, Machuča, Jawo.
Nenadál – Kubr, Flimmel
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
3150 diváků
Pastornický – Putyera, Krivák, Rundić, Čolić – Bukata (60. Faško), Smrž – Lingr (87. Dramé), Budínský, Guba (65. Ba Loua) – Wágner (C).
Ciupa – Faško, Galuška, Dramé, Suchan, Wala, Ba Loua.
Seznam zápasů

A jelikož ve druhém zápase se také zrodila remíza ale 0:0 nejvyšší soutěž tak zachránila Příbram.
V nejvyšší soutěži se tak po domácí výhře 2:1 a venkovní remíze udržela Karviná. Na domácích je však znát pocit křivdy neb některé momenty ze strany hlavního rozhodčího podle nejen hráčů Vysočiny nebyly posouzeny správně. Vášně vyvolala především ruka gólmana Pastornického mimo vápna a také faul na hranici vápna na Lukáše Zoubele, který by jinak šel sám na bránu. Záložník Vysočiny měl na noze druhý gól, ale trefil jen padajícího gólmana Pastorického. A tak na opačné straně přišel trest, kdy nikým nehlídaný Michal Faško dal pro hosty veledůležitý gól.
Po skončení zápasu obdržel žlutou kartu domácí Mohamed Tijani.
90+4'
90+4'
Po zápase vidí ještě žlutou kartu Lukáš Vaculík.
90+4'
Za následné protesty vidí žlutou kartu ještě Petr Breda.
90+3'
Rozhodčí viděli další ofsajd v neprospěch Jihlavy.
90+3'
Domácí se ale sami připravili o nějakou možnost zakončení neb se ocitli v ofsajdu.
90+2'
Další faul na Pavla Šulce a další žlutá karta, tentokráte se stal hříšníkem Tomáš Wágner.
90+2'
Míč do hry pošle gólman Luděk Vejmola. Domácí si ale ve vápně nedokázali poradit.
90+1'
Soufiane Dramé fauloval Pavla Šulce a vidí žlutou kartu.
90'
Druhý poločas bude o čtyři minuty delší.
89'
Filip Novotný si nyní se svými spoluhráči nerozuměl a poslal míč do autu, což je voda na mlýn pro Karvinou.
88'
Útočným faulem se provinil Lamin Jawo. Míč tak do hry pošle gólman Pastornický.
87'
Karviná naposledy střídá, Ondřeje Lingra nahrazuje Soufiane Dramé.
87'
Rozhodnout mohl Ondřej Lingr, který z pravé strany dostal přihrávku od Ba Loua, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
86'
Střelu Pavla Šulce z větší vzdálenosti bez problémů lapil Martin Pastornický.
85'
Vysočina naposledy střídá, Jana Javůrka nahrazuje Filip Vedral.
84'
Před dobíhajícím Laminem Jawem sbíral míč Martin Pastornický.
83'
Vysočina ale se svou rozehrávkou naložila prach bídně.
82'
Za faul na Pavla Šulce vidí žlutou kartu Vojtěch Smrž. Domácí budou na polovině hřiště rozehrávat.
81'
Putyera fauloval Novotného a Vysočina poblíž poloviny hřiště bude rozehrávat.
80'
Před Ba Louem zahrál míč do autu Filip Novotný. Karviná bude na své útočné polovině vhazovat.
78'
Vysočina podruhé střídá. Trenér Kučera posiluje ofenzivu, Lukáše Vaculíka nahrazuje Lamin Jawo.
76'
Mohamed Tijani fauloval Tomáše Wágnera a hosté zůstanou u míče.
Dnešní utkání sleduje 3150 diváků.
75'
Bez problémů si sebral míč Luděk Vejmola a bude moci rozehrát. Svou přihrávkou oslovil stopera Tijaniho.
74'
Na polovině hřiště vhazoval Benjamin Čolić, ale u míče jsou záhy hráči Vysočiny.
73'
Vysočina poprvé střídá Jakuba Petra nahrazuje Dominik Preisler.
73'
Ondřej Ling si v souboji s Lukášem Vaculíkem pomohl faulem.
71'
Za faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu Pavel Šulc.
70'
Karviná právě vstřelila branku!
A hosté srovnávají stav duelu a jsou tak blíže k záchraně. Ba Loua poslal z pravé strany centr do vápna a nikam nehlídaný MICHAL FAŠKO střelou k tyči dává gól.
69'
Hodně pomalou malou domů poslal Tijani svému gólmanovi, Luděk Vejmola nakonec musel na zem.
68'
Centr Petra Bredy z pravé strany do vápna těsně před Jiřím Klímou odhlavičkoval Milan Rundic.
65'
Karviná podruhé střídá, Dávida Gubu nahrazuje Adriel Ba Loua.
65'
Navýšit náskok domácích mohl Lukáš Zoubele ale svou střelu poslal doprostřed brány, kde jej nohou na břevno vyrazil gólman Pastornický.
64'
Na opačné straně musel zasahovat Luděk Vejmola po střele Lukáše Budinského.
63'
Jiří Klíma si všiml vyběhnutého Martina Pastornického, ten se musel rchle vracet, aby jeho pokus lapil.
63'
Zpoza velkého vápna se dostal ke střele Vojtěch Smrž, ale do rány mu vběhl Filip Novotný a jeho pokus tak zblokoval.
62'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, našel Jakuba Petra, který svým centrem našel Pavla Šulce, jeho hlavička se ale mezi tři tyče nevešla.
61'
Z pravé strany rozehráli hráči Karviné rohový kop, míč do bezpečí vyboxoval gólman Luděk Vejmola.
60'
Karviná poprvé střídá, Martina Bukatu nahrazuje Michal Faško.
60'
Za protesty vidí žlutou kartu gólman Luděk Vejmola.
59'
Před nabíhajícím DávidemGubou poslal míč na polovinu hřiště Petr Breda.
57'
Od své brány pošle míč do hry gólman Luděk Vejmola.
56'
Na hranici velkého vápna se nechal přetlačit Milanem Rundicem Lukáš Zoubele.
55'
Za faul poblíž velkého vápna vidí žlutou kartu Jiří Klíma. Míč tak do hry pošle gólman Pastornický.
54'
Domácí se nyní na hranici velkého vápna provinili útočným faulem. Rozehrávat tak bude gólman Pastornický.
53'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík, ale obrana hostí se bez problémů ubránila.
51'
Do vápna se s míčem dostal Jiří Klíma, ale jeho přihrávka na někoho ze spoluhráčů už přesná nebyla.
50'
Standardní situaci rozehrál Jan Javůrek, ale mezi tři tyče jeho pokus nemířil.
49'
Ján Krivák před velkým vápnem fauloval Lukáše Zoubeleho a vidí žlutou kartu.
48'
následně se do zakončení dostal Dávid Guba, ale jeho pokus z levé strany na vzdálenější tyč přesný nebyl.
48'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Martin Bukata, míč do bezpečí poslal Jakub Petr.
46'
Ohrozit ale gólmana Pastornického nedokázali. Ten tak bude rozehrávat od své brány.
46'
Druhý poločas rozehrál Jiří Klíma a domácí se ihned dostali na svou útočnou polovinu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Zaslouženě po něm vedou domácí, kteří měli více ze hry a častěji ohrožovali branku hostí. Do vedení poslal Vysočinu Lukáš Zoubele. Hosté měli největší šanci v závěru, kdy hlavičku Tomáše Wágnera vytáhl Vejmola na tyč.
45+1'
45'
První poločas bude o minutu delší.
45'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, ale jeho centr jen proletěl pokutovým územím aniž by někdo z hráčů reagoval.
44'
Tomáš Wágner mohl srovnat stav zápasu, ale hlavou poslal míč jen do tyče.
42'
Zpoza velkého vápna se ke střele odhodlal Ondřej Lingr. Proti jeho pokusu na vzdálenější tyč nakonec Vejmola zasahovat nemusel.
41'
Nyní se faulem prezentoval Pavel Šulc. U míče tak zůstane Karviná.
40'
Tentokráte se faulem provinili domácí, kdy se na zemi ocitl Martin Bukata. Na polovině hřiště tak budou rozehrávat hosté.
39'
Další faul hráčů hostí, tentokráte se provinil Dávid Guba. Vysočina se tak přibližuje velkému vápnu.
38'
Oliver Putyera fauloval Jiřího Klímu a domácí poblíž poloviny hřiště zůstanou u míče.
36'
Domácí z pravé strany zahrávali rohový kop, ale k ohrožení branky Karviné vůbec nedošlo.
34'
Domácí se dostali poblíž svého útočného vápna, na levé straně se pokusili o kombinaci, ale vždy jim chyběl krůček ke střele na bránu.
33'
Oliver Putyera se dostal do vápna a chtěl ohrozit Vejmolu, ale střela se mu vůbec nepovedla a poslal jí vysoko nad.
32'
Luděk Vejmola se musel natahovat po střele která mířila k tyči, ale nakonec zasahovat nemusel a bude moci od své brány rozehrát.
31'
Z pravé strany rozehrál rohový kop znovu Benjamin Čolić, ale nyní dobře zasáhla obrana Vysočiny.
30'
Benjamin Čolić rozehrál z levé strany rohový kop, ve vápně sice hlavičkoval Tomáš Wágner, ale bránu domácích neohrozil.
29'
Na hrací ploše máme nyní dva míče, gólman Martin Pastornický bude muset s rozehrávkou počkat.
28'
Martin Bukata bez snahy zasáhnout míč fauloval Pavla Šulce a za odměnu vidí žlutou kartu.
26'
Domácí kombinovali před svým velkým vápnem. Ke smůle pro hosty nikdo z rozehrávajících chybu neudělal.
25'
Domácí u míče zůstanou neb hosté na polovině hřiště zahráli rukou.
25'
Jan Krivák se snažil oslovit Tomáše Wágnera, ale pro útočníka hostí byl míč příliš dlouhý. V poklidu si jej tak sebral Vejmola.
24'
Vysočina u míče dlouho nevydržela neb již zase hrají hosté. Domácí se totiž provinili proti pravidlům. Byl jim odpískán ofsajd.
24'
Na polovině hřiště byl faulován Lukáš Zoubele. Domácí družina zůstane u míče.
23'
Akce Vysočiny zastavena neb se domácí provinili útočným faulem. Míč do hry tak pošle gólman Pastornický.
22'
Pro Ondřeje Lingra byl míč příliš dlouhý, vhazovat na vlastní polovině tak bude Filip Novotný.
21'
Pozornost gólmana Vejmoly se snažil vyzkoušet Vojtěch Smrž, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
20'
Hosté se přesunuli na svou útočnou polovinu. Na pravé straně vhazoval míč Putyera.
18'
Rohový kop rozehrál z pravé strany Jan Javůrek, míč doletěl k nohám Jakuba Petra, jehož střela se mezi tři tyče nevešla.
17'
Jan Javůrek vybojoval pro své barvy rohový kop, když jeho centr z levé strany byl zblokován.
15'
Centr Jakub Petra z pravé strany, ale míč ve vápně na jeho spoluhráče nedoletěl neb se vodou lehce zbrzdil a gólman Pastornický měl tak snadnou práci.
14'
Jihlava právě vstřelila branku!
A domácí jdou do vedení. Jiří Klíma nacentroval z levé strany a LUKÁŠ ZOUBELE vystřelil zpoza velkého vápna a gólman Pastornický na jeho ránu neměl nárok.
11'
Na středu hřiště došlo k menší strkanici po faulu jednoho z hráčů hostí. Hlavní rozhodčí prozatím vše řeší domluvou.
10'
Hosté se ani nyní nedostali k ohrožení branky gólmana Vejmoly.
8'
Z levé strany rozehrál rohový kop nakrátko Vaculík s Javůrkem. Druhý jmenovaný poté posílal střílený centr vápnem, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zareagovat.
8'
Jan Javůrek se snažil odcentrovat do vápna, ale jeho pokus byl zblokován. Bude z toho roh pro domácí.
6'
Lukáš Zoubele z pravé strany posílal centr do vápna, k hlavičce se dostal Jiří Klíma, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
5'
Rohový kop rozehráli nakrátko Javůrek s Vaculíkem, ale prvně jmenovaný se zamotal do svých kliček a nedošlo ani k centru do vápna.
5'
Lukáš Zoubele vybojoval rohový kop.
4'
Karviná pro tentokráte gólmana Vejmolu nebude moci ohrozit neb jí je odpískán ofsajd.
3'
Standardní situaci rozehrál kapitán Lukáš Vaculík, zeď sice netrefil, ale bránu také ne. Rozehrávat tak bude Pastornický.
2'
Gólman Martin Pastornický zahrál rukou mimo velké vápno a od hlavního rozhodčího vidí žlutou kartu.
1'
Duel rozehráli hosté, kteří nastupují v bílé sadě dresů a domácí dnes navlékli modrou sadu.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základ ní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Utkání nám začne za nějakých pět minut a z oblohy se spustil hustý déšť.
Trenér Radim Kučera dal důvěru stejné jedenáctce jako v Karviné. Hostující František Straka učinil dvě změny. Záhumeského nahradil Putyera a místo Ba Loua hraje Bukata.
Do začátku duelu chybí něco málo přes třicet minut a na hrací ploše se oba celky rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, F. Novotný – Vaculík (C), Šulc – Petr, Zoubele, Javůrek – Jiří Klíma.
Náhradníci: Veselý – Šefčík, Vedral, Preisler, Tlustý, Machuča, Jawo.

MFK Karviná: Pastornický – Putyera, Krivák, Rundić, Čolić – Bukata, Smrž – Lingr, Budínský, Guba – Wágner (C).
Náhradníci: Ciupa – Faško, Galuška, Dramé, Suchan, Wala, Ba Loua.

Rozhodčí: Nenadál – Kubr, Flimmel.
První vzájemný duel tedy dopadl lépe pro Karvinou, která využila v první poločase dvě možnosti a vstřelila dvě branky. V 8. minutě se prosadil Guba a krátce před koncem prvního poločasu Lingr. Vysočina měla také své šance, ale nedokázala je proměnit. Domácí podržel gólman Pastornický. Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, když se v 53. minutě prosadil po pěkné akci Klíma. Vysočina měla nadějné možnosti na vyrovnání, ale když se to Jihlavanům podařilo, byl Zoubelemu odpískán ofsajd. Což jak se nakonec ukázalo, zmátlo i trenéra Slezanů Františka Straku. Jenž v pozápasovém rozhovoru nevěřícně kroutil hlavou, když se jej reportér ptal na výhru jeho svěřenců.
A jak dopadly poslední tři vzájemné zápasy? Třikrát se z výhry radovala Karviná, která je tak pro Vysočinu velmi neoblíbeným soupeřem.

Na podzim roku 2017 zvítězila Karviná doma 2:0 (1:0), když se trefili Šisler a Kalabiška.

Důležitý duel se odehrál na jaře minulého roku, kdy domácí Jihlavě stačilo neprohrát a zachránila by se v lize. Přišel však opak a výhra Slezanů 2:0 (0:0) a tím pádem jejich udržení v nejvyšší soutěži. Góly vstřelil Kalabiška a v nastaveném čase Wágner z penalty.

Poslední měření sil je z úterý 28. května, kdy Karviná zvítězila doma 2:1 (2:0). Gólově se prosadil Guba a Lingr a za hosty snižoval Klíma.
V odvetném barážovém duelu přivítá Vysočina celek Karviné. Pokud chtějí domácí postoupit musí zvítězit 1:0 či poté o dvě branky a více. Jakýkoliv jiný výsledek udrží Karvinou v nejvyšší soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.