FORTUNA:LIGA - Baráž o FORTUNA:LIGU -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Jihlava - 28. května 2019   18:00

Karviná
Karviná
8' Guba (Budínský) • 42' Lingr (Guba)
2:1
(2:0)
Jihlava
Jihlava
53' Jiří Klíma  (Šulc)

Pastornický – Čolić, Krivák, Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský (90+1. Faško) – Ba Loua, Lingr, Guba (71. Bukata) – Wágner (C).
Ciupa – Fokaidis, Faško, Suchan, Bukata, Wala, Putyera.
Matějček – Blažej, Hock
Městský stadion Karviná, Karviná
3 456 diváků
Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, F. Novotný – Vaculík (C), Šulc – Petr (90+1. Šefčík), Zoubele, Javůrek (79. Preisler) – Jiří Klíma (86. Klobása).
Veselý – Šefčík, Vedral, Klobása, Preisler, Tlustý, Machuča.
Vejmola

SESTŘIH: Karviná - Jihlava 2:1. Slezané mají do odvety náskok i díky sporné (ne)penaltě

Seznam zápasů

Z Karviné je to pro sezónu 2018/19 vše. Děkuji za pozornost a ať už odveta dopadne jakkoliv, přeji fanouškům obou týmů a všem dalším čtenářům krásné léto.
Odveta v Jihlavě se hraje v neděli 2. června v 18:30.
Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Karviná, ale pykala za první větší chybu, když po 8 minutách hry snížil po samostatné akci Jiří Klíma. Domácí se začali bát, naopak Jihlavu gól nakopl a na nějakou dobu ovládla hru. Útoky tahala hlavně po levé straně, ale další šance nepřicházely. Naopak začalo přibývat nedovolených zákroků a nepřesností, přišly žluté karty a kvalita hry se vytratila. Napětí se vrátilo na stadion až při sérii karvinských rohů, ale kromě jednoho většího závaru z nich nic nebylo. Naopak z toho posledního měli dobrou šanci hosté, ale Klíma z otočky stříll jen doprostřed. 6 minut před koncem si domácí sami zadělali na problém, ale dorážka Zoubeleho do prázdné branky přišla z ofsajdu a zbytek utkání si už Slezané pohlídali. V prvním utkání baráže tak vítězí nad Jihlavou 2:1, ale s tímto výsledkem nemohou být úplně spokojeni. Po prvním poločase to měli rozjeté na ještě lepší výsledek a při kvalitě hry a výsledcích slezského týmu na hřištích soupeřů v celém průběhu tohoto ročníku mají oba celky před odvetou zcela vyrovnané šance.
90+2'
90+2'
Ba Loua se na pravém křídle neprosadil ani k centru, ani ke střele, ani roh z toho není.
90+1'
Faško mohl ihned po příchodu na hřiště střílet uvnitř pokutového území, ale napálil pouze svého strážce.
90+1'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jakub Petr, přichází Samuel Šefčík.
90+1'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Michal Faško.
Nastavují se 2 minuty.
90'
Špatný odkop Smrže, ale Preisler trefil centrem pouze před sebou stojícího Čoliće.
90'
Budínský měl daleko k míči, Vejmola naopak reagoval včas.
89'
Karviná nezvládla situaci po dlouhém autu Čoliće a musí spěchat do obrany.
88'
Vaculíkovi se předchozí situace nezdála, něco prohodil směrem k rozhodčímu a dostává žlutou kartu.
88'
Lingr se v souboji zbavil Novotného, na dalšího obránce si už nepřišel.
87'
Hodně přetažený centr Budínského přeletěl všechny hráče a ani pohotový Lingr neměl šanci dostihnout míč ještě na hřišti.
86'
Další trestný kop Slezanů, tentokrát z pravé strany. U míče Budínský.
86'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Stanislav Klobása.
85'
Nadražená střela z trestného kopu proletěla těsně vedle pravé tyče. Domácí sice reklamují roh, ale rozhodčí ukazuje odkop od branky.
85'
Trestný kop domácích zhruba z 25 metrů.
84'
Zoubele po Pastornického hrubce doráží do sítě, ale z ofsajdu
84'
Pastornický musel vzápětí mimo vápno, aby odehrál míč před Zoubelem. Další hráč hostů ho okamžitě vracel do branky, kam se ale gólman stihl vrátit a zasáhnout, dorážka Zoubeleho už přišla z ofsajdu, takže veškerá radost jihlavských příznivců byla zbytečná.
83'
Vaculíkův centr z rohu na malé vápno sebral ze vzduchu nikým neatakovaný Pastornický.
83'
Tečovaná přihrávka na Zoubeleho znamená rohový kop Jihlavy.
82'
Rundić sice přehlavičkoval Klímu, ale vytáhlý útočník hostů zařídil aspoň vhazování.
82'
Zoubele si chtěl na pravé straně narazit s Preislerem, ale nedostal zpátky přesný míč. Hostí přesto vhazují.
81'
Jenže tentokrát Ba Loua centr vůbec nezvládl a poslal ho daleko za branku.
80'
Ba Loua pronikal z pravé strany do pokutového území, byl faulován Bredou a je tu další trestný kop, zhruba 3 metry od boční hranice vápna.
79'
Dobrý míč Ba Louy z trestného kopu, ale stopeři ho zastavili a Zoubele poté odehrál míč mimo vápno.
79'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jan Javůrek, přichází Dominik Preisler.
79'
Trestný kop domácích z pravé strany.
78'
Klíma pálil pohotově z otočky, Pastornický si střelu pohlídal
78'
Ze kterého nebyla šance Slezanů, ale Vysočiny! Ta totiž podnikla brejk do rozhozené obrany, ale Javůrkovu střelu zablokoval Čolić a v dohrání akce střílel Klíma ze 13 metrů z otočky pouze doprostřed, s čímž neměl Pastornický potíže.
77'
Sražená střela po odraženém míči a další karvinský rohový kop.
To vše před zraky 3 456 diváků.
76'
V pokračování akce napřáhl z půlkruhu Smrž, trefil však pouze Wágnera.
75'
Po zisku míče se ocitl na pravém křídle sám Budínský, přihrával prudký míč na malé vápno a Wágnerovi se nechtělo do skluzu, což možná byla chyba.
75'
Ani tentokrát z toho žádná šance nebyla.
75'
Nešťastný zásah Tijaniho znamená již pátý roh Slezanů ve druhé půli.
74'
Talent Šulc větrá domácí obranu, Zoubeleho obstřel končí vedle
74'
Klíma nebyl v ofsajdu, ale centr z levé strany přetáhl. Přesto hosté zůstali u míče a Breda napřáhl zpoza vápna, minul.
72'
Závar před jihlavskou brankou, hosté ho zvládli
72'
Po dobrém Ba Louově centru vznikl závar před brankou, jednu střelu zblízka modrá hráz dokázala zablokovat a poté se již domácí provinili faulem.
72'
Za hosty potom Zoubele.
72'
Za strkanici před rohem dostává za domácí žlutou kartu Krivák.
71'
Dlouhý aut Čoliće, hlavička Tijaniho a další roh Karviné.
71'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Dávid Guba, přichází Martin Bukata.
70'
Drobný závar po centru Ba Louy, Rundić sklepával míč na zem, Jihlava řeší situaci odkopem do autu.
70'
Čolićův centr z rohu na bližší tyč sice modří zvládli ubránit, ale je to další roh.
69'
Nákop na Wágnera, po odrazu míče od jednoho z hráčů Jihlavy Guba pohlídal situaci na další roh.
69'
Zoubele se sice rozbíhal na dlouhý míč za obranu, ale bylo to k ničemu. Ofsajd.
68'
Ba Louův centr z rohového kopu bráncí hráči pohlídali a vzápětí dokonce vybojovali faul při přechodu do útoku.
68'
Rozhodčí ještě něco vysvětluje Wágnerovi s Chlumeckým.
67'
Po akci Guby se Záhumenským na levém okraji šestnáctky mají domácí rohový kop.
67'
Zoubele nemohl udržet míč na hřišti, Budínský mu to totiž nedovolil.
66'
Za faul na Čoliće mezi střídačkami dostává žlutou kartu Javůrek.
65'
Šulc opět pozičně výborně, tentokrát zastavil centr Čoliće.
65'
Ba Loua chtěl vyslat po lajně Lingra, ale toho velmi dobře pokryl Šulc.
64'
Dlouhý nákop na Klímu, který si v hlavičkovém souboji pomohl loktem a je znovu pískáno.
64'
Na levé straně ztratili domácí míč proti přesile a takticky faulují.
63'
Role se o chvilku později obrátily, jen to nebyl faul na kartu.
62'
Za ostrý zákrok na Zoubeleho ve středu pole dostává žlutou kartu Smrž.
62'
Rostoucí tlak Jihlavy utnul až faul Šulce na bočním okraji šestnáctky.
61'
Šulc padá ve vápně po zákroku Čoliče, ale sudí píská proti hostům!
61'
Centr z rohu letěl na zadní tyč, kam se dobře vrátil Budínský a odehrál míč.
60'
Až vybojovala roh z pravé strany.
60'
Karviná začíná hořet na své pravé straně. Zoubele se tudy protáhl až do pokutového území, jeho centr odehrál Krivák. Vzápětí přiletěl další centr, ten také obrana odvrátila, ale Jihlava hraje dál.
59'
Chlumecký musel odehrát míč a tak trochu naslepo hledal spoluhráče u levé lajny. Nenašel.
58'
Nikým nehlídaný Petr si seběhl do levé strany k brankové čáře na přihrávku, jeho centr před malé vápno ale bránící hráči pokryli.
57'
Krivák zvládl souboj 1 na 1 s Javůrkem u rohového praporku a odkopává míč dále od branky.
56'
Útočný faul Wágnera v osobním souboji.
55'
Domácími inkasovaný gól poněkud otřásl a zatím se nemohou dostat na útočnou polovinu s míčem ve své moci.
53'
Mladíček Šulc krásně vyslal Klímu, který obešel dva hráče a snížil na 1:2!
53'
Jihlava právě vstřelila branku!
Ve druhém poločase dosud neviditelná Jihlava z první pořádné akce snižuje a rázem se šance v baráži výrazně mění! To vše zásluhou samostatné akce v prvním poločase téměř neviditelného JIŘÍHO KLÍMY, který od vlastní střídačky prošel po levé straně kolem padajícího Rundiće a váhajícího Kriváka až před branku a z úhlu zavěsil nad padajícího Pastornického! Asistence: Pavel Šulc.
53'
Nezvládnutá rozehrávka Jihlavy po trestném kopu na půlce. Druhou přihrávkou se sama vyhnala do autu.
52'
Guba neprocpal centr přes Bredu. Další centr z levé strany už musel rybičkou odehrávat Chlumecký.
52'
Wágner se opřel o Tijaniho, který mu v cestě na zem pomohl a je pískáno.
51'
V ponechané výhodě po faulu na Lingra centroval z pravé strany znovu Čolić, ale Šulc na přední tyči odehrál míč mimo vápno.
50'
Čolić centroval z pravé strany pouze po zemi, což překvapilo Tijaniho, který měl potíže se zpracováním míče. Situaci nakonec zvládl.
49'
Aby si vzápětí naběhl do volného prostoru na Čolićův aut, ale míč ho těsně přeletěl.
49'
Ba Loua vybojoval další vhazování u střídaček.
48'
Klička Novotného ze stoje na Ba Louu vyjít nemohla. Míč skončil v autu a obránce hostů si hodně hlasitě nadává.
47'
Ne zrovna dobrý centr Čoliće z pravého křídla likviduje první bránící hráč v cestě.
47'
Novotný odkopává před Ba Louou daleko na tribunu. Čolić vhazuje.
46'
Snaha Jihlavy po pravé straně končí ztrátou míče a faulem.
46'
Ihned po výkopu zahráli domácí dlouhý pas do levého křídla, ale Guba se k míči nakonec nedostal.
46'
Týmy na hřišti, střídat se nebude. Výkop provede Karviná.
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
Také statisticky je Karviná lepším týmem. Sice nemá většinové držení míče, ale je střelecky mnohem aktivnější a méně fauluje.
První poločas nabídl sice zpočátku opatrnou, ale poté hodně zajímavou podívanou. Oba týmy si byly vědomy, že v sázce je hrozně moc a snažily se hlavně neudělat chybu. Ta však přišla brzy a znamenala rychlé vedení Karviné po perfektní přihrávce Budínského a chladnokrevnému zakončení Dávida Guby v úniku. Jihlava mohla několikrát vyrovnat, ale proti dvěma krátce po sobě jdoucím šancím Zoubeleho vytáhl výborné zákroky Pastornický. Slezané na chvíli vypadli z tempa, ale na správnou vlnu je vrátila další šance Guby. Ba Loua po kombinaci s Wágnerem Vejmolu také nepřekonal, přesto nakonec odcházela Karviná do kabin s dvoubrankovým náskokem, který zařídil po chybě Bredy a přihrávce skvěle hrajícího Guby Ondřej Lingr. Slezané zvládli první poločas skvěle a mají výbornou výchozí pozici nejen pro zbytek zápasu, ale celé baráže.
45'
45'
Další akce hostů končí vhazováním na levé straně, které se už neuskuteční.
44'
Snahu Vysočiny o korekci ještě před přestávkou hatí útočný faul Klímy.
42'
Lingr spustil krásnou akci, kterou sám zakončil - 2:0!
42'
Karviná právě vstřelila branku!
Velká chyba Bredy stojí Jihlavu velmi draho! Krajní obránce totiž po Wágnerově posunutí za sebe odehrál míč velmi lajdácky, čehož využil Ba Loua, centr z levé strany prošel po malém vápně až na druhou stranu pokutového území, kde Dávid Guba zachoval chladnou hlavu, nestřílel a přihrál úplně volnému ONDŘEJI LINGROVI, který uklidil míč do sítě! Karviná vede 2:0! Asistence: Dávid Guba.
42'
Klíma v ofsajdu.
41'
Lingr perfektní přihrávkou do křídla rozběhl Gubu, ten se ale třemi zasekávačkami nedokázal zbavit protihráče a přišel o míč.
40'
Do Záhumenského polovysokého centru se vrhl rybičkou Lingr, ale nedoskočil. Přesto se Karviná dostala do zakončení, Budínský však ze vzduchu z nějakých 10 metrů překopl tribunu za brankou.
39'
Tijani zatím kraluje před vlastní brankou a teď byl na správném místě, aby odhlavičkoval Ba Louův centr.
38'
Trestný kop domácích z levé strany, u míče Ba Loua.
37'
Zatím se je na co dívat. Jihlava si přichystala nebezpečnou odpověď a v ponechané výhodě se dostala ke střele z hranice pokutového území. Pravděpodobně Javůrek to byl, ale střílel těsně vedle pravé tyče.
36'
Ba Loua zakombinoval s Gubou, Vejmola byl pozorný
36'
Rychlá akce Karviné v podání dvojice Budínský – Ba Loua. Ti sice dvěma přihrávkami dokázali vyšachovat přesilu a Ba Loua mohl z levé strany střílet, jeho ránu po zemi na přední tyč ale Vejmola bez potíží kryl.
35'
Wágner sice prodloužil ve výskoku míč nohou za sebe, ale rozhodčí píská nebezpečnou hru. Do míče šel totiž také Tijani hlavou.
34'
Záhumenského centr odráží tělem Petr, druhý pokus dostat míč před branku odkopává vysokou svící Tijani.
33'
Ani Jihlava se však k ničemu nedostala, navíc přichází o pozice po útočném faulu.
32'
Utápí se však v neplodné kombinaci na půlce a chybí jim nápad.
31'
Míč se sice po vahzování k Wágnerovi nedostal, ale Zoubeleho nůžky k ničemu nevedly. Domácí zůstávají v útoku.
30'
Záhumenského centr z levého křídla byl odhlavičkován před vápno, kde Budínskému utekl míč a nedostal se tak ke střele.
30'
Jenže ihned po eekuci trestného kopu je máván ofsajd Zoubelemu.
29'
Jihlava vyrazila do rychlého protiútoku, který soupeř zastavil taktickým faulem na půlce.
29'
Nepříliš dobře kopnutý roh na přední tyč odhlavičkoval Šulc. Slezané ještě zůstali v útoku a další centr z pravé strany už na malém vápně lapil Vejmola.
28'
Budínského centr z trestného kopu přizvedl za brankovou čáru Zoubele. První roh Karviné.
27'
Guba stažen Tijanim, trestný kop z levé strany od postranní čáry. U míče Budínský.
26'
Guba obešel Petra, tvrdá střela skončila na boční síti
26'
A bylo z toho nebezpečí na druhé straně! Guba se na levé straně probil do šestnáctky, u brankové čáry se parádně zbavil protihráče, z úhlu zkusil nachytat Vejmolu ranou pod břevno a trefil boční síť těsně vedle tyče!
26'
Až z toho vznikl kontr hostů, který však Šulc zazdil nepřesnou přihrávkou před vápnem.
25'
Wágner zpomalil možný rychlý postup vpřed nepřesnou přihrávkou Gubovi a od té doby domácí kombinace drhne.
24'
Šulc předskočil Ba Louu a vzápětí byl faulován.
23'
Zoubele vyslal obloukem do pravého křídla Petra, ten předal míč po lajně běžícímu Bredovi, který z jedničky centroval na zadní tyč, kde Javůrek odstrčil svého strážce a je pískáno.
22'
Prudký centr z rohového kopu těsně před branku, tam měl ale Pastornický hodně místa a v poklidu zachytil míč do rukavic.
22'
Javůrek sice Čoliće neobehrál, ale získal aspoň rohový kop.
20'
Rundić sice z přímého kopu přestřelil zeď, ale zamířil přesně doprostřed branky, takže Vejmola neměl těžkou práci.
20'
Jeden z hráčů Vysočiny zahrál před vlastním vápnem rukou a je z toho hodně zajímavý trestný kop z nějakých 22 metrů.
19'
Z rohu se již nic vážného nestalo a domácí mohou jít do útoku.
18'
Další velká šance Jihlavy! Zoubele unikl obráncům a pelášil s míčem k brance, ale nebyl tolik rychlý, ale se beků zbavil definitivně a v tísni pálil na bližší tyč, jenže Pastornický byl na zemi včas a vyráží na roh!
17'
Zoubeleho v další gólovce vychytal Pastornický
17'
Ba Loua se na pravém křídle vymotal z obležení dvou hráčů, centr na Wágnera pohlídal Tijani.
15'
Zoubele po narážečce v tutovce prověřil domácího gólmana
15'
Mohlo být rychle vyrovnáno! Javůrek měl dost prostoru na levé straně, potáhl míč a zpětnou přihrávkou na šestnáctku vybídl ke střele volného Zoubeleho, který ale netrefil míč úplně ideálně a jeho přízemní pokus Pastornický vykopl!
14'
Budínský se na vápně rozhodl místo střely o přihrávku Wágnerovi, ale modrá hráz jeho úmysl přečetla.
13'
Petr se nakonec zvedl sám a nemusí ze hřiště. Hosté poté hráli po levé straně, ale Pastornický vyběhl až k okraji vápna, aby sebral míč a uklidnil situaci.
12'
Novotný byl u míče o chlup dříve než Ba Loua a zabránil tak dalšímu domácímu úniku na branku. Před střídačkami ale zůstal ležet Petr a je přerušená hra.
11'
Záhumenského přízemní centr odkopl jeden z dobíhajících bránícíhc hráčů. Záhumenský potom ještě hlavou udržel míč u rohového praporku, ale jen do té chvíle, než se míč dokutálel za brankovou čáru.
10'
Po akci Jihlavy z levé strany pohlídal centr před branku Pastornický.
8'
Guba sám před Vejmolou zakončuje přesně k tyči, 1:0!
8'
Slezanům se však povedl rychlý protiútok a jdou do velmi důležitého vedení! Tomáš Wágner posunul míč na Lukáše Budínského, ten nádhernou přihrávkou do levé strany vyslal na zteč DÁVIDA GUBU, který sice nabíhal z úhlu, ale obránci ho nestihli zakřižovat a domácí záložník se přes padajícího Vejmolu trefil s pomocí odrazu od zadní tyče! Asistence: Lukáš Budínský.
7'
Chlumecký nepustil Lingra k nákopu a spoluhráči poté zařídili vhazování.
6'
Novotného aut již problémy před domácí brankou neudělal a modří musí začít novou akci hluboko ze své poloviny.
6'
Centr před branku odhlavičkoval Krivák, ale hosté vhazují.
5'
Budínský na půlce neobešel Šulce a Chlumecký může vysunout po levé straně Javůrka.
4'
Ba Louův centr odhlavičkoval na malém vápně Tijani, ale Smrž udržel míč v závaru a Guba z otočky pálil pouze do před sebou stojícího protihráče.
3'
Lingr padá těsně před vápnem, penalta se nepíská
3'
Lingr se odvážně vrhl mezi dva hráče, byl sražen na zem a Karviná má hodně zajímavý trestný kop z levé strany hned u boční hranice pokutového území.
3'
Hosté ale akci po levé straně nedovedli k úspěšnému konci a Pastornický si rovná míč na odkop.
2'
To Slezané se prvními dotyky s míčem nedokázali probojovat přes půlku a musí se znovu bránit.
1'
Ačkoliv to nevypadalo zrovna hezky, krkolomnou cestou se Vysočina dostala k náznaku šance. Petrovu přihrávku do vápna ale skluzem zablokoval Rundić.
1'
Výkop do prvního poločasu provede Jihlava.
Aktéři utkání před malou chvilkou nastoupili na trávník. Domácí v tradičních bílých dresech, hosté taktéž v obvyklé venkovní kombinaci, tj. modré se žlutým lemováním.
V Karviné hodinku před výkopem chvilku pršelo, ale jinak je zatím klid. Všichni doufají, že to vydrží až do závěrečného hvizdu, protože předpověď je všelijaká. Návštěva je bohužel typicky karvinská, tj. slabá. Ani poslední domácí utkání sezóny, navíc nejdůležitější, diváky nepřilákalo. Z Jihlavy dorazilo zhruba 20 fanoušků.
Sestava Karviné se po "přípravném" zápase na Slovácku vrací do standardní podoby, přesto je něco jinak. Na pravý okraj obrany se vrací Čolić, naopak v nominaci úplně chybí Moravec a Galuška.
Jihlava proti Brnu také obměnila sestavu a šetřila některé hráče, dnes je však v plné síle. Proti sestavě z posledního "ostrého" zápasu v Ústí je nově na pravém okraji obrany Breda, jinak je základní jedenáctka beze změny.

MFK Karviná: Pastornický – Čolić, Krivák, Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský – Ba Loua, Lingr, Guba – Wágner (C).
Náhradníci: Ciupa – Fokaidis, Faško, Suchan, Bukata, Wala, Putyera.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, F. Novotný – Vaculík (C), Šulc – Petr, Zoubele, Javůrek – Jiří Klíma.
Náhradníci: Veselý – Šefčík, Vedral, Klobása, Preisler, Tlustý, Machuča.

Rozhodčí: Matějček – Blažej, Hock.
Vzájemné zápasy

Od roku 2008, kdy se MFK Karviná a FC Vysočina Jihlava poprvé setkaly ve druhé lize, bylo dosud odehráno 12 vzájemných zápasů. Poslední 4 pak v sezónách 2016/17 a 2017/18 v nejvyšší soutěži a společným jmenovatelem utkání mezi elitou je skutečnost, že Jihlava všechna prohrála a pouze v jednom dokázala dát gól. Klub z Vysočiny dokázal nad Slezany naposledy zvítězit v červnu 2011. Pokud se mu nyní podaří tuto šestizápasovou černou sérii ukončit, bude mít do domácí odvety velkou výhodu. Proti němu však hovoří jedna věc. Jihlavané dosud odehráli v Karviné celkem 6 zápasů a nevyhráli ani jeden.
FC Vysočina Jihlava

Jihlava okamžitě po nezvládnutém posledním kole minulého ročníku začala pracovat na okamžitém návratu zpět mezi elitu. Sezónu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE začala výborně a od startu se držela na samé špici tabulky. Přes některá drobná zaváhání se nestalo, aby nevyhrála víc než dva zápasy za sebou a v průběhu sezóny ani jednou neopustila pozice zajišťující minimálně účast v baráži. Hlavně na domácím hřišti se jí velmi dařilo a až poslední dvě utkání trochu pokazila jinak výbornou bilanci před svými fanoušky. Obzvlášť to poslední musí tým varovat. Sice v něm již o nic nešlo a mělo význam rovný přátelskému, i tak by se však doma s Brnem nemělo prohrávat poměrem 1:6. Otázkou je, jestli to tým, který střelecky táhnou hlavně Zoubele (12 gólů), Klobása a Klíma, nějak psychicky poznamená, nebo to během tří dnů dokázal hodit za hlavu. K tomu je tu možný tlak v podobě historické bilance Jihlavy v Karviné. Dokáže ji Vysočina prolomit a přivézt domů dobrý výsledek pro odvetu?

Bilance Jihlavy v ligové sezóně 2018/19:
30 zápasů, 17 vítězství, 7 remíz, 6 porážek, skóre 50:33, 58 bodů a 2. místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

MFK Karviná

O tom, že se bude Karviná topit v bojích o záchranu a dlouho bude bojovat o to, aby nebyla tím jediným celkem, který z FORTUNA:LIGY sestoupí přímo, se rozhodlo ve druhé polovině podzimu. Po deseti kolech se zdálo, že by se Slezané po těžkém losu v úvodu ročníku mohli dotáhnout do středu tabulky, ale přišly dva domácí výbuchy a vše se otočilo. Katastrofální výkon v zápase s Duklou a nezvládnutá poslední čtvrthodina proti Olomouci zničily sebevědomí týmu, který má přitom ve svém středu takové hráče, jako je tvůrce hry Budínský, střelec Wágner (13 ligových gólů v sezóně) a technik Ba Loua. Přesto mohla být sezóna zachráněna bez účasti v baráži. Po příchodu trenéra Františka Straky začal tým doma pravidelně vyhrávat a po senzačních třech bodech z pražské Letné měli Slezané přímou záchranu ve svých rukou. Stačilo zvládnout klíčové zápasy ve skupině o záchranu na půdě Opavy a Příbrami. Jenže to se nestalo, Karviná potvrdila, že na hřištích soupeřů v této sezóně není příliš nebezpečná a ačkoliv teoretická šance ještě žila, byly další tři zápasy již hlavně přípravou na baráž. Ani ty se však příliš nepovedly, hráči dokázali porazit pouze odevzdanou Duklu a do baráže tak nejdou zrovna v dobrém psychickém rozpoložení. Pro udržení nadějí na setrvání mezi elitou budou muset doma zvítězit. Dokáží to?

Bilance Karviné v ligové sezóně 2018/19:
35 zápasů, 9 vítězství, 5 remíz, 21 porážek, skóre 42:58, 32 bodů a 15. místo v tabulce FORTUNA:LIGY.

Slovácko – Karviná 2:0
Karviná – Bohemians 0:1
Karviná – Dukla 3:0
Přibram – Karviná 1:0
Opava – Karviná 1:0
Systém baráže

V baráži FORTUNA:LIGY se utkají v klasických "pohárových" dvojzápasech 14. tým nejvyšší soutěže s 3. celkem druhé ligy a 15. tým nejvyšší soutěže s 2. celkem druhé ligy. Výhodu odvety na domácím stadionu mají 14. tým FORTUNA:LIGY a 2. tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V letošním roce tuto výhodu tím pádem mají Příbram a Jihlava. Kompletní baráž se odehraje během jediného týdne.
Většina českých profesionálních fotbalových klubů již sezónu 2018/19 uzavřelo, celkem 6 z nich ale ještě v tomto týdnu hraje o hodně. Patří mezi ně také MFK Karviná a FC Vysočina Jihlava, které dostanou tu čest jako první v české historii ochutnat baráž. Oba soupeři se ocitli v podobné situaci už na konci minulého ročníku nejvyšší soutěže. V posledním kole hrála Karviná v Jihlavě a domácím k udržení stačil bod, hosté museli vyhrát. Po výsledku 0:2 slavili ve Slezsku, Vysočina po 6 letech sestoupila. Po jednom roce a dvou dnech se proti sobě postaví znovu a opět čeká účast v dalším ročníku FORTUNA:LIGY jen pro jednoho. Tentokrát však o tom nerozhodne jeden zápas, ale dva. Kdo se bude radovat tentokrát?