Pro dnešek se s Vámi od sledování německé Bundesligy loučím, ale rád bych Vás ještě pozval ke sledování zítřejšího programu Bundesligy, který nabízí opět velmi zajímavé zápasy a nabídneme vám ho samozřejmě na našem webu. Pro dnešní večer už je to všechno. Díky za pozornost a opět někdy na shledanou.
Sudí Peter Gagelmann z Brém ukončil zápas dvou naprosto rozdílných poločasů, které nakonec v součtu dávají konečnou remízu se kterou asi jsou nakonec více spokojenější domácí, kteří předvedli fantastické zlepšení výkonu ve druhé půli a zaslouženě vyrovnali, navíc si i po šestém kole drží neporazitelnost, i když poprvé už inkasovali.
90+1
Fortuna už se pokouší udržet míč ve své moci a asi se jí to podaří.
90
Nastavuje se jedna minuta.
90
Poslední minuta už se rozběhla a velké nastavení se už čekat nedá.
89
Po rohu se do zajímavé pozice dostal Kruse, ale nakonec se k zakončení nedostal z důvod ofsajdu.
88
Düssldorf bude kopat čtvrtý roh v utkání, přičemž první z nich byl teprve na začátku druhé půle.
87
Jenže hostům se rozehrávka vůbec nepovedla a o balón tak přicházejí.
86
Nyní po faulu Ilsa budou mít hosté k dispozici standardní situaci.
85
Schalke je v posledních minutách bezradné, hosté téměř nevědí, co mají hrát.
84
Fortuna stále aktivnější a rozhodně za druhý poločas si minimálně bod zaslouží.
83
Autor předchozí kombinace i dvou branek Daniu Schahin jde za velkého aplausu ze hřiště. Na zbytek utkání se na hřiště dostane Du-Ri Cha.
81
Další obrovská šance Fortuny Düsseldorf!!! Schahin potíhl míč po levé straně a nakonec i odcentroval, ale míč se od Unnerstalla odrazil mimo dosah někoho z domácích!
80
Hosté ještě jednou a naposledy střídají. Huntelaar sice dnes dal gól, ale v dalších akcích selhal. Na trávník míří místo něj Chinedu Obasi.
79
Hosté střídají. Místo Tranquila Barnetty jde na trávník Julian Draxler.
78
A domácí mohli jít do vedení v zápase! Při zakončení chyběl Ilsövi jeden jediný krok!
77
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Domácí se dostali do rychlého kontru. Bylo jich na útočné polovině čtyři na osm, ale i přesto došlo na centr do pokutového území a Papadopoulos lehce zaváhala DANI SCHAHIN toho využil k vyrovnávací brance!
75
Höger nestihl míč na hrací ploše a musí ho odevzdat.
74
Hosté nyní trochu déle vyčkávali s rozehráním a sudí Gagelmann už vyslal upozornění.
73
Hosté poprvé dnes střídají. Do hry jde Marco Höger místo Jermaina Jonese.
72
Fortuna opět zahrozil před Unnerstallem, tentokráte ale nevyšla závěrečná část celé akce.
70
Držení míče se hodně vyrovnalo, Fortuna ho nyní má i více v moci a pokouší se o zakončení, jako před malou chvíli Ilsö, který ale nepřesně vystřelil.
69
Další obrovská a dokonce snad tutová šance pro Schalke končí zákrokem Giefera.
68
Tempo hry se stupňuje a šancí přibývá na obou stranách!
67
Další velká šance pro Fortunu! Unnerstall musel předvést opět výtečný zákrok!
67
Fortuna hraje diametrálně jinak a z toho plynou i fauly hostů. Za faul na Kruseho dostal žlutou kartu Jermaine Jones.
66
Obrovská a tutová šance pro Schalke! Míč se dostal ke Klaasi-Janu Huntelaarovi, který byl sám před Gieferem, ale zakončil pouze do brankáře! To byla velká tutovka!
64
Následně se faulu dopustil Papadopoulos a něco si vyříkával se sudím.
63
Ilsö nerozehrál zrovna přesně a vznikl z toho málem protiútok a šance pro Huntelaara, který ale byl zastaven ofsajdem.
62
Domácí hrají hlavně po pravé straně a zatím jim to tam velmi jde!
60
Do protiútoku se dostal Ibrahim Afellay, který si pohlídal ofsajdovou linii a nakonec zakončil přesně, ale brankář Giefer míč zasáhl loktem, což stačilo na usměrnění míče mimo branku!
59
Další nebezpečná kombinace před Unnerstallem je nakonec odvrácena.
59
Parádní centr do pokutového území a hosté měli štěstí, že jen těsně míč nikdo z hráčů Fortuny nezasáhl.
58
Fortuna se snaží přidat na tempu a zatím se to domácím docela daří.
56
Druhé dnešní střídání. Ze hry jde nevýrazný záložník nebo také útočník domácích Andrej Voronin a nahrazuje ho Ken Ilsö.
55
Poprvé byla k vidění svižná kombinace Fortuny, která se dostala téměř až k zakončení. K centru do vápna se nakonec nikdo z hráčů Düsseldorfu nedostal.
54
Lewis Holtby si nyní hrál s míčem a váhal docela dlouho se zakončením! Nakonec trefil nohy gólmana.
52
Centr na Barnettu nebyl vůbec povedený.
51
Schalke už se dostalo k míči. Přesnou hlavičku nyní předvedl Benedikt Höwedes.
49
Domácí už jsou rázem opět ve hře, i když stále ztrácí jeden gól.
48
Tak to je jako blesk z čistého nebe. První a ne moc povedená akce Fortuny končí gólem. Míč propadl mezi obránci až k DANIMU SCHAHINOVI, který zřejmě kolenem zasáhl míč, který zapadl těsně pod břevno branky!
47
Domácí se málem dostali k první střele na branku.
46
Opět Ibrahim Afellay a opět nepovedené zakončení.
46
Schalke se i na začátku druhé půle snaží o aktivitu a zakončení kombinace hráčů v bílém, tedy hostů, nakonec Afellay mířil do náručí Giefera.
46
46
Na trávníku se rozcvičují náhradníci. Na trávník jde od začátku půle na domácí straně Stefan Reisinger, který nahradí Bodzeka.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
První poločas je za námi a viděli jsme v něm jasný a jednoznačný výkon ze strany hostujícího Schalke, které zatím nepustilo domácí do velké šance.Hosté otevřeli skóre zásluhou výstavní trefy Huntelaara už v třinácté minutě, za dalších sedm minut přidal hlavou druhý gól Matip. Uvidíme, zda se Fortuna ve druhém poločase vzchopí a ve druhém poločas předvede lepší výkon.
45
Centr z pravé strany zkontroloval Unnerstall a sudí Gagelmann už píská.
45
V poslední minutě se opět dostalo do zajímavého útoku. Nepovedená střela končí mimo.
44
Pokus o založení rychlého útoku po odebrání míče se hostům nevyvedl.
43
Domácím se málem povedlo zachytit rozehrávku, ale opravdu je na místě zdůraznit slovíčko málem.
42
K míči se dostal i gólman Unnerstall.
41
Velké přečíslení po rychlé akci Schalke. Holtby chtěl ještě celou akci vyšperkovat přihrávkou, což se mu vymstilo a celou akci tím zastavil.
40
Velmi sympatická akce od Ibrahima Afellaye, který nalezl povedeným pasem Huntelaara, tomu však míč utekl.
39
Schalke nyní zkoušelo odebrat míč, ale zatím marně.
38
Schahin už je na svých. Fortuna však těsně po rozehrávce ztrácí balón.
38
Matip fauloval na půlce domácího Schahina, který zatím zůstává ležet.
37
I domácí se osmělili k ataku branky Schalke a hned z toho byla docela zajímavá šance.
35
Ibrahim Afellay provedl skvěle další akci a Jens Langeneke musel faulovat, jinak by to zavánělo i gólem! Zastavení bylo za cenu žluté karty.
34
Až nyní přichází první faul ze strany hostů a více než domácí hráč to odnesl faulují Holtby, který má lehce roztrženou bradu a dokonce musí měnit dres.
33
Rychlý kontr Schalke zastavuje Langeneke, který se nyní hodně rozčiloval na své spoluhráče.
32
V útoku to ale zatím dnes Düsseldorfu neklape.
32
Fortuna nakonec míč získává a posílá daleko od své branky.
31
Další rohový kop pro hosty.
29
Další výborná akce ze strany Schalke, které nyní postupně začíná tlačit víc a víc.
28
Další zajímavý centr z pravé strany od kapitána Benedikta Höwedese, který tentokráte nenašel nikoho.
27
Höwedes perfektním centrem hledal přesně na středu šestnáctky svého spoluhráče Huntelaara. Před holandským sniperem v poslední chvíli odvrátil míč Langeneke.
26
Nepovedený hlavičkový pokus nemusí Matipa moc mrzet.
25
Druhý rohový kop v utkání pro hostující hráče.
24
Další velmi dobrá akce ze strany Schalke! Huntelaar nebyl nikým hlídán, nakonec ho zastavil ofsajd.
23
Schalke nyní po zisku míče trpělivě kombinuje.
22
Nyní už zkouší Fortuna projít také do útoku. Zatím marně.
21
Domácí by asi měli trochu přidat, jelikož při tomto stylu by dnes nemuseli dopadnout dobře.
20
Schalke právě vstřelilo branku!
A po standardní situaci jdou hosté už do dvoubrankového vedení! Na rozehrávku a míč letící do vápna si naskočil JOEL MATIP!
19
Schalke drží míč a také získává fauly. Levels se jednoho nyní dopustil.
18
Schalke nyní začíná praktikovat trochu domácí styl a drží míč a v klidu kombinuje.
18
Schalke zatím výrazně aktivnější a hosté jdou za téměř každým míčem!
17
Centr do šestnáctky Düsseldorfu s klidem chytá Giefer.
17
Domácí měli před sebou dostatek prostoru, a proto je nyní ztráta míč docela nepochopitelná.
15
A domácí defenziva opět trochu zaváhala a nechala projí to zajímavé pozice Holtbyho. Naštěstí pro Fortunu byl záložník Schalke zastaven ofsajdem.
14
Domácí trochu zaskočení, ale pokouší se o průnik.
13
Schalke jde do vedení po parádní akci. KLAAS-JAN HUNTELAAR po přihrávce prošel mezi dvěma hráči a střelou z dobrých dvaceti metrů skóroval přesně k tyči a Fortuna poprvé v sezóně inkasuje!
12
Ibrahim Afellay dohrál po odehrání balónu jednoho z domácích záložníků. Sudí Gagelmann překvapivě nefoukl do své píšťalky.
11
Christian Fusch se po zajímavém boji o míč dočká prvního rohového kopu pro svůj tým, jelikož centr hostujícího záložníka byl sražen.
10
Domácí opět hrají svoji taktiku a nikam nespěchají. Schalke se nyní pokouší marně prosadit po pravé straně.
9
Chris Hotlby dostal přihrávku na vzdálenost zhruba pětadvaceti metrů od branky, jeho pokus o střelu nebyl vůbec povedený.
8
Pokus o nalezení Lambertze nebylo povedené. Autové vhazování pro Schalke.
8
Nakonec ze strany domácích přišla útočná akce i centr do pokutového území. Před Unnerstallem zasáhli s klidem obránci.
7
Domácí nyní museli bojovat na levém kraji o míč a boj to byl velmi urputný, ale jako vítězové odešli fotbalisté Fortuny.
5
Mírné zaváhání a domácí se toho hned pokusili využít! Po sérii krátkých centrů se míč dostal na hlavu Daniho Schahina, který nemířil vůbec zle!
4
Fortuna rozhodně dnes nebude nikam spěchat. Domácí vyznávají v letošním ročníku velmi dobrou defenzivní taktiku.
3
Kombinace hostů se přenesla i ke gólmanu Unnerstallovi.
2
Schalke se zatím snaží o aktivní vstup do utkání a zatím drží míč.
1
Poprvé se hosté snažili dostat do útočné pozice. Huntelaar balón nezachytil.
1
Našlapaný Esprit Arena už očekává nástup hráčů!

Fortuna Düsseldorf: Giefer - Levels, Malezas, Langeneke, J. van den Bergh - Bodzek, O. Fink - Kruse, Voronin, Lambertz - Schahin.

FC Schalke 04: Unnerstall - Höwedes, Matip, K. Papadopoulos, Fuchs - J. Jones, Neustädter - Barnetta, Holtby, Afellay - Huntelaar.

Rozhodčí: Gagelmann - Anklam, Thielert.
Hlavním rozhodčím dnešního regionálního souboje bude zkušený sudí z Brém Peter Gaggelmann. Jeho asistenty budou pánové Anklam a Thielert. Čtvrtým rozhodčím pak je sudí Petersen ze Stuttgartu.
Vzájemná bilance
Historie vzájemných zápasů je poměrně bohatá, ale poslední soutěžní utkání mezi oběma týmy je už zapadán velmi silnou vrstvou prachu. Oba týmy se v rámci uplynulých padesáti ročníků Bundesligy utkaly celkem 36 krát a bilance hovoří lépe pro Schalke, které vyhrálo sedmnáct utkání. Deset utkání skončilo remízou a devět utkání vyhrála domácí Fortuna. V šestatřiceti zápasech padlo velké množství branek, přesně 113 gólů (52-61).
Schalke 04 stejně jako domácí Fortuna měl výbornou bilanci, kterou týmu, jenž loni vyřadil v rámci jarních bojů v Evropské lize Plzeň, pokazil souboj s vedoucím Bayernem, který tým z Gelsenkirchenu prohrál 0:2.

Svěřenci trenéra Hubba Stevense mají velmi našlapaný program a během čtrnácti dnů už je čeká pátý zápas, navíc už příští týden opět bude Schalke hrát v Lize mistrů a navíc důležitý zápas doma proti francouzskému mistru Montpellier HSC.
Fortuna Düsseldorf po postupu do Bundesligy prožívá zatím výbornou sérii, když zatím z pěti kol neprohrála a navíc ještě ani jednou neinkasovala, což je fantastická bilnace, kterou se nemůže nikdo jiný v Bundeslize pochlubit!

Fortuně zatím patří v tabulce páté místo, díky dvěma výhrám 2:0 na hřištích soupeřů a třem remízám 0:0, z nichž dvě se zrodily na domácím stadionu, který byl v úvodních zápasech z disciplinárních důvodů částečně uzavřen. Dnes už ale kompletně naplněný!
Hezký sváteční večer u sledování tradičního pátečního utkání v rámci šestého kola Bundesligy, kde se utkají dva týmy z čela tabulky. V Esprit Aréně v Düsseldorfu se dnes proti domácí Fortuně představí účastník Ligy mistrů Schalke 04. Vzhledem k vzdálenosti klubů se dá mluvit o utkání jako o derby, a to slibuje už předem zajímavou partii, kde není jednoznačný favorit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.