Je za námi utkání 21. kola mezi domácím Freiburgem a hostující Fortunou Dusseldorf. Hráči domácího celku měli po většinu zápasu navrch a své převahy nakonec dokázali využít. Dvě minuty před koncem utkání se hlavou přesně trefil český obránce Pavel Krmaš, který tak rozhodl o konečném stavu.

To je pro dnešek ode mě vše. Přeji vám příjemný zbytek večera a zase někdy u německého fotbalu napočtenou.
90+3
Tak nakonec se diváci v posledních minutách nenudí. Max Kruse se objevil nikým nehlídaný za obranou soupeře, ale zamířil pouze do tyče.
90+2
Druhou branku v záběru mohl ještě vsítit domácí Ginter. Sám proti Giefeorovi ale nedokázal uspět a branku přestřelil.
90
Bodzek zastavil nedovoleně protihráče potažením za dres a vidí za to žluté napomenutí.
89
I hosté využili poslední možnost střídání. Ze hry odešel Malezas, který přepustil své místo Schahinovi.
87
Freiburg právě vstřelil branku!

Domácí nakonec dokázali svoji herní převahu v celém utkání zužitkovat a zaslouženě se ujímají vedení. Na rohový kop si ve vápně nejvýše vyskočil PAVEL KRMAŠ a zřejmě rozhodl o třech bodech pro Freiburg - 1:0.
87
Hosté dostali možnost přímého volného kopu. Centrující Bellinghausen hledal Latku. Ještě před ním se ale k míči dostal brankář Baumann.
86
Latka se s ničím nepáral a balon poslal dlouhým nákopem dopředu.
85
Freiburg rychle přečíslil svého soupeře a pokoušel se utkání rozhodnout. Ginter ale centroval pouze do míst, kde byl připravený hostující gólman.
83
Dusseldorf střídá. Na hřiště se podívá Bellinghausen, který zaujme místo po Krusovi.
82
Fotbalisté v bílých dresech teď drží míč na svých kopačkách a nikam s ním nespěchají.
81
Hostující kapitán Lambertz se znovu opřel do balonu. Baumann mu ale zmenšil střelecký úhel a střelu vytěsnil mimo.
80
Je před námi posledních deset minut, které zřejmě rozhodnou o osudu dnešního utkán. Zatím mají oba celky ke třem bodům stejně daleko.
79
Hostující Kruse byl přistižen v ofsajdu. To neušlo ani postrannímu rozhodčímu, který správně odmával.
78
Dnešní utkání sleduje 21 200 diváků.
77
Domácí vyčerpali poslední možnost změny kádru. Odešel Fulm a místo něj přišel Ginter.
75
Fortuna využila rychlého brejku a po delší době opět postrašila domácí příznivce. Lambertz ale vystřelil mimo branku.
74
Hráči SC marně dobývají hostující obranu. Freiburg bude muset navíc začít z dalším útokem až od Baumanna.
73
Bílé dresy se hnaly kupředu. Dopustili se ale útočného faulu a balon tak musel odevzdat protivníkovi.
72
Freiburg má sice herní převahu. Tu ale zatím nedokáže naplno zužitkovat. Moc času už domácím fotbalistům nezbývá.
71
Držení míče: 62% - 38% pro SC Freiburg.
70
Znovu se ve Freiburgu hraje. Hostující kapitán už je na nohou a žádá o vpuštění zpět na zelený pažit.
69
Na zemi zůstal ležící Lambertz a žádá lékařské ošetření. Hra je přerušena.
68
Hráči v červených dresech se teď pokouší něco chytrého vymyslet. Zatím se kombinace domácích ale odehrává na polovině hrací plochy.
66
Freiburg znovu střídá. Ze hry odešel zřejmě zdravotně handicapovaný Schmid. Místo něj nastoupil Caligiuri.
65
Fotbalisté Fortuny se po dlouhé době dostali před domácí branku. Tesche ale pálil z hranice vápna pouze do reklamních panelů.
64
Hosté poprvé v dnešním utkání střídají. Hřiště opustí Ilso, který přepustí své místo Finkovi.
63
Znovu se brankou Giefera děly věci. K hlavičce se dostal Krmaš, ale ani on nedokázal míč dopravit do sítě.
62
Dusseldorf je v posledních minutách pasivní a musí se neustále bránit. Fortuna se dobré tři minuty nedostal na polovinu soupeře.
61
Domácí znovu zkusili střelecké štěstí. To však nebylo souzeno ani Sorgovi.
60
Držení míče: 61% - 39% pro domácí SC Freiburg.
59
Do míče se parádně zpoza vápna opřel hostující útočník Reisinger. Mezi tři tyče ale nezamířil.
58
Schmid se dostával do slibné příležitosti. Tu chtěl ještě vylepšit pro svého spoluhráče, ale balon k němu už dopravit nedokázal.
57
Hráči v bílých dresech měli možnost rohového kopu. Avšak nic zajímavého z ni vytěžit nedokázali.
55
S kartami se nám v posledních minutách roztrhl pytel. Další potrestaným je hostující Lambertz.
55
Hodně zajímavě vypadala hlavička Tescheho. Ten ale nakonec branku Freiburg minul.
54
Domácí Schuster protestoval proti výroku rozhodčího a byl za to odměněn.
53
Střely celkem: 9 - 3 pro domácí SC Freiburg.
52
V dobré pozici se ocitl hlavičkující Makiadi. Tomu ale štěstím v dnešním zápase nepřeje. Ani tentokrát nedokázal zamířit přesně.
51
První kartu utkání se vysloužil hostující obránce Balogun, který nepříjemně zajel do protihráče.
50
Že by nám první pětiminutovka druhého poločasu napověděla, o případném vývoji utkání to rozhodně ne.
49
Fortuna se pokoušel dostat do domácí šestnáctky. Ta byla ale precizně střežena hráči SC.
48
Nový muž na hřišti Gunter se dostal do střelecké příležitosti. Jeho rána ale branku Giefera minula.
47
Druhá půle začala trochu ospale. Ani jeden z týmů zatím nejeví žádnou velkou snahu.
46
Domácí trenér se rozhodl pro první změnu. Z šatny už se nevrátil obránce Hedenstad, který byl nahrazen Gunterem.
46
Je za námi první pětačtyřicetiminutovka, ve které jsme branku neviděli. Domácí mají zatím herně navrch a měli i dvě velké příležitosti. Schmid ale pálil pouze do tyče a Makiadi nedokázal trefit prázdnou branku.

Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
45
Fotbalisté Fortuny už si žádné potíže nechtějí připustit. Latka volil dlouhý nákop až na polovinu Freiburgu.
44
Ještě v samotném závěru se k centru dostal domácí Kruse. Jeho pas byl ale na poslední chvíli odvrácen do bezpečí mimo šestnáctku.
43
Fotbalisté SC drží balon a nikam s ním nespěchají. Poslední minutky už se budou nejspíše jen dohrávat.
42
Ilso už měl před sebou pouze domácího gólmana. Ještě před tím byl však hostujícímu hráči odmáván ofsajd.
41
Freiburg se mohl dostat před koncem prvního dějství do vedení. Makiadi ale pohrdl poloprázdnou brankou a tutovku zcela zazdil.
40
Je před námi posledních pět minut prvního poločasu. Aktuálně drží míč hráči v bílých dresech.
39
Giefer musel hodně rychle z branky, aby zabránil dorážce z bezprostřední blízkosti.
38
Martin Latka se dostal k hlavičce. Ta ale neměla potřebné parametry a skončila vysoko nad břevnem Baumanna.
37
Makiadi si v souboji počínal proti pravidlům a byl mu odpískán faul.
36
Hráči v červených dresech drží balon na svých kopačkách a rozvážně s ním kombinují. Zatím tedy pouze na polovině hrací plochy.
35
Bodzek to měl proti několika násobné přesile více než těžké. Podle toho také celá akce skončila.
33
Balogun se pokoušel o centr. Ten byl ale až příliš dlouhý a skončil v zámezí.
32
Fortuna měla další rohový kop. S tím ale naložila prach bídně a žádnou pořádnou příležitost si připravit nedokázala.
31
Je za námi první půlhodina hry. Navrch zatím mají domácí fotbalisté, kteří svého soupeře přehrávají.
30
Makiadi se dostal k odraženému míči a z úctyhodné vzdálenosti vypálil. Trefil však pouze spodní řady sedadel na tribuně.
29
Držení míče: 66% - 34% pro domácí SC Freiburg.
28
Schuster už balon na hrací ploše nedostihl. Pomezní rozhodčí ukazuje, že hosté budou vhazovat.
27
Dusseldorf si poprvé vyzkoušel dovednost zvanou rohový kop. Centr na přední tyč byl ale okamžitě odvrácen.
26
Kombinace Fortuny byla až příliš dlouhá. Ilso už míč na hrací ploše nezastihl.
25
Fotbalisté v červených dresech zatím svého soupeře jasně převyšují ve střelbě. Do balonu se tentokrát opřel Rosenthal, ale ani on nezacílil přesně.
23
Domácí obránce Hedenstad se dostal ke střele. Té ale chyběla potřebná přesnost a mezi tři tyče se nevešla.
22
Bodzek zastavil hodně razantně domácí přečíslení. Zatím se to ale obešlo bez žluté karty.
21
Fortuna se dostala až před klec Baumanna. Ten ale nakonec zasahovat vůbec nemusel.
20
Hráči Freiburgu jsou při chuti. Už to vypadalo, že se Schmid dostane znovu do palebné pozice. Nakonec však vše vyřešil razantní odkop Latky.
18
Hosté nezůstali pozadu a také se pokosili ohrozit domácí branku. Reisinger byl ale včas od míče odstaven a ke střele se nedostal.
17
První větší šanci mají na svém kontě nakonec domácí. Kruse našel hezkou přihrávkou volného Schmida, který ovšem zakončoval pouze do levé tyče.
16
Držení balonu: 58% - 42% pro domácí SC Freiburg.
15
Hráči v červených dresech se teď chopili balonu a snažili se o nějakou myšlenku. Freiburg ale ztroskotal na zatím pevné obraně soupeře.
14
Fotbalisté Fortuny jsou zatím aktivnější a o chloupek lepší. Na větší šanci v podání obou týmů však stále čekáme.
13
Domácí měli možnost dalšího rohového kopu. S tím ale nenaložili zrovna nejlépe a o výhodu přišli.
12
Van den Bergh byl přistižen v ofsajdu. Bílé dresy budou muset balon odevzdat.
11
Dusseldorf teď převzal iniciativu a snaží se něco vymyslet. Hra se odehrává především na polovině hřiště.
10
Fortuna měla k dispozici standardní situaci. Té se ujal Tesche, který však našel pouze rukavice domácího gólmana.
9
Hostující Lambertz se dostal k centru k pravé strany. Nadýchaný bochánek ale nikoho v bílém dresu ve vápně nezastihl.
8
Úvodní minuty utkání jsou zatím hodně vyrovnané. Oba celky se na hřišti spíše oťukávají.
7
Pravý bek Balogun ukořistil míč a upaloval s ním po pravé straně hřiště. Jeho počínání zastavil až po třiceti metrech domácí Hedenstad.
6
Freiburg si vybojoval vůbec první rohový kop. Ten ale ihned po jeho zahrání odvrátil do bezpečí Latka.
5
Hosté v bílých dresech se dostali před branku Baumanna. Tam ale nepobyli příliš dlouho a byli zatlačeni až na vlastní polovinu.
4
Registrujeme také první střelecký pokus. Rána Fluma byla ale včas zblokována.
3
Bodzek se pokoušel vysunout útočníka Reisingera. Ten měl ale k míči daleko a ještě před ním ho získal domácí brankář.
2
Hráči SC ale neudrželi kulatý nesmysl příliš dlouho. Poprvé si na něj sáhli také fotbalisté Fortuny.
1
Domácí vyhráli los a zvolili rozehrávku. O tu se postaralo duo Kruse - Rosenthal.
1
Oba celky již vstupují na hrací plochu. Hráči Freiburgu oblékli červené dresy jejich soupeř z Dusseldorfu dresy bílé.

SC Freiburg: Baumann - Hedenstad, Krmaš, Diagne, Sorg - Schmid, Schuster, Flum, Makiadi - Rosenthal, Kruse.

Fortuna Düsseldorf: Giefer - Balogun, Latka, Malezas, van den Bergh - Tesche, Bodzek - Kruse, Ilso, Lambertz - Reisinger.

Rozhodčí: Drees - Salver, Dietz.
V jediném vzájemné utkání se neurodila jediná branka a tak se na podzim hrálo na půdě Fortuny 0:0. Pokud by dnes dokázali domácí uspět a získat všechny tři body, posunuli by se až na pohárové příčky.
Pohled na tabulku naznačuje, že favoritem dnešního utkání je domácí Freiburg. Ten do zápasu vstupuje z desátého místa a na svém kontě má 28 bodů. To hostům se tolik nedaří a okupují až patnácté místo tabulky se ziskem 24 bodů.
Hezké podvečer všem fotbalovým fanouškům. Vítáme vás u on-line přenosu z německé Bundesligy. Ve 21. kole se proti sobě postaví domácí SC Freiburg, který bude hostit na Mage Solar stadionu Fortunu Düsseldorf. Úvodní výkop je naplánován na 17:30.