Hamburger - Hoffenheim | ONLINE | 7.12.2012 20:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Předehrávka 16. kola Bundesligy mezi Hamburgem a Hoffenheimem je u konce. Domácí fotbalisté předvedli koncentrovaný a spolehlivý výkon bez větších chyb. Hosté dnes nepřevedli vůbec nic a zaslouženě dnes odjedou ze Severu bez jediného bodu. To pro dnešek z německé nejvyšší soutěže vše. U kvalitní fotbalové podívané brzy napočtenou.
Konec zápasu.
90+1
Dění posledních sekund se odehrává převážně kolem půlící čáry. Hamburg drží míč a v poklidu si ho posílá po zeleném trávníku.
90
Hlavní rozhodčí nastaví dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Poslední dnešní střídání. Odejde neklíčovější muž dnešního zápasu. Dolu jde dvougólový Rudnevs, který přepustí své místo Bergovi.
89
Fotbalisté SV se snaží dohrát utkání bez inkasované branky. Bílé dresy drží balon daleko od své branky a kombinují po celé šíři hřiště.
88
Poslední dvě minuty do skončení řádné hrací doby. O osudu a majiteli třech bodů je dnes zřejmě definitivně rozhodnuto.
86
Poslední změna hostí. Odchází Firmino a místo něj přijde Grifo.
85
Domácí vystřídali podruhé. Z placu odchází Skjelbred. Místo něj se na posledních pět minut podívá do hry Sala.
84
Žlutou kartu vidí domácí Skjelbred. Přidržel soupeře za dres.
83
Hoffenheimu se pokouší alespoň o čestný úspěch. SV ale dobře brání a koncentraci neztrácí ani v posledních minutách utkání.
82
Na Severu Německa se nám už rozběhla osmdesátá druhá minuta. Hra se odehrává převážně ve středu hřiště nebo na polovině domácích fotbalistů, kteří však drží kulatý nesmysl na svých kopačkách.
80
Hráči v bílých dresech si teď zahrávali s ohněm. Mancienne adresoval Adlerovi nepříliš kvalitní přihrávku. Před dotírajícím Derdiyokem musel domácí brankář daleko odkopnout.
79
Hamburg střídá. Odpracováno má dnes Lam, který přepustí své místo čerstvému Brumovi.
78
Tmavé dresy už vypadají hodně odepsaně. Místo toho, aby něco kloudného vymysleli, tak pouze odevzdali míč soupeři.
75
I když to na první pohled nevypadá, sleduje dnešní utkání v Imtech aréně 47 000 diváků.
76
Tak teď už to s body pro hráče TSG vypadá hodně špatně. Dvougólové manko se jim bude mazat hodně těžko.
74
Hamburg právě vstřelil branku!
A je tady druhá branka pro domácí fotbalisty. Hráči Hoffenheimu dokázali balon odvrátit pouze k volnému ARTJOMSU RUDNEVSOVI, který pohotovou střelou do šibenice upravuje již na - 2:0.
72
Hosté se po dlouhé odmlce dostali před domácí šestnáctku, kde zahrávali trestný kop. S tím ale naložili prach víc než bídně.
71
Hoffenheim střídá podruhé. Do hry se podívá Schipplock, který nahradí Vollanda.
70
Máme před sebou poslední dvacetiminutovku. Stav je stále stejný jako po skončení prvního poločasu. SV je v jednobrankovém vedení.
68
Nemohu si pomoct, ale na hře hostů hledám hodně těžko nějaký nápad nebo alespoň urputnou snahu s nepříznivým výsledkem něco udělat.
66
Hosté se rozhodli poprvé vystřídat. Hrací plochu opustil Williams a místo něj přišel Schrock.
65
Zatím však vůbec nevypadá, že by se hráči v tmavých trikotech chtěli o nějaké body dnes porvat. Jejich výkon je hodně marný.
64
Hamburg se bez problémů ubránil a odkopl do bezpečí. Po dlouhé době se tak hosté pokusí vymyslet něco kloudného směrem dopředu.
62
Zatím to na hřišti vypadá jako by byla situace obrácená. Hosté se pouze brání, i když nemají co. SV trpělivou kombinací svého soupeře svírá.
61
Hráči v bílém drží míč na svých kopačkách, což jim určitě vyhovuje. Hoffenheim se hodně nadře, aby míč vůbec získal.
60
Fotbalisté Hamburg to hodně často zkouší vzduchem na Rudnevse. Ten se ale zatím s dvojnásobnou přesilou pere marně.
58
Mancienne předvedl hodně velký kiks. Naštěstí pro něj dokázal včas svoji chybu napravit a dotírajícímu Derdiyokovi vyrovnat nedovolil.
57
Že by to vypadalo na nějakou ofenzivní jízdu TSG, tak to rozhodně nevypadá. Hráči v tmavých dresech vyčkávají a vymýšlí cestu jak dobít domácí tvrz.
56
Pěkná akce na jeden dotek nakonec skončila hodně nepěkně. Badelj pokazil jednoduchou přihrávku na svého spoluhráče.
55
Hra se v posledních sekundách odehrávala na hodně zhuštěném prostoru ve středu hrací plochy. Kulatý nesmysl však zůstává dále v držení Seveřanů.
53
Firmino se dopustil útočného prohřešku a tak musel míč odevzdat. O rozehrávku se nyní stará Westermann a Mancienne.
52
Pokud se u kulaté herní pomůcky ocitnout hráči v bílých dresech, tak je to zatím hodně ohraná písnička druhé půli. Hamburg jistojistě nikam spěchat nebude.
51
Už už to vypadalo, že se hosté dostanou do zajímavé příležitosti. Zodpovědně se však vrátil Aogo a celou akci řádně uhasil.
50
Domácí zadáci nikam spěchat nebudou. Aby taky ne jejich tým je ve vedení a žádné útočné manévry se zatím konat nemusí.
49
Na zemi se ocitl Arslan a tak hráči v tmavých dresech zakopli balon do autu. SV jim poté míč sportovně vrátilo.
48
Hoffenheim ale začal aktivně a hned se tlačí na polovinu Hamburgu. Ten ale zatím úspěšně brání. Balon získal Son a pokusil se ho vyvést mimo nebezpečí.
47
Oba týmy vstoupily do druhé poločasu beze změn a tak uvidíme zda se hra bude podobat prvnímu poločasu. Pokud by se tak stalo, byli by hráči SV hodně blízko třem bodům.
46
Hned jak začala druhá půle musel hlavní rozhodčí udělovat žluté barvy. První kartu v dnešním utkání vidí hostující Volland.
46
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas, po kterém je stav utkání 1:0. Ve dvacáté osmé minutě se hlavou trefil domácí Rudnevs. Hamburg je zatím lepším týmem a zaslouženě vede.

Statistiky 1. poločasu:

Držení míče: 68% - 42%
Střely na branku: 4 - 4
Střely celkem: 7 - 6
Ofsajdy: 0 - 3
Rohové kopy: 0 - 3.

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
První poločas skončil.
45
Hoffenheim ale nic z rohové kopu vytěžit nedokázal. Centrující Rudy našel pouze připravené rukavice domácí brankáře Adlera.
44
Domácí hráči si před koncem první pětačtyřicetiminutovky trošku zavařili. Badelj nepřesně rozehrál a hosté se řítili do přečíslení. Na poslední chvíli zakročil Westermann, který odehrál na rohový kop.
42
Slušně vyhlížející akce Hoffenheimu skončila ještě v zárodku. Nabíhajícímu Vollandovi byl totiž odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
41
Hamburg se snaží dohrát zbytek prvního poločasu v klidu a hlavně daleko od své branky. Pravý obránce Lam volil dlouhý nákop dopředu, kde ale nikoho v bílém nenašel.
40
A nehledali se až tak dlouho. Odražený míč doputoval až na volného Salihoviće, který z první vypálil. Brankář Adler byl však znovu připraven a štiplavou dělovku vyrazil.
38
SV ovládá poslední minuty a je jasně lepším týmem. Hostující hráči se na zelném pažitu zatím trochu hledají.
37
Tak to byla fotbalová lahůdka. Odražený balon se dostal k Arslanovi, který stal k brance zády. To mu ale vůbec nevadilo, když přesto dokázal vypálit. Jeho vyšperkované střele však chyběly milimetry. Skončila totiž na břevně.
36
Celek Hoffenheimu zatím působí hodně zakřiknutým dojmem. Zřejmě ne nadarmo mu patří až šestnácté místo tabulky Bundesligy.
34
Hráči v tmavých dresech zahrávali rohový kop. O dobrou příležitost se ale sami připravili. Jeden z hostujících hráčů si počínal nedovoleným způsobem.
33
Po nepřesné rozehrávce hostujících záložník se míč dostal až na kopačky gólmana Adlera. Ten se pokusil o rychlou rozehrávku, která však nakonec skončila v autu.
32
Na Severu Německa mohlo být ještě veseleji. Son dostal ideální balon za beky a upaloval směr hostující branka. Nakonec volil tvrdé zakončení, které jen o chlup minulo horní konstrukci svatyně.
30
Domácí fotbalisty úvodní branka hodně nakopla. Do dalšího zakončení před brankou Hoffenheimu se dostal Badelj. Branku z hranice vápna však přestřelil.
29
Na druhé straně se do střelecké příležitosti dostal Brazilec Firmino. Ten nemířil vůbec špatně a nebýt pohotového zákroku Adlera bylo by zřejmě vyrovnáno.
28
Hamburg právě vstřelil branku!
A je tu první přesná trefa. Domácí uspali hostující zadáky a pak udeřili. Milimetrový centr z pravé strany doletěl až na hlavu ARTJOMSE RUDNEVSE, který otevírá skóre přesnou hlavičkou pod víko - 1:0.
26
Arslan se pokusil vysunout Sona. Na toho ale byla přihrávka až příliš rychlá. Korejský fotbalista už míč na hrací ploše nezastihl.
25
Hráči z přístavního města dostali výhodu přímého volného kopu. O jeho exekuci se postaral Aogo, který volil přímé ohrožení branky. Mezi tři tyče ale balon nezamířil.
23
Salihović hledal Firmina. Toho ale hledal marně, protože ten jeho úmysly vůbec nepochopil a do akce se nezapojil.
22
Kombinace obou týmů zatím působí, že je bez řádného nápadu. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hrací plochy.
21
Hamburg teď lehce přiložil po hostujícím kotlem. Centrující Aogo se snažil najít Lotyše Rudnevse. Toho ale hledal marně, protože domácí útočník byl příkladně pokryt.
20
Hráči v bílém úboru se pokoušeli dostat na polovinu soupeře. Hoffenheim se však dobře pohybuje a tak se Skjelbred raději uchýlil k přihrávce dozadu.
19
V záběru kamer se mihl domácí tahoun Rafael van der Vaart. Ten Sv bude ještě nějak dobu chybět, protože laboruje se zraněným kolenem.
18
Po osmnácti odehraných minutách tak na první vážnější šanci zatím čekáme. Oba týmy hrají hodně opatrně.
17
Domácí obrana si počínala hodně laxně. Toho se pokusil využít hostující sniper Derdiyok, který dokázal i vystřelil. Trefil však prostor, kde hlídkoval Adler.
16
Hamburg se zatím trápí v přechodové fázi a kombinaci středem hřiště. Důkazem toho byla ztráta balonu, kterou zapříčinil Badelj, který se pokoušel o kombinaci s Rudnevsem.
14
Hoffenheim se teď pokoušel dvakrát zahrozit středem hřiště. Celé počínání hostů musel řešit Aogo odkopem do zámezí.
13
Domácí fanoušci dali o sobě poprvé hlasitě vědět. Zřejmě i o ni potřebovali nějaký ten čas a zahřátí svých hlukových instrumentů.
12
Hráči v bílém budou muset začít až od vlastní branky. Adler bude vykopávat a pokusí se svým dlouhým pasem najít někoho ze svých spoluhráčů.
11
Domácí útočník Rudnevs to zkusil individuálním průnikem. Proti trojnásobné přesile však moc velkou šanci na úspěch neměl.
10
Vysoký centr do pokutového území v poklidu zalepil hostující gólman Casteels. Následně si k další spolupráci vybral obránce Becka.
9
Sledujeme hodně ospalý úvod utkání. Oba týmy se zatím zřejmě rozehřívají na svoji ideální provozní teplotu.
8
Korejec Son se hezky protáhl podél levé postranní čáry a odcentroval do ohně. Ve vápně však našel pouze protihráče v černých trikotech.
7
Hostující stoper neměl komu rozehrát a tak volil to nejednoduší řešení. Dlouhý nákop na polovinu Hamburgu.
6
Zatím se hraje v hodně komorní atsmosféře Imtech arény. Ta dnes zřejmě není dostatečně zaplněna a tak můžeme slyšet i hlasité pokyny obou trenérů.
5
Domácí fotbalisté přistupují k úvodním minutám hodně lehkovážně. Do dobré střelecké pozice se před brankou Adlera dostával Derdiyok, byl mu ale odmáván ofsajd.
4
SV se pokusilo zakombinovat středem hřiště. Se zlou se však potácel. Hráči v černých dresech celou kombinaci včas zastavili.
3
Hoffenheim se dostal až k šestnáctce soupeře. Na jejím rohu svedla souboj dvojice Arslan - Volland. Úspěšnější byl domácí záložník, který balon získal.
2
Hosté si poprvé zkusili zaútočit, avšak marně. Útočník Firmino byl přistižen v ofsajdu.
2
Hamburg začíná pomalu a rozvážně. Zatím mezi sebou kombinuje stoperská dvojice Westermann - Mancienne.
1
Domácí družina vyhrála los a zvolila rozehrávku. O tu se postaralo útočné duo Son - Rudnevs.
1
Utkání právě začalo.
- 2
Oba týmy již vstupují na hrací plochu. Hamburger oblékl dresy bílé a hosté z Hoffenheimu dresy černé.
Úvodní sestavy:

Hamburger SV: Adler - Diekmeier, Mancienne, Westermann, Zhi Gin Lam - Skjelbred, Badelj, Aogo - Arslan - Son, Rudnevs.

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels - Beck, Delpierre, Compper, Johnson - Rudy, Williams, Salihović - Volland, Derdiyok, Firmino.

Rozhodčí: Weiner - Henschel, Gorniak.
Marodky obou týmu rozhodně nezejí prázdnotou. Domácí budou postrádat hned pětici hráčů. Zraněný je Beister, Kačar, van der Vaart, Jiráček a Jansen. Stejný počet vyřazených hlásí i v táboru soupeře. K dispozici nebude Wiese, Vestargaard, Thesker, Chris a zřejmě ani Delpierra.
Hamburger SV

Domácí hráči ze Severu jsou na tom o dost lépe. Aktuálně patří Hamburgu deváté místo. V patnácti zápasech dokázal posbírat celkem 21 bodů a na pohárová umístění ztrácí pouhé dva bodíky.

Forma SV je slušná a řadí se do průměru ligy. Z posledních pěti utkání dokázali fotbalisté z přístavního města získat osm bodů, když dvakrát zvítězili a dvakrát skončil zápas nerozhodně. V posledním ligovém kole se Hamburg představil na půdě Wolfsburgu, kde se oba soupeři o body rozdělili po výsledku 1:1.

Nejpřesnějším zakončovatelem oblékajícím barvy SV je Korejec Heung-Min Son, který rozvlnil síť soupeře již šestkrát. Druhým nejlepším střelcem je Lotyš Artjoms Rudnevs. Ten má na svém kontě čtyři přesné zářezy.
TSG 1899 Hoffenheim

Hostující hráči TSG si nevedou v aktuálním ročníku Bundesligy vůbec dobře. Po patnácti odehraných kolech se krčí až na šestnáctém místě tabulky a na svém kontě mají pouze 12 bodů.

Ani aktuální herní rozpoložení Hoffenheimu není nijak oslnivé. Z posledních pěti utkání dokázali hosté posbírat jediný bod a to za remízu s Dusseldorfem. V posledním utkání podlehli fotbalisté TSG Brémám výsledkem 1:4.

Nejpilnějším střelcem, který táhne celý Hoffenheim je Španěl Joselu. Záda mu pak kryje hned trojice střelců. Brazilec Firmino, Američan Johnson a Bosňan Salihović.
Hezký večer všem fotbalovým fanouškům německé Bundesligy. V předehrávce šestnáctého kola se v Imtech aréně střetně domácí Hamburger SV, který bude hostit TSG 1899 Hoffenheim. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
1. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Bayern 1 1 0 0 8:0 3
2. Dortmund 1 1 0 0 3:0 3
3. Hertha Berlin 1 1 0 0 4:1 3
4. Augsburg 1 1 0 0 3:1 3
5. Lipsko 1 1 0 0 3:1 3
6. Freiburg 1 1 0 0 3:2 3
7. Hoffenheim 1 1 0 0 3:2 3
8. Bielefeld 1 0 1 0 1:1 1
9. Frankfurt 1 0 1 0 1:1 1
10. Leverkusen 0 0 0 0 0:0 0
11. Wolfsburg 0 0 0 0 0:0 0
12. Köln 1 0 0 1 2:3 0
13. Stuttgart 1 0 0 1 2:3 0
14. Union Berlin 1 0 0 1 1:3 0
15. Mainz 1 0 0 1 1:3 0
16. Mönchengladbach 1 0 0 1 0:3 0
17. Werder 1 0 0 1 1:4 0
18. Schalke 1 0 0 1 0:8 0
Články odjinud