Leverkusen - Mainz | ONLINE | 20.10.2012 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Druhý poločas dlouho nenaplňoval svou první polovinu, ale v závěrečných dvaceti minutách se vše vrátilo do normálu. Mainz měl ve druhé části utkání překvapivě více ze hry a po brankách Szalaie a Risseho dokonce vedl 2:1. Až v tu chvíli do toho opět šlápnul i Bayer, ale více, než na bod to dnes spravedlivě nestačilo. V závěrečném tlaku se prosadil v 87. minutě Castro, který tak uzavřel na konečných 2:2.
Konec zápasu.
90+4
Míč na obranné polovině domácích, vše naznačuje, že duel 8. kola skončí dělbou bodů.
90+3
Až teď bude hostující brankář odkopávat. Ze hřiště totiž odkulhal Szalai. Thomas Tuchel nechce nic riskovat, a tak raději ještě střídá, když střelce první branky Mainzu nahrazuje Zabavník.
90+2
Ve velkém zmatku navíc na trávníku leží jeden z hostujících hráčů, a tak se momentálně nehraje.
90+1
Po něm přichází rozmíška mezi Wetklem a Toprakem, za kterou domácí zadák vidí žlutou kartu.
90+1
Dvě nastavené minuty uvidí BayArena. V té první šel z levé strany do pokutového území Kiessling, který hledal Schürrleho. Ten však byl přikryt, a tak to pro Bayer znamená jen roh.
90
Rissemu se však centr nepovedl a Leverkusen šel díky dobré práci Aydina vpřed. Carvajal však na levé straně nedokázal zaútočit, a tak mají míč hosté.
89
Možná šance pro Mainz. Na pravé straně ofenzívy je totiž faulován Szalai Toprakem, a tak tu máme přímý volný kop.
87
Leverkusen právě vstřelil branku!
A domácí po chybě Juniora Diaze srovnávají. Nepovedený odkop dostal na pravé straně k míči Kiesslinga, který ještě zakončit, stejně jako Junior Fernandes nedokázal. Wetklo poté po souboji o míč upadl, ale hra pokračovala, a tak dokázal domácí tým po velkém zmatku vyrovnat. Z hranice velkého vápna se totiž trefuje přízemní ranou GONZALO CASTRO.
86
A mohlo být rozhodnuto! Na pravé straně se k míči dostal Andreas Ivanschitz, který však před Lenem potvrdil svou dnešní pozici vrchního spalovače šancí. Sám před hostujícím brankářem míří uspěchaně mimo.
85
Okan Aydin se ukazuje v dobrém světlle. Jeho prudká rána z hranice velkého vápna nutí Wetkla k parádnímu zákroku levou rukavicí, kterou z velkou námahou vyráží na roh. Těžko uvěřit, že to pro Leverkusen je vůbec první šance ve druhém poločase.
84
Kadlecův pas z levé strany na hrotu Kiesslinga nenašel. Míč tak končí až z brankáře Wetkla.
82
Snaha domácích mohla být po chybě na útočné polovině potrestána třetí brankou. Risseho však na poslední chvíli zastavuje dobrým zákrokem Kadlec.
80
A debut si dnes prožije i Okan Aydin, který směřuje do ofenzivy. Nahrazuje Simona Rolfese.
80
Střídají i domácí. Hegeler nahradí Larse Bendera.
79
Diaz dobře obral o míč J. Fernandese a hosté budou zároveň i střídat, když Kirchchoff nahradí na závěr duelu Sota.
78
Domácí pokusy postrádají především kvalitu. Centr z levé strany Kiesslinga nenašel, a tak od své branky může v klidu odkopávat Wetklo.
76
Tým Mainz právě vstřelil branku!
Leverkusen ve druhém poločase nenavazuje na povedenou první půli a dobře hrající hosté jdou do překvapivého vedení 1:2! Szalai famózním pasem z levé strany našel na pravém křídle MARCELA RISSEHO. Ten si odmítl Kadlece a prudkou ránou pravačkou prostřeluje i Lena. Dělovka končí u pravé tyče, kde se sice domácí brankář položil, avšak úspěšně zakročit nedokázal, a tak inkasuje.
74
Bayer hned zkoušel zaútočit přes novice Juniora Fernandese, ale nahrávka do středu hřiště neprošla. Míč se tak vrací na kopačky hostů z Mainzu.
72
Po delším čase u míče i domácí. Centr ze středu hřiště se však vůbec nepovedl, a tak končí až v zámezí.
71
Bayer střídá. Bellarabiho mění na trávníku Junior Fernandes.
69
Szalai a jeho střela o pár vteřin později jsou na tom podobně. Maďarova rána však ani na Lena nedošla díky dobré práci domácích. Mainz však nadále u míče.
68
Novic na trávníku a bývalý hráč Bayeru Risse se uvolnil na pravém křídle a vypálil. Leno jeho přízemní pokus chytá.
67
Vidíme první střídání duelu. Mainz vymění Nicolaie Müllera, jehož nahradí Marcel Risse.
66
Mainz dlouho kombinoval na útočné polovině a Müller mohl po odvrácení Wollscheida zakončovat. Dobře však zapracoval Rolfes, který zakončení hostů znemožnil a sám svůj tým vyslal vpřed.
63
André Schürrle na straně druhé sice prošel přes Pospěcha, jenže jeho následný centr hravě chytá Wetklo.
63
Střelce vyrovnávací branky Szalaie zastavuje o pár vteřin později praporek pomezního rozhodčího, který vidí ofsajd.
61
Žlutou kartu posléze vidí i domácí kapitán Rolfes, který fauluje unikajícího Baumgartlingera.
60
Unikajícího Schürrleho posléze fauluje ve středu hřiště za cenu žluté karty Julian Baumgartlinger.
58
Tým Mainz právě vstřelil branku!
Domácí tým notně polevil a hosté toho využívají ke srovnání na 1:1! Parádní centr z pravé strany poslal do pokutového území Pospěch. Ten jím našel takřka přesně špičku kopačky ÁDAMA SZALAIE, který byl důraznější než Wollscheid a svým pokusem nedal Lenovi v brance Leverkusenu šanci. Teč špičkou kopačky totiž po odrazu míče o trávník zaplula přesně k pravé tyči.
56
Vidíme o poznání horší představení, než tomu bylo v prvním poločase. Rohový kop Bayeru pálí Toprak svou hlavou mimo Wetklovu branku.
54
Po centrovaných míčích do pokutového území domácích už to nevypadalo na žádné velké zakončení. Do balonu se ještě z hranice pokutového území opřel Ivanschitz, avšak míří vysoko nad.
52
Zajímavá akce domácích už putovala do pokutového území, kde však skvěle zahrál jeden z hráčů Mainzu, který pozdním skluzem na poslední chvíli odvrací.
52
Gonzalo Castro však bohužel pro Leverkusen míří hodně nepřesně, když míč z jeho kopačky jde do vyšších řad BayAreny.
51
Po faulu Caligiuriho bude mít domácí Bayer výhodu přímého volného kopu ze slušné pozice.
49
Další útočná akce hostů neskončila dobře po špatné nahrávce Sota. O pár vteřin později však přeci jenom přišlo zakončení FSV, když Ivanschitzovu ránu tečuje Rolfes na roh.
47
Hosté začínají druhou půlku kontrolou míče, ale centr na pravou stranu dobře přečetl Kadlec a odvrací.
46
Začal druhý poločas.
První polovina utkání je za námi a je třeba si říci, že fotbal to nebyl věru zlý. Větší převahu v něm měl celek domácího Leverkusenu, který se ale dlouho nemohl prosadit. Branka přišla až v samotném závěru, ve kterém po centru Carvajala skóroval Kiessling. Mainz měl slušnou šanci ke skórování v podobě Ivanschitze, jenže ten pálil nepřesně. Druhý poločas v BayAreně začne pravděpodobně v 16:33.
První poločas skončil.
45
Na pravé straně se po nahrávce od Carvajala zkoušel dostat do úniku Schürrle, jenže končí v zámezí.
43
Leverkusen právě vstřelil branku!
Domácím to na konci prvního poločasu přeci jenom vychází a ujímají se vedení 1:0! Carvajal na vlastní polovině nejprve krásně zakličkoval, aby nasprintoval do pokutového území, kde jej na pravé straně našel Schürrle. Pravý obránce Bayeru poté našel přesným centrem do vápna volného STEFANA KIESSLINGA, který sice síť za Wetklem nerozvlnil, ale míč byl po zákroku hostujícího brankáře jasně viděn za brankovou čárou, a tak Leverkusen zaslouženě vede.
41
Po celkem unavující kombinaci Mainzu na vlastní polovině vzal odpovědnost na svá bedra Baumgartlinger. Ten dobře prošel přes protihráče, ale jeho následnou nahrávku nezpracoval Ivanschitz.
39
Leno sice našel výhozem pouze kopačky Sota, ale ten nestačil zpracovat a odevzdává míč opět domácím. Po pár vteřinách později ale útok Bayeru končí po nepřesné nahrávce Castra na Schürrleho.
37
Junior Diaz hledal dnes již poněkolikáté dlouhým pasem na hrotu útoku Szalaie, jenže ten se do zakončení znovu nedostal. Odkopem na útočnou polovinu pak situaci řeší Michal Kadlec.
35
V těžké situaci si poradil Soto, ale byl faulován a upadl. Sudí Sippel překvapivě nechal hru plynout, jenže i tak musí po pár vteřinách hru přerušit, jelikož záložník hostí stále leží na trávníku BayAreny.
33
1. FSV Mainz 05 na druhé straně hrozí téměř okamžitě. Po dobrém centru Pospěcha se míč přes Sota dostal na Andrease Ivanschitze, který to z hranice vápna zkusil velmi pěkně. Jeho prudká rána končí zhruba metr mimo Lenovu branku.
31
Centr Michala Kadlece z levé strany netrefil Kiessling, ale Bellarabi a pro hosty to neznamená přílišné obavy. Nepovedená rána z těžké pozice na branku Mainzu nesměřuje.
29
Dobrá pátá velmi slušná příležitost Bayeru Leverkusen ani teď brankou nekončí. Z pravé strany centroval do vápna Bellarabi, jenže Schürrlemu chyběl ke gólovému vyjádření krok, když míč netrefuje.
28
Hostující brankář Wetklo až příliš otálel z rozehrou odkopu od své branky, a tak vidí žlutou kartu.
27
Velká šance domácích! Kiessling na hranici velkého vápna přenechal na Schürrleho, který však stál až příliš blízko hostujícího brankáře, do kterého své zakončení namířil. Odražený míč na pravé straně poté Bellarabi již branky netrefil.
27
Szalai-Pospěch-Caligiuri na druhé straně nekončí úspěchem. Posledně jmenovaný totiž ve vápně zbytečně a hlavně nepřesně nahrál.
25
Do třetice Bellarabi. Tentokrát hledal prudkým centrem na levé straně Kadlece, který sice míč nepustil za brankovou čáru, ale musel ho před Pospěchem odehrát do zámezí. Aut pro hosty.
23
Následně vidí Karim Bellarabi žlutou kartu za hru rukou. Pro hosty to znamená přímý kop z levé strany.
23
Po nepříliš přesvědčivé zpětné hlavičce Juniora Diaze na míč číhal Bellarabi, jenže do zakončení nepustil tohoto mladíka včasným výběhem Wetklo.
21
U míče byla trojice Castro, Kadlec, Schürrle, když na sebe odpovědnost vzal posledně jmenovaný. Ten zkusil Wetkla nachytat přízemním kopem k pravé tyči, ale zkušený brankář Mainzu si poradil a prudkou ránu chytá.
20
O pár vteřin později fauluje před pokutovým územím hostů i Pospěch ve vzdušném souboji Kiesslinga, a tak uvidíme přímý volný kop domácích z velmi slušné pozice.
18
Ten však nevyšel a Bayer mířil do protiútoku. Ten zastavil opravdu nepěkným skluzem na Schürrleho hostující Bo Svensson, který může být rád, že vidí pouze kartu žluté barvy.
18
Mírnou převahu si v posledních vteřinách vytvořil Mainz, ale šance z toho nejsou. Možná až teď po rohovém kopu z levé strany.
16
První slušný střelecký pokus hostů si připisuje Ivanschitz. Ten pálil z hranice velkého vápna, ale Leno zasahovat nemusí, jelikož jde míč nad.
14
Třetí zajímavá šance domácích v úvodních minutách. Do centru z pravé strany v podání Carvajala se ukázkově pověsil Stefan Kiessling. Střelec domácích však zcela sám míří mimo Wetklovu klec.
14
A ani náznak přečíslení nekončí pro Mainz dobře. Junior Diaz totiž místo Szalaie našel pouze Topraka.
13
V útoku i hosté, ale neúspěšně, když na levé straně špatně nahrál Nicolai Müller.
11
A další šance Bayeru! Lars Bender vysunul krásnou nahrávkou za obranu na pravé straně Bellarabiho, který ihned hledal Kiesslinga. Ten sice před sebou měl již jen jednoho obránce a odkrytou branku, avšak jeho pravačka pálí přímo do obránce Mainzu, od kterého se balon odráží na rohový kop.
10
První velkou příležitost utkání si připisují domácí. Ostrý aut v podání Carvajala byl prodloužen až na levou stranu, kde si ho našel Michal Kadlec. Reprezentační bek ihned vyslal prudkou hlavičku na Wetkla, který ve výskoku s velkou námahou vyráží nad!
9
Schürrle na levé straně místo zakončení pouze kličkoval před Pospěchem, a tak raději posunul na stranu pravou. Tam Carvajal uvolnil Bellarabiho, jehož centr před Kiesslingem odvrací jeden ze zadáků FSV Mainz.
8
Dlouhý pas hostujícího Sota za obranu dobře odvrací Wollscheid, do útoku tak půjde Bayer.
6
Hodně odvážně teď zahrál při svém výběhu mimo vápna hostující brankář Wetklo, který raději ihned posílá míč do zámezí, jelikož dotírající Bellarabi byl velmi nepříjemný.
6
Po špatné přihrávce Schürrleho na Carvajala šel Mainz do brejku. Ten šel vysokým míčem na pravou stranu na Szalaie, který sice přes Topraka neodcentroval, ale pro hosty to znamená alespoň první roh.
4
Další akce domácích volala po zakončení. Schürlle vybídl do tandemu Kiesslinga, který mu sice pěkně vrátil, avšak míč před prvně jmenovaným hrál Karim Bellarabi, jenž je nachytán v ofsajdu.
3
Po pár vteřinách už to bylo nadějnější, ale Rolfes hlavičkoval po centru z levé strany z kopačky Schürrleho slabě do rukavic Wetkla.
2
A ihned vidíme aktivní hru směr vpřed od obou celků. O něco lepší byl Leverkusen, ale ten se přes pravou stranu přes Carvajala k zakončení nedostal. Centr tohoto zadáka totiž Kiessling hlavou netrefil.
1
Utkání právě začalo.
BayArena je velmi slušně zaplněna, a tak vítá bouřlivým potleskem oba celky na trávníku. Duel 8. kola již za malou chvíli začne.
Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen (4-3-3): Leno - Carvajal, Wollscheid, Toprak, Kadlec - Bellarabi, Rolfes, L. Bender - Schürrle, Kiessling, Castro.

Trenéři: Sascha Lewandowski a Sami Hyppiä

1. FSV Mainz 05 (4-3-3): Wetklo - Pospěch, Noveski, Svensson, Junior Diaz - Caligiuri, Baumgartlinger, Soto - N. Müller, Szalai, Ivanschitz.

Trenér: Thomas Tuchel

Rozhodčí: Sippel - Leicher a Schüller.
Domácí Leverkusen je na tom ještě o něco lépe, když mu před osmým kolem patří se ziskem jedenácti bodů šestá příčka. Poslední duel pro tým trenérského dua Hyypiä-Lewandowski dopadl remízou 2:2 se Stuttgartem. Dnes bude Bayeru chybět Augusto, Sam a velmi nejisté jsou i starty Reinartze a Topraka.
Hosté z Mainzu jsou v našlapané tabulce soutěže na devátém místě se ziskem deseti bodů. Družina Thomase Tuchela po výhře ve Wolfsburgu porazila v důležitém domácím utkání díky pozdní brance Noveskiho i Düsseldorf a v tabulce se dostala přesně do jejího středu. Mainz dnes nastoupí bez tria Bungert, Choupo-Moting a Klasnić.
Hezký den při sledování online přenosu z bundesligového klání Bayer Leverkusen vs. 1. FSV Mainz 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud