Leverkusen - Mönchengladbach | ONLINE | 23.9.2012 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

BayArena tedy ve druhém poločase tohoto utkání gól nenabídla. Mönchengladbach šel do rychlého vedení ve třetí minutě, kdy se po skvělém prvním doteku a chytrém zakončení prosadil Herrmann. Ve dvanácté minutě se podařilo Leverkusenu srovnat zásluhou přesné Kadlecovy rány na zadní tyč. Domácí od té doby byli lepším týmem na hřišti, stav už ale změnit nedokázali zejména díky Schürrleho neproměněné penaltě. Z porýnského derby to je tedy vše, já vám děkuji za pozornost a osobně vás zvu na sledování dalších dvou dnešních zápasů z bundesligové nabídky.
90+2
Konec zápasu.
90+1
Sam obdivuhodně udržel míč v šestnáctce, pak ale nedokázal najít volného spoluhráče.
90+1
Přidána je jedna minuta.
90
Leverkusen toho ale nevyužil.
90
Nordtveit ve středu pole fauloval Reinartze a ještě dal Leverkusenu možnost na nákop směrem dopředu.
90
Začala poslední minuta řádné hrací doby.
89
Nádherná akce Leverkusenu opět nekončí gólem! Kadlec na hranici svých možností zasprintoval a z posledních sil odcentroval před branku, kde se do vzduchu zavěsil Kießling a o pár centimetrů hlavičkou minul levou ter Stegenovu tyč.
88
Ač se to Kießlingovi nelíbí, při snaze udělat si místo u koncové čáry mu byl odpískán faul.
87
Mönchengladbach vypadá, jako kdyby mu vod stačil.
86
Po skrumáži okolo penaltového puntíku hlavičkoval Kadlec mimo.
86
Na konci zajímavé kombinace byl Bender, jehož nepříliš dobré zpracování pro Leverkusen nakonec dopadlo dobře - rohovým kopem.
85
Leverkusen momentálně ovládá hru, o žádný tlak před šestnáctkou Mönchengladbachu se ale nejedná.
84
Carvajal se dokázal prosadit na pravé straně, pak ale předložil míč Samovi, jenž proti sobě měl příliš velký počet protihráčů a míč tak ztratil.
82
Sam se opět neřízeně řítil do šance, zakončil přes nohu Stranzla a nakonec se nedočkal ani rohového kopu.
82
Střelce první branky tohoto utkání Patricka Herrmanna na hrací ploše nahradil Lukas Rupp.
80
Carvajal je nebezpečný také jako protihráč. Benderovu střelu ter Stegen jen vyrazil před sebe a následně musel přijmout ostrý skluz od španělského obránce.
79
Sam si pro sebe zpracoval míč v šestnáctce, pak se ale nedomluvil s Carvajalem a oba sebe navzájem faulovali.
78
Ve vzduchu je cítit skvělý závěr utkání.
77
Hanke na přední tyči prodloužil míč za sebe a jen těsně přestřelil branku!
77
Rohový kop pro hosty.
76
Arangův centr ale pozorná obrana odvrátila.
76
Po Schürrleho zákroku na Jantschkeho dostane Mönchengladbach k dispozici volný kop od postranní lajny.
74
Kießling se chytře pokoušel vysunout za obranu Sama, realizace ale značně pokulhávala a Leverkusen se tak nadále směrem dopředu trápí.
73
Kadlec příliš zbrkle vyřešil nastalou situaci po odraženém míči. Místo toho, aby ještě počkal a případně přihrál někomu do lepší pozice, z úhlu z první vystřelil a branku netrefil.
72
Sam příliš dlouho otálel s přihrávkou pro rozběhnutého Kadlece a následně jej vystavil do ofsajdu.
71
Reinartz fauloval ve středovém kruhu Xhaku, jenž si následně pořádně nabil o Benderovo koleno.
70
Následný pokus Mönchengladbachu o protiútok nevyšel.
70
Schürrle ale svou střeleckou smůlu neprotrhl a trefil pravou tyč branky!
70
Míč si na značku pokutového kopu postavil Schürrle.
69
Sam splnil svůj úkol! Když si chtěl obhodit Roela Brouwerse, trefil jeho ruku, za což přišla žlutá pro stopera hostí.
69
Je nařízen pokutový kop pro Leverkusen!
69
Hříbata se ale ubránila.
68
Schürrle to zkusil z pětadvaceti metrů a ter Stegen parádním zákrokem vytěsnil míč na rohový kop!
67
Střídání jsou jasným signálem pro oživení hry. Mönchengladbach byl směrem dopředu již hodně unavený, naproti tomu Bellarabimu se v konečném součtu příliš nedařilo a Sam by jej měl adekvátně zastoupit.
66
Střídání na obou stranách: Luuka de Jonga nahradil Igor de Camargo, Tolku Cigerciho Mike Hanke a na domácí straně Karima Bellarabiho Sidney Sam.
66
Střídání na obou stranách: Luuka de Jonga nahradil Igor de Camargo, Tolku Cigerciho Mike Hanke a na domácí straně Karima Bellarabiho Sidney Sam.
66
Střídání na obou stranách: Luuka de Jonga nahradil Igor de Camargo, Tolku Cigerciho Mike Hanke a na domácí straně Karima Bellarabiho Sidney Sam.
65
Tentokrát si na roh dobře naskočil Kießling a poslal míč do ter Stegenovy náruče.
65
Nepřehledná situace v šestnáctce Mönchengladbachu skončila dalším rohovým kopem.
64
Benderova střela ze střední vzdálenosti nadělala ter Stegenovi velké problémy. Brankář hostí nakonec mohl být rád, že Brouwers měl k míči blíže než Castro a poslal jej na rohový kop.
63
Po hlavičce Stranzla v pokutovém území se pokusil o nůžky Kießling, více než míč ale trefil hlavu Jantschkeho a byl mu tak odpískán nedovolený zákrok.
62
Toprak dostal u rohového praporku velmi solidně naloženo od Granita Xhaky a jen těžce se sebral z trávníku.
61
Kießling si naběhl na centr do malého vápna, míč ale dopadl jen do ter Stegenovy náruče.
61
Carvajal výborně prostrčil míč Bellarabimu do běhu, hodně využívaný domácí záložník ale se střelou příliš dlouho otálel a nakonec mu do ní vpadl Brouwers.
60
Kadlecův nadýchaný centr obrana Gladbachu odvrátila jen k Bellarabimu, jenž se pravděpodobně pokusil překvapit lobem ter Stegena. Tento úmysl mu ale nevyšel.
59
Kadlec napřáhl z pětatřiceti metrů a branku dle očekávání přestřelil.
57
Mönchengladbach si prožil krušné chvilky a dle mého soudu může děkovat sudímu Gagelmannovi, že za zákrok na Bendera nenařídil pokutový kop.
56
Následně si žlutou vysloužil Tolga Cigerci.
56
Bender se po zákroku ter Stegena proti Kießlingovi chystal ke střele do skoro prázdné branky, byl ale zezadu sražen na zem a zakončit tak nemohl. Penalta se přesto nepískala.
55
Herrmann se z následné akce nedokázal prosadit, byť vše zavánělo velkou šancí.
54
Castrův centr našel hlavu Topraka, jenž pořádně protáhl ter Stegena, který míč vyrazil nad břevno. Jakékoliv vzrušení ale bylo zbytečné, neboť Wollscheid předtím při snaze hlavičkovat fauloval Brouwerse.
54
Martin Stranzl si s neposedným Schürrlem již nevěděl rady a tak jej při dalším z jeho průniků zastavil i za cenu žluté karty.
53
Arango se pomalu ale jistě tlačil do čisté šance, míč k němu ale nepřišel.
52
Chybu v rozehrávce Mönchengladbachu mohl potrestat Bellarabi, v rozhodující okamžik si ale dal míč příliš daleko od nohy.
51
Na začátku druhého poločasu to rozhodně není taková jízda jako na začátku celého utkání.
50
Leverkusen obsadil útočnou polovinu.
49
Chvíli to vypadalo na nepříjemné zranění Castra, jemuž podjely nohy na vlhkém trávníku. Německý záložník se ale nakonec zvedl a pokračuje ve hře.
48
Nedůrazný odkop Daemse mohl využít Schürrle, Reinartzovu přihrávku si ale příliš dlouho rovnal na střelu a nakonec nastřelil na šestnáctce stojícího Stranzla.
46
Začal druhý poločas.
47
Lars Bender byl v prvním poločase jediným, který si udržel stoprocentní přesnost přihrávek. Celkem jich poslal dvacet.
Rozehrávka se Arangovi příliš nevyvedla a sudí Gagelmann následně ukončil první poločas. Ten nám ve svém úvodu přinesl svižný fotbal, v němž padly hned dvě branky. Na Herrmannovu trefu ze třetí minuty dokázal o devět minut později zareagovat Kadlec. Druhá půle by měla začít cca v 16:32.
45+1
První poločas skončil.
45
V závěru první půle se ještě o jeden volný kop postaral Bellarabi.
44
Ten ale nebyl příliš dobře rozehrán, Bellarabi následně před šestnáctkou svým centrem trefil prvního soupeře.
44
Dnešní kapitán Leverkusen Bender si zpracoval míč v šestnáctce a pak na Brouwersovi získal rohový kop.
43
Wollscheidova hlavička branku ani v nejmenším neohrozila.
43
Bellarabi získal rohový kop pro své barvy.
42
Schürrle na bundesligový gól čeká od posledního utkání loňského ročníku v Nürnbergu.
41
Schürrle šel od půlící čáry sám na ter Stegena, v poslední chvíli si ale s vědomím křižování od Stranzla posunul míč příliš daleko od nohy a nakonec poslal míč jen o pár centimetrů vedle pravé tyče!
40
De Jong nedokázal využít toho, že přelstil ofsajdovou past Leverkusenu a místo centru se pokusil ještě přihrát Arangovi, jenž jeho úmysl nepochopil. Odkopávat od branky tak bude Leno.
40
Gladbach se ubránil.
39
Kießling dostal míč od Schürrleho sice do šestnáctky, avšak do velkého úhlu. Zkušený útočník z toho ale přeci jen vytěžil rohový kop, neboť ter Stegen u své levé tyče nemohl jinak.
38
Jen co jsem hru pochválil, opadlo její tempo.
37
Prozatím se v BayAreně rozhodne nenudíme. Viděli jsme dva nádherné a hlavně chytré góly, hra je navíc oboustranně ofenzivní. Stačí nám jen doufat, že vše vydrží i do druhého poločasu.
35
Přetažený Arangův míč z volného kopu na zadní tyč skončil za koncovou čárou, kam jej nepříliš přesvědčivě kontroloval Leno.
34
Ten se sice hostům příliš nepovedl, Xhaka se přesto z levé strany dostal ještě k jednomu centru. Leno jej pro jistotu vyboxoval ke Carvajalovi.
34
Daems vyválčil rohový kop.
33
Castro zahrál standardní situaci velmi šikovně, míč se nakonec dostal díky Reinartzově bojovnosti k Wollscheidovi, jenž měl zády k brance situaci velmi ztíženou a ter Stegen si tak připsal pohodlný zákrok.
32
Schürrle využil špatného Stranzlova odhadu na míč a nechal se jím faulovat v blízkosti pokutového území Mönchengladbachu.
31
Jantschke od postranní čáry našel Xhaku, ten se zavěsil do vzduchu a poslal míč vedle branky. Po dlouhé době se tak Hříbata dostala k Lenově brance.
30
Kadlec si opět našel volné místo na levé straně a dvakrát odcentroval do šestnáctky Mönchengladbachu. Domácí ale ani jednou neměli to štěstí a neohrozili ter Stegena.
29
Postavení mimo hru Bellarabiho. Záložník Leverkusenu se zapomněl za obranou linií soupeře, jinak by po pasu Topraka od vlastní šestnáctky šel sám na ter Stegena.
28
Vše s povděkem kvitují také diváci, kteří se konečně probrali k větší aktivitě.
27
Obrovské štěstí pro Mönchengladbach! Daems na brankové čáře vyrazil Kießlingovu hlavičku k Schürrlemu, jenž z bezprostřední blízkosti hlavičkoval vedle levé tyče.
26
Kadlec v nouzi zkoušel odcentrovat, otřel míč o Jantschkeho a získal tak pro své mužstvo rohový kop.
25
Obraz hry se po gólu Bayeru naprosto změnil - Leverkusen najednou dokáže být rychle v osobních soubojích a vytváří tak na Mönchengladbach tlak. Hosté si s ním zatím příliš nevědí rady.
24
Jantschkeho centr z pravé strany Xhaka prodloužil za sebe s vědomím, že za ním číhá Arango, jenž celou akci dokončil. Vše ale bylo zbytečné, neboť švýcarský středopolař byl v době přihrávky za předposledním bránícím hráčem Bayeru.
23
Bellarabi si chvíli poté vybral další neslavný okamžik, když měl při ojedinělé situaci v šestnáctce hned tři spoluhráče a přesto poslal míč jen do ter Stegenovy náruče.
23
Leverkusen si skoro zavařil ve vlastním pokutovém území, Bellarabi ale nakonec mohl být rád, že Arango byl příliš daleko od míče a jeho zaváhání nevyužil.
22
Schürrle dostal nabito na levou nohu, jenomže se po vzoru brankáře hostí velmi ukopl a branku vůbec neohrozil.
21
Teď se ale ter Stegen ukopl a Mönchengladbach ztratil míč.
20
Další skvělé přenesení hry na zabíhajícího Schürrleho tentokrát vyřešil ter Stegen, jenž musel hrát hlavou a neúmyslně tak založil protiútok, při kterém se do otevřené obrany řítil Herrmann, jenomže jeho centr zastavil Wollscheid.
18
Rohový kop skončil u Schürrleho, jehož bomba z voleje neprošla stejně jako následná střela Bellarabiho. Leverkusen přitlačil na pilu a momentálně to je Mönchengladbach, kdo tahá za kratší konec.
17
Pohledná akce Leverkusenu skončila dalším rohovým kopem, tentokrát Brouwers srazil centr Bellarabiho.
16
Na rohový kop si naskočila hned trojice domácích, ani jeden z nich ale neodhlavičkoval na bránu a následná Bellarabiho dorážka branku hodně přeletěla.
16
Poprvé se nám ukázal také Kießling, Daems ale před ním ukopl míč za koncovou čáru.
15
Pro Michala Kadlece to je třináctá branka v dresu Leverkusenu.
13
Domácí jsou při chuti a mohli jít do další nadějné příležitosti, Castrovi ale dvakrát nevyšel dotek.
12
Leverkusen právě vstřelil branku!
O minutu později ale už je všechno jinak. Reinartz si skvěle všiml na rohu šestnáctky volného MICHALA KADLECE, jenž si nachystal míč a tvrdou ránou na vzdálenější tyč nedal ter Stegenovi šanci.
11
To by ale nesměl Kadlec trefit zeď.
10
Stranzl v souboji s Kießlingem zahrál před pokutovým územím rukou a Leverkusen tak dostane šanci vrátit se do zápasu touto standardní situací.
9
Málo platné. Leverkusen prostě neví, jak soupeře překvapit, navíc hraje velmi pomalu.
8
Leverkusen začíná od vlastní branky. Je zcela evidentně opařený rychlým gólem die Fohlen.
7
Arango se již napřahoval k voleji, nakonec ale nohu stáhl a nechal tak míč proletět celým pokutovým územím.
6
Rohový kop pro Mönchengladbach.
5
Tentokrát byl míč na Aranga příliš dlouhý, Venezuelec by jinak šel sám do křídla a mohl by nebezpečně odcentrovat.
4
Není se co divit. V zápase těchto soupeřů jsou gólové hody na denním pořádku. V posledních osmi bundesligových zápasech jich padlo třicet šest.
3
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
To je fantastický začátek hostů! Celá akce začala u ter Stegena, pokračovala přes Aranga, který dlouhým nákopem za nesoustředěnou obranu Leverkusenu vyzval PATRICKA HERRMANNA, pro nějž nebyl problém překonat vybíhajícího Lena.
3
Carvajalův přetažený centr na zadní tyči nedokázal nikdo zpracovat, nakonec od postranní lajny odcentroval Kadlec, Kießling se ale s protihráčem na zádech nedokázal uvolnit.
2
Leverkusen se na úvod utkání chopil míče.
1
Utkání právě začalo.
Hráče již máme na trávníku BayAreny.
Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Toprak, Kadlec - Bender, Reinartz - Castro, Schürrle, Bellarabi - Kießling.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Brouwers, Daems - Nordtveit, Cigerci - Herrmann, Xhaka, Arango - de Jong.

Rozhodčí: Gagelmann - Anklam, Thielert.
Borussia Mönchengladbach na tom není o moc lépe. Naposledy v lize podlehla doma Nürnbergu 2:3 a nic nevylepšila ani bezbrankovou remízou na hřišti Limassolu. Tým Luciena Favreho tak po neúspěšné kvalifikaci do Ligy mistrů musí rozložit síly na evropskou soutěž a ještě domácí ligu, v níž má zatím jen čtyři body. Hlavní problém zřejmě spočívá v odchodu Marca Reuse, jenž se uchytil v Dortmundu a jeho herní příspěvek Hříbatům momentálně hodně chybí. Pokud by dnes die Fohlen neuspěly, mohly by se další jejich zápasy rovnat otázce pravdy. V dalším kole totiž do Gladbachu přijede znovu zrozený Hamburg, pak hned jedou do Dortmundu a ani o kolo později s Frankfurtem to pro ně příliš velká zábava nebude.
Bayer Leverkusen rozhodně neprožívá šťastné období. V lize naposledy dostal pořádně za vyučenou od Dortmundu a dojem nespravil ani v Evropské lize, kde na domácím hřišti uhrál pouze bezbrankovou remízu s Charkovem. O to více tak bude muset zabrat doma proti Mönchengladbachu, jenž jej loni na tomto stadionu ve vyrovnaném utkání porazil 1:2. Tým trenérského dua Hyypiä - Lewandowski se navíc po případné další prohře může ocitnout ve velkých problémech - dosud má na kontě jen tři body a pohybuje se nebezpečně blízko sestupové zóně.
Dobré odpoledne. Na startu nedělního programu čtvrtého kola Bundesligy uvidíme porýnské derby mezi Leverkusenem a Mönchengladbachem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
14. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Mgladbach 14 10 1 3 30:16 31
2. Lipsko 14 9 3 2 39:16 30
3. Dortmund 14 7 5 2 33:19 26
4. Schalke 14 7 4 3 25:18 25
5. Freiburg 14 7 4 3 24:17 25
6. Leverkusen 14 7 4 3 22:18 25
7. Bayern 14 7 3 4 35:20 24
8. Hoffenheim 14 6 3 5 19:23 21
9. Wolfsburg 14 5 5 4 15:14 20
10. Union Berlin 14 6 1 7 18:19 19
11. Frankfurt 14 5 3 6 24:22 18
12. Augsburg 14 4 5 5 20:26 17
13. Mainz 14 5 0 9 20:34 15
14. Werder 14 3 5 6 22:29 14
15. Hertha Berlin 14 3 3 8 20:29 12
16. Düsseldorf 14 3 3 8 16:29 12
17. Paderborn 14 2 2 10 17:32 8
18. Köln 14 2 2 10 12:30 8
Články odjinud