To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek večera.
A je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které nakonec zvládlo lépe Schalke, které vyhrálo nad Mönchengladbachem 1:0. Jedinou branku tohoto duelu vstřelil aktivní Julian Draxler.

V prvním poločase se hrál opatrný fotbal a k vidění nebylo příliš mnoho šancí. Aktivnější byli hosté, ale nebezpečnější určitě domácí.

Ve druhém poločase to už byla jiný podívaná. Oba celky se tlačily dopředu a šancí bylo o poznání více, jak v prvním poločase. Domácí nastřelil břevno a tyčku, ale branky se nedočkali. Hosté měli také několik šancí a jednu dokázali využít. Po rychlé akci se trefil Draxler, který rozhodl o tom, že všechny body získá Schalke.

Hosté dnes byli aktivnější a jejich vítězství je zasloužené.
90+3
Ale už je jasné, že tři body získá Schalke!
90+3
U míče už jsou domácí, kteří pospíchají dopředu.
90+2
Hraje se na polovině domácího celku.
90+2
Arango našel parádním centrem Stranzla, ale ten z malého vápna hostující branku přestřelil!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil 3 minuty.
90
Po hlavičce De Jonga skončil míč vedle levé tyče.
89
Rohový kop pro domácí.
89
V obrovské šanci se ocitl střídající Meyer! Ten dostal přihrávku na hranici penalty, ale v jasné pozici domácí branku přestřelil!
87
Domácí se snaží a tlačí se dopředu, ale zatím se k ničemu nedostali.
86
A další střídání na straně hostů. Raffaela nahradil Fuchs.
85
A střídají i domácí. Místo Marxe si zahraje Younes.
84
Schalke střídá. Bastose nahradil Meyer.
82
Schalke právě vstřelilo branku!
A z ničeho nic je tu první branka, kterou vstřelili hosté. JULIAN DRAXLER si výborně narazil míč se svým spoluhráčem, poté se dostal do vápna a technickou střelou prostřelil domácího brankáře.
80
Na druhé straně to zkusil z dálky Bastos, ale poslal míč nad branku Mönchengladbachu.
79
Po další rychlé akci zahrozili domácí. Hildebrand podcenil dlouhý míč, ke kterému se nakonec dostal Hrgota, který ale ve skluzu netrefil branku Schalke.
78
Hosté se stále tlačí před branku svého soupeře.
77
Střídání domácích. Hankeho nahradil de Jong.
76
Žlutou kartu uviděl střelec Huntelaar.
74
Z dálky to nakonec zkusil aktivní Draxler, ale domácí brankář předvedl dobrý zákrok a podržel svůj. To byl hodně nebezpečný pokus hostujícího záložníka.
73
Dopředu pospíchají hráči Schalke.
72
V obrovské šanci se ocitl Hrgota! Ten se prokličkoval až na malé vápno, kde ovšem váhal se střelou a Hildebrand mu nakonec skočil pod nohy a míč sebral.
71
Domácí střídají. Mlapu nahradil Hrgota.
70
Důrazný Draxler uviděl za svůj faul žlutou kartu.
68
Draxler našel parádní kolmou přihrávkou rozeběhnutého Huntelaara, který se řítil ze strany sám na ter Stegena. Domácí brankář ale předvedl parádní zákrok a podržel svůj tým.
66
Ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Hosté jsou aktivnější, ale domácí zase nebezpečnější. Uvidíme, jak tento duel nakonec dopadne.
65
Na druhé straně vybojovali hosté rohový kop.
64
Po nenápadné střele z dálky skončil míč na tyči. Autorem nebezpečné střely byl ostrostřelec Arango.
63
Mlapa se snažil dostat do pokutového území Schalke, ale nakonec upadl a nic z toho nebylo.
62
Zatím stále čekáme na první branku. Vypadá to, že tento vyrovnaný duel rozhodne první gól. Snad se ho dočkáme.
60
Jenže k míči se dostali opět hráči Schalke, protože domácí celek zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
59
Do zakončení se dral Jones, ale k míči se nedostal a domácí zadáci si mohou chvíli odpočinout. Hosté jsou nyní totiž jasně lepším týmem.
58
Ter Stegen byl faulován a ani z tohoto rohu hosté nic nevytěží.
57
Po menším závaru je tu další roh pro Schalke.
57
Na druhé straně zakončil Bastos a ter Stegen míč vyrazil na rohový kop.
56
Krásný fotbalový moment! Domácí rozjeli rychlou akci, kterou zakončil střelou z dobrých dvaceti metrů Xhaka. Po jeho nádherné technické střele skončil míč na břevně!
55
Po levé straně to zkoušel Draxler, ale nakonec se od něj odrazil míč do zámezí.
54
Z dálky vypálil domácí Xhaka, ale jeho povedená střela skončila jen těsně mimo.
52
Hosté ale ani tentokrát nedokázali ohrozit domácí branku.
51
Rohový kop pro Schalke.
50
Po tvrdém souboji zůstal ležet na trávníku Huntelaar a rozhodčí hru raději přerušil.
49
Kulatý nesmysl drží na svých kopačkách hráči Schalke, ale stále jsou daleko od branky domácího celku.
48
Hosté se hned vydali dopředu, ale ani tentokrát se neprosadili.
47
Hosté střídali. Uchidu nahradil Hoger.
46
První poločas je za námi. Sledujeme velmi vyrovnané utkání, ve kterém zatím dominují obránci. K vidění nebylo příliš mnoho šancí a na první branku stále čekáme. Jde vidět, že se hraje o velmi důležité body a ani jeden celek nechce udělat chybu. Druhý poločas začne zhruba v 21:32 a dá se předpokládat, že bude velmi zajímavý.
45+2
Domácí ale zastavil útočný faul.
45+2
Domácí se ale v pohodě ubránili a pospíchají dopředu.
45+2
A je z toho rohový kop pro hosty.
45+1
Schalke to ještě zkouší a tlačí se dopředu.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil v prvním poločase dvě minuty.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Žlutou kartu uviděl i hostující Jones.
42
Jenže i tentokrát zastavil domácí borce rozhodčí, který odpískal další útočný faul.
41
Domácí drží míč a snaží se něco vymyslet.
40
Ani tentokrát z toho nic nebylo, protože rozhodčí Meyer odpískal Domínguezovi útočný faul.
39
Jones odhlavičkoval míč na další roh.
39
Domácí vybojovali rohový kop.
38
Snažení Schalke zastavil aktivní Huntelaar, který se prezentoval útočným faulem.
37
Hosté se usadili na polovině domácího celku.
36
Z dálky to zkusil hostující Bastos, ale s jeho střelou si domácí brankář ter Stegen poradil. Nutno dodat, že ter Stegen měl velké problémy s tímto skákavým pokusem.
35
Zatím se ani jednomu celku v útočné fázi příliš nedaří a proto na první branku stále čekáme.
33
Pro centrovaný míč si výborně došel brankář ter Stegen.
32
Po střele z úhlu je tu rohový kop pro Schalke.
31
Hosté chybovali v rozehrávce a domácí Xhaka to zkusil z dálky, ale jeho pokus nebyl přesný a míč skončil nad brankou Schalke.
30
Žlutou kartu uviděl domácí brousek Domínguez.
28
Dopředu se hnal Mlapa, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
27
Ale Uchida pokazil přihrávku a z této akce nakonec nebylo vůbec nic.
26
Už se opět pokračuje. Dopředu pospíchají hráči Schalke.
24
Jones zůstal po souboji ležet na trávníku a rozhodčí raději hru přerušil.
23
Ale tentokrát z toho nic nebylo, protože Domínguez se provinil zbytečným útočným faulem.
22
Uchida míč odhlavičkoval na rohový kop.
21
Arango byl faulován a domácí budou zahrávat standardní situaci z velmi zajímavého místa.
20
Nyní je k vidění velké množství nepřesných přihrávek a hraje se převážně uprostřed hřiště.
19
Jenže Mönchengladbach se vydal dopředu a i tato akce skončila útočným faulem.
18
Bastos se provinil útočným faulem a k míči se po delší době dostali i domácí borci.
17
Hosté se stále tlačí dopředu, ale do žádné šance se ještě nepropracovali.
16
Po rychlé akci domácího celku našel Hermann ve vápně volného Mlapu, který ale v dobré pozici netrefil míč ideálně a Hildebrand nakonec nemusel ani zasahovat.
15
Do vápna Mönchengladbachu centroval Bastos, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
14
Už se opět hraje. Dopředu se tlačí hosté.
13
Uchida je ošetřován. Chvíli se hrát určitě nebude.
12
Za tvrdý zákrok uviděl žlutou kartu domácí Daems.
11
I tentokrát se dostal do zakončení jeden z domácích borců, ale poslal míč nad branku Schalke.
10
Tak to byla velká šance domácího celku. Všichni hráči Mönchengladbachu si naběhli na malé vápno a k hlavičce se dostal Hanke, ale jeho gólovou střelu vyrazil hostující obránce na další rohový kop.
9
Domácí se osvobodili dlouhým odkopem a hostující zadák chyboval a hlavou poslal míč na rohový kop.
8
Schalke je stále aktivnější a kombinuje na polovině domácích. Mönchengladbach ale zatím velmi pozorně brání.
7
Z druhého rohu nic nebylo, přesto zůstávají hosté u míče. Uvidíme, co vymyslí.
7
Po zásahu domácího obránce je tu další roh pro Schalke.
6
Hosté vybojovali první rohový kop.
6
Hosté to nyní zkusili po levé straně, ale centr do vápna domácího celku se neujal.
5
Registrujeme první střelu. Z dálky to zkusil domácí ostrostřelec Arango, ale jeho rána skončila nad brankou Schalke.
4
Huntelaar fauloval na polovině hřiště a hlavní rozhodčí hostujícího kanonýra velmi důrazně napomínal. Příště už to bude za žlutou kartičku.
3
Hosté se nakonec vydali dopředu, ale jejich dlouhá přihrávka k ničemu nevedla.
2
Míč mají na svých kopačkách hráči Schalke, kteří v klidu kombinují na své polovině.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Daems, Domínguez, Stranzl, Domínguez – Xhaka, Marx – Arango, Hermann – Hanke, Mlapa

FC Schalke 04: Hildebrand – Uchida, Höwedes, Matip, Kolasinac – Jones, Neustädter – Bastos, Raffael, Draxler – Huntelaar

Rozhodčí: Meyer – Willenborg, Bornhorst.
Podzimní zápas

Na podzim se hrálo na hřišti Schalke a zápas skončil nerozhodně 1:1. Hosty tehdy poslal do vedení Igor de Camargo, který se trefil v 68. minutě. Schalke dokázalo srovnat čtyři minuty před koncem, kdy se trefil Julian Draxler.
FC Schalke 04

Hosté jsou na čtvrtém místě a na svém kontě zatím mají 49 bodů. Na pátou příčku mají náskok tří bodů, takže Schalke má jasný cíl, a to udržet se na čtvrtém místě, které zaručuje předkolo Ligy mistrů.

Poslední zápasy:
Schalke – Hamburg 4:1
Frankfurt – Schalke 1:0
Schalke – Leverkusen 2:2
Brémy – Schalke 0:2
Schalke – Hoffenheim 3:0

Schalke vyhrálo už 7x německou Bundesligu, ale naposledy to bylo v roce 1958. Pětkrát vyhrálo Schalke Pohár DFB, naposledy v roce 2011. To je také dosud největší úspěch tohoto slavného celku.
Borussia Mönchengladbach

Domácí mají na svém kontě zatím 44 bodů a nachází se na sedmém místě. Na šest místo, které zaručuje kvalifikaci do Evropské ligy ztrácí domácí pouhý jeden bod.

Wolfsburg – Mönchengladbach 3:1
Mönchengladbach – Augsburg 1:0
Stuttgart – Mönchengladbach 2:0
Mönchengladbach – Furth 1:0
Freiburg – Mönchengladbach 2:0

Nejlepší období v klubové historii jsou 70. léta, kdy se Borussia radovala ze zisku pěti ligových titulů, dvou vítězství v Poháru UEFA a zisku německého poháru a Superpoháru.
Přeji krásný páteční večer všem fotbalovým fanouškům. Německá Bundesliga má na programu už 32. kolo a my budeme sledovat úvodní duel mezi Mönchengladbachem a Schalke.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.