Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek sobotního večera a německé Bundesligy opět na počtenou.
Gladbach se díky remíze posunul na osmou pozici. Werder si také polepšil a je třináctý.
Druhá půle nabídla mnohem lepší podívanou, než ta první. Gladbach šel v 72. minutě do vedení zásluhou Mlapy. Hosté však dokázali v 77. minutě vyrovnat díky Ignjovskiho. Na konci utkání mohl přisoudit tři body domácím střídající Mlapa, jenže jeho střelu do prázdné brány zastavil na poslední chvíli Pavlović. Oba týmy se tak nakonec rozešly smírně 1:1.
Konec zápasu.
90
Peniel Mlapa mohl být hrdinou utkání. Gebre Selassie se trochu zapomněl vzadu a Mlapa se tak vyhnul ofsajdu. Před ním už byl pouze brankář Mielitz, kterému Mlapa udělal kličku a zamířil do prázdné brány. Na poslední chvíli však přifrčel Pavlović a střelu zblokoval. Pavlović hrdinou okamžiku.
90
De Bruyne teď možná zahrál vysokou nohou, ale nepískalo se a Belgičan tak mohl dopředu. Viděl, že ter Stegen je z brány, a proto střílel i z větší dálky. Bránu ale minul.
89
Hosté mohli jít do rychlého protiútoku, který se ale nakonec nepatrně zbrzdil. Arnautovič pálil, ale jeho střela šla hodně mimo.
88
Arango se pokoušel protlačit kolmici za obranu přes střed, ten však hlásil přeplněno a tak není divu, že přihrávka neprošla.
87
Domácí kombinují, ovšem pouze na vlastní polovině a proti zahuštěné obraně to mají velmi těžké.
85
Nyní se toho na hřišti moc neděje. Oba týmy už si dávají velký pozor nato, aby neudělaly nějaké zbytečnou chybu, který by je stál alespoň bod.
83
Werder je v závěru utkání aktivní. De Bruyne pálil, jeho tečovaná střela pohladila pouze boční síť, ale hosté si dostali alespoň k rohovému kopu. Ten však následně žádné nebezpečí nepřinesl.
82
Werder zahrával rohový kop. Centr byl přetažený, ter Stegen si šel pro míč, tentokrát však na něj nedosáhl. Lopta ale přeletěla i ostatní hráče.
81
Schmitz poslal centr před bránu, pro míč si však došel skvěle chytající ter Stegen, za vyrovnávající branku nemohl ani v nejmenších, naopak brance ještě málem zabránil.
80
Posledních deset minut určitě nebude jen o dohrávání. Domácí se s vyrovnáním určitě jen tak nesmíří a i Werder cítí, že by mohl dnes brát tři body.
78
Ještě před vyrovnávajícím gólem měl velkou šanci Peniel Mlapa, který mohl vstřelit druhý gól v krátkém časovém sledu. Svým pokusem ale pouze přestřelil bránu.
77
Werder právě vstřelil branku!

Hosté rychle odpovídají a vyrovnávají krok. Po pravém křídle unikl De Bruyne a směřoval přihrávku na zadní tyč, kam si nabíhal ALEKSANDAR IGNJOVSKI (1), který poslal míč do sítě. Brankář ter Stegen sice ještě zasáhl, ale míč už vyrážel z brány. I pro Ingnjovskiho letos první branka.
75
Werder střídá. Do hry se podívá rakouský reprezentant Marko Arnautovič, který vystřídá Toma Trybulla.
74
Standardní situace Werderu zahrána velmi šikovně, před ter Stegenem míč na poslední chvíli skočil. Brankáři se však povedlo míč vytěsnit mimo bránu.
73
Nyní je to na pánech v černých dresech, tedy hráčích Werderu. Další prohra to už by bylo pro Werder velmi kritické.
72
Mönchengladbach právě vstřelil branku!

Lucienu Favremi se střídání povedlo na jedničku. Domácí zahrávali rohový kop a míč přistál přímo na hlavě PENIELA MLAPY (1), jenž umístil míč k pravé tyči. O regulérnosti tohoto gólu už nemůže být pochyb a Gladbach se ujímá vedení. Pro Mlapu premiérový gól v této sezóně.
70
...A konečně posledním střídajícím je Lukas Rupp, který možná trochu překvapivě nahrazuje Patricka Herrmanna, jenž byl dnes pořádně vidět.
70
...Dalším střídajícím je Peniel Mlapa, který nahradí na hřišti Amina Younese...
70
Máme tu již zmíněné střídání a bude v podání Gladbachu dokonce trojité. Nejprve se na hřiště podívá Mike Hanke, který vystřídá Luuka de Jonga...
68
De Bruyne mohl otevřít skóre tohoto utkání. Kmenový hráč Chelsea předvedl skvělou individuální akci, udělal kličku i poslednímu bránícímu hráči a pak už měl na pravé straně před sebou pouze brankáře ter Stegena, který vytáhl skvělý zákrok.
67
Luuk de Jong pálil, jeho zblokovaná střela se odrazila do pokutového území, kde chtěl míč skluzem do sítě umístit Herrmann, což se mu nakonec nepovedlo.
66
Změnit by to mohl střídající Hanke, ale ten si ještě na své střídání nějaký ten okamžik počká.
65
Toto utkání je z dnešních zatím jediné, kde nepadl gól, už by to chtělo trochu změnit. Gól by utkání samozřejmě výrazně prospěl.
64
Hned dva hráči Gladbachu si nabíhali na centr za obranu. Poslední instancí byl ale opět Mateo Pavlović, který dnes hraje ve velké pohodě a centr odvrátil.
63
Jelikož se toho na hřišti příliš neděje, zmíním menší perličku z kabiny Werderu. Werder prožil v týdnu poměrně kuriózní situaci. Zranili se mu totiž dva náhradní brankáři Wolf a Strebinger. První jmenovaný nastoupil v modelovém utkání v poli jako útočník a dostal se do střetu právě se Strebinger. Oba gólmani si nakonec odnesli ze souboje zranění - Wolf přetržený zkřížený vaz v koleně a Strebinger tržnou ránu na hlavě. Ošetřován na tomto tréninku musel být i další rezervní gólman Vander, ale nešlo o nic vážného.
62
Po dlouhé době se dostal Werder k nějaké útočné akci, ta měla ale velmi krátkého trvání. Centr Hunta před bránu v pohodě sebral ze vzduchu ter Stegen a ukončil jepičí život hostující akce.
61
A nebo jsou hosté spokojeni s bodem, který by po předchozích výsledcích nebyl zase tak marný. Těžko říct, jaký je teď taktický plán Thomase Schaafa.
60
Gladbach stále v útočných manévrech na polovině soupeře. Jeho útočné choutky nyní zastavil až útočný faul. Werder by se měl rychle probrat.
59
Werder se v posledních chvílích nechal zatlačit do defenzivy více, než je zdrávo a vůbec by se to nemuselo vyplatit.
58
...Centr z rohového kopu odvracel z vápna Pavlović. Ovšem domácí zůstali u míče a přišel další centr do vápna, tentokrát už musel zasahovat brankář Mielitz, který výborně vytěsnil hlavičku Aranga.
56
Wendt kombinoval s Arangem a ten vybojoval pro Gladabach rohový kop...
56
Wendt nyní mohl poslat z levého křídla pas na volného Herrmanna, jenže přihrávka se nepovedla tak jak by měla a volné místečka se ihned zacelilo.
55
Werder se teď poněkud stáhl a čeká, co vymyslí soupeř, který nyní buší do zahuštěného pole.
54
Arango se s míčem na noze řítil směrem k vápnu, ale po střetu s protihráčem se ocitl na zemi. Sudí Stark byl ale situaci velmi blízko a měl ji doslova na talíři, o faul se nejednalo.
53
Na druhé straně ji předvedli domácí a Arangovi chybělo jen málo, aby si zpracoval míč a vydal se do velmi dobré příležitosti. Gladbach si zvláště v první půli vedl v ofenzivní činnosti nápaditě, ale většinou je zastavoval zvednutý praporek pomezního.
52
Gebre Selassie kombinoval se spoluhráči na pravém křídle, ale uvolnit se nedokázal. Hunt tak centroval do vápna, ale jeho pas byl značně nepřesný. Od Werderu to chce větší invenci.
51
Začátek druhé půle je zatím velmi opatrný. sledujeme hlavně taktickou bitvu. Doufejme, že postupem času se to změní a uvidíme i nějaké ty šance.
50
Ignjovski a Jantschke v běžeckém souboji, nakonec to bylo fifty fifty. Nicméně Jantschkemu se povedlo Ingjovskiho ubránit ,a to bylo to hlavní.
49
...Rohový kop Werder bez nějakých větších problémů dokázal ubránit.
48
Proto také Gladbach útočil po pravém křídle, kde nebyl nikdo jiný, než Patrick Herrmann. Včas ho ale zakřížil Pavlović, bude z toho roh....
47
Domácí v poklidu zakládají postupný útok, zatím ale kombinují převážně na své polovině. Přes zahuštěný střed to nyní půjde velmi těžko.
46
Werder udělal o přestávce jednu změnu. Ze hry byl stažen Clemens Fritz, který má zřejmě nějaké zdravotní problémy po střetu z konce první půle. Do druhé půle tak naskočí Aaron Hunt.
46
Začal druhý poločas.
První půle žádný gól nenabídla, tedy alespoň regulérní. Herrmann sice v 15. minutě dostal míč do brány, ale byl mu odmáván ofsajd, chvíli to sice trvalo, ale bylo to správné rozhodnutí. Hosté naproti tomu vyprodukovali jednu nebezpečnou střelu z dílny Petersena. Jinak sledujeme převážně vyrovnanou hru s o něco aktivnějšími domácími.
První poločas skončil.
45+
Patrick Herrmann mohl svůj dobrý výkon v první půli korunovat i vytouženou brankou. Dostal se na levé straně vápna k míči, ale z otočky pálil vysoko nad bránu.
45+
...Prudký centr mířil na bránu a Mielitz jej raději vyboxoval do bezpečí.
45+
Letecký den absolvoval po jednom ze soubojů Clemens Fritz a aby toho nebylo málo, ještě fauloval. Standardka pro domácí...
45
Rohový kop Werderu pohodlně přistál v rukavicích ter Stegena, který si mohl míč chvíli pochovat a pak rozehrál útočnou akci.
44
Rozhodčí zvládají první půli s velkým přehledem a nelze jim vůbec nic vytknout.
43
Patrick Herrmann přebral přihrávku za obranu, opět mu byl ale odmáván ofsajd a opět to bylo správné rozhodnutí. Jednou se ale Herrmann ofsajdu vyhne a pak bude pro Werder zle a zvednutý praporek je nezachrání.
42
Alvaro Dominguéz (MNC) šel nyní do souboje hodně nebezpečně a rozhodčí to rozhodně nenechá jen tak a vytahuje žlutou kartu.
41
Gebre Selassie zatím příliš práce na pravém kraji obrany nemá. Obranu Werderu větrá především na druhé straně Herrmann.
40
Ter Stegen poslal dlouhý výkop na polovinu soupeře a domácím se podařilo udržet míč pro sebe. Musí však opět začínat ze své poloviny.
39
Schmitz dostal míč na pravé křídlo, rychlý protiútok dál rozvinul na nabíhajícího De Bruyneho, jehož pas před bránu byl ale odvrácen do bezpečí.
37
Ter Stegen ukázal, že je komplexním brankářem a teď zasáhl výborně pozičně před Junuzovičem, před kterým poslal hlavou míč do bezpečí.
36
Herrmann je dnes opravdu velmi aktivní a rozhodně patří k nejlepším hráčům na hřišti. Nyní měl na pravém křídle trochu prostoru, vymýšlel zpětnou přihrávku, ale na tu si nikdo ze spoluhráčů nenaběhl.
35
Domácí zahrávali standardní situaci, z té sice hned nic nebylo, ale po chvíli s k míči dostal Nordveit a zpoza vápna prudce vypálil. Jeho pokus však šel přímo doprostřed brány a Mielitz schoval míč do koše.
34
Poněkud bláznivé momenty. Gladbach ihned po rohovém kopu vystřelil dopředu a ve vápně pak došlo ke střetu Herrmanna s protihráčem. Domácí si žádali penaltu, hlavní sudí Stark však nechal pokračovat ve hře a do rychlého kontru naopak mohli jít hosté, ale akce skončila nepřesným centrem před bránu.
33
...Na centr z rohového kopu si naskakovali hned tři hráči Werderu, ani jeden z nich se však k zakončení nedostal.
32
Talentovaný německý brankář si ale přeci jen zachytá. Werder podnikl rychlý protiútok, na jehož konci byla střela Nilse Petersena zpoza vápna. Petersen mířil přesně k pravé tyči, ter Stegen byl ale u své tyče včas a vytěsnil míč na roh...
32
Ter Stegen zatím moc práce neměl, nyní si užije míče alespoň při odkopu od brány.
31
Dobrý pas vzduchem za obranu na Petersena, tomu však ve vápně k míči chyběl zhruba krok, nebýt toho byla by to velká šance.
30
Další ofsajd Gladbachu vyvolal vlnu nevole u fanoušků, ale zde byla situace velmi jasná a nebylo co řešit.
28
Patrick Herrmann si obhodil na pravém křídle protihráče, jeho přihrávku před bránu ale nakonec srazil na roh Pavlović. Když to Werderu hoří, zjeví se většinou vždy spasitel Pavlović.
27
I přes neuznaný gól domácímu týmu panuje na tribunách poměrně optimistická nálada a fanoušci se baví fotbalem.
26
Centr do vápna domácí obrana odvrátila pouze k Nilsi Petersenovi, který si míč zpracoval a pak nebezpečně vypálil k levé tyči, kterou nakonec minul zhruba o půl metr, metr.
25
Werder kombinuje velmi rozvážně a jeho postupný útok se teď z poloviny soupeře dokonce přesunul na vlastní polovinu. Hosté by neradi udělali nějakou chybu.
23
Nyní sledujeme poměrně vyrovnanou hru, žádný z týmů nemá výrazněji navrch a hraje se převážně ve střed hřiště.
22
Brankář Mielitz se zdá býti v posledních chvílích poněkud nejistý. Teď neodhadl odskok míče, naštěstí Werderu ale nehrozilo bezprostřední nebezpečí.
20
Werder si tedy může řádně oddechnout a opět se soustředit na hru. Pro Gladbach je to naopak poměrně nepříjemnost, ale gól opravdu platit nemohl.
18
Situace se nakonec má následovně. Rozhodčí neuznal gól po konzultaci s pomezním rozhodčím opravdu pro ofsajd. Opakovaný záznam odhalil v přihrávce za obranu ještě patičku jednoho z hráčů Gladbachu a právě ta vystavila Herrmanna ofsajdu. Celá situace tedy posouzena velmi správně.
16
Tribuny jsou samozřejmě hodně nespojené, je pravda, že posouzení ofsajdu přišlo velmi pozdě, což rozhodčím zrovna plus nepřidává.
15
Domácí se dostali do vedení, ale opravdu jen na chvíli. Prvně se zdálo, že se Herrmann vyhnul ofsajdu. Vybíhající Mielitz před ním chtěl míč odkopnout, ale to se mu nepovedlo a míč se odrazil k Hermannovi, který mohl zamířit do prázdné brány. Po chvíli ale nebyl gól uznán na pokyn pomezního, který zřejmě odmával ofsajd.
14
Gebre Selassie zařídil pro svůj tým rohový kop, který však následně žádnou šanci Werderu nepřinesl. Pouze zblokovanou střelu ze střední vzdálenosti.
13
I Werder ale dal vědět, že rozhodně v útoku nebude neškodný. De Bruyne se s míčem dostal až do vápna a pak směřoval přihrávku na penaltu, kde se však nikdo z hráčů hostí k zakončení nedostal.
12
Domácí oplývají v posledních minutách aktivitou a zatlačili svého soupeře do obrany, chybí ale střelba. Mielitz zatím nemusel řešit nic ošemetného.
11
Podobná situace tentokrát z opačné strany, ale i tentokrát si dokázal Werder poradit. Hosté potřebují dnes v obraně zabrat, protože za poslední zápasy inkasovali hrozivých osmnáct branek. Za tento fakt může především zápas s Bayernem, kdy Werder inkasoval šestku.
10
Nebezpečný centr do vápna Werderu, který musel na poslední chvíli odvrátit Mateo Pavlović. Dobrý obranný zákrok.
9
...Gladbach se ale provinil po zahrání rohu útočným faulem, a tak se bude odkopávat od branky Sebastiana Mielitze.
9
Za chvíli budeme svědky prvního rohového kopu, který bude zahrávat domácí tým...
8
Pokud byla řeč o evropských pohárech, do těch by rád i Werder. Ten má však nyní spíše opačné starosti, protože se v tabulce pohybuje nebezpečně blízko konci tabulky.
7
Dlouhý pas domácích na hrot útoku, kde nebyl de Jong, ale Juan Arango. Ten však narazil do obranné zdi a tak úvod zápasu zůstává bez výraznější šance.
6
Borussia v týdnu skončila svoje putování v Evropské lize. Na její síly bylo Lazio, který doposud v této soutěži nepoznalo porážku. Gladbach se tak nyní může plně soustředit na domácí ligu a boj o působení v evropských pohárech i příští sezónu.
5
Werder to zkouší po levém křídle, tam však jeho útočným choutkám vystavil stopku krajní bek Jantschke.
4
Clemens Fritz zůstal po jednom ze soubojů ležet na hřišti a zdá se být trochu otřesený, nicméně po krátkém orazu už znovu brázdí zelený trávník.
3
Jak už jste si mohli všimnout. Po jedno zápasové pauze se v základní sestavě Werderu opět objevuje Theodor Gebre Selassie. Přejme mu tedy na pravém křídle povedený zápas.
2
Gladbach touží po odvetě za prohru 0:4, kterou si odvezli na podzim z půdy Werderu. Dnes by to mělo být jiné, ono také těžko očekávat od trápícího se Werderu čtyři branky v síti soupeře.
1
Domácí tým obstaral výkop tohoto utkání a ujal se tak první útočné akce, která skončila až u brankáře Mielitze.
1
Utkání právě začalo.
ROZHODČÍ: Stark - Salver, Pickel - Willenborg.
ABSENCE - Borussia bude postrádat pouze Thorbena Marxe. Werder je na tom o poznání hůře, počítat nemůže s Prödlem, Sokratisem, kteří si budou odpykávat karetní trest. Dlouhodobě zranění jsou Wolf, Füllkrug, Bargfrede a Akpala.
LAVIČKA WERDER: Vander (GK), Ekici, Elia, Hunt, F. Kroos, Yildrim, Arnautovič.
LAVIČKA MÖNCHENGLADBACH: Heimeroth (GK), Brouwers, Daems, Rupp, Cigerci, Hanke, Mlapa.
SESTAVA WERDER: (4 - 2 - 3 - 1) Mielitz - Gebre Selassie, Lukimya, Pavlović, Schmitz - Trybull, Fritz - Junuzović, De Bruyne, Ignjovski - Petersen.
Trenér: Thomas Schaaf.
SESTAVA MÖNCHENGLADBACH: (4 - 2 - 3 - 1) ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Dominguéz, Wendt - Nordveit, Xhaka - Hermann, Younes, Arango - L. de Jong.
Trenér: Lucien Favre.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

LUCIEN FAVRE (GLADBACH) - Brémy mají hned několik problémů, ale pořád je to tým s obrovským potenciálem. Zvláště vepředu mají několik velmi nebezpečných hráčů. Chceme opět bodovat. (zdroj: borussia.de)

THOMAS SCHAAF (WERDER) - Nesmíme ponechat herní iniciativu jen na Gladbachu. Potřebujeme se ještě více koncentrovat a dané úsilí následně přetavit. (zdroj: werder.de)
THEODOR GEBRE SELASSIE (WERDER BREMEN) - Český reprezentační obránce se napevno zabydlel v základní sestavě Werderu a na vytížení si rozhodně stěžovat nemohl. To však platila pouze pro podzimní část, v té jarní český reprezentant doplácí na špatné výsledky týmu a v základu se ze sedmi utkání objevil pouze třikrát.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY - Gladbach má Werderu, co vracet. Na podzim totiž Werder zvítězil doma vysoko 4:0. Celkově bilance vzájemných zápasu je pak následovná - 37 výher Werderu, 30 výher Gladbachu a 20 remíz.
WERDER BREMEN nezažívají vůbec snové období. Dvě prohry na začátku jarní části sice vystřídaly dvě výhry, pak ale přišlo černé období se třemi porážkami v řadě. Werder se tak pomalu sunul tabulkou dolů, až je momentálně na čtrnácté pozici. A začala se přetřásat pozice hlavního kouče Thomase Schaafa, ten má však dle vedení stále plnou důvěru. Jak jsme se však mohli několikrát přesvědčit, nic netrvá věčně a Werder by měl začít urychleně sbírat body.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH v tomto týdnu ukončila svoji pouť v Evropské lize, když nestačila na italské Lazio. Chuť si tak bude chtít spravit v domácí lize a navázat na minulou výhru ve Frankfurtu. Gladbach by si totiž rád zahrál evropské poháry i v příští sezóně, jenže takových celků je samozřejmě více. Borussia si však po tragickém vstupu do ligy rozhodně nemusí stěžovat, nyní je na devátém místě a na pohárové pozice ztrácí pouhé dva body.
Pěkný sobotní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 25. kola německé Bundesligy mezi Mönchengladbachem a Werder Bremen. Utkání začíná v 18:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud