Schalke - Dortmund | ONLINE | 9.3.2013 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Dortmund i přes prohru zůstává stále na druhém místě, zaváhal totiž i Leverkusen. Schalke míří tabulkou vzhůru a posunulo se již na čtvrtou pozici.
Velmi atraktivní zápas s mnoha šancemi tedy nakonec končí vítězstvím domácího týmu. Dortmund sice ve druhé půli snížil zásluhou Lewandowskiho, ale navíc už to nestačilo. Zrodil se tedy stejný výsledek jako na podzim a i tentokrát se z výhry může radovat Schalke.
Konec zápasu.
90+
Mohlo být rozhodnuto. Bastos se protáhl kolem brankové čáry, nahrál na Pukkiho, který ještě přenechal Kolašinacovi. Weidenfeller už startoval proti Pukkimu, proto nebyl při Kolšinacově pokusu v bráně. Na brankové čáře ho však zaskočil Schmelzer.
90+
Dortmund se snaží o zoufalý tlak, ale jeho kombinace je dosti nepřesná.
90+
Dortmund zahrával standardní situaci, po které ve vápně hlavičkoval Subotič, jeho hlavička však nebyla vůbec přesná.
90+
Hlavní rozhodčí bude nastavovat tři minuty nad rámce základní hrací doby. To je ještě dost času na vyrovnání.
90
Marco Höger (SCH) si vysloužil žlutou kartu. Pro Schalke je však ale nyní především důležité, že stále drží těsné vedení.
88
Dortmund byl teď malý kousek k vyrovnání. Po jedné z útočných akcí hostů se míč odrazil k Lewandowskimu, který však posléze pálil pouze do brankáře Weidenfellera.
86
Arenou se rozléhají oslavné chorály, záleží však jestli není příliš brzo. No uvidíme.
84
Hromadná kolize před bránou Dortmundu, do které se namotalo hned několik hráčů. Nejhůře skončil Fin Pukki, který musel být ošetřován, ale za chvíli bude zpět ve hře.
82
Schalke sahá po posledním střídání. Ze hry odejde střelec první branky Julian Draxler a nahradí ho Raffael.
80
Trochu nám unikla šance Draxlera, jehož pokus dobře zlikvidoval brankář Weidenfeller. Byl to pokus z většího úhlu, takže žádný větší problém pro gólmana Dortmundu.
78
Dortmund podniká jeden výpad za druhým, ale ty se mnohdy tříští již kousek za středovým kruhem.
77
Čas nám pomalu kvapí, od snižujícího gólu Dortmundu uběhlo moře času a chtělo by to od žlutých mnohem více.
76
Jürgen Klopp vytáhl poslední triumf. Na hřiště naklusá Moritz Leitner a vystřídá Ilkaye Gündogana.
74
Schalke mohlo být zase o něco klidnější. Subotičova rozehrávka totiž byla vystihnuta a domácí mohli jít do rychlého protiútoku na jehož konci byl Pukki. Ten sice vybíhajícího Weidenfellara překonal, jenže toho zdvojil Piszczek, jehož míč nakonec trefil.
73
Schalke nachystalo změnu. Do hry se podívá Christian Fuchs a hřiště opouští Roman Nuestädter.
73
Lewandowski se ve vápně dostal ke střele, ale svoji tvrdou ranou trefil pouze Götzeho, který sice uhýbal, jak mohl, ale jeho roznožka mu nakonec štěstí nepřinesla. Lewandowski ho totiž trefil do míst, kam si žádný muž nepřeje.
72
Rohový kop Schalke zahrával Farfán. Ten našel na hranici vápna Högera, který se sice dostal k hlavičce, ale jeho padáček byl pouze zákuskem pro brankáře Hildebranda.
71
Po dlouhé době velký vzruch ve vápně Schalke poté, co hosté trochu lehkovážně ztratili míč. O balón se hlásil Reus, ale nakonec se k míči nedostal. Pálil Gündogan, ale jeho pokus byl sražen.
70
...Hosté se sice dostali k hlavičce, ale ta byla v záklonu a ještě ve velmi nevýhodné pozici. Schalke zatím může být v klidu.
69
Reus si nabral větší krajíc chleba, než by zvládl. Ale při svém pochodu modrou alejí, byl drobně postrčen a získal tak pro Dortmund standardní situaci...
68
Po gólu Dortmundu sledujeme asi nejméně zajímavou pasáž hry. V posledních minutách se hra často přerušuje, a to tempu hry moc neprospívá. Domácím to ale samozřejmě vyhovuje.
67
Jürgen Klopp je velmi aktivní trenér a rád si o hře popovídá i s rezervním rozhodčím. Vše samozřejmě naprosto v klidné rovině.
66
Souboj Blaszczykowski - Kolašinac skončil lépe pro hráče v modré, který byl faulován a u míče tak zůstává domácí tým.
65
Farfán se snažil vymodlit penaltu, jenže to by musel mít rozhodčí nějaké kouzelné brýle. Souboj se Schmelzerem byl v rámci pravidel.
63
Ještě se vrátíme ke střelci třetí branky dnešního utkání. Lewandowski stále neprodloužil s Dortmundem smlouvu a zdá se býti velmi pravděpodobné, že po sezóně klub opustí. Ve hře je prý několik variant - Bayern, Manchester United, Manchester City.
62
Držení míče v následovném rozvržení: Schalke 44%, Dortmund 56%. Vzhledem k vývoji utkání logická čísla.
61
Následná standardka zahrána velmi dobře. Před bránu šel prudký pas, na který málem dosáhl Lewandowski, jenže vše by bylo stejně marné, protože byl pískán ofsajd.
61
Blaszczykowski háčkoval na pravé straně a doháčkoval na Seadu Kolašinocovi (SCH), který ho poslal k zemi za cenu žluté karty a ještě přitom paradoxně utrpěl zranění, když se mu z nosu spustila krev.
59
Dortmund právě vstřelil branku!

Jeden kanonýr musel před chvíli hřiště opustit na nosítkách, druhý zatím snižuje na. ROBERT LEWANDOWSKI (17) se dostal do střelecké pozice a neváhal. Bude to ještě pořádně zajímavé.
57
Zatím se v plné kráse ukazuje, co pro Dortmund znamená Marco Reus, ten totiž táhne v podstatě veškeré útočné akce svého týmu.
56
Na hřišti se toho mezitím příliš nedělo. Hrálo se od vápna k vápnu, ale bez žádných větších šancí.
55
Pro Huntelaara dvojnásobná škoda, protože se zdá, že se mu začíná vracet střelecká formu. Každopádně nemilé starosti pro trenéra Jense Kellera.
54
Avizované střídání je tu. Na hřiště přichází Fin Teemu Pukki, který nahradí zraněného Klaase-Jana Huntelaara, který je mezitím odnášen na nosítkách do kabiny.
53
Velká nepříjemnost pro Schalke i vzhledem ke středečnímu zápasu Ligy mistrů. Klaas-Jan Huntelaar má totiž problém s levou nohou a nevypadá to příliš dobře. Jedno je jisté Holanďan bude muset střídat a jak bude jeho zranění vážné se ukáže až po utkání.
52
Závar před brankou gólmana Weidenfellera. Sven Bender sice docílil branky, ale ještě předtím postrčil protihráče, který díky tomu nemohl odhlavičkovat míč do bezpečí. Rozhodčí tuto situace správně viděl a také odpískal.
51
Schalke bylo na úvod druhé půle aktivní, ale nyní už se soustředí pouze na defenzivní činnost.
50
Držení míče bude ve druhé půli jistě více na straně Dortmundu. Nyní sehráli hosté skvostnou akci. Reus vymyslel parádní kolmici do vápna na nabíhajícího Piszczeka, ten však nestřílel a chtěl celou akci vylepšit ještě přihrávkou na Lewandowskiho. To však byla chyba, protože míč před ním uzmul brankář Hildebrand. Přesto za tuto akci Dortmundu palec nahoru.
48
Reus našel na hranici vápna nezjištně Maria Götzeho a ten mohl vyslat na bránu střelecký pokus číslo 4, ale ani tentokrát to nebylo na oslavu. Götzeho střela šla nad bránu.
47
Blaszczykowski byl nyní nepříjemně faulován Höwedesem, což znamenalo standardku pro Dortmund. S těmi to ale dnes pro hosty zatím vypadá bledě a ani tato nebyla výjimkou.
46
Dortmund se rozhodně bude snažit o velkou aktivitu směrem dopředu, práci má však zatím Weidenfeller. Nejprve musel uzmout míč před Huntelaarem a o chvíli později se musel vypořádat i s Farfánem.
46
...Druhou změnou je vstup do dění ve druhé půli pro Marca Reuse, který nahradí na hřišti Kevina Großkreutza, tedy další očekávaný tah trenér Kloppa.
46
Dortmund udělal o přestávce dvě změny. První z nich je příchod Nuriho Sahina za Matse Hummelse, což je logické posílení útoku...
46
Začal druhý poločas.
Ve Veltins Areně jsme po první půli svědky možná trochu překvapivého výsledku. Domácí Schalke totiž vede nad Dortmundem 2:0 a svého soupeře zatím předčí především v útočné fázi. Obě dvě branky padly po akcích z pravé strany. Dvě skvělé asistence Uchidy dokázali zužitkovat v branky nejprve Draxler a po něm také Huntelaar. V druhé části nás čeká ještě zajímavý boj, protože Dortmund rozhodně nebude chtít dosavadní stav nechat jen ta.
První poločas skončil.
45
Pouze jednu minuty nastaví hlavní sudí nad rámec základní hrací doby, je to logické, žádné prostoje v první půli nebyly.
44
U míče brankář Schalke Hildebrand a ten rozhodně nebude s rozehrávkou spěchat. S míčem se ještě decentně pomazli a pak ho poslal výkopem na polovinu soupeře.
43
Schalke má dnes výborný přechod do útoku, což bývá hlavní zbraní především Dortmundu. Nyní to tři hráči v modrém sehrávali velmi dobře, Bastos se ale ocitl v těsném ofsajdu.
42
Kamery prorocky zabíraly Nuriho Sahina. Uvidíme, třeba turecký hráč naskočí do hry ihned po přestávce. Každopádně nějakou změnu by to v jedenáctce Dortmundu určitě chtělo.
41
Götze je v první půli nejaktivnějším hráčem Dortmundu. Na bránu už vypálil třikrát, ale ani jednou se jeho pokus zrovna neujal. Teď to alespoň bylo mezi tři tyče, ale Hildebrand neměl výraznější práci.
40
Schalke si v nynější situaci naprosto libuje, dokáže odrážet útoky Dortmundu a navíc hrozí z rychlých protiútoků, co si přát více.
38
Dortmund jistě bude přehodnocovat o přestávce svoji strategii, ale ono není o čem moc přemýšlet, hosté zkrátka budou muset vše vrhnout do útoku.
36
Nuže stoperskému duu Hummels - Subotič se o přestávce rozhodně nebude rozjímat dobře. Druhý gól padá na jejich vrub, Huntelaar byl naprosto neobsazený. A i když je známo, že se holandský střelec v poslední době trápí, takhle ho nechat samotného = se smrti.
35
Schalke právě vstřelilo branku!

Jürgen Klopp zasmušile pochoduje ve vyhrazeném prostoru, má proč. Schalke už totiž vede 2:0. Opět skvělá práce Uchidy, který poslal výborný centr z pravé strany přesně na hlavu KLAASE-JANA HUNTELAARA (7), který byl ve vápně trestuhodně nekrytý. Nizozemský střelec měl dostatek času, aby si hlavičku připravil a pak míč posla k levé tyči. Weidenfeller se nezmohl na žádnou reakci, a i kdyby stejně by byl bezmocný.
34
Ani se nezdá, že by Schalke chyběl Lewis Holtby. Velká opora podzimní části přestoupila v zimní přestávce do Tottenhamu. Jeho ztrátu zatím dokáží horníci úspěšně zacelovat.
32
Klaas-Jan Huntelaar (SCH) si zahrál na házenkáře a poněkud počechral ve výskoku obličej protihráče, za což následně vidí žlutou kartu. Nizozemský útočník si teď poněkud popletl cíle.
30
Jak by se Draxlerovi líbilo, kdyby skóroval podruhé? Určitě moc, jenže domácí hráči nyní ztroskotal na brankáři Weidenfellerovi. Bastos narýsoval z levé strany přihrávku až na pravou stranu vápna, kde však proti Draxlerovi zasáhl výborně hostující gólman. Pravá noha Weidenfellera zastavila Schalke v cestě za druhou brankou.
29
Atmosféra ve Veltins Areně samozřejmě skvělá, bodejť by ne. Schalke vede nad velkým nepřítelem 1:0.
28
Na druhé straně se zatím rohové kopy hodně míjí účinkem. Dortmund prozatím zahrával dva, ale pokaždé z toho nebylo nic kloudného.
26
...Zle, nedobře teď mohlo být pro Dortmund. Rohový kop zahraný dobře a hlavička Matipa mířila do brány. Weidenfeller už byl v podstatě překonán, ale v bráně ho výborně zaskočil Götze, který odvrátil druhý gól v síti žlutých.
25
...Standardka domácích skončila na rohovém kopu, když se k hlavičce málem dostal Neustädter...
24
Uchida chyběl v minulých utkání pro zranění a ukazuje se, že to byla poměrně citelná absence. Uchida hraje na pravém křídle skvěle a teď ho musel sestřelit Schmelzer...
23
Po delší době se míč ocitl také ve vápně Dortmundu, kde neposedně poskakoval po pasu z pravé strany, nikdo v modrém se ale do zakončení nedostal.
22
Poněkud kostrbatá rozehrávka teď trápila domácí. Neustädter své spoluhráči svým pasem dozadu moc nepotěšil. Obranná čtveřice ale vše zvládla.
21
Götzemu nyní doslova z kopačky uzmul míč brankář Hildebrand, který dobře vyhodnotil situaci, vyběhl a zlikvidoval potencionální nebezpečí.
20
Obrana horníků se teď musela pořádně ohánět. Lewandowski se sice přes Matipa k hlavičce nedostal, ale k odraženému míči se dostal ve vápně Blaszczykowski a neváhal ani vteřinu. Jeho pokus, který by jistě mířil do brány, však byl zblokován.
19
Blaszczykowski dostal dobrou přihrávku za obranu na pravé straně a jeho následná střela z ne úplně ideálního úhlu skončila vedle vzdálenější tyče.
18
Schalke v tomto utkání potvrzuje, že nedávné výsledky určitě nebyly náhodná. Gelsenkirchenu stoupá forma, což je jistě nedobrý signál hlavně pro Galatasaray Istanbul, s nímž se Schalke střetne v odvetě osmifinále Ligy mistrů.
17
Pouze na lavičce dnes zůstal Marco Reus. Jürgen Klopp mu jistě chtěl dát odpočinou po náročném programu minulých dnů. Při tomto stavu však není vůbec vyloučené, že Reus zasáhne do hry, naopak je to velmi pravděpodobné.
16
Bastos chytil střeleckou slinu. Jeho druhý střelecký pokus však skončil také poměrně neslavně a míč zdravil levou tyč brány z uctivé dálky.
15
Poslední vzájemné zápasy těchto nesmiřitelných soupeřů moc branek nenabídli, maximem byli tři branky. Dnes bychom se mohli dočkat změny.
14
...Hra se však rychle přelila na druhou stranu a v dobré šanci se ocitl Huntelaar, jehož pohotovou střelu musel likvidovat brankář Weidenfeller.
13
Brzký gól slibuje ještě lepší představení a následné momenty tomu nasvědčují. Dortmund se ihned tlačil za vyrovnáním, ale Götzeho střela z vápna byla sražena...
12
Schalke právě vstřelilo branku!

JULIAN DRAXLER (7) má střeleckou formu jako hrom. V minulém ligovém utkání vstřelil dvě branky Wolfsburgu, teď otevírá účet derby. Farfán spolupracoval na pravé straně s Uchidou, ten posléze poslal centr do vápna, kde pohotově uklidil střelou míč k levé tyči právě Draxler.
10
...Druhý bude možná lepší, v to mohou do budoucna doufat fanoušci Dortmundu. Tento rohový kop totiž skončil naprostým fiaskem.
9
Mario Götze si zpracoval centr z levé strany a pak ihned pálil, jeho pokus byl však sražena a Dortmund bude mít možnost zahrávat první rohový kop dnešního utkání...
8
Bastos si užíval volné chvilky na levém křídle, než k němu však přiletěl jako expres Lukas Pisczczek, jenž udělal se snahami Brazilce krátký proces.
7
Úvod utkání opravdu nabízí velmi svižný fotbal, hra se přelévá z jedné strany na druhou. Bastos se teď z levého křídla snažil protlačit míč před bránu, ale nebyl úspěšný.
5
Střeleckými pokusy se to v posledních chvílích jen hemží, ale střelci moc přesnou mušku zatím nemají. Nyní pálil Götze a když viděl, jak jeho střela skončila, ihned se gestem omluvil svým spoluhráčům.
4
Další útočný manévr domácích. Z pravé strany centroval před bránu Farfán a brankář Weidenfeller míč pouze vyrazil. Zpoza vápna tak mohl střílet Kolašinac, ale skončil podobně jako o malou chvíli předtím Bastos, ba jeho střela byla ještě nepřesnější.
3
Hosté nastoupili do utkání daleko svižněji, než soupeř. Teď se naopak i Schalke vrhlo do útoku a ze střední vzdálenosti to střelecky zkoušel Bastos. Jeho prudká ale šla mimo bránu.
2
Mario Götze se rozhodl poprvé řádně provětrat obranu Schalke, míč však skončil v bezpečí rukavic brankáře Hildebranda.
1
142. vestfálské derby bylo právě rozehráno, byl to hostující tým, který provedl první výkop. Nicméně z jeho prvního útoku nic nezbylo.
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE - Unerstall, Papadopoulos, Marica a Affelay. To jsou hráči, které postrádá kvůli zraněním Schalke. K této čtveřici pak ještě můžeme přiřadit Jones, který má karetní distanc. Dortmund bude chybět pouze kapitán Kehl a dlouhodobě zraněný Owomoyela.
ROZHODČÍ: Gagelmann - Anklam, Thielert - Gräfe.
LAVIČKA DORTMUND: Langerak, Santana, Sahin, Reus, Leitner, Bettencourt, Schieber.
LAVIČKA SCHALKE: Fährmann, Metzelder, Fuchs, Barnetta, Meyer, Raffael, Pukki.
SESTAVA DORTMUND: (4 - 2 - 3 - 1) Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - Gündogan, S. Bender - Blaszczykowski, Götze, Großkreutz - Lewandowski.
Trenér: Jürgen Klopp.
SESTAVA SCHALKE: (4 - 2 - 3 - 1) Hildebrand - Uchida, Höwedes, Matip, Kolašinac - Höger, Neustädter - Farfán, Draxler, Bastos - Huntelaar.
Trenér: Jens Keller.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

JENS KELLER (SCHALKE) - Chceme, aby tři body zůstaly doma a mohli to poté s fanoušky oslavit. (zdroj: schalke04.de)

JÜRGEN KLOPP (DORTMUND) - Potřebujeme si napravit reputaci po minulém utkání se Schalke. Ten zápas jsme nejen ztratili, ale především jsme nehráli dobře. Měli jsme hned několik problémů, ovšem přišli jsme s něčím, co nefungovalo. (zdroj: bvb.de)
"REVIERDERBY" - NEJSLAVNĚJŠÍ V NĚMECKU

Vestfálské derby se těší v Německu velké pozornosti. Proti sobě stojí tradiční rivalové, jejichž města dělí pouze pár kilometrů. Zápas bude tradičně velmi emočně vypjatý. V minulé sezóně se oba týmy střetly hned třikrát. Jednou v superpoháru a dvakrát v lize, tam byl úspěšnější Dortmund. V poháru naopak na penalty zvítězilo Schalke. V podzimní části letošní sezóny překvapivě horníci vyloupili Signal Iduna Park, když zvítězili nad Dortmundem 2:1. Největší výhry obou soupeřů v Bundeslize ve vzájemných duelech jsou následovné, v sezóně 1965/66 zvítězil Dortmund doma 7:0, v sezóně 1985/86 pak Schalke vyhrálo také doma 6:1.
SCHALKE 04 se po krizovém období opět probírá k lepším výsledkům. Mluví zato alespoň poslední dva ligové výsledky, v nichž si Gelsenkirchen poradil s Düsseldorfem a pak rozebral Wolfsburg. Nyní má před sebou Schalke dva důležité zápasy, nejprve derby s Dortmundem a v týdnu pak osmifinálovou odvetu Ligy mistrů proti Galatasaray Istanbul. V Evropě to mají horníci rozehráno daleko lépe, v lize totiž ztrácí na druhý Dortmund ze šesté pozice už deset bodů.
Pěkný sobotní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 25. kola německé Bundesligy mezi Schalke 04 a Borusií Dortmund. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud