Loučím se s vámi a přeji hezkou sobotu. U dalších zápasů se budu těšit na onlajnech zase večer. Zatím na počtenou.
Statistiky zápasu:

Držení míče: 47%: 53%
Střely na bránu: 4:2
Střely mimo: 9:4
Rohy: 8:3
Fauly: 9:11
Utkání došlo do svého finiše. Nakonec skončilo spravedlivou remízou. V prvním poločase byli lepší domácí, v tom druhém pro změnu hosté. Werder bod určitě bere, protože se definitivně zachránil v Bundeslize. Eintrachtu i přes získaný bod, nemusí smutnit. Dle ostatních výsledků je stále ve hře o poháry. Jinými slovy, vlk se nazřal a koza zůstala celá.
90+1
Utkání sleduje 42 100 diváků, kteří jsou spokojeni s tím, co dnes viděli. Ve stoje děkují svým hráčům a je to velice pěkný moment. Nemusí se pouze vyhrávat, pokud mužstvo předvede dobrý fotbal, diváci kvitují i získaný bod.
90
Dvě minuty budeme hrát nad plán druhého poločasu.
90
Už běží poslední minuta normální hrací doby a v útoku jsou hosté. Oczipka nebezpečně centroval před bránu, kde by Lakič, ani tentokrát však nedokázal zpracovat ostrý centr.
88
Poslední střídání v týmu Eintrachtu. Dobojoval Aigner, místo něj si zahraje Celozzi.
88
Aignerův nepřesný centr nenašel nikoho v pokutovém území a Mielitz může rozehrát do své svatyně.
87
Pozvolna se blížíme do finále tohoto zápasu, na nějakou další příležitost čekáme. Už jich mnoho nebude.
85
Podruhé střídá i kouč Veh. Hřiště opustil Matmour a jeho místo zaujme Stendera.
82
Střídají také hosté. Dohrál výborně hrající Inui, do posledních minut se zapojí Djakpa.
81
Druhé střídání v týmu Brém. Ze hry odešel Yildirim, po zbytek utkání uvidíme Akpalu.
80
8:3 na rohy pro domácí, není to nic moc platné. Stále je stav nerozhodný.
79
Stále čekáme na další střídání, pouze jedno bylo k vidění v tomto zápase, a to už máme něco přes deset minut do konce mače.
78
Na druhé straně chyběl kus Aignerovi, který se z ničeho nic ocitl u levé tyče. Na balon nedosáhl, to by potřeboval štafle, aby mohl hlavičkovat.
77
Míč stále drželi domácí a hledali si prostor k nějakému kloudnému zakočení. Přišlo až po ráně De Bruyneho, opět to bylo nepřesně.
76
Roh pro Werder po sražené střela Hanta. Ten hraje výborný zápas.
74
Na karty 1:1, na góly 1:1, držení míče 50 na 50. Ve druhém poločase se utkání hodně vyrovnalo a hosté jsou v něm o něco málo lepším mužstvem.
73
Málem má předešlá slova potvrdil Lakič. Ten si naběhl na standardku Rodeho a po hlavičce se míč zatřepetal v síti. Hostující radost je bohužel předčasná, byl odpískán ofsajd. I tak to byla pěkná pohledná akce, ten nacvičený signál byl odehrán naprosto perfektně. Jen ta ofsajdová past už tolik radosti hráčům Eintrachtu neudělala.
73
Domácí i hosté vyslali všem fanouškům signál, že remízu rozhodně nechceme.
71
Opět to byl domácí Hant obelstil dva protihráče a vyslal na Nikolova technickou střelu. Ta šla o kousek vedle. Utkání nám vrcholí a dějí se věci. Má to náboj, má to štávu a má to grády.
69
Obrana hostů začíná riskovat a být poměrně prostupná, čehož málem využil Hant. Před ním zavčas zasáhl Jung.
67
Diametrálně odlišný poločas. Zcela určitě se dá hovořit o tom, že první část hosté prospali, ale v tom druhém tedy pořádně přitápí pod domácím kotlem. To nejsou polínka, to jsou opravdová polena. Jen tomu chybí druhá branka, kterou Eintracht nutně potřebuje k zachování naděje na poháry.
65
Do vedení mohli jít i domácí, to by ovšem musel Nils Petersen musel trefit zařízení. Míč šel po jeho pumelice nad.
64
Frankfurt znovu nebezpečně zahrozil. Zmatků v domácí obraně využil úprkem po pravé straně Russ, neukvapil se a přihrál na puntík Lakičovi. Ten ale z výhode pozice netrefil prostor mezi třemi tyčemi. To byla obrovská šance, kterou hosté nevyužili. Mohli jít do potřebného vedení, nestalo se tak.
62
Reakce trenéra Schaafa přichází právě teď. Domácím se vůbec nedaří, jsou jako mátohy a něco se změnit prostě musí. Z placu odešel Kroos, na jeho místo jde oživit hru Januzovič.
61
Hrozivé zmatky v domácí obraně. Fritz špatně rozehrál a málem toho využil muž posledních minut, Inui. Vše však překombinoval a místo střely raději hledal Lakiče. Ten byl obsazen a nezakončil.
60
Už bylo na čase, aby i domácí něco vytvořili. Dobrý centr z pravé strany vyslal Hant a Petersen těsně před brankářem tečoval míč. Avšak a pouze do jeho připravených rukavic. Nikolov dost dobře čekal, že přesně takto akce dopadne.
58
Opět v akci Inui a opět mu byl odpískán ofsajd. I když velice těsný. Domácí obrana má s tímto japonským fotbalistou obrovské starosti.
56
Eintracht je stále v tlaku, Inui hraje velice dobře a vymýšlí, kudy by se dostal přes obranu. Nyní prošel přes dva beky a vypálil na Mielitze, gól z toho nebyl. Chybělo pár čísel.
55
Sebastian Rode to přehnal zřejmě s motivací a je potrestán za zbytečný útočný faul.
55
Do ofsajdu vystaven Bruyne.
53
Co dokáže udělat vyrovnávací gól. Hosté jsou rázem v laufu a chtějí přidat další gól.
51
Frankfurt právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno a pokud se nepletu, byla to vůbec první přímá střela hostů na bránu v tomto zápase. Z pravé strany odcentroval Matmour a po sérii odrazů se míč dostal na kopačky SRDJANA LAKIČE, který i přes těžkou pozici zakončil do Mielitzovy sítě. Chorvatský útočník byl ve vápně jednoznačně potažen za dres, souboj ale ustál a Frankfurt je zpět ve hře. Rozhodčí nechali výhodu, jinak by se asi pískala penalta. Tak nebo tak, 1:1.
50
Na obou stranách jsme mohli vidět šance, jenže nejprve Inui těsně nezpracoval střílený centr a poté si neporadil Lakič.
49
Hant vybojoval standardní situaci, kterou následně sám zahrával. Sice se mu povedlo obstřelit z pětadvaceti metrů zeď, ale zároveň přestřelil vysoko i bránu.
48
Další hlavička a tentokrát ji vyslal Prödl. Neměla dostatek přesnosti a razance. Vstup do této části hry patří jednoznačně Werderu.
47
Další roh už byl v klidu, hosté jej odvrátili.
46
Domácí hned v úvodu vybojovali roh a po něm přišla obrovská šance Papastathopoulos, kterého našel Petersen. Hlavičku řeckého internacionála však Nikolov vytěsnil nad svou branku.
46
Vše je připraveno na druhý poločas, vypadá to, že žádné změny v sestavách ani jeden z trenérů neudělal.

Druhý poločas bude pokračovat v 16:31.
Je za námi první poločas, který patřil většinou domácím fotbalistům. Ti se ujali vedení, když se prosadil před brankářem přízemní střelou Bruyne. Ačkoliv si Nikoliv na míč sáhl, neměl nárok udržet čisté konto. Hosté se dlouho hledali, v ofenzivě přidali až v posledních pěti minutách, kdy bylo před Mielitzem hodně rušno. Stav se však nezměnil a Werder jde do kabiny za příznivějšího výsledku. Vede 1:0.
45
Nastavuje se jedna minuta.
44
Na opačném konci hřiště centroval z levé strany Kroos a jen krok chyběl Petersonovi k zakončení. Byl sám na malém vápně, leč o něco později než by bylo potřeba.
44
Pěknou ránu vyslal na Mielitze hostující Aigner a německý gólman musel ukázat něco ze svého kumštu. Výtečný zákrok.
42
Štiplavý centr do vápna vyslal Inui a Mielitz musel zasahovat, míč vyrazil za vápno, kde už obrana Brém byla připravena. Každopádně Eintracht začal zlobit, probral se až v závěru poločasu.
41
Zhruba pět minut do konce poločasu a v útoku jsou hosté. Jenže ten jejich přechod do útoku je strašně komplikovaný, pro domácí z toho nemůže hrozit žádné nebezpečí.
40
Teď už to bude za žlutou. Ve středu hřiště fauloval Bargfrede hostujícího Aignera a rozhodčí tentokrát benevolentní nezůstal.
39
Papastathopoulos velice dobře a především čiste odebral míč Zabranovi a ten zbytečně dohrál. Pak si hráči hodně hlasitě a ručně něco vysvětlovali. Rozhodčí musel oba rozparáděné kohouty uklidnit.
38
I kombinačně jsou na tom hráči v zelených dresech daleko lépe. Soupeř vyšle dvě tři přihrávky a je bez míče.
37
Brémy se také velice rychle dokáží vracet zpět do defenzivy, pokud by chtěl Frankfurt jít do přečíslení, musel být zlepšit daleko víc pohyb. Domácí jsou totiž prozatím u všecho dřív.
36
To Werder v útoku nehraje vůbec špatně, pokud má jakous takous šanci vypálil, ihned se urodí nějaký pozdrav na Nikolovovu bránu.
34
Další Oczipkův centr neměl potřebnou přesnost a ofenziva hostů stále výrazně pokulhává.
33
A ten dopadl jako ten předchozí. Míč slupl jako malinu brankář Mielitz.
32
Pozor, první ohrožení přichází také ze strany Frankfurtu. Oczipka přetáhl centr na zadní tyč, kde byl na hlavičku připravený Matmour a naštěstí pro domácí na poslední chvíli k němu přistoupil obránce Fritz a znemožnil mu ideální koncovku. Bude z toho alespoň roh.
30
Půlhodinka hry za námi, domácí stále vedou 1:0 a diváci se dobře baví. Atmosféra je skutečně parádní.
29
Na druhé straně se Lakič pokoušel o rychlý kontr, měl však jepičí život. Domácí obrana zatáhla závoru před svým brankářem a nepustila protivníka do nějaké kloudné možnosti.
28
Pěkná střela Petersena z dvaceti metrů, ale neměla potřebnou razanci. Nikoliv připraven.
26
Utkání tam dostal nový rozměr, nový náboj. Můžeme být zvědavý, jak na tento nepříznivý výsledek zareaguje doposud pasivní hostující celek.
25
Pochválit je třeba také Bargfredeho, jenž celou gólovou akci vymyslel. Ten jeho pas měl oči a přesnost. Velice důležitý moment pro Brémy, které ještě nemají jistotu záchrany. Pokud by výsledek skončil takto, už by bylo téměř jasno. Na druhou stranu Eintrach by si pravděpodobně zavřel cestu k pohárům.
24
Domácí stále buší do frankfurtských vrat, gól je nesmírně nakopl a vytváří si další tlak.
22
Werder právě vstřelil branku!
Diváci vybuchli poprvé v zápase nadšením. KEVIN DE BRUYNE dostal pocukrovanou přihrávku za obranu soupeře, prchl po levé straně a dostal se až před bránu Nikolova. Belgický fotbalista se podíval, oči měl nahoře a dobře si rozmyslel co udělá. Ačkoliv gólman proti němu vyběhl, Bruyne poslal míč po zemi a ta prudká rána nalezla svůj cíl. Brankář si sice na míč lehce sáhl, ale byl bez šance a Werder tak jde do vedení. Asi zaslouženě, je aktivnější a soupeř je prozatím poměrně pasivní.
21
Centr Zabrana nebyl vůbec špatný, jenže Mielitz ho přečetl a byl u míče včas.
20
Špatná rozehrávka Russe končí až u domácího brankáře, který pošle míč opět co nejdál od své brány.
19
Aigner řešil u postranní čáry drobnou bolístku, po krátkém ošetření je zpět v zápase.
18
V rychlém sledu přibrousil domácí Yildirim dva protihráče a může být rád, že se to obešlo bez karetního trestu.
16
Lahůdka pro Mielitze, který centrovaný míč chytil do náruče a může rozehrát od svého pracoviště.
15
V trochu nepřehledné situaci vybojoval Lakič faul a hosté budou zahrávat standardku z velice dobré vzdálenosti.
14
...zahrával jej Bargfrede a Nikolov raději vyboxoval znovu na další roh. Po něm už přišla střela Hanta, který dostal pas na hranici vápna a napřáhl na bránu. Balon zapadl těsně nad hostující svatyni. Rána to tedy byla pořádná, chyběla jí bohužel přesnost.
13
Jedna by se mohla nyní ujmout. Rohový kop pro Brémy...
12
Aktivitou hýři především domácí, to je evidentní. Diváci a fans Eintrachtu by spíše viděli útočnou snahu na opačném konci hřiště. Zatím se tak neděje a Werder krouží jako sup na svou kořist.
11
Frankfurt se překvapivě hodně zatáhl do své obranné ulity a čeká, co provede soupeř. Možná trochu uspávací taktika, která by se mohla, ale také nemusela vyplatit.
10
Pojďme hoši dáme gól. Ono okřídlené heslo, chcete-li chorál, který můžeme znát po celém světě. Nyní právě zní 42 tisicí hlasy na zdejším stadionu.
9
Počáteční minuty patří nakonec domácím. Ti jsou fanoušky hnáni do útočných akcí. Zatím se pravda žádná nezrodila, ale Werder hledá postupnými krůčky cestičku k Nikolovově bráně.
8
Vadit mu to nemusí, další šance určitě přijdou. Stále se něco děje a je to dobře. V utkání přeci jen o něco jde a není o žádný pouťák.
6
Huntova ekvilibristika byla pro diváky hodně pohledná, taková patička a zároveň centr za obranu se nevidí příliš často. Jen je pro domácí škoda, že Petersen tuto variantu přihrávky zaznamenal příliš pozdě. Kdyby reagoval dřív, zřejmě by putoval sám na bránu.
5
Zahrozili také hosté. Zatím se hraje ve vysokém tempu a útok střídá útok. Oczipka teď místo střely z hranice vápna raději přihrál zadovkou na Matmoura, ten se svou šancí naložil prachbídně. Mielitz ani nemusel zasahovat a musí si doběhnout pro balón za ochrannou bariéru.
4
Po rohu se dostal k hlavičce Petersen a jen to na stadionu zahučelo. Pokus to nebyl vůbec špatný, míč se však vymotal přibližně metr vedle levé tyče.
3
No, ale ani domácí se rozhodně nebudou uchylovat k nějaké defenzivě a budou chtít také hrozit. Fritz to zkusil přízemní ranou a Nikoliv musel řešit ošemetnou situaci. Míč před ním nebezpečně skočil a hostující brankář ho vytěsnil raději na roh.
2
Míč mají hosté, kteří budou v tomto zápase asi daleko častěji útočit. Přeci jen, jde jim stále o poháry.
1
Nic nebrání tomu, abychom začali, tak si tedy přejme pěkný fotbal a hodně branek.
1
Rozhodčí Gräfe přivádí oba týmy na hrací plochu stadionu Werderu, kde je kapacita něco málo přes 42 tisíc. Místa jsou do poslední sedadla zaplněny, diváci si hned od úvodu nachystali pěkné choreo, které je rozprostřeno přes celý stadion.

Werder Bremen: Mielitz – Fritz, Prödl, Papastathopoulos, Ignjovski – Bargfrede, Kroos, Bruyne, Hant, Yildirim – Petersen. Trenér: Thomas Schaaf.

Eintracht Frankfurt: Nikolov – Jung, Zambrano, Anderson, Oczipka – Rode, Russ, Aigner, Inui, Matmour – Lakič. Trenér: Armin Veh.

Rozhodčí: Gräfe – Salver, Bandurski.
Náhradníci Werder Brémy:

Strebinger – Pavlovič, Theo Gebre Selassie, Lukimya, Schmitz, Januzovič, Akpala.

Náhradníci Eintracht Frankfurt:

Özer – Butscher, Occéan, Lanig, Djakpa, Celozzi, Stendera.
První vzájemný zápas:

Zatímco první poločas zápasu Frankfurt – Brémy nenabídl žádné branky, v tom druhém jsme jich viděli rovnou pět. Nejdůležitější okamžiky nastaly v 62. a 63. minutě, kdy Frankfurt skóroval ze stavu 1:1 na 2:1 a následně 3:1. Zvláště třetí branka pak Werder hodně ochromila. Hosté si sice vypracovali šance na snížení, žádný z nich se však v gól nepřetavila. Naopak přišel ještě jeden hřebíček do rakve a Eintracht zvítězil 4:1.
Werder Bremen: Ani domácí nemají totiž své jisté. Sice se pohybují od sestupových vod, ale třibodový rozdíl na šestnáctý Augsburg není nikterak velký. Případnou výhrou by si Werder zajistil již definitivní příslušnost v soutěži. Čeká nás tedy dramatický mač, kde půjde oběma týmům o hodně. Hosté hrají o poháry, domácí o jistotu.
Eintracht Frankfurt: A právě dnešní hosté jsou stále ve hře. Musí však ve dvou posledních zápasech naplno bodovat a čekat, co úhlavní konkurent Schalke 04, na který Frankfurt ztrácí tři body. Je tedy jasné, že v tomto duelu těsně před koncem sezóny o něco půjde a utkání bude mít jistojistě náboj.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké sobotní odpoledne přeji všem milovníkům německého fotbalu. Pozvolna tato velice populární a kvalitní soutěž směřuje do svého cíle. Chybí odehrát pouhá dvě. O titulu je rozhodnuto, o obsazení vstupenek do Ligy mistrů také. Do tajenky potřebujeme ještě doplnit dvě jména sestupujících a také obsadit tým, který si zahraje Evropskou ligu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.