Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec, druhý poločas probíhal velmi plynule, a tak nebylo třeba nastavení. Borussia pokračovala v dobrém výkonu a zásluhou Roberta Lewandowského a Milose Jojiće přidala další dvě branky. Konečný stav 4:0 je tak naprosto zasloužený. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího, doufejme neméně aktivního duelu, nashledanou!

Střely na branku: 15:3
Konec zápasu.
90
Sahin zapomněl na své defenzivnější úkoly a pohlednou individuální akcí se vydal směrem k soupeřově bráně.
88
Schröck pelášil podél levé lajny, ale brzy byl zastaven defenzivou Borussie, která nechce připustit žádnou branku ve své síti.
87
Závěr utkání probíhá v poklidném tempu, ani jedna z družina se nikam nežene. Schmelzer ale nakonec předvedl ofenzivní činnost, která ale byla zastavena hvizdem pomezního sudího.
85
Utkání se v závěru přiostřuje. Další žlutou kartou je za ostrý skluz "odměněn" Stephan Schröck.
83
Stejně tak i Marco Russovi. Oba borci si zřejmě vyměnili několik peprnějších výrazů.
83
Hlavní sudí Sippel uděluje žlutou kartu Nuri Sahinovi.
81
Rovněž Dortmund využívá i poslední možnost střídání. Lewandowského nahrazuje na hrotu pole Schieber.
79
Dortmund se přece jenom ještě vydal vstříc další brance, nyní byl ale zastaven pohotovou obranou Eintrachtu. Fotbalisté ve žlutém budou alespoň vhazovat.
77
O vítězi duelu již není nejmenších pochyb. Borussia v poklidu kombinuje na vlastní polovině, nikam se nežene. Ani Frankfurt už žádnou větší aktivitu nepředvádí.
75
Lewandowski má dnes velkou smůlu. Lídr dortmundské ofenzivy se zjevil zcela sám před Trappem, avšak hostující brankář dobře vyběhl a zmenšil střelecký úhel. Proti ráně poté zasáhl pomocí hrudi. Následná dorážka Hofmanna se neujala.
73
Poslední střídání hostí. Djakpu nahradí Oczipka.
73
Sahin se postavil k přámému kopu a tvrdou ranou zamířil těsně nad. Frankfurt bude vykopávat.
71
Borussia podruhé střídá. Na hráčskou lavici odchází střelec dvou branek, tedy Pierre Aubameyang. Místo něj do utkání naskočí Hofmann.
70
Za ostrý skluz obdržel žlutou kartu Oliver Kempf.
68
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak to je skutečně neuvěřitelné. Jen co MILOS JOJIĆ přišel na hrací plochu, ihned skóruje, a to když se zjevil ve správný čas na správném místě a doklepl do odkryté branky ránu Großkreutze. Pro Frankfurt již utkání zavání debaklem.
68
Střídání na straně Dortmundu. Za velkého aplausu odchází Mchitarjan, nahradí jej Jojić.
66
Osa Mchitarjan – Lewandowski je dnes hojně využívána pro útočné aktivity Borussie. Tentokráte se ale přihrávka nepovedla, obrana Frankfurtu již stihla zasáhnout.
64
Borussia i nadále v poklidu kontroluje hru, nepřipouští žádné komplikace. Frankfurt se dostává na útočnou polovinu spíše sporadicky.
62
Lewandowski měl na kopačce další branku. Mchitarjan se prodral podél pravé lajny dopředu a prudkým přízemním centrem adresoval přihrávku svému spoluhráči. Hrot dortmundské ofenzivy ale na míč nedosáhl, chyběly centimetry. Hosté budou vykopávat.
61
Schröck se zjevil zcela sám před Weidenfellerem, avšak k uvolnění si pomohl nedovoleným způsobem proti Papastathopoulosovi. Hlavní sudí toto nepřehlédl a přerušil hru.
60
Aubameyang pálil po rychlém protiútoku přesně doprostřed brány, kde byl připravený Trapp. Rána aktivnímu domácímu borci příliš nesedla. Hostující obrana ale opět nestíhala.
59
Frankfurt se snaží alespoň o čestný zásah. Zatím se mu to ale příliš nedaří, se skálopevnou obranou domácí družiny si příliš neví rady.
57
Russ pálil z uctivé vzdálenosti vysoko nad, skákavý balon z voleje příliš ideálně netrefil. Borussia bude vykopávat.
55
Großkreutz se ocitl zcela sám před Trappem, kterého si pokoušel obhodit a zakončit do odkryté brány. Ideální moment ke střele ale prováhal, neboť se stihla vrátit hostující obrana, která ránu zblokovala.
54
Hosté posílají do hry čerstvé síly, Weise nahradí Schröck.
53
Neuvěřitelně rychlý protiútok nyní předvedla Borussia, Aubameyang se jako uragán prohnal po pravé straně na úroveň velkého vápna, okdud odcentroval přesně na hlavu Schmelzera. Tomu ale zakončení příliš nesedlo, Trapp jej zlikvidoval téměř na brankové čáře.
52
Djakpa se vydal podlél levé lajny do útoku, kde byl ale brzy zastaven hvizdem hlavního arbitra, neboť se provnili nedovoleným zákrokem.
50
Schmelzer se snažil poslat dlouhý nákop za obranu, ovšem domácí se nacházeli v ofsajdovém postavení. Frankfurt bude vykopávat, konkrétně brankář Klopp.
49
Borussia pokračuje v útočném snažení, za obranu sbíhal opět Lewandowski, leče balon k němu nedoputoval. Po následném autovém vhazování se hosté osvobodili.
47
Dortmund právě vstřelil branku!
Sám faulovaný penaltu s přehledem proměnil, a to přesnou přízemní střelou k pravé tyči. Pokud měli hosté ještě alespoň malou naději na zvrat duelu, nyní s největší pravděpodobností pohasla.
46
Dortmund zahájil druhou půli velmi aktivně, Lewandowski navíc vybojoval pokutový kop!
46
Začal druhý poločas.
Je za námi první půle, která přinesla jasnou převahu Borussie. Hosté se prakticky nedostali do šance. Domácí skórovali hned dvakrát, o oba góly se postaral Pierre Aubameyang. Dotáhnou borci ve žlutém utkání do vítězného konce? Sledujte i nadále náš on-line přenos!

Střely na branku: 7:1
45+3
První poločas skončil.
45+2
Meierova rána byla sražena na rohový kop. Ani ten ale obraně Dortmundu příliš vrásek na čele nenadělal.
45
Na trávníku zůstal po střetu ležet Papastathopoulos. Obránce Borussie se ale zvedá a odchází po svých.
45
Sahin se postavil k volnému kopu, který byl odpískán po nedovoleném zákroku hostí. Dlouhý centr do velkého vápna ale defenziva Frankfurtu odkopla.
43
Frankfurt prožívá horké chvilky, další rohový kop již obraně hostů řádně zavařil. Na dobře umístěný míč si vyskočil Papastathopoulos, který hlavičkou jen těsně minul pravou tyč. Eintracht následně odkopl do klidných vod.
42
Lewandowski se po vybídce Mchitarjana ocitl v další slibné šanci. Na poslední chvíli se ale stihl vrátit hostující zadák a učinit ofenzivním choutkám domácího snajpra přítrž. Rohový kop poté žádné nebezpečí pro Eintracht neznamenal.
40
Ofenzivní smršť Dortmundu pokračuje, Großkreutz si seběhl do středu hrací plochy a tvrdou ranou pálil jen těsně nad. Trapp se nyní na nedůslednou obranu velmi zlobí.
39
Aubameyang sprintoval vstříc hattricku, avšak neměl potřebnou rychlost. Nakonec se tedy rozhodl přihrát nabíhajícímu Lewandowskému. Celou situaci ale dobře přečetl Trapp, který vyběhl z brány a zamýšlený pas překazil. Hosté by měli být svému brankáři vděční.
38
Frankfurt se ocitl po centru z pravé strany v dobré střelecké pozici, ovšem rána Rosenthala byla zblokována. Následný rohový kop defenzivě Borussie příliš nebezpečí nepřivodil.
36
Dortmund v poklidu kombinuje na vlastní polovině. Fotbalisté ve žlutém vědí, že netřeba se lehkomyslně hnáti kupředu. Hrát musí Frankfurt, tedy pokud zamýšlí s výsledkem cokoliv provést.
34
Dortmundské centry za obranu činí Frankfurtu velké potíže, o další se nyní postaral agilní Mchitarjan. Papastathopoulos následně povyskočil a lehkou hlavičkou poslal míč těsně vedle pravé tyče. Eintracht bude vykopávat.
33
Zranění nakonec nedovolí Andersonovi pokračovat. Na postu stopera jej nahradí Oliver Kempf.
31
Djakpa se rozběhl a velmi razantní střelou přes zeď donutil Weidenfellera k zásahu. Žel pro hostující celek, rána zamířila přesně doprostřed branky. K dorážce se již nikdo nedostal.
30
Anderson je zpět, defenzivní linie hosté je tak opět v plné síle. Eintracht má nyní navíc po ošklivém skluzu obránce Dortmundu dobrou příležitost v podobě přímé kopu ze zhruba pětadvaceti metrů.
28
Na hrací ploše zůstal po nezaviněném nakopnutí kotníku ležet frankfurtský obránce Anderson. Ten nakonec s pomocí lékařů odkulhal za postranní čáru. Zda se vrátí do utkání zatím není zřejmé.
27
Dlouhý nákop Eintrachtu z levé strany se s úspěchem nesetkal. Balon doputoval pouze do rukavic dortmundské ikony, tedy gólmana Romana Weidenfellera. Hosté jsou směrem dopředu bezzubí.
25
Opět klidnější pasáž hry, která se odehrává v okolí středového kruhu. Zde navíc viděl hlavní sudí nedovolený zákrok na Dortmundského záložníka. Domácí tak budou rozehrávat.
23
Borussia pohodlně kobinuje na útočné polovině, Eintracht soupeři vůbec nestíhá. Uvidíme, zda domácí dokáží tento zařazený rychlostní stupeň vydržet až do konce utkání.
21
Dortmund právě vstřelil branku!
O tom, kdo je pánem utkání, není pochyb. Rohový kop, který vybojoval dobrou aktivitou Lewandowski, domácí zužitkovali. Míč procestoval celou šíří vápna až k dobře postavenému PIERRU AUBAMEYANGOVI, který svým druhým gólem v utkání navýšil vedení Borussie.
19
Mchitarjan zahrál dlouhý rohový kop na hlavu Sahina, který hlavičkou zpoza velkého vápna přestřelil. Hosté se poté dostali za polovinu.
18
V právě probíhajících minutách si ale hosté přece jenom dopřávají trochu klidu na útočné polovině. Tam sice nikterak aktivně nepůsobí, leč dokáží alespoň ulevit přetížené defenzivě.
16
Dortmundský hlad po gólech je neuvěřitelný, stejně tak síla, kterou domácí disponují. Do další nebezpečné akce se hnal Kehl, avšak nyní si hosté poradili. Frankfurt si neví rady především s rychlými přechody do útoku, které jsou vedené podél obou postranních čar. Více se však zatím činí pravá, které velí ofenzivně laděný zadák Piszczek.
14
Domácí velice ledabyle kombinovali, čímž darovali Frankfurtu autové vhazování v blízkosti Weidenfellera. Hosté se ale prosadit nedokázali. Je evidentní, že Borussia utkání jasně ovládá.
12
Eintracht se pokouší navázat na dobrý výkon z úvodních minut utkání a znovu operuje na útočné polovině. Svěřenci lodivoda Kloppa jsou ale v defenzivní práci bezchybní.
10
Dortmund právě vstřelil branku!
Nyní se již ale domácí ujímají vedení. Mchitarjan využil zaváhání protihráče a vybojoval balon. Poté se neunáhlil a přihrál přesně na nohu PIERRA AUBAMEYANGA, který přesnou ranou k pravé tyči rozjásal dortmundské fanoušky.
9
Stoprocentní šance Borussie nekončí brankou! Lewandowski se efektní patičkou uvolnil, dal se do pohybu a přesným pasem nalezl nabíhajícího Mchitarjana, který si chytře počkal na pohyb brankáře. Do rány ale vložil nohu obránce Frankfurtu, který tak zmařil jistou branku.
7
Sahin nyní sám sebe zcela jistě nepochválí. Před tureckým záložníkem zel prázdný prostor, který ale zůstal nevyužit, centr byl příliš přetažený.
5
Když se Borussia vydá do ofenzivy, znamená to potíže pro soupeře. Nejinak tomu bylo i nyní, na pas Pisczeka si nabíhal Lewandowski, avšak do přihrávky se přimotal Mchitarjan. Odražený volný balon poté napálil Kehl vysoko nad. Odkop pro hosty.
4
Dortmund se prakticky poprvé podíval na útočnou polovinu, kde ale příliš škody nenatropil. Totéž se dá říci i o protiútoku Eintrachtu.
3
Nadále Frankfurt pokračuje v klaviltní ofenzivní práci, která mu vynesla alespoň rohový kop. Ten ale fotbalisté v žlutých trikotech bez větších potíží eliminovali.
1
Hosté si počínají v úvodu duelu velice aktivně, avšak dlouhý balon nyní končí v zámezí. Borussia bude vhazovat.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Borussia Dortmund: Weidenfeller (C) – Friedrich, Papastathopulos, Piszczek, Schmelzer – Kehl, Mchitarjan, Şahin, Großkreutz, Aubameyang – Lewandowski.
Náhradníci: Langerak – Sarr, Durm, S. Bender, Hofmann, Jojić, Schieber.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Russ, Djakpa, Anderson, Jung – Madlung, Lanig, Meier (C), Aigner, Weis – Rosenthal.
Náhradníci: Wiedwald – Oczipka, Kempf, Inuj, Schröck, Joselu, Kadlec.

Rozhodčí: Sippel – Leicher, Schüller.
Vzájemné zápasy
Utkání dvou dnešních soupeřů má jasného favorita, kterým je Borussia. Dortmund ovládla obě letošní vzájemná klání. Nejprve v rámci Bundesligy zvítězil na půdě Eintrachtu díky dvěma brankám Mchitarjana 2:1, nedávno uspěl také v národním poháru, a to v poměru 1:0.
Pohled od tabulky
Jasným favoritem tohoto klání bude Dortmund, který se nachází na třetí pozici, přičemž posbíral 39 bodů. Dvanáctý Eintracht, v jehož dresu nastupuje také český forvard Václav Kadlec, má na svém kontě 31 bodů.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga má na programu další sérii utkání, do které spadá také souboj Borussie Dortmund a Eintrachtu Frankfurt. Úvodní výkop je v Signal Iduna Parku, tedy domovském stánku Borussie naplánován na 15:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud