Je dobojováno. Druhá půle měla plynulý průběh, hlavní sudí nenastavil ani minutu. Poločas naprosto ovládla Borussia, která díky brankám Hummelse, Lewandowského a Mchitarjana zvítězila jednoznačně 3:0. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nasledanou!

Střely na branku: 17:3
89
Hloušek se natahoval po dlouhé přihrávce, která ale skončila pouze na kopačkách domácího brankáře.
87
Nürnberg drží balon na kopačkách, hostující celek působí již velmi odevzdaným dojmem.
85
Domácí střídají. Místo Mchitarjana nastupuje na trávník Jojić.
83
Dortmund právě vstřelil branku!
Fantastická akce na jeden dotek v podání domácí družiny. Na konci celé spolupráce byl HENRIK MCHITARJAN, který pohodlně umístil míč k levé tyči.
80
Tempo utkání pomalu upadlo, ani jedno z mužstev se již nežene do přílišných ofeznivních činností. Zdá se, že o vítězi je rozhodnuto.
78
Hosté střídají. Místo Frantze naskočí do hry Stark.
77
Hloušek se po dobré kombinaci dostal ke střele, která ale byla vyslána ze značného úhlu. Schäfer ji tak poměrně v poklidu vyboxoval.
75
Ve středu pole leží s bolestivou grimasou Ondřej Petrák. Zranění ale není vážné, zadák Nürnbergu se zanedlouho zapojí do hry.
73
Sahin se ocitl ve velmi dobré pozici, avšak z hranice velkého vápna nechal vyniknout Schäfera, který předvedl učebnicovou robinsonádu.
71
Domácí střídají. Místo Aubameyanga naskočí do hry Hoffman.
70
Dortmund v poklidu kombinuje ve středu hrací plochy. Pokud Nürnberg nezlepší svůj výkon, bude mít problémy.
68
Schmelzerův centr odhlavičkovala hostující defenziva na rohový kop, který ale Schäferovi příliš vrásek na čele nepřidělal.
66
Borussia naprosto kontroluje hru, druhá půle je v režii svěřenců Jürgena Kloppa. Nürnberg se prakticky nedostal do výraznější střelecké pozice.
64
Domácí navyšují svůj náskok. ROBERT LEWANDOWSKI obdržel od Mchitarjana ideální pas, který zužitkoval milimetrovou ranou k pravé tyči. Nürnberg to již bude mít velice složité.
63
Domácí stále pokračují v aktivním napadání, o další založení ofenzivy se pokoušel Schmelzer. Ofenzivně založený zadák ale nepřihrál přesně.
61
Hosté posílají na trávník čerstvé síly. Místo Feulnera se do hry podívá Campaña.
59
Mchitarjan se již radoval ze vstřelené branky, když v tom zazněl hvizd pomezního sudího. Záložník Borussie se ocitl v ofsajdu.
58
Aubameyang si postavil míč a ze zhruba 25 metrů přestřelil. Odkop pro hostující celek, který provede gólman Schäfer.
57
Pogatetz doslova sestřelil Lewandowského, za což dostává žlutou kartu. Dortmund bude navíc zahrávat přímý kop z téměř ideální pozice.
55
Obrovská příležitost Borussie nekončí brankou! Mchitarjan si naskočil na centr z pravé strany, avšak Schäfer stačil zasáhnout. Balon poté pouze přeplachtil nad břevnem.
53
Lewandowski byl při hlavičkovém souboji zadržen nedovoleně, a tak následuje volný kop domácí Borussie Dortmund.
51
Domácí se přece jenom dočakli a zaslouženě se ujímají vedení. Prvnotní hlavičku ještě Schäfer odvrátil, avšak na dorážku MATSE HUMMELSE již nestačil.
50
Petrák si při svém počínání pomohl nedovoleně, což neuniklo hlavnímu arbitrovi. Na hrací ploše zůstal ležet Mchitarjan, který se ale nakonec zvedá.
48
Aubameyang se již hnal do slibné pozice, když v tom se přiřítil Pogatez, který poslal míč do zámezí. Následný rohový kop se minul účinkem.
47
Druhá půle začíná v pokludu, hra se pohybuje v okolí středového kruhu. Ani jedno z mužstev se zatím nikam nežene.
46
Je za námi úvodní půle, která přinesla převahu Dortmundu, a to zejména v prvních minutách. Později začalo tempo hry upadat. Uvidíme, kterak se bude vyvíjet druhý poločas. Sledujte i nadále náš on-line přenos!

Střely na branku: 8:1
45+1
45
Hlavní sudí bude nastavovat rovnou minutu.
45
Ani Aubameyangův pokus se neujal, hosté mají v první půli notnou proci štěstí. K vidění je také první žlutá karta utkání, obdržel ji Markus Feulner (NUR).
43
Schmelzerova dělovka z hranice velkého vápna byla zblokovaná, hnedle nato navíc sudí odpískal útočný faul Roberta Lewandowského.
41
Pisczek se již dral do nebezepčné pozice, avšak v rozhodující chvíli mu odskočil balon. Nürnberg poté balon odkopl do bezpečí.
39
Proti nebezpečnému volnému kopu zakročil pohotovým zásahem Schäfer, který odvrátil míč do klidných vod.
38
Dortmund stále operuje na úptočné polovině, kde se ale zatím do výraznějších brankových příležitostí nedostává.
36
Na straně Nürnbergu opustí hřiště Pinola, místo kterého okusí atmosféru duelu Pogatetz.
36
Misto Papastathopoulouse naskočí na trávník Friedrich.
35
Borussia má v utkání navrch, avšak stále čekáme na branku. Na obou stranách se navíc schyluje ke střídání.
33
Mchitarjan se snažil nalézt prudkou přihrávkou z levé strany nabíhajícího spoluhráče, avšak obránce hostí byl včas na svém místě.
31
Nürnberg tato branka nakopla, o podobnou ránu se pokoušel Adam Hloušek. Tomu ale příliš nesedla.
29
Po hrubce v defenzivě Dortmundu se k odraženému balonu dostal Tomáš Pekhart, který ale s přispěním levé nohy domácího brankáře napálil pravou tyč!
27
Nyní se hra poněkud uklidnila, Dortmund kombinuje v okolí středového kruhu. Na trávníku navíc zůstal ležet jeden z fotbalistů Nürnebrgu.
25
Mchitarjan předvedl vynikající ekvilibristiku, díky které se dostal do šance. Ze značného úhlu zamířil jen těsně vedle pravé tyče. Při hostech stálo štěstí.
23
Prudký centr z pravé strany dortmundská defenziva okamžitě odvrátila do bezpečí.
22
Schmelzer natáhl z levé strany hrací plochy ke tvrdé střele, která důkladně prověřila tvrdost Schäferových rukavic. Následný roohvý kop příliš nebezepčí hostujícímu celku nepřivodil.
20
Tomáš Pekhart uháněl dopředu za balonem, avšak hlavní sudí viděl útočný faul. Rozehrávat bude Borussia.
18
Po nečekaném odskoku míče se zjevil v ideální střelecké pozici opět Lewandowski. Ani tentorkáte si ale na Schäfera nepřišel. Hostující brankář drží akcie svého celku nad vodou.
17
Domácí ale zůstali nastěhovaní na útočné polovině, kde zatápěli Nürnbergu. Vše ukončil Nuri Sahin, který zamířil vysoko nad. Odkop pro hosty.
15
Borussia bude zahrávat nepříliš tradiční volný kop z území velkého vápna. Lewandowski ale zblízka dobře postavenou zeď nepropálil.
13
Brilantní "ťukec" v podání domácích končí postavením mimo hru, které neuniklo pozornému pomeznímu arbitrovi. Odkop pro Nürnberg.
11
Mchitarjna se ocitl zemi, což se nelíbí fanouškům Dortmundu. Hlavní sudí je ale klidný a nechává pokračovat hru dále.
10
Nürnberg se zatím prezentuje velmi nebojácným fotbalem, avšak navrch má zcela jistě Borussia, která musí napravovat selhání v předchozím kole.
8
Na druhé straně trávníku se prezentoval výbornou ofenzivní akcí Drmić. Nakonec ale se svým pasem za obranu souepře neuspěl, Papastathopoulos byl pozorný.
6
A znovu fotbalisté ve žlutém předvedli svou sílu. Schmelzer si narazil s Lewandowskim, načež se poslal balon zpět na hranici velkého vápna. Pisczek poté z voleje zamířil mimo tři tyče.
4
Obrovská příležitost Borussie! Mchitarjan si zaběhl za dezorientovanou obranu soupeře, obdržel přihrávku a uháněl zcela sám na Schäfera. Hostující brankář ale padl pod nohy domácího borce a šanci zmařil.
3
Na trávníku zůstal s bolestivou grimasou ležet Robert Lewandowski. Domácí snajpr se ale zvedá a bude pokračovat v utkání.
1
Nürnberg se hnal kupředu, na centr z pravé strany hrací plochy si naskočil Adam Hloušek. Hlavičkový souboj ale ovládl domácí zadák.
1

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Hummels, Papastathopulos, Piszczek, Schmelzer – Kehl (C), Mchitarjan, Şahin, Großkreutz, Aubameyang – Lewandowski.
Náhradníci: Friedrich, Kirch, Durm, Hofmann, Jojić, Schieber.

1. FC Nürnberg: Schäfer (C) – Angha, Plattenhardt, Pinola, Petrák – Feulner, Kijotake, Frantz, Hloušek, Drmić – Pekhart.
Náhradníci: Rakovsky – Pogatetz, Dabanlı, Mak, Stark, Campaña, Čolak.

Rozhodčí: Dingert – Petersen, Stegemann.
Vzájemné zápasy
V právě probíhající sezoně se obě mužstva potkala pouze jednou. Nürnberg se vzepřel a na domácí půdě urval remízu 1:1. Jaké skóre bude svítit na světelné tabuli po skončení odvety?
Pohled do tabulky
Favoritem duelu bude zcela jistě Borussia, která se nachází na třetí příčce tabulky. Na svém kontě má 42 bodů. Nürnberg má opačné starosti, se ziskem 23 bodů je dvanáctý.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga má na programu další sérii utkání, do které spadá souboj Borussie Dortmund a celku 1. FC Nürnberg. Úvodní výkop je v Signal Iduna Parku, tedy domovském stánku Dortmundu, naplánován na 15:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.