Freiburg - Werder | ONLINE | 21.3.2014 20:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Freiburg se výhrou dostal z pásma sestupu na čtrnáctou pozici a bude čekat, jak si povedou jeho konkurenti. Werder zůstává na dvanáctém místě.
Václav Darida (Freiburg) odehrál skvělé utkání. Měl prsty ve dvou brankách domácích. Při jednom z gólů si připsal první, přitom druhém pak druhou asistenci. Navíc naběhl skoro třináct kilometrů! Přesně 12, 87 km.

Pavel Krmaš (Freiburg) to je v posledních zápasech velká jistota na místě stopera. Ukázal to i v zápase proti Werderu, jediný inkasovaný gól rozhodně na jeho vrub nešel.

Theodor Gebre Selassie přišel do utkání v 64. minutě a nestihl se nějak výrazněji zapsat do historie duelu.
Freiburg slaví druhou výhru v řadě, po Frankfurtu si dnes poradil i s Werderem Bremen. Ve Frankfurtu měl i pořádně štěstí, Werderu však nedal v podstatě šanci. Své jedno gólové vedení ve druhé půli navýšil až do stavu 3:0. Hosté pouze korigovali střídajícím Petersenem.
Konec zápasu.
90+2
Potlesk ve stoje pro hráče Freiburgu. Domácí fanoušci budou odcházet velmi spokojeni, třeba půjdou vítězství oslavit i do nějaké hospůdky. Páteční večer k tomu vybízí.
90
Elia si nepřišel na Pavla Krmaše, který dobře zasáhl.
90
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Karim Guédé, přichází Christian Günter.
88
Po Schmidově centru s k hlavičce dostal Pavel Krmaš a nechybělo moc a mohl se zapsat mezi střelce. Nakonec jeho hlavička končí nad bránou.
87
Zulechnerovo zakončení zblokováno na další rohový kop...
87
...Kerkovi se následný roh vůbec nepovedl.
86
Gebre Selassie musel v tísni odehrát míč na rohový kop, neměl prakticky jinou volbu...
85
Václav Darida se navíc blíží k metě dvanácti odběhaných kilometrů. To je stále nejvíce ze všech hráčů na hřišti.
84
Darida dokázal udržet míč proti dvěma protihráčům a pak ještě dobře rozehrát. Později pak vybojoval faul na svoji osobu. Hraje skvělý zápas.
83
Rohový kop Freiburgu boxoval z pokutového území ven brankář Wolf.
82
Zulechner se ihned zapojil do hry a dělal ve spolupráci s Guédém Werderu problémy ve vápně.
82
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Philipp Zulechner.
81
Elia na hřišti, a to znamená jediné, další podpoření ofenzivy. Hosté už nemají, co ztratit.
80
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Eljero Elia.
80
Dobrý průnik Daridy, který oslovil na pravé straně vápně Mehmediho, ten se propracoval kličkovanou až k zakončení, které skončila nad bránou.
79
Baumann musel řešit problém, vyřešil ho ale ke svoji radosti úspěšně. Skóre stále stejné.
78
Werderu se pomalu krátí čas, je pravdou, že nebýt chyby Gintera, ke gólu by se hosté jen těžko propracovali.
76
...Roh se s úspěchem nesetkal.
76
Mehmedi si to namířil přímo do vápna a z jeho akce těžil Guédé, který ale zakončoval v tísni. Rohový kop...
75
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Felix Klaus, přichází Sebastian Kerk.
75
Hunt naprosto zbytečně dohrál Daridu a vyfasoval žlutou kartu.
74
Žlutou kartu dostává Aaron Hunt (Werder Bremen).
73
Schmid se dokázal probít přes Ignjovského, jeho následný pas před bránu ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
72
Tak možná to ještě drama bude, otázkou bude do jaké míry snižující gól hráče Freiburgu znervózní. Vidím to ale na nějaké taktické střídání.
70
Werder právě vstřelil branku!
Teď ale naopak míč skončil neomylně v síti Freiburgu. Ginter chyboval a dal možnost postupovat na bránu Huntovi. Ten situaci vyřešil náramně a nahrál před prázdnou bránu střídajícímu NILSI PETERSENOVI.
69
Centr do vápna Freiburgu skončil přesně a neomylně v rukavicích brankáře Baumanne.
68
Pro nezaujatého pozorovatele určitě škoda, že výsledek je takový, jaký je. Drama už to opravdu není.
66
Klaus se snažil obalamutit hlavního sudího a získat penaltu. Sám však škobrtl o trávník a dostává žlutou za simulování.
66
Žlutou kartu dostává Felix Klaus (SC Freiburg).
65
Na hřišti už tedy máme i třetího českého hráče. Theodor Gebre Selassie se bude snažit Werderu pomoci ještě s utkáním něco udělat.
64
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Ludovic Obraniak, přichází Theodor Gebre Selassie.
64
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Franco Di Santo, přichází Nils Petersen.
63
Potlesk na otevřené scéně se teď rozléhá arénou Freiburgu, není divu, domácí hráči si to dnes rozhodně zaslouží.
62
Schmidův centr do vápna odvrácen. Následný Mujdžův pas pak prolétl do zámezí.
61
Trenér Freiburgu Christian Streich je ale rozpumpovaný a udílí u postranní čáry svým hráčům jeden pokyn za druhým divokou gestikulací.
60
Hotovo? Za mě tedy ano. Freiburg je dnes jasně lepší a musel by to být velký kolaps, aby domácí přišli o všechny body.
59
Freiburg právě vstřelil branku!
Koncert domácích pokračuje. Di Santo dostal přihrávku na paty a byl z toho rychlý výpad Freiburgu. Klaus se rozhodl střílet zpoza vápna. Jeho pokus byl sice zblokován, ale míč se odrazil přesně k volného ADMIRU MEHMEDIMU, který si věděl rady.
57
Šok už mají hosté za sebou a tlačí se opět do útoku, ale výrazně jim nevychází kombinace, což právě dává prostor Freiburgu k rychlým výpadům.
56
Werder bude potřebovat nějaký čas, aby se z druhého úderu trochu oklepal. Prim tak nyní hrají hráči Freiburgu.
55
Je možné, že Freiburg potřeboval nějaký impuls, kterým bylo vítězství ve Frankfurtu. Dnes hrají domácí naprosto uvolněně, což je od minulých utkání veliký rozdíl.
54
Freiburg je zase o kousek blíže vítězství. Werder už nyní bude muset více riskovat, a to bude samozřejmě prostor pro rychlé brejky domácího týmy.
53
Freiburg právě vstřelil branku!
Rychlý útok Freiburgu byl parádně vyřešen. Darida našel skvělou vzdušným pasem na pravé straně Mehmediho, ten se dokázal prosmýknout přes Ignjovského až do vápna. Tam následně zpětnou přihrávkou našel FELIXE KLAUSE, který se trefil z první přesně k tyči.
52
Útočný faul Guédého, tento hráč jde zkrátka do každé situace hlava nehlava, není tak divu, že si občas z utkání odnesl i červenou kartu.
51
Wolfův dlouhý nákop se nesetkal ani s minimálním úspěchem.
50
Werder je ve druhé půli daleko aktivnější, ale to je vzhledem ke skóre logické.
49
Kdo tipoval Václava Daridu, měl pravdu. Český reprezentant toho naběhal v první půli nejvíce ze všech hráčů na hřišti, konkrétně 6,51 km.
49
Jedna taková kvízová otázka. Kdo myslíte, že toho v první půli nejvíce naběhal?
48
Jako přes kopírák. Tak by se dala nazvat další standardní situace Werderu. Tentokrát se ale Baumann tolik zmást nenechal.
47
...Rohový kop nebyl špatný, ale následný brejk Freiburgu, který se urodil mohl být ještě nebezpečnější. Nakonec se ho ale domácím nepovedlo dotáhnout.
46
Hned na úvod půle nebezpečí pro Freiburg. Standardní situace zahrána velice dobře. Centr nakonec nikdo netečoval, ale Baumann to měl velice těžké a musel zasahovat....
46
O přestávce neproběhly žádný změny. Na hřišti tedy stejní hráči jako v první půli, tedy i čeští fotbalisté v dresu Freiburg Václav Darida a Pavel Krmaš.
46
Začal druhý poločas.
Velmi dobrým výkonem se v první půli prezentoval Freiburg a není tedy překvapením, že vede 1:0. V 15. minutě se parádně trefil domácí kapitán Schuster. Werder se zatím hodně hledá a na hru soupeře doposud nenašel správný recept.
45+1
První poločas skončil.
45
Až v závěru první půle zajímavá možnost pro Werder, Di Santo se ale neprosadil.
44
Daridova střela z dvaceti metrů, ovšem míč se točil od brány a nakonec ji také minul. Je ale dobře, že se český reprezentant nebojí zakončovat.
43
Darida se parádně uvolnil na středu hřiště a vypadalo to, že bude táhnout rychlý protiútok. nakonec ale situaci vyhodnotil jinka.
42
Opět Guédého důraz slavil úspěch. Skvělé zpracování míče ve vápně pod tlakem. otočka a bleskové zakončení. Střela ale byla nakonec zblokována.
41
Hlavičkovaná ve středu hřiště, která nakonec skončila úspěšněji pro domácí. Alespoň se to tedy zprvu zdálo, protože vzápětí o míč Freiburg přišel a navíc i fauloval.
40
...Z toho ale nic nebylo, protože se Werder provinil faulem.
39
Ginter si nerozuměl s brankářem Baumannem a Werder prakticky zadarmo získává rohový kop...
38
Guédé tentokrát svůj důraz přehnal a v útoku si počínal faulem, i když se tedy hodně diví. Hlavní sudí mu ale vysvětluje, jak se věci mají.
37
Dobrá kombinace Freiburgu, do které se zapojil i Václav Darida. Nakonec z toho byla dobrá přihrávka, která uvolnila na pravé straně Klause. Jeho následný centr před bránu ale lapil brankář Wolf.
36
Freiburg nyní rozhodně nikam nespěchá a zakombinuje si i Pavel Krmaš.
35
...A užil si i brankář Baumann, který musel boxovat centr do vápna z rohového kopu.
34
Teď to mohlo být zajímavější. Obraniak dostal na hranici ofsajdu přihrávku na levou stranu vápna a ihned posílal pas před bránu, který byl nakonec zblokován na roh...
33
Brankář Baumann se musí v bráně Freiburgu poměrně nudit. Prakticky ještě nemusel řešit nějakou závažnou věc. Míč se pohybuje ve vápně Freiburgu minimálně.
32
Žádný progres ve hře Werderu zatím nepozorujeme, ale do konce utkání stále hodně času. A situace se může každou minutou změnit.
31
Darida se pokoušel o průnik do vápna, ale byl zastaven.
31
Trenér Robin Dutt na lavičce Werderu výrazně zadumaný. Zřejmě se mu v hlavě rodí nějaký zajímavý plán, jak vyrovnat skóre.
30
Dobrý průnik Klause, který vzápětí hledal Mehmediho. Ten se k míči dostal, ale jeho následná přihrávka do vápna neslavila úspěch.
29
Di Santo bojoval o míč, ale úspěch neměl. Zatím se příliš k míči nedostává.
28
Freiburg mohl jít do nadějného brejku, ale předtím tam byl ještě faul.
27
Centr Freiburgu do vápna, obrana Werderu si ale bez problémů poradila. Na druhé straně centroval Hunt, ale svůj pas hodně přetáhl.
26
Werder stále neopouští taktiku vysokého napadání ve více lidech, Freiburgu se ale daří s touto situací vypořádat celkem obstojně.
26
Žlutou kartu dostává Philipp Bargfrede (Werder Bremen).
25
Domácí nyní v klidu kombinují na vlastní polovině, pak přišel nákop na polovinu soupeře, kde se ovšem v ofsajdu nacházel Klaus.
24
Sudí Michael Weiner nechává hře větší spád a šetří žlutými kartami, což zatím fotbalu prospívá.
23
Prödl měl plné nohy práce, aby dokázal za svými zády udržet Mehmediho a nepustit ho k míči. Domácí hrají s velkým elánem, k němuž přispěl i vstřelený gól.
22
Caldirola absolvoval nepříjemný osobní souboj a musí být ošetřován.. Pokračovat se bude za malou chvíli.
21
Teď se v plné kráse ukázal důraz Guédého. Ten si zpracoval míč v pokutovém území, dokázal ho udržet proti třem protihráčům a už to vypadalo, že i zakončení. Obraně Werderu se ale ze všech sil povedlo míč dostat z vápna.
20
Werder se tak úplně nemůže dostat do tempa, jakoby trochu nevěděl, co má zatím na na Freiburg hrát.
19
Trenéru Freiburgu Streichovi zatím skvěle vychází tah s duem Mehmedi – Guédé. Mehmedi je technickým typem fotbalisty, Guédé pak velmi důrazný. Oba hráči se tím pádem skvěle doplňují.
18
Guédé spěchal za míčem ze všech sil, jak je jeho dobrým zvykem. Tentokrát byl ale v ofsajdové pozici.
17
Pro Freiburg tedy velice dobrý začátek, úplně rozdílný od utkání ve Frankfurtu, i když nakonec tento duel skončil pro svěřence trenéra Streicha dobře.
15
Freiburg právě vstřelil branku!
Guédé si to namířil jako tank do vápna soupeře. Nakonec sice přes tři hráče nepřešel, ale ve spolupráci s Mehmedim se vytvořil závar, po němž se míč odrazil k JULIANU SCHUSTEROVI. Ten se vzápětí zpoza vápna trefil parádně. Ještě před jeho trefou se míče dotkl Václav Darida, který v podstatě ztlumil balón pro spoluhráče, takže si připisuje asistenci.
14
Darida – Mehmedi – Guédé – Mehmedi a nakonec ztráta míče ve vápně. Kombinace to byla ale zajímavá.
13
Další standardka rozehraná Schmidem, tentokrát to byl centr do vápna, který ale k zakončení domácí nezužitkovali.
12
Schuster se Schmidem se dlouho rozhodovali, kdo zahraje přímý kop. Nakonec to byl Schmid, který ale trefil pouze zelenou zeď.
11
Brankář Wolf nyní zvolil dlouhý nákop na polovinu soupeře, kde se povedlo hostům udržet míč. Následoval vzdušný pas za obranu na rozběhnutého Makiadiho. Přihrávku ale zachytila obrana Freiburgu.
10
Freiburg se směrem dopředu začíná, čím dál více osmělovat. Centr našel ve vápně opět Schmida, který byl ale tak trochu překvapen, že s k němu míč přes obránce vůbec dostal. Nakonec z toho nic nebylo.
9
Krásné přenesení hry na Schmida, který se pohyboval na levé straně vápna. Dělal si prosto ke střele, ale obrana Werderu byla nakonec úspěšnější.
8
Freiburg se dokázal vymanit z nepříjemně vysokého napadání soupeře a ještě se dokázal dostat do šance. K míči se na hranici vápna dostal Guédé a přiťukl za vápno Mehmedimu. Tomu se ale střela nepovedla.
8
Zatím sledujeme poměrně vyrovnané, taktické utkání. Nikdo nemá výraznější převahu, i když dopředu jsou o trochu aktivnější hráči hostí.
7
Mujdža dostal od Di Santa loktem, obešlo se to bez žluté karty.
6
Hunt si chtěl narazit ve vápně s Makiadim, ale tento záměr zrovna dvakrát nevyšel. Do rychlého kontr mohl jít Darida, ale ani on si nepočínal úspěšně.
6
Krmaš hledal dlouho přihrávkou v útoku Guédého, ten se la k míč nedostal.
5
Hunt našel zbloudilý míč ve vápně, ale byl v těžké pozici, a tak s míčem musel vycestovat skoro až do střed hřiště.
4
I v tomto utkání dostalo v útoku Freiburgu duo Mehmedi – Guédé, které se velmi dobře osvědčilo při výhře 4:1 ve Frankfurtu.
3
...Schmidův centr sice doletěl do vápna, ale už předtím překročil brankovou čáru. Bude to tedy odkop od brány Werderu.
3
Klausovi se nepovedlo odcentrovat přes obránce a bude to první rohový kop utkání...
2
Václava Darida bude mít narozdíl od minulých dvou utkání své místo ve středu hřiště. Minule se pohyboval na levém kraji zálohy.
2
Freiburgu se v minulém kole příliš nepovedlo zachytit ve Frankfurtu začátek a byl pod velkým tlakem, toho se budou chtít domácí určitě vyvarovat.
1
Utkání rozehráno. V základní sestavě Freiburgu Václava Darida a Pavel Krmaš. Na druhé straně bude čekat na svoji šanci na lavičce náhradníků Theodor Gebre Selassie.
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE – Freiburg se musí obejít bez Pilaře, Höflera, Freise a Hankeho. Karetní trest pak do hry nepustí do hry Fernandese. Werder postrádá pouze Garcíu.
Úvodní sestavy:

SC Freiburg: Baumann – Mujdža, Krmaš, Ginter, Sorg – Schmid, Schuster, Darida, Klaus – Guédé, Mehmedi.
Náhradníci: Schwolow – Günter, Höhn, Coquelin, Stanko Stanko, Kerk, Zulechner.

Werder Bremen: R. Wolf – Ignjovski, Prödl, Lukimya-Mulongoti, Caldirola – Junuzović, Bargfrede, Obraniak – Di Santo, Makiadi, Hunt.
Náhradníci: Mielitz – Fritz, Gebre Selassie, Elia, Kroos, Ayçiçek, Petersen.

Rozhodčí: Michael Weiner – Norbert Grudzinski, Holger Henschel – Tobias Welz.
TRENÉŘI PŘED ZÁPASEM.

CHRISTIAN STREICH (FREIBURG) – Konečně jsme měli úspěšný výsledek a výhra ve Frankfurtu pro nás byla životně důležité. Dalo nám to prostor k trochu volnějšímu dýchání a klidu, který budeme potřebovat do dalších zápasů. (zdroj. espnfc.com)

ROBIN DUTT (WERDER) – Ve Freiburgu jsem prožil skvělé čtyři roky, a to jak po osobní, tak sportovní stránce. Nyní jsem ale trenérem Werderu. Nemyslím, si že náš dosavadní zisk 29 bodů bude stačit k záchraně. Naším cílem je hranice 40 bodů. (zdroj. espnfc.com)
ČESKÁ STOPA VE WERDERU

THEODOR GEBRE SELASSIE měl v lize sérii, kdy desetkrát za sebou nastoupil v základní sestavě. V posledních utkáních ale vstupuje na hřiště jako střídající hráč. V minulém kole proti Stuttgartu nezasáhl do hry vůbec.
ČESKÁ STOPA VE FREIBURGU

VÁCLAVA PILAŘE neopouští v Německu smůla.Šikovný krajní záložník se opět zranil a mimo by měl být měsíc až šest týdnu. Za Freiburg, kde je na hostování z Wolfsburgu, tak stihl nastoupit pouze do šesti utkání,

PAVEL KRMAŠ posledních šest zápasů nechyběl v základní sestavě. Český stoper si tak užívá největší důvěry trenéra v sezóně. V aktuálním ročníku nastoupil za Freiburg ve třinácti utkáních a nedávno s klubem prodloužil smlouvu. V minulém vítězném utkání proti Frankfurtu si připsal gólovou asistenci.

VÁCLAV DARIDA se stal od svého příchodu z Plzně neodmyslitelnou součástí základní sestavy Freiburgu. Na jaře chyběl na hřišti v dresu Freiburgu pouze několik minut. V Bundeslize zatím vstřelil jeden gól. V minulém vítězném utkání proti Frankfurtu si připsal gólovou asistenci.
NA PODZIM – Na podzim skončilo vzájemné utkání bezbrankovou remízou. Do utkání zasáhl na straně Freiburgu Václav Pilař.
WERDER BREMEN je zdánlivě od bojů o záchranu oproštěn, na dvanácté pozici má na sedmnáctý Freiburg náskok sedmi bodů. Přesto by samozřejmě prohra ve Freiburgu znamenala nepříjemnosti. Werder tak půjde do zápasu s cílem odvézt si alespoň bod, který by ho udržel ve středu tabulky. Směrem vzhůru totiž není situace příliš růžová. Devátá Herhta má k dobru sedm bodů.
SC FREIBURG po delší době opět vyhrál a byla to výhra nesmírně důležitá, i když v situaci Freiburgu je každý bod velice cennž. Po pěti zápasech bez tří bodového zisku přišlo v minulém kole vítězství 4:1 ve Frankfurtu a svěřenci Christiana Streicha se posunuli ze sedmnáctého na šestnácté místo. Mezi čtrnáctým Hamburgerem a sedmnáctým Stuttgartem se pak vytvořila minitabulka, ve které je pouze dvou bodový rozdíl.
Pěkný páteční den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 26. kola německé Bundesligy mezi Freiburgem a Werder Bremen. Utkání začíná v 20:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud