Hertha Berlin - Norimberk | ONLINE | 2.2.2014 15:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno. Druhý poločas již příliš pohledný nebyl, přesto jsme viděli dvě branky. Nejprve poslal své mužstvo do vedení Josip Drmić, který poté ve vášnivém závěru klání opět skóroval z nařízené penalty. Domácí nebyli horším celkem, avšak doplatili na mizernou produktivitu, která gradovala především v úvodní půli. Vinou střelecké nemohoucnosti a naopak dobrých schopností hostí proměnit nabídnutou příležitost podlehla Hertha Berlín Norimberku 1:3. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 6:4
Konec zápasu.
90+5
Nürnberg právě vstřelil branku!
JOSIP DRMIĆ si posavil balon a nechytatelnou ranou k levé tyči definitivně rozhodl o osudu duelu.
90+4
Velmi dramatický závěr duelu, za spíše hokejový bodyček nařizuje sudí Weiner pokutový kop pro Norimberk!
90+2
Za nedovolený zákrok na obranné polovině dostává žlutou kartu Timo Gebhart (NUR).
90
K základní hrací době se budou nastavovat rovné čtyři minuty.
90
Hráči Herthy jsou jako u vytržení, hlavní sudí Weiner totiž netrestá ruku Petráka, což se domácím nelíbí. Faktem je, že celé situaci předcházel ofsajd, který pomezní sudí správně nepřehlédl. V právu jsou tak hosté.
88
Nepříliš často vídaná situace! Schäfer nejprve odvrátil prudký balon, který následně poslal domácí záložník padáčkem do branky. Na čáře zasáhl Petrák, který se však podle všecho dotkl míče nejprve rukou. Následní dorážka, která zapadla do branky neplatí.
87
Stále se hraje na útočné polovině hostí, Hertha působí poněkud odevzdaným dojmem. Uvidíme, zda toto tvrzení v závěrečných minutách vyvrátí.
85
Nově příchozí Timo Gebhart nyní důsledně protáhl Krafta, který vytěsnil míč na rohový kop. Tato situace do zadních řad Herthy příliš vzrušení nepřinesla. Norimberku však takováto hra bohatě stačí.
84
Otevřená obrana Herthy měla znovu práci, prudký pas za obranu posílal z pravé strany Feulber. Rovněž jeho pokus ale domácí zastavili. Hosté zvládají utkání po taktické stránce velice dobře.
83
Norimberk se nezatahuje do defenzivy, ba právě naopak. Adam Hloušek nabral rychlost a následně prudkým centrem z levé strany zaměstnal domácí obránce. Defenziva Herthy vše zvládla bez újmy. Může se tak opět vydat do útoku.
82
Střídat bude rovněž Norimberk. Kojitakeho nahradí čerstvý Timo Gebhart.
81
Kapitán domácích zastavil unikajícího hostujícího borce ostrým skluzem, za což Fabian Lustenberger (HER) dostává žluté napomenutí.
80
Protiútok Norimberku úspěch neslavil, Ginczek nedokázal zkrotit dlouhý nákop svého spoluhráče. Hertha se tak může vydat vstříc brance hostí. Čas na vyrovnání se již krátí.
79
Norimberk předvádí fotbal, který mu stačí, drží Herthu v uctivé vzdálenosti od vlastní branky. Pro hostující celek je nyní největším nepřítelem čas, který se zcela jistě povleče.
77
Domácí družina využívá poslední možné střídání a posiluje ofenzivu. Místo Hosogaje vyběhne na trávník Sandro Wagner.
75
Skjelbred se prodíral hostující obranou, což se mu zčásti podařilo. Na poslední chvíli jej odzbrojil Chandler, který poté odkopl míč do bezpečné vzdálenosti. Domácím již příliš času na vyrovnání nezbývá.
73
Prvopoločasová krása je minulostí, v právě probíhajících minutách vidíme jeden nedovolený zákrok za druhým. Po jednom z nich zahrával Norimberk rohový kop, jenž se s úspěchem nesetkal. Balon pouze procestoval velkým vápnem.
71
Domácí posílají na trávník čerstvé síly. Schulte nahradí Manny Mukhtar. Pomůže Berlínu tato změna?
71
Markus Feulner (NUR) přidává ke vstřelené brance ještě žlutou kartu za velmi ostrý skluz.
70
Hosté jsou velmi aktivní, branka jim evidentně nalila čerstvou krev do žil. O další centr z pravé strany se postaral střelec nedávné branky Josip Drmic. Obrana Herthy ale zasáhla včas.
68
Nürnberg právě vstřelil branku!
Hosté se zčistajasna dostávají do vedení. Rychlou kombinaci Norimberku nejprve zakončoval Ginczek, jehož přízemní pokus zamířil do levé tyče. Následnou dorážku již nazvdory skluzu domácího zadáka zužitkoval JOSIP DRMIĆ. Hertha to nyní bude mít velmi obtížné.
67
Ronny dnes přímé kopy potrénuje více než důsledně. Po nedovoleném zákroku hostí měl totiž k dispozici další pokus. I tentokráte ale byla proti dobře postavená zeď.
66
Po sraženém centru mají domácí k dispozici rohový kop, jež obranný val Norimberku odvrátil. Hertha pokračuje ve svém útočném snažení. Že by celek z hlavního města Německa opět přebíral otěže?
64
Kromě faktu, že je Ronny (HER) velmi agilní, bude nyní "odměněn" také žlutou kartu, a to za nechtěný úder dlaní do obličeje soupeře, kterému se domácí záložník ihned omlouval.
62
Allaqui potáhl míč podél pravé lajny až na úroveň velkého vápna, odkud poté přihrál nabíhajícímu Ronnymu. Velmi aktivní záložník ale netrefil ideálně, pumelici zblokovala hostující defenziva. Berlín nadále kombinuje na útočné polovině.
60
Další z celé řady faulů. Nyní ale byli hosté v celé situaci poměrně nevinně. Přesto budou mít jistotu balonu borci Herthy Berlín. Rozehrávat se bude z okolí středového kruhu.
59
Nyní berlínští fotbalisté přece jenom zvýšili aktivitu a zahájili hluboké napadání rozehrávky Norimberku. Hosté si ale zatím počínají velmi jistě a žádné komplikace nepřipouštějí.
57
Ginczek si při svém útočném počínání pomohl způsobem, který neodpovídal regulím. Rozehrávat bude Hertha, která se ve druhé půli zatím příliš neprosazuje.
55
Hra je velmi rozkouskovaná, k vidění je především velké množství nedovolených zákroků. O jeden z nich se nyní postarali hosté. Kopat se tak bude proti jejich brance, a to ze slibných zhruba třiceti metrů. Obvyklý exekutor Ronny ale napálil balon pouze do ideálně postavené zdi.
53
Další volný kop pro Berlín. Ronny si postavil míč na místo zákroku a s velkým rozběhem jej poslal směrem k brance Norimberku Tam číhal pouze Schäfer. Brankář a zároveň kapitán hostí centr vyboxoval do klidných vod.
52
Ronny se skácel jako podťatá borovice, což intenzitě nedovoleného zákroku příliš neodpovídalo. Následný přímý kop doputoval až do malého brankoviště, kde jej domácí útočník Ramost prodloužil do zámezí.
50
Ginczek se osvobodil a začal se chystat ke střele. V tom se ale přiřítil domácí obránce a velmi důrazně jej odzbrojil. Hostujícímu útočníkovi se zákrok nelíbil, ale hlavní sudí Weiner ukazuje klasické "zvedej se."
48
Kijotake si potáhl míč a tvrdou ranou z uctivé vzdálenosti donutil Krafta k robinsonádě, která ale nakonec nebyla potřeba. Trajektorie letu nasměrovala balon těsně nad horní tyč. V ochozech to jen zahučelo, k vedoucí brance Norimberku chybělo zhruba dvacet centimetrů.
47
Feulner se snažil po rychlé předávce balonu z levé strany odcentrovat, ale selhal na dobře konsolidované obraně Berlína. Domácí jsou v prvních minutách druhé půlde v útlumu.
46
Hosté se velmi aktivně vydali do útoku, avšak jejich pouť končí v zámezí. Hertha bude mít k dispozici autové vhazování. Který z celků předvede v následujících minutách lepší výkon?
46
Začal druhý poločas.
Je za námi první půle, která přinesla velmi zajímavou fotbalovou podívanou. Zpočátku velmi aktivní domácí se zaslouženě ujali vedení, šťastným střelcem se stal Adrian Ramos. Po fatální minele Herthy poté vyrovnal Markus Feulner. V závěru poločasu domácí soupeři řádně zatápěli, avšak doposud dopláceli na nízkou produktivitu. Jako tomu bude ve druhé půli? Utkání je stále otevřené na obě strany.

Střely na branku: 5:1
45
První poločas skončil.
45
Ramos byl zezadu sestřelen protihráčem, za což je hostující středopolař důrazně varován rozhodčím. Rozehrávka se poté Ronnymu nepovedla, míč doputoval až za úroveň brankové čáry.
43
Ginczek se pokusil o dalekonosnou střelu ze zhruba pětatřiceti metrů. Ta ale vyděsila pouze fanoušky v horních řadách Olympiastadionu, který je dnes opět velmi solidně zaplněn, na duel se přišlo podívat čtyřicet tisíc příznivců dobré kopané.
42
Kijotake doslova sundal protihráče ve středovém kruhu, což znamení jediné, rozehrávku Herthy. Kromě celé řady příležitostí je v utkání vidět také spousta nedovolených zákroků, které se zatím potkávají s benevolencí hlavního arbitra Weinera.
41
Nyní domácí svou útočnou aktivitu přehnali, Skjelbred se u pravé postraní čáry provinil nedovoleným zákrokem, po kterém budou norimberští fotbalisté vykopávat.
39
Hra se malinko uklidnila, "kulatý nesmysl" drží na svých kopačkách hosté, kteří prožili před několika okamžiky velmi kruté chvilky. Za jejich zvládnutí mohou děkovat nejen Schäferovi a střelecké nemohoucnosti domácích, ale také velké dávce paní štěstěny.
37
Hertha přitápí pod kotlem, což probudilo i domácí fanoušky. Po delším tlaku pálil zpoza velkého vápna Allaqui, jehož rána sice překonala Schäfera, ovšem posledního stojícího obránce Norimberku již ne. Chandler na poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry, čímž zabránil jisté brance.
35
Pokud byste v dnešním utkání toužili některého z borců označit za "paliče" slibných šancí, byl by jím zcela jistě Adrian Ramos. Útočník Herthy by při lepší produktivitě mohl mít již hattrick, avšak na svém kontě má pouze jednu branku. Nyní na domácího rychlíka zela po perfektní přihrávce z levé strany prázdná brána, kterou ale Ramos přestřelil, za což si sám vynadal.
34
Opět chyba hostující defenzivy. Tentokráte ale zůstane nepotrestána. Ronny získal balon, který následně posunul do běhu Allaquimu. Domácí středopolař ale zamířil pouze do náručí Schäfera.
32
Zdánlivě nenápadný zákrok končí velmi ošklivým střetem koleno na koleno, za jehož iniciaci obdrží žlutou kartu Mike Frantz (NUR). Domácí budou rozehrávat.
30
Berlín se vydal do útoku, jenž končí rohovým kopem. K praporku se postavil opět Ronny, tedy exekutor, který v prvních minutách klání přesně odcentroval na hlavu Ramose. Nyní se mu ale centr příliš nevydařil, míče se chopili hosté.
29
Prvotní převaha domácích je pryč. Nyní udává tempo hry Norimberk, který právě operuje ve středovém kruhu a zamýšlí, kterak by vyzrál na obranný val Herthy.
27
Ginczek se dral za dlouhým balonem, na který ale nedosáhl. Norimberk se dočkal alespoň nakrátko zahraného rohového kopu, na jehož konci byl pálící Chandler. Táhlý pokus z hranice velkého vápna ale pouze prosvištěl kolem pravé tyče.
25
Pekarík se hnedle po svém příchodu na hrací plochu vydal do ofenzivy, leč dlouhý míč již nezastihl na hřišti. Vykopávat tak budou hosté, konkrétně gólman Schäfer.
24
Feulner se dopustil ve středovém kruhu velmi nepříjemného zákroku, který ale hlavní arbitr Weiner řeší pouze důraznou domluvou. Karty obou barev zůstávají na svém místě.
23
Johannes van den Bergh bude za svou chybu zřejmě pykat. Lodivod Berlína se jej rozhodl odvolat z hrací plochy a poslat místo něj slovenského zadáka Petera Pekaríka.
22
Po nedovoleném zákroku zahrávala Hertha volný kop, který se ale domácímu celku vůbec nepovedl. Míče se chopili hosté, kteří jsou značně povzbuzeni vyrovnávací brankou.
20
Nürnberg právě vstřelil branku!
Hosté se přece jenom dočkali. Johannes van den Bergh předvedl fatální minelu, když lehký centr nepřesně odpálil pouze na nohu připraveného MARKUSE FEULNERA, který poté milimetrovou dělovkou k levé tyči vymazal nepříznivé skóre duelu.
19
Nyní ale hosté vybojovali alespoň autové vhazování na útočné polovině, když van den Bergh zblokoval přízemní pas. Veškeré útočné výpady hosté zatím Berlín likviduje.
18
Plattenhardt poslal do velké vápna Herthy dalekonosný balon, který ale domácí odvrátili. Norimberk se snaží být aktivní, avšak chybí mu přesnost ve finální fázi.
16
Po úvodních velkých příležitostech domácí družiny se hra uklidnila, veškeré dění probíhá převážně v okolí středového kruhu. Na hrací ploše nyní po zůstal ležet jeden z domácích zadáků, jehož kotník byl tvrdě zasažen míčem. Nakonec ale bude vše v pořádku.
14
Hertha je opět v tlaku, který demonstruje jedním centrem za druhým. Nebezpečné parametry měl pouze první balon, který ale odvrátil pohotovou hlavičkou Chandler.
13
Nepřesná přihrávka domácích končí za psotranní čarou. Hosté tak mají k dispozici autové vhazování na své polovině.
11
Ramos se po rychlé kombinaci dostal do další slibné příležitosti. Schäfer vyběhl, čímž dobře zmenšil domácímu střelci úhel. Tento počin se ukázal jako rozhodující, neboť forvard Herthy zazmatkoval a vypálil velmi nepřesně.
10
Dělovku Plattenhardta z levé strany hrací plochy vytěsnil Kraft do zámezí. Rohový kop poté do defenzivních řad Herthy příliš nebezpečí nevnesl.
8
Ramos se po dobré přihrávce za obranu řítil sám za míčem, po kterém na poslední chvíli skočil Schäfer. Hostující brankář svůj celek zachránil, k tomu, aby Ramos na pas dosáhl, příliš nechybělo.
7
Schulz se probíjel středem hracího pole velmi sebevědomě až do chvíle, kdy jej pozorná obrana hostující družiny odzbrojila a vydala se do protiútoku. Ten ale rovněž neměl dlouhého trvání.
6
Norimberk se ale nevzdává a i nadále aktivně napadá. Na prudký pas nyní nedosáhl Ramic, a tak následuje výkop v podání Krafta.
4
Hertha právě vstřelila branku!
Domácí se ujímají vedení. na rohový kop si naskočil ADRIAN RAMOS, který přesnou hlavičkou do levého horního rohu norimberské svatyně rozjásal příznivce Herthy.
3
Berlín se vydal do rychlého protiútoku, konkrétně se podél levé lajny hnal Hosogaj. Domácí záložník se pokusil odcentrovat, avšak jeho snaha byla sražena na rohový kop.
2
Úvodní žlutá karta utkání, za ostrý skluz ji obdržel Johannes van den Bergh (HER). Hostujícímu celku se následný přímý kop příliš nevyvedl, obrana Herthy balon včas odhlavičkovala do bezpečí.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Hertha BSC: Kraft – van den Bergh, Langkamp, Lustenberger (C), Ndjeng – Hosogaj, Skjelbred, Schulz, Ronny, Allagui – Ramos.
Náhradníci: Gersbeck – Pekarík, Kobiašvili, Janker, Niemeyer, Mukhtar, Wagner.

1. FC Nürnberg: Schäfer (C) – Plattenhardt, Pinola, Petrák, Chandler – Frantz, Hloušek, Kijotake, Feulner, Drmić – Ginczek.
Náhradníci: Rakovsky – Angha, Dabanlı, Gebhart, Mak, Gärtner, Pekhart.

Rozhodčí: Weiner – Grudzinski, Henschel.
Vzájemné zápasy
V právě probíhající sezoně se tyto dva celky potkaly pouze jednou, klání skončilo smírně 2:2. Předchozí čtyři hrané duely ovládl Norimberk. Které z mužstev si připíše další body?
Pohled do tabulky
Hertha si vede v letošním ročníku poměrně dobře, se ziskem 28 bodů okupuje sedmou příčku tabulky. Stále se tak může rvát o místa zaručující evropské poháry. Norimberk má zcela odlišné starosti, na svém kontě má pouhých 14 bodů, což jej řadí na předposlední pozici.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga má na programu další sérii utkání, mezi které patří také souboj a Herthy BSC a Norimberku. Úvodní výkop je v domovském stánku mužstva z hlavního města Německa naplánován na 15:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud