To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Fauly: 24 : 18

Žluté karty: 3 : 1

Červené karty: 0 : 0

Držení míče: 55% : 45%
Fotbalisté Herthy Berlín dnes nedokázali ani jednou překonat pozornou obranu svého soupeře, který se navíc dnes prezentoval velmi dobrým a taktickým výkonem. Schalke nechávalo svého hostitele hrát a čekalo nikoliv na chyby soupeře, ale na svou příležitost. Ta přišla jak v první půli, tak nakonec i v posledních vteřinách utkání, kdy se v poslední minutě trefil Draxler, který tak stanovil konečné skóre dnešního pěkného zápasu.
90+4
Schalke právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto, JULIAN DRAXLER ve spolupráci se Szalaiem a Jonesem zakončuje z hranice pokutového území přesně k tyči, obrana Herthy nebyla zformovaná a definitivně tak rozhodl o dnešním vítězi!
90+4
Slabá střela Ronnyho z pravé strany, Hildebrand má míč.
90+3
Ten domácí rozehrávají z pravé strany, obrana Schalke však odvrací.
90+3
Z nějakých pětatřiceti metrů rozehraje Ronny, je to přízemní střela, která vypadla Hildebrandovi z rukavic, ale naštěstí pro Schalke, dříve byl u míče bránící Höwedes, který odkopl na roh.
90+2
Hraní rukou píská nyní sudí Učidovi na polovině Schalke, další volný kop pro Herthu.
90+1
Tentokrát centruje Ronny, což je o poznání přesnější centr, na který si naskakuje Ben-Hatira, který se v tomto poločase doslova "vytratil" ze hřiště, každopádně jeho hlavička končí nad brankou Schalke.
90+1
Publikum žene "své" hráče do útoku, Pekarík však kazí další centr z pravé strany.
90+1
Rozhodčí Perl se rozhodl nastavit ještě čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Ronny si bere míč, centruje do pokutového území, Hildebrand skvělým zákrokem a výběrem místa vyboxovává mimo vápno.
90
Právě začala devadesátá minuta, po faulu Santany budou domácí rozehrávat volný kop na polovině soupeře.
89
Překopávaná ve středu hřiště, to příliš nesvědčí domácím fotbalistům kteří se stále snaží o vyrovnání.
89
Schalke rozehrává z levé strany, míč směřuje do pokutového území soupeře, ale v podstatě "na nikoho".
88
Santana takticky vybojoval faul v blízkosti střídaček, provinil se domácí Ronny.
88
Boatengův pomalý odchod doprovázel, pochopitelně, pískot zaplněných tribun, přesto jsou to další cenné vteřinky k dobru pro Schalke.
87
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Felipe Santana.
87
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Hadžime Hosogai, přichází Peter Niemeyer.
86
Míč ve středu hřiště, na kopačkách hráčů Herthy Berlín.
86
Centr z levé strany míří do vápna Schalke, tam hlavičkuje Raos, ale přímo do míst, kde je připravený Hildebrand.
85
Poslední pětiminutovka, domácí stále dohání jednogólovou ztrátu, dokáží vyrovnat?
85
Pekaríkův pokus z pravé strany odkopává bránící hráč Schalke.
84
Schalke zatím dramatickou koncovku zápasu zvládá na jedničku, domácí se nemohou prosadit ani středem, ani po stranách.
83
A sám faulovaný rozehrává volný kop ze vzdálenosti zhruba čtyřiceti metrů, souboj v pokutovém území, míč nakonec končí mimo hrací plochu, odkop od branky Schalke.
83
Další faul, tentokrát faulován Ronny na polovině soupeře.
82
V souboji dvou dvacetosmiček fauluje hostujíc Szalai domácího Lustenbergera ve středu hřiště.
82
Szalaiovi "utíká" míč, domácí budou vhazovat z pravé strany, na vlastní polovině.
81
Pekarík nepřesně nakopává k vápnu Schalke, míč získává Hildebrand, který rozhodně s rozehrávkou spěchat nebude.
80
Je před námi závěrečná desetiminutovka dnešního výborného zápasu, jak to nakonec celé dopadne? Hosté jsou blízko třem bodům!
80
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Roman Neustädter, přichází Jermaine Jones.
79
Fuchs faulován Allaguim na vlastní polovině, loket v obličeji, jasný faul.
79
Ronyho pokus o centr zablokován, alespoň autové vhazování pro Herthu.
78
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Christian Clemens.
78
Ramos ztrácí míč v souboji s Draxlerem, hosté mohou zaútočit.
77
Rozehrává Draxler, ale posílá míč pouze vysoko nad branku.
77
Po tomto faulu budou hosté rozehrávat volný kop ve vzdálenosti zhruba třiceti metrů od branky soupeře.
76
Odpískán faul domácímu Langkampovi, který si navíc může prohlédnout, jak vypadá žlutá karta.
75
Ramos si dlouho připravoval pozici uvnitř vápna Schalke, až byla jeho střela zablokována.
74
Čas na vyrovnání stále domácí fotbalisté mají dostatečný, chce to ale lepší přechod do útoku, kde se domácím přestalo ve druhé půli dařit.
73
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Skjelbred, přichází Sami Allagui.
73
Draxler vrací míč zpět do obrany, Schalke nikam nespěchá.
72
Ciğerci fauluje na půli hřiště Neustädera a dostává za tento faul žlutou kartu.
72
Nepřesný pas na Ben-Hatiru, Hildebrand odkopává na polovinu soupeře.
71
Je to jasné – v závěru zápasu dostává hra velké obrátky a sledujeme opravdu parádní fotbal!
71
Pekarík nachází na pravé straně Skjelbreda, ten pálí uvnitř vápna, parádní zákrok Hildebranda!
70
Začíná poslední dvacetiminutovka, Ramos sprintuje za míčem po "malé domů" Höwedese, naštěstí pro Schalke, Hildebrand stihl odkopnout.
69
Ben-Hatira to zkouší individuálně po levé straně, ale na obranu Schalke nevyzrál.
69
Schalke jako by v blížícím se závěru zvýšilo obrátky a nyní často "svírá" soupeře před jeho pokutovým územím.
68
Pohled na kouče Schalke Kellera nyní dává tušit velké nespokojení s rozhodnutím sudího Perla, ovšem nic to nemění na tom, že penalta se nepískla, hraje se dál.
67
Pozor, hosté jsou úspěšný, parádní pas Draxlera na Szalaie, ten se dostává do vápna, kde je zastaven obráncem, navíc se mu pod nohy ještě vrhl Kraft, to mohl být pokutový kop!
67
Schalke nyní, trochu neočekávaně, napadá rozehrávku soupeře na jeho polovině.
66
Ano, Ronny dokazuje, proč je používán koučem Luhukayem jako "žolík" – jeho střela z levé strany, z nějakých třiceti metrů, jen těsně míjí branku Schalke!
65
Tak nyní domácím hodně zatrnulo, důležité však je, že stav je stále "jen" 0:1 z pohledu domácího týmu, což je stále hratelné.
64
Hosté trefují tyč! Meyer si zpracoval míč na pravé straně, dostal se k hranici pokutového území, vypálil křižnou střelu, která orazítkovala břevno Kraftovo branky!
63
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Nico Schulz, přichází Ronny.
61
Ofsajdem končí útočná akce Herthy, Hildebrand bude vykopávat.
60
Po hodině hry stále platí, že hosté drží jednobrankové vedení a i ve druhé půli stále sledujeme velice kompaktní výkon hostujícího celku.
59
Hosté mohou zaútočit, zkouší to po levé straně, ale Drexler nepřesně přihrává a tím celá akce hostů končí.
58
Hertha má míč a domácí kombinují ve středu hřiště.
57
Ano, při pohledu na odcházejícího Szalaie je opravdu zřejmé, že to rozhodně není nějaké zdržování, dokonce chůze zanedlouho šestadvacetiletého Maďara není zrovna jistá.
56
Stále se nehraje, publikum začíná pískat, ale je pravda, že střelec zatím jediného gólu inkasoval velmi nepříjemný úder někam do oblasti ucha.
55
Hosogai jde loktem do hlavičkového souboje s Adame Szalaiem, zasloužená žlutá karta!
55
Střelecký pokus Drexlera z levé strany, spíše propagační střela, která míří pouze vedle branky.
54
Ramos fauluje v hlavičkovém souboji a hosté mohou rozehrát na vlastní polovině.
53
Hildebrand vykopává, míč letí na půli hřiště, tam fauluje domácí Hosogai.
52
Nakonec domácí rozehráli dva rohový kopy, z obou se dostali k hlavičce hráči Herthy, ale ani ta první, ani ta Ramosova nyní, nekončí v bráně.
51
Ciğerci rozehrál a "stáčel" míč do branky, Hildebrand se jistil a míč, mířící nad břevno, ještě vyráží, rohový kop pro Herthu.
51
Po faulu právě na Ben-Hatiru mohou domácí ohrozit Hildebranda z volného kopu.
50
Ben-Hatira zatím jednoznačně nejlepším domácím hráčem, jeho aktivita a skvělý pohyb na soupeře platí.
50
Není z toho však žádné nebezpečí pro domácí branku, naopak, hosté se musí znovu zformovat před vlastním vápnem.
49
Po vhazování končí míč v rukavicích Hildebranda, který okamžitě rozehrává.
49
Domácí rozehrávají rohový kop z pravé strany, obrana Schalke zahrává míč do autu.
48
S Fuchsem se nyní před vápnem Schalkde srazil právě Skjelbred, není to nic vážného, pokračuje se ve hře.
48
Skjelbred se nakonec nedostal ke střele uvnitř pokutového území soupeře.
47
Hosogai hledá, komu by nahrál, nakonec volí Ben-Hatiru, ten vybojoval autové vhazování.
46
Nepřesný nákop domácíc, Fuchs si jde pro míč a vhazuje z levé strany.
46
Ani jeden neprovedl o poločasové přestávce nějaké změny v sestavách, oba týmy tak nastupují do druhé půle ve stejném složení, jako do té první.
46
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu, vše směřuje k zahájení druhého poločasu.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 16:34 hodin.
Ani vteřinu navíc nenastavil sudí Perl nad rámec základních pětačtyřiceti minut a právě nyní ukončil první poločas. Po něm odchází do kabin spokojenější jednoznačně hosté, kteří po velmi dobrém taktickém výkonu vedou 1:0, když zatím jediný gól zápasu vstřelil ve 26. minutě Szalai, jenž se prosadil hlavičkou po rohu Aoga. Domácí se sice snaží, mají i optickou převahu, ale v koncovce to zatím vázne.
45
Začala pětačtyřicátá minuta první půle, hosté stále drží jednobrankové vedení.
44
Neustädter je zatím prvním potrestaným hráčem utkání, které se hraje ve velmi slušném "duchu" s minimem faulů, to kvalitě hry velmi prospívá!
43
Taktický faul v podání Romana Neustädera na vlastní polovině, domácí budou rozehrávat se středového kruhu.
42
Jenže celou akci domácích přerušuje odpískaný faul, hosté rozehrávají.
41
Höwedes odkopává nákop soupeře do autu, domácí budou vhazovat z pravé strany, na polovině soupeře.
40
Před námi poslední pětiminutovka, Hertha rozehrává od vlastní brány.
39
Domácí vhazují z levé strany, na polovině soupeře.
38
Důrazný Boateng se nyní opřel o Ramose na půli hřiště, faul, domácí rozehrávají v blízkosti půlící čáry.
38
Hildebrand vykopává na polovinu soupeře, Hertha se bleskově vrací s míčem na polovinu Schalke.
37
Schalke se prezentuje velmi dobrým taktickým výkonem, nechává aktivitu soupeři a čeká na jeho zaváhání.
37
Jenže dobře zformovaný soupeř je zahnal s míčem až na vlastní polovinu.
36
Je z toho rohový kop pro Herthu. Z levé strany rozehrává Schulz, domácí zůstávají u míče.
35
Lustenberger rozehrává, domácí to zkouší středem hřiště.
33
Hertha má míč ve svém držení, ale Schalke zahustilo střed hřiště.
32
Tak nakonec naopak, Matip byl faulován jedním z domácích hráčů, tím útočná akce Herthy končí.
31
Matip fauluje před vlastním vápnem, další volný kop pro Herthu.
31
Hertha postupuje po pravé straně, Draxler však centruje pouze do rukavic pozorného Hildebranda.
30
To mohla být dobrá šance pro Schalke, ale je pískán ofsajd Boatengovi.
30
Je za námi první půl hodina dnešního utkání, zatím mohou být spokojenější hosté, kteří v Berlíně vedou nad Herthou 1:0.
29
Z pravé strany, z nějakých třiceti metrů, rozehrává Ben-Hatira, ale trefuje pouze hlavu jednoho z bránících hráčů Schalke.
28
Hertha se snaží o okamžitou odpověď, je pískán faul, to bude dobrá pozice pro volný kop domácích.
27
Pekarík vhazuje na pravé straně, na polovině soupeře.
26
Parádně rozehraný rohový kop, míč z kopačky Aoga míří přímo na hlavu ADAMA SZALAIE, který na bližší tyči míč usměrnil do branky, hosté vedou 1:0!
26
Fantastickým zákrokem po rohovém kopu zabránil Kraft jistému gólu, Schalke má ale k dispozici další rohový kop, tentokrát z pravé strany.
25
Velmi dobrá střela Draxlera z nějakých třiceti metrů také protáhla gólmana, tentokrát gólmana Herthy, rohový kop.
24
Schalke kombinuje na polovině soupeře.
22
Ben-Hatira se nedostal ke střele, míč získávají na vlastní polovině hosté.
21
Rozehrál znovu Aogo, ale ani tentokrát se Schalke k ohrožení branky Herthy nedostalo.
21
Na druhé straně vybojovali hosté další rohový kop. Opět z pravé strany.
20
Ramos naskakuje na míč z kopačky Ben-Hatiry, ale nejen, že hrál zřejmě rukou, ale byl hlavně v ofsajdu, dobrý postřeh asistenta Emmera.
20
Obrana Schalke se dokázala bleskově zformovat a nepustila domácí do koncovky.
20
Aogo rozehrává, ale pozor, rychlý protiútok Herthy.
19
Rohový kop pro Schalke, vůbec první roh v dnešním utkání pro hostující tým.
18
Hertha v dosavadním průběhu výrazně aktivnější, dokáží domácí svou převahu vyjádřit i gólově?
17
Van den Bergh zasprintoval k pokutovému území soupeře, nasměroval míč na Ben-Hatiru, ten hlavičkuje těsně vedle!
16
Ramos to zkouší z pravé strany, je z toho aut.
15
Drexler se odhodlal ke střele z levé strany, netrefuje branku.
14
Schalke po delší odmlce před pokutovým územím soupeře.
13
Z následného rohového kopu již domácí branku Schalke neohrozili, Hildebrand bude moci vykopávat.
13
N. Schulz napřáhl na hranici pokutového území a řádně protáhl Heldebranda, který se vyznamenal skvělým zákrokem!
12
Právě Ben-Hatira rozehrává volný kop z pravé strany, míč však končí v rukavicích Hildebranda.
12
Ben-Hatira faulován před pokutovým územím Schalke.
11
Boateng ztrácí míč na půli, domácí mohou zaútočit.
11
Zatím sledujeme velmi opatrné utkání, hraje se převážně ve středu hřiště.
10
Hildebrand "pozdravil" míčem svého kolegu v bráně Herthy, Krafta, ten volí odkop od branky.
9
Boateng faulován před vlastním pokutovým územím domácí Hosogaiem.
8
Hildebrand vykopává na polovinu Herthy, míč nakonec končí v autu, vhazují domácí.
7
Rychlý protiútok domácího BSC, N. Schulz padá v pokutovém území, není to penalta, pouze odkop od branky.
7
Jenže ti ho vrací až ke Kraftovi.
6
Hildebrand vykopl na půlící čáru, tam o míč bojuje Hosogai, ale Ben-Hatira fauluje, míč získávají domácí.
5
Domácí před pokutovým územím soupeře, škoda, dlouhý míčna Ben-Hatiru, je z toho odkop od branky.
4
Schalke zatím zvládá odebírat domácím míč po přechodu přes půlící čáru.
3
Míč z volného kopu odvrací obrana Herthy, domácí mohou zaútočit.
3
Van den Bergh fauluje, Aogo rozehrají volný kop na polovině soupeře.
2
Učida vhazuje z pravé strany, na polovině soupeře, míč však směřuje do obrany.
2
Boateng fauluje ve středu hřiště, domácí získávají míč.
1
A právě nyní trojice rozhodčích přivádí obě jedenáctky na hrací plochu.
Oba týmy již čekají v útrobách Olmypijského stadionu na vstup na hrací plochu.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Lustenberger (C), Langkamp, van den Bergh – Skjelbred, Ciğerci, Ben-Hatira, Hosogai, Schulz – Ramos.
Náhradníci: Burchert – Kobiašvili, Ndjeng, Ronny, Niemeyer, Mukhtar, Allagui.

FC Schalke 04: Hildebrand – Učida, Höwedes (C), Matip, Fuchs – Neustädter, Meyer, K-P. Boateng, Draxler, Aogo – Szalai.
Náhradníci: Fährmann – Hoogland, Santana, Kolasinac, Ayhan, Clemens, Jones.

Rozhodčí: Perl – Schalk, Emmer.
Vzájemné zápasy
Poslední vzájemné zápasy se datují do sezóny 2011/2012, kdy v prosinci prohrála Hertha na svém hřišti se Schalke 1:2. Odveta na Schlake, hraná v dubnu roku 2012, skončila pro Herthu hodně nepříjemně – debaklem 0:4!
Hertha BSC
Hertha se po deseti ligových kolech drží na velmi dobrém pátém místě, když má na svém kontě patnáct bodů za čtyři výhry a tři remízy. Třikrát odešli fotbalisté Herthy ze hřiště poraženi – ve Wolfsburgu 0:2, doma se Stuttgartem 0:1 a v posledním kole na hřišti aktuálně zřejmě nejlepšího světového klubu, Bayernu Mnichov 2:3. Dva góly velkému favoritovi v Allianz Aréně vstřelil Adrián Ramos a Amos Bem Hatira, kdo se trefí dnes v souboji se Schalke?
Schalke 04
Hosté jsou na tom v tabulce o něco hůře, než dnešní hostitel. Schalke je momentálně na sedmém místě s bodovým ziskem čtrnácti bodů za čtyři výhry a dvě remízy. Na hřištích soupeřů nemá zrovna špatnou bilanci – sedm získaných bodů je slušná bilance. V posledním ligovém kole, stejně jako Hertha, Schalke prohrálo, bylo to na domácím hřišti s Borussií Dortmund, které podlehlo 1:3, když čestný úspěch 04 zaznamenal ve třiašedesáté minutě Max Meyer.
V dnešním utkání v rámci jedenáctého bundesligového kola přivítá na Olympijském stadiónu v Berlíně domácí Hertha BSC hostující Schalke 04.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.