Fotbalisté Leverkusenu mají za sebou velice úspěšný vstup do nového ročníku Bundesligy. V zápase 1. kola na vlastním hřišti výrazně přehráli Freiburg a po zásluze vyhráli 3:1. Hosté byli po poločase přitom stále plnohodnotně v zápase, jenže v úvodu druhé půle dvakrát rychle inkasovali, a to jim srazilo vaz..
90+3
Velkou šanci měl v závěru ještě domácí kapitán Bender, jeho ránu z pravého křídla ale parádně lapil gólman Baumann.
90+2
Po centru z pravé strany míč v pohodě do rukavic lapil Leno.
90+1
Hosté se stále snaží zápas alespoň trochu zdramatizovat, proti pozorné domácí obraně to mají ale hodně těžké.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
90
S centrem do pokutového území si hostující obrana poradila.
90
Po levé straně zkoušel uniknout Hegeler, nakonec vybojoval alespoň roh pro Leverkusen.
89
Po následném rohu se domácí bez větších problémů ubránili.
88
Hosté budou kopat rohový kop. Ještě před ním dostal žlutou kartu Spahić.
87
Domácí celek naposledy střídá. Odešel Castro a nastupuje teprve osmnáctiletý Öztunali.
86
Na polovině hřiště byl faulovaný Kießling a domácí mohou opět v poklidu rozehrávat.
85
Tým Leverkusenu se stále soustředí na precizní hru obrany a zdá se, že se mu to v závěru vyplatí. Hosté jsou stále neškodní.
84
Castro ve vápně ztratil zbytečně balon. Rodící se brejk hostů zastavila domácí defenziva. Navíc ale Reinartz za zdržování dostal žlutou kartu.
83
Padesátimetrový sprint po pravé straně předvedl nyní Donati, jeho následný centr do vápna byl ale zblokovaný obranou.
82
Hostům se navíc v posledních minutách nedaří. Kazí jednoduché přihrávky a nemohou se dostat do tempa.
81
Fotbalisté Leverkusenu se již nevrhají do nějakého zběsilého útočení a snaží se držet soupeře daleko od vlastní brány.
80
Domácí celek střídá. Odstupuje i střelec třetí branky Sam a zahraje si Hegeler.
79
Hraje se ve středu hřiště. Domácí zcela kontrolují hru.
77
Pomalu se blíží závěr dnešního zápasu a zatím to na žádné velké závěrečné drama nevypadá.
76
Hosté potřetí vystřídali. Odešel Mehmedi a nastupuje Freis.
75
Ginter hrací plochu opustil po svých a bude v pořádku.
74
Na hrací ploše zůstal po souboji s Kießlingen ležet Ginter a musí být ošetřovaný.
73
Hosté nemají dostatek elánu na to, aby dokázali nějak ohrozit bránu soupeře. Zatím se hraje hlavně ve středu pole.
72
U míče jsou hráči Freiburgu, zatím ale hodně daleko od brány soupeře.
70
O chvilku později střídají také domácí. Odstupuje střelec druhé domácí branky Son a nastupuje Rolfes.
69
Hosté střídají. Odstupuje Zuck a zahraje si Günter.
67
Domácí brankář Leno ale svůj tým podržel! Schmid zkusil spoléhat na razanci, jenže Leno vystihl směr a nadvakrát Schmidovu ránu zneškodnil a schoval do rukavic!
66
Nyní pozor. Ve vlastním vápně podle rozhodčího fauloval domácí kapitán Bender a je z toho penalta!
65
Domácí mají opět velké tlak. Po dalším zaváhání brankáře Baumanna mu museli na brankové čáře pomáhat obránci. Míč ale odvrátili pouze ke Spahićovi, který v těžké pozici vypálil těsně mimo.
64
Po rychlém protiútoku navíc domácí fotbalisté vybojovali rohový kop.
63
Přízemní pas do vápna posílal Schmid, domácí obrana ale zafungovala dobře.
62
Do vápna si na dlouhý centr nabíhal Son, hosté se ale znovu ubránili.
61
Z pravé strany zkoušel centrovat Donati, nic z toho ale nebylo.
60
Hra se nyní přeci jen trochu uklidnila a již ani emoce tolik neplanou. Míč mají ve své moci domácí.
59
Rozhodčí Perl nyní musel dokonce domlouvat hostujícímu trenérovi Streichovi. Ten si hodně koledoval o vykázání na tribunu.
58
Hankemu byl nyní odpískaný další faul a hosté se nyní hodně zlobí.
57
Hosté se snaží něco vymyslet, proti v pohodě hrajícímu soupeři se jim ale nedaří.
55
Hanke šlapákem trefil nohu odkopávajicího Sona a je pískaný faul. A navíc je z toho žlutá pro hostujícího útočníka.
54
Další obrovská šance Leverkusenu! Do vápna soupeře vlétl s míčem na kopačce Boenisch a jeho přízemní střílenou přihrávku usměrňoval do odkryté brány Castro – míč z jeho kopačky ale prolétl mimo.
52
Leverkusen právě vstřelil branku!
Kießling poslal povedenou přihrávku na pravou stranu a rozběhnutý SIDNEY SAM podél vybíhajícího brankáře zvyšuje na 3:1 pro Leverkusen!
51
Hosté stále zkoušejí obléhat bránu soupeře. Po centru Schmida musel zasahovat Leno.
50
Střídající Kerk ale poslal míč nad bránu.
49
Po faulu Reinartze budou mít hosté jedinečnou šanci na vyrovnání. Je z toho přímý kop z velice výhodné pozice.
48
Stejně jako v prvním poločase se tak musí nyní hosté rychle otřepat a musí zabrat, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.
47
Hosté jakoby se zapomněli v kabině. Domácí předvedli bleskový kontr, po kterém Sam předložil před prázdnou bránu balon HEUNG-MIN SONOVI, který pohodlně vrací vedení na stranu domácího týmu!
46
Hosté o poločase vystřídali. Nenastoupí Coquelin a zahraje si Kerk
46
Je tu konec první půle zápasu mezi Leverkusenem a Freiburgem. Domácí byli do 40. minuty lepší a po zásluze vedli 1:0, když se trefil Kießling. Jenže hosté snad z druhé zajímavější akce dokázali srovnat Hankem a ve zbytku poločasu byl k vidění vyrovnaný stav skóre i vyrovnaný fotbal. Uvidíme, co přinese druhá půle, která by měla začít v 17:33.
45+2
Hosté rozehrávali přímý kop asi čtyřicet metrů od brány soupeře. Neměli ale dostatek odvahy centrovat do vápna a po několika krátkých přihrávkách se míč dostal dokonce až k brankáři Baumannovi.
45+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
45
Hráči Leverkusenu vhazovali aut, při kterém sportovně vrátili balon soupeři.
45
Coquelin již opustil hrací plochu a rozehrávat budou domácí.
44
Na hrací ploše zůstal nyní ležet Coquelin a hra je přerušena.
43
Především Hanke hodně ožil a domácím se nedaří odstavit ho od balonu.
42
Domácím jakoby z ničeho nic došel elán a hraje se naprosto vyrovnaný fotbal.
40
Freiburg právě vstřelil branku!
Z ničeho nic je srovnáno na 1:1, když Schmid parádním pasem mezi obránce vyzval ke skórování MIKE HANKEHO, který ve skluzu parádně poslal míč až za záda domácího brankáře.
38
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu a domácí fotbalisté jsou stále o něco lepší.
36
Po následném centru do vápna se domácí dostali k zakončení hlavou, míč ale mířil mimo.
35
Za hodně ostrý skluz u postranní čáry nyní dostal žlutou kartu Diagne. Sice trefil jako první balon, avšak jeho skluz byl hodně nebezpečný.
34
Další akce Freiburgu byla již mnohem nebezpečnější. Do vápna soupeře vnikl Hanke a jeho povedenou ránu musel vyrážet gólman Leno.
34
Když už se hráči Freiburgu dostali k útočné akci, je jim opět mávaný a pískaný ofsajd.
33
Hostům se nadále vůbec nedaří. Domácí se nátlakovou hrou poměrně snadno dostávají až k vápnu soupeře.
31
Individuálně se nyní prosadil Son. Probil se až do vápna a následně tvrdě vypálil, mířil ale jen nad bránu.
30
Opět aktivní Sam se dostával do vápna Freiburgu, jeho střílený centr ale také k ničemu nevedl.
29
Tým Leverkusenu stále jasně ovládá dnešní zápas a soupeři nic nedovoluje.
28
Do vápna Freiburgu se dral aktivní Kießling, ještě před zakončením padl po souboji s protihráčem k zemi, penalta se ale nepíská.
27
Domácí tým dokázal podruhé v zápase dopravit míč do brány, tentokrát ale gól neplatí kvůli ofsajdu.
25
Jenže domácí jsou na koni a ve velké pohodě. Z pravé strany posílal centr do vápna Donati a hostující obrana měla co dělat, aby míč odvrátila mimo vápno.
24
Nyní jsou tedy na tahu hosté, kteří musí hodně přidat. V úvodu zápasu byli hodně pasivní.
22
Po přímém kopu Castra se míč odrazil ve vápně ke zcela volnému STEFANU KIEßLINGOVI, který hlavou poslal vysokým obloukem míč do brány a špatně postavený Baumann nedokázal zasáhnout – 1:0!
20
Do vápna soupeře vnikl Sam, jeho rána levačkou byla ale zblokovaná jedním z bránících hráčů.
19
Do vápna soupeře se snažil míč posílat Castro, hosté se ale dokázali ubránit.
18
Hráči Leverkusenu spoléhají na rychlé kontry. Ty zatím zvládá pokrýt hostující obrana.
16
Domácí jsou stále více u míče a jsou výrazně aktivnější než soupeř.
14
Na hranici vápna se k míči dostal Son, než stihl vystřelit, poslal ho k zemi jeden z protihráčů. Míč ale doputoval ke Castrovi, který z dobré pozice zamířil mimo.
13
Ke střele levačkou se dostal aktivní Son, jeho přízemní ránu ale gólman Baumann chytil.
12
Jakmile se hráči Freiburgu dostanou k balonu, tak se snaží hrát s velkou rozvahou. Nikam se neženou a hrají na vlastní polovině.
11
Baumann musel nyní hodně rychle z brankové čáry, aby byl u míče dříve než Sam. Stihl to a dokázal míč odkopnout mimo vápno.
10
Domácí se pokoušeli o kombinaci na hranici vápna Freiburgu, jenže Kießling si neporozuměl se Sonem a míč se po následném centru dostal do náruče gólmana Baumanna.
10
Pokus o útočný výpad hostů skončil ofsajdem. Míč tak budou mít opět domácí.
9
Domácí jsou znovu v plném počtu, Kießling se vrátil zpět na trávník.
8
Po centru do vápna zkoušel zády k bráně zakončovat Bender, míč z jeho kopačky ale přelétl horní tyč hostující brány.
7
Kießling je již ošetřovaný v zámezí a následovat tedy může rohový kop.
6
Domácí to zkusili znovu po levé straně. Nakonec je z toho rohový kop, avšak problém pro Leverkusen je, že ve vápně s bolestivou grimasou zůstal ležet Kießling.
5
Leverkusen sice zatím více drží balon, do zakončení se ale zatím domácí nedostali.
4
Po centru na levé křídlo se snažil míč do vápna hlavou vracet Boenisch, trefil ale jen poblíž stojícího Kießlinga a je z toho odkop od brány Freiburgu.
3
Na levé straně měl hodně prostoru Son, než stihl cokoliv vymyslet, doběhli ho vracející se obránci.
2
Míč si poprvé osahal také hostující gólman Baumann, také on s rozehrávkou rozhodně nikam nepospíchá.
1
Po dlouhém nákopu do vápna Leverkusenu se míč dostal k Lenovi, ten v pohodě rozehrál na své stopery.
1
O výkop se postarali v bílých dresech hrající hosté. Domácí jsou v červeném.
1
Hráči jsou již na trávníku a po tradičních předzápasových oficialitách může i v Leverkusenu začít nová bundesligová sezona.
Do úvodního hvizdu zápasu chybí necelých pět minut a v BayAreně v Leverkusenu panuje již nyní skvělá atmosféra.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Spahić, Toprak, Boenisch – Bender, Reinartz, Castro – Sam, Kießling, Son

SC Freiburg: Baumann – Zuck, Ginter, Fallou, Sorg – Schmid, Schuster, Fernandes, Coquelin – Hanke, Mehmedi

Rozhodčí: Perl – Schalk, Emmer.
Dnes se ale oba soupeři budou soustředit na povedený vstup do nového ročníku Bundesligy. Sázkové kanceláře favorizují domácí Leverkusen, a tak uvidíme, zda se předpoklady potvrdí a nebo zda hosté z Freiburgu dnes v BayAreně v Leverkusenu překvapí.
Vedle přípravných zápasů mají oba týmy za sebou i po jednom soutěžním zápase. Minulou sobotu se oba kluby představily v rámci 1. kola německého poháru a byly úspěšné. Leverkusen bez větších problémů porazil účastníka Regionalligy, celek Lippstadt 08, vysoko 6:1, když se prosadili po dvou gólech Kiessling, Sam a také jednou Bender a Heung-Min Son. Naopak Freiburg měl s postupem do druhého kola více práce. V normální hrací době zápasu proti Neustrelitzu gól nepadl a až v prodloužení dvěma góly o postupu favorizovaného celku rozhodl Hendrick Zuck.
Dobré odpoledne všem fotbalovým příznivcům při sledování online reportáže ze zápasu 1. kola nového ročníku německé Bundesligy mezi Bayerem Leverkusen a Freiburgem. Čeká nás atraktivní souboj dvou celků, které si v loňském ročníku vybojovaly účast v evropských pohárech. Freiburg skončil loni pátý a bude hrát základní skupinu Evropské ligy. Leverkusen byl dokonce třetí a čeká na něj Liga mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.