Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký večer.
Dnešní utkání končí vítězstvím Leverkusenu, který podal velmi dobrý výkon a zaslouženě vítězí 2:1. Herthě se sice podařilo v prvním poločase snížit na rozdíl jediné branky, ale to bylo z jejího pohledu všechno. Domácí tedy získávají tři body.
90+2
Domácí se snaží držet míč u rohového praporku.
90+2
Po pravé straně se dostal do zakončení Son, ale jeho pokus byl hostující obranou sražen na rohový kop.
90+1
Nad rámec utkání jsou nastaveny 2 minuty.
90
Hertha se stále marně snaží dostat k míči. Leverkusen kontroluje hru na středu hřiště.
89
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Levin Öztunali.
87
Z hranice pokutového území vystřelil Allagui, ale branku se mu trefit nepodařilo.
86
Fotbalisté Leverkusenu zahrávali volný kop, ale obrana Herthy se dokázala ubránit.
85
Hertha velmi aktivně napadá a snaží se dostat k míči, ale domácí hrají velmi zkušeně.
83
Utkání se blíží ke svému konci. Fotbalisté Leverkusenu mají utkání pod kontrolou, protože Herthě se na útočné polovině vůbec nedaří.
82
Leverkusen kombinuje na útočné polovině.
81
Z větší vzdálenosti se pokusil prosadit Kießling, ale branku těsně přestřelil.
80
Na druhé straně vystřelil zpoza velkého vápna Schulz, ale branku se mu trefit nepodařilo.
79
Žlutou kartu dostává Giulio Donati (Bayer Leverkusen).
79
Hertha je v posledních minutách pod velkým tlakem, domácím se však nedaří prosadit.
78
Obrana Herthy se dokázala ubránit, když Kraft vyboxoval míč do zámezí.
77
Langkamp ve vápně zablokoval centr z pravé strany rukou, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal. Domácí budou zahrávat pouze rohový kop.
76
Fotbalisté Leverkusenu mají závěr utkání ve svých rukách, když se stále drží na útočné polovině.
75
Domácí měli k dispozici rohový kop, ale na centr Sona si nikdo cestu z jeho spoluhráčů nenašel,
73
K centru Sona se dostal ve vápně Kießling a hlavou poslal míč nad branku.
72
Leverkusen bude zahrávat volný kop z velmi dobré pozice.
71
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Skjelbred, přichází Ronny.
71
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Simon Rolfes.
70
Po rohovém kopu vznikl před brankou Herthy velký závar, ale hosté se nakonec s velkým štěstím dokázali ubránit.
70
U rohového praporku zabojoval Son a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
69
Leverkusen je v posledních minutách aktivnějším týmem a snaží se vrátit do dvoubrankového vedení.
67
Po volném kopu se však ve vápně dostal k míči jako první Kraft, který situaci uklidnil.
66
Volný kop bude nyní zahrávat Leverkusen, když byl na útočné polovině faulován Son.
64
Po rohovém kopu se hosté k ohrožení branky Lena dostat nedokázali.
63
Do vápna Leverkusenu se dokázal po levé straně dostat Allagui, jehož technické zakončení dokázal Leno vyrazit na rohový kop.
62
Po volném kopu Herthy se ve vápně dostal k centru Ciğerciho Wagner, ale hlavičkou branku Lena neohrozil.
62
Hertha bude zahrávat volný kop.
61
Mezi dvěma obránci se pokoušel projít Kießling, ale míč si moc předkopl a utekl mu do zámezí.
61
Leverkusen začal hrát aktivněji a hned se mu daří držet u míče.
60
Son hledal ve vápně hlavu Spahiće, ale tomu se nakonec nepodařilo zakončit.
59
Po pravém křídle se pokoušel prosadit Brandt, který se dostal až do vápna, kde se mu podařilo vybojovat rohový kop.
57
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Levan Kobiašvili, přichází Alexander Baumjohann.
56
Hosté stále kombinují s míčem na útočné polovině, ale bez úspěchu.
54
Hertha se pokouší vymyslet na útočné polovině něco, co by mohlo vést k vyrovnání, ale domácí se velmi dobře brání.
52
Toprak našel přihrávkou za obranu Herthy rozběhnutého Brandta, který střelou bez přípravy poslal míč vedle branky.
50
Leverkusenu se také podařilo dostat s míčem na útočnou polovinu, ale do zakončení již nikoliv. Druhý poločas začal z obou stran velmi opatrně.
48
Druhý poločas začal poklidně. Hertha kombinuje s míčem na středu hřiště.
46
Hertha se ujala rozehrávky a zahájila druhý poločas.
46
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Änis Ben-Hatira, přichází Nico Schulz.
46
Leverkusen předvedl parádní vstup do utkání, když se prosadil hned v první minutě a poté ve 24. minutě navýšil své vedení na rozdíl dvou branek. Poté ale začali hrát domácí velmi pasivně a do hry se začala více dostávat Hertha, která se dočkala ve 38. minutě snížení. Po prvním poločase je tedy stav 2:1. Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
45+1
45
V prvním poločase se nastavovat nebude.
43
Domácí se mohli po rychlém protiútoku vrátit do dvoubrankového vedení, ale Castro se na hranici velkého vápna dopustil útočného faulu a celá akce byla ukončena.
41
Z pravé strany se pokoušel odcentrovat Pekarík, ale domácí obrana jeho pokus zablokovala.
40
Hertha kombinuje na útočné polovině.
38
Hertha právě vstřelila branku!
Hertha se dočkává zaslouženého snížení. Fotbalisté Leverkusenu začali hrát velmi pasivně, čehož hosté využili po volném kopu, když Ciğerci našel ve vápně volného SANDRA WAGNERA, který hlavou poslal míč k levé tyči.
38
Ben-Hatira dokázal na útočné polovině vybojovat faul. Hertha bude zahrávat volný kop.
37
Leverkusen se vůbec nikam netlačí. Hertha začíná být aktivnějším týmem.
35
Hosogaj se pokoušel najít dlouhým pasem dopředu Wagnera, ale ten se k míči dostat nedokázal.
33
Na trávníku v posledních minutách k vidění mnoho akcí není. Domácí se snaží kontrolovat hru na středu hřiště a hosté zatím pouze neúspěšně napadají.
31
Leverkusen kombinuje na útočné polovině a pokouší se navýšit své vedení.
29
Hertha se na druhou inkasovanou brankou snaží zareagovat útočením, ale Leverkusen velmi dobře brání a hosté se nemohou dostat na dostřel branky Lena.
27
Ben-Hatira se dostal k centru do vápna z levé strany, ale míč skončil v rukavicích Lena.
26
Fotbalisté Leverkusenu dnes zatím hrají ve velké pohodě, když se stále drží u míče. Hertha se snaží aktivně napadat.
24
Leverkusen právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok Leverkusenu a je to o dvě branky. Přihrávku za obránce obdržel JULIAN BRANDT, který poté obloučkem přehodil vyběhnutého Krafta a míč skončil v brance Herthy.
23
Na útočné polovině se dokázal dostat k míči Ben-Hatira, který vystřelil z větší vzdálenosti a Leno musel zasahovat.
21
Fotbalisté Leverkusenu se snaží kontrolovat hru, když se častěji drží u míče. Hosté si směrem dopředu žádnou vážnější šanci vytvořit nedokázali.
19
Leverkusen dlouho kombinoval na útočné polovině, až se ke střele z dobrých dvaceti metrů odhodlal Boenisch a tvrdou střelou napálil míč do břevna!
17
Z pravé strany centroval před branku Leverkusenu Pekarík, ale míč se nakonec dostal bez povšimnutí do zámezí.
16
Od rohového praporku poslal míč do vápna Ciğerci, ale domácí se dokázali bez problémů ubránit.
15
Na druhé straně se do vápna tlačil Allagui, ale nakonec se mu podařilo vybojovat jen rohový kop.
14
Leverkusen je dnes velmi dobrý při přechodu do útoku, když se po levé straně dokázal nyní dostat do vápna Boenisch, který ovšem přihrávkou před branku nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
13
Hertha se začíná ze špatného vstupu do utkání mírně oklepávat a snaží se prosadit na útočné polovině.
11
Ale po rohovém kopu se ve vápně dostal k míči jako první Kraft, který se bude snažit uklidnit hru.
10
Volný kop Leverkusenu dokázali hosté ubránit jen za cenu rohového kopu.
9
Ciğerci je dnes velmi aktivní, ale nyní dostává žlutou kartu, když se provinil faulu na vlastní polovině.
9
K rozehrání volného kopu se postavil Ciğerci, jehož centr do vápna skončil v rukavicích Lena.
8
6
Podél levé lajny se pokoušel prosadit Ben-Hatira, ale o míč přišel a následně se dopustil faulu.
5
Fotbalisté Herthy se však u míče dlouho udržet nedokázali. Domácí opět kombinují na středu hřiště.
4
Na středu hřiště byl faulován Ciğerci, takže se k míči dostanou hosté.
3
Leverkusen mohl vyhrávat o dvě branky. Centr Sona z levé strany odvrátila hostující obrana pouze ke Castrovi, který z hranice velkého vápna vystřelil těsně vedle.
1
Lepší vstup do utkání si fotbalisté Leverkusenu ani nemohli představit. Donati se uvolnil na pravé straně, dostal se k centru do vápna, kde našel na malém vápně STEFANA KIEßLINGA a ten hlavou poslal míč do protipohybu Krafta.
1
Leverkusen se ujal úvodního výkopu a zahájil dnešní utkání.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Toprak, Spahić, Boenisch – Brandt, L. Bender (C), Castro, Can, Son – Kießling.
Náhradníci: Yelldell – Hilbert, Rolfes, Öztunali, Derdiyok, Ryu.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Kobiašvili (C), van den Bergh – Allagui, Hosogaj, Skjelbred, Ciğerci, Ben-Hatira – Wagner.
Náhradníci: Almenning Jarstein – Janker, Ndjeng, Baumjohann, Ronny, Niemeyer, Schulz.

Rozhodčí: Stieler – Kleve, Thielert.

Dnešní utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Tobias Stieler. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Guido Kleve a Sascha Thielert. Čtvrtým rozhodčím dnes bude Norbert Grudzinski.
Hertha BSC

Fotbalisté Herthy se po posledních nevydařených utkáních propadli v tabulce na desátou příčku a přišli tak o šanci bojovat o příčky, které zaručují účast v evropských pohárech, když má Hertha na svém kontě sedmatřicet bodů. V posledním ligovém utkání Hertha s Hoffenheimem 1:1.
Bayer Leverkusen

Leverkusenu se v posledních utkáních vůbec nedaří, když se v tabulce propadl až na šestou příčku a bude muset bojovat o účast v evropských pohárech, když má na svém kontě osmačtyřicet bodů. V posledním ligovém utkání prohrál Leverkusen v Hamburku 1:2.
Přeji krásné odpoledne a vítám Vás u sledování textového přenosu z utkání 30. kola německé Bundesligy, kde se odehraje duel Bayer Leverkusen – Hertha BSC. Favoritem na vítězství je rozhodně domácí celek. Zápasem Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.