To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy opět u dalších online přenosů na počtenou!
Weserstadion v Brémách vybuchl nadšením. Domácí Werder poráží FC Augsburg 1:0, ale nutno dodat, že to bylo těžce vydřené vítězství. Hosté totiž byli většinu zápasu aktivnější, ovšem nedokázali se gólově prosadit. O osudu utkání tak rozhodla už 23. minuta, ve které domácí Ekici skóroval přízemní ranou z 20 metrů. Werder tak vyhrál i druhý zápas sezóny a drží si stoprocentní bilanci, naopak Augsburg má po dvou kolech na svém bodovém kontě nulu.
90+4
Domácí chtěli pochopitelně udržet míč v rohu, ale Junuzović to dlouho nedokázal. Domácí hráč si poté ještě něco vysvětloval s Wernerem, ale rozhodčí oba dravce rychle oddělil.
90+4
Rohový kop pro Werder a dovolím si tvrdit, že je rozhodnuto...
90+3
Ignjovski zastavil čistým skluzem Hahna a domácí publikum bouří nadšením.
90+2
Mölders v ofsajdu. Domácí mají míč a nikam nepospíchají.
90+1
Tak sudí Siebert přidá čtyři minuty.
90
Callsen-Bracker vidí žlutou kartu za faul na Junuzoviće. Hostům se už hodně krátí čas.
89
Rychlý kontr domácích. Vedení Werderu mohl pojistit Hunt, ale ve skluzu nedokázal usměrnit míč do brány.
88
Centr Ostrzoleka domácí obrana odvrátila jen k Morávkovi, který ale z hranice šestnáctky napálil jen protihráče před sebou.
86
Baier pro hosty vybojoval standardní situaci. Balón z kopačky Wernera domácí odvrátili. Odražený míč pak napálil směrem na bránu Ostrzolek, ale chyběla mu přesnost.
85
Zraněný Caldirola dohrál. Nahrazuje ho Ignjovski.
84
Domácí Caldirola zůstal ležet na trávníku a je ošetřován.
83
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Paul Verhaegh, přichází Ronny Philp.
82
Z rohu se nic neurodilo a už opět útočí Augsburg.
81
Rychlou protiakci vezl Yıldırım. Morávek mu stačil balón vypíchnout a domácí budou kopat roh.
81
Vyrovnat nedokázal ani Bobadilla, jeho střela se nevešla mezi tyče.
80
Do konce zbývá posledních deset minut + nějaké nastavení. Dokáží hosté vyrovnat, nebo Werder své vedení udrží, případně ještě navýší?
78
Hráči Werderu dnes již podruhé skórují z ofsajdu. Praporek pomezního tentokrát překazil radost kapitánu Brém Huntovi.
77
Hostující Hahn dostává žlutou kartu za zákrok na Hunta, který se odehrál u půlící čáry.
75
Po hodně dlouhé době přišla nebezpečná akce Werderu. Hunt pronikal po pravém křídle a do šestnáctky mu nabíhal Petersen. Přihrávku stačil srazit na roh Klavan.
74
Hahn se snažil ještě ve skluzu poslat míč před domácí bránu. Přitom se však zamotal do bránícího Lukimy-Mulongotiho, který ho v pádu neúmyslně zasáhl kopačkou do obličeje. Hostujícímu hráči se naštěstí nic vážného nestalo a může pokračovat.
73
Po Hahnově centru balón prolétl domácí šestnáctkou, ale nikdo z hráčů švábského týmu se k zakončení nedostal.
72
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Eljero Elia, přichází Özkan Yıldırım.
71
Brémy v těchto fázích utkání vůbec nedokáží přejít přes půlící čáru. Stále však drží své vedení.
70
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Tobias Werner.
70
Elia zahrál rukou, hosté tak budou rozehrávat.
68
Po dalším rohu FCA se k míči tlačil Altintop, ale Hunt dokázal odkopnout do bezpečí.
67
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Mehmet Ekici, přichází Felix Kroos.
67
Janu Morávkovi pískán faul. Český záložník by si měl dávat pozor, vždyť už má žlutou kartu.
66
Fotbalisté Augsburgu stále více stupňují svůj nápor, domácí se v těchto minutách pouze brání.
65
Po centru Altintopa zasáhl Makiadi, ale domácí následně nedokázali odkopnout míč ani přes půlící čáru...
64
Hosté by si zasloužili vyrovnat. Po rohovém kopu se zavěsil do vzduchu stoper Callsen-Bracker a hlavou minul bránu jen těsně!
62
Zmatku v obraně Werderu málem využil Baier, který váhající beky obral v šestnáctce o míč. Balón mu však odskočil za brankovoum čáru, takže Mielitze vůbec neohrozil.
62
Standardku Hunta hostující hráči snadno odvrátili.
61
Ekici si došel pro faul od Baiera. Bude se kopat proti bráně hostí.
60
Altintop si z levé strany seběhl až do středu hřiště a kousek za vápnem vypálil. Bohužel pro hosty jeho přízemní střela zamířila asi dva metry vedle pravé tyče.
58
Jan Morávek sestřelil zezadu Ekiciho a vidí žlutou kartu.
56
Hosté poprvé střídají. Odešel Holzhauser a poprvé se v Bundeslize představí nová posila FCA, Rául Bobadilla.
54
Gebre Selassie svými kolíky přejel achilovku Ostrzoleka. Hosté protestují, ale sudí Siebert českého obránce pouze varoval.
52
Dalšé rohový kop už domácí obrana přestála bez úhony.
51
Hosté kopali roh a byla z toho obrovská šance. Brankář Mielitz nejprve předvedl nejistý zákrok, když centrovaný míč vyboxoval jen k penaltové značce, ovšem poté své zaváhání bohatě napravil. K vyraženému míči se totiž dostal Klavan, ale jeho gólovou střelu dokázal Mielitz vykopnout špičkou své kopačky!
50
Žlutou kartu dostává Mehmet Ekici (Werder Bremen).
47
Oba týmy zatím pokračují v totožných sestavách, v jakých utkání zahájily.
46
Holzhauser dostal míč na levé křídlo, ale byl v ofsajdu.
46
Druhý poločas začal rozehrávkou domácího Werderu.
46
Statistiky:

Střely celkem – 3:9
Střely na bránu – 1:3
Držení míče – 49%:51%
Rohové kopy – 0:2
První poločas vyšel výsledkově lépe Brémám. Herně přitom vypadal lépe Augsburg, ale důležité jsou góly. Ten zatím jediný vstřelil ve 23. minutě domácí Ekici. V závěru poločasu poslal míč do brány také Lukimya-Mulongoty, ale bohužel pro Werder byl v ofsajdové pozici.
45+1
Sudí Siebert nastaví jednu minutu.
44
Mohlo to být 2:0. Po přímém kopu Ekiciho míč dopravil do sítě Lukimya-Mulongoti. Radost mu však zkazil zvednutý praporek pomezního rozhodčího – ofsajd!
42
Hostující Verhaegh chytil za dres Eliu a také vidí kartičku žluté barvy.
41
Žlutou kartu obdržel domácí hráč Lukimya-Mulongoti.
40
Mölders si naběhl na dlouhý balón z hloubi pole a dostal se k hlavičce. Zamířil ale příliš vysoko.
38
Hahn se pokusil nacentrovat na hlavu Altintopa, ale ten na míč nedosáhl. Brémy se tak ubránily.
38
Makiadi musel faulovat Holzhausera. Bude se kopat proti domácí bráně.
37
Fanoušci Brém se snaží hlasitým povzbuzováním vybudit své mužstvo k větší aktivitě.
36
Hosté velice dobrým napadáním donutili domácí hráče pouze k dlouhému nákopu. Balónu se opět ujímají fotbalisté FCA.
35
Nebezpečně vyhlížející akci Augsburg zastavil ofsajd, ve kterém byl Altintop.
34
Rána Jana Morávka ze střední vzdálenosti bránu Brém minula.
32
Werder se teď především soustředí na držení těsného náskoku. Hosté více u míče, ale zatím bez nějakého efektu.
30
Dlouhý výkop brankáře Amsifa našel Mölderse, který se však až do zakončení neprotlačil.
29
Holzhauser vypálil pouze do zdi. Mölders se ještě dostal k odraženému míči, ale pálil vysoko nad.
28
Prödl zastavil brejk hostí pouze za cenu žluté karty a také nebezpečné standardky.
28
Nákop Holzhausera našel jen domácího obránce Caldirolu, který míč sklepl do náručí brankáře Mielitze.
27
Z velké dálky to zkusil hostující Hahn, ale zamířil nepřesně.
25
Domácí příznivci pochopitelně ve varu. Uvidíme, co inkasovaný gól udělá s Augsburgem.
23
Werder právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! MEHMET EKICI obral ve středu hřiště o míč Morávka, popoběhl si dopředu a z 20 metrů přízemní ranou prostřelil hostujícího gólmana.
22
Verhaegh s přehledem zvládl sprintérský soubok s Eliou a vše vyřešil malou domů brankáři.
20
Podpořit útok se pokusil obránce Werderu Lukimya, jeho nákop končí v náručí Amsifa.
19
Augsburg má zatím lehce více ze hry. Hosté se přezentují velice sympaticky.
17
Tak zatím největší šance utkání. Hahn se v šestnáctce uvolnil a z úhlu se hnal sám na Mielitze. Ten rychle vyběhl a střelu hostujícího hráče vyrazil.
16
Centr Gebre Selassieho zneškodnil stoper hostí Klavan.
15
Po rohu se Brémy s přehledem ubránily a ještě zamířily do brejku. Petersen si ve vápně obhodil obránce, ale míč si předkopl až příliš daleko a brankář Amsif si pro něj došel.
14
Nebezpečná akce hostí. Altintop našel na hranici šestnáctky Mölderse, který z nadějné pozice vypálil mimo. Jeden z bránících hráčů však jeho střelu lehce tečoval a hosté budou kopat roh.
13
Morávek ve středu hřiště takticky fauloval Ekiciho. Obešlo se to bez karty.
12
Po souboji Altintopa s Gebre Selassiem se míč odrazil do autu. Vhazování přisouzeno domácím, což se Altintopovi moc nelíbí.
10
Na druhé straně pálil z dálky a nepřesně Jan Morávek.
10
Junuzović táhl rychlý protiútok. Na pravém křídle mu nabíhal Hunt, ale domácí záložník přihrávku pokazil.
9
Eliův průnik skončil pouze nepovedeným centrem, který se zatočil až za hostující bránu.
9
Hosté kopali standardní situaci, ale zahráli jí hodně špatně. Mielitz tak jen bude vykopávat od své brány.
7
Hraje se zatím hodně bojovný fotbal s mnoha osobními souboji.
5
Průnik Altintopa zastavil čistým způsobem domácí záložník Makiadi.
4
Ekici v rohu hřiště bojoval o balón. Je z toho ale jen odkop od brány Augsburgu.
2
Hunt rozehrál standardku na hlavu Petersena, který zamířil nad.
2
Caldirola faulován Hahnem. Standardní situace pro domácí z levé strany.
1
Průnik Hunta zastavila hostující obrana za cenu autového vhazování.
1
Úvodní rozehrávku obstarali hosté. Těm byl hned odmáván ofsajd Mölderse.
1
Všechny oficiality jsou za námi a budeme moci začít.
Publikum na Weserstadionu bouřlivě vítá účastníky dnešního zápasu při nástupu na trávník.

Werder Bremen: Mielitz – Gebre Selassie, Prödl, Lukimya-Mulongoti, Caldirola – Makiadi, Junuzović, Ekici – Hunt (C), Petersen, Elia. Trenér: Robin Dutt

FC Augsburg: Amsif – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Morávek, Baier, Altintop, Holzhauser – Mölders. Trenér: Markus Weinzierl

Rozhodčí: Siebert – Osmers, Seidel.

Werder Bremen: Wolf – Arnautović, Ignjovski, Kroos F., Hartherz, Yildirim, Füllkrug.

FC Augsburg: Hitz – Philp, Reinhardt, Vogt, Vlachodimos, Werner, Bobadilla.
Podívejme se blíže na to, jak oba týmy zvládly své zápasy v úvodním kole.

Braunschweig – Brémy 0:1 (0:0)
Brémy zajížděly na půdu nováčka z Braunschweigu, který se vrátil do elitní společnosti po 28 letech. Domácí působili v úvodu dost zakřiknutě a Werder měl téměř hodinu více ze hry. Fotbalisté Eintrachtu se poté osmělili a hosty přitlačili na jejich polovinu. Výsledkem toho však byla jen tyč, jenž napálil z dálky Reichel a několik dalších zahozených šancí. Osm minut před koncem tak udeřilo na druhé straně, když se trefil Zlatko Junuzović. Domácí už zareagovat nestihli, a tak si Brémy odvezly z Braunschweigu nejtěsnější vítězství.

Augsburg – Dortmund 0:4 (0:1)
Augsburg přivítal na svém trávníku velkého favorita z Dortmundu. Domácí se v úvodu zápasu snažili znepříjemnit Borussii hru odvážným napadáním, ale kvalitní hosté se s taktickým záměrem loňského nováčka postupně vyrovnali a ve 24. minutě šli hned ze své první větší šance do vedení, když se prosadil Pierre-Emerick Aubameyang. Právě nová posila Dortmundu se stala hrdinou zápasu. V 66. minutě totiž Aubameyang zvýšil na 0:2 pro BVB a následně dokonce završil hattrick. Na konečných 0:4 upravil čtyři minuty před koncem z penalty Lewandowski. Pro Augsburg byl konečný výsledek až krutý, jelikož snaha hrát domácím upřít rozhodně nešla.
V tomto utkání budeme sledovat v akci hned dva české fotbalisty. Na pravé straně obrany Werderu pravidelně nastupuje Theodor Gebre Selassie. Stabilním členem zálohy FC Augsburg je zase Jan Morávek.
Vítám zde všechny příznivce dobrého fotbalu. Německá Bundesliga má tento víkend na programu své 2. kolo a já Vás provedu duelem loni patnáctého Werderu Brémy a šestnáctého Augsburgu. V minulé sezóně se tak oba kluby jen horko těžko zachraňovaly a v novém ročníku by se jistě chtěly posunout do vyšších pater tabulky, aby se nepříjemným starostem vyhnuly. Lépe za tímto cílem vykročili fotbalisté Werderu, kteří na úvod Bundesligy zvítězili 1:0 na půdě nováčka z Braunschweigu. To Augsburg doma nestačil na favorizovanou Borussii Dortmund, která si domů odvezla vítězství 0:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.