Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno. Utkání patřilo Dortmundu, který přidal ve druhém poločase další tři branky. Domácím se podařilo vsítit alespoň čestný zásah. Borussia si tak odváží z Weserstadionu tři body za jednoznačné vítězství 5:1. Lví podíl mají na tomto zisku Robert Lewandowski a Henrich Mchitarjan. Oba dokázali skórovat hned dvakrát. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku:
Konec zápasu, hlavní arbitr nastavovat nebude.
89
Werder právě vstřelil branku!
Domácím se povedlo vsítit alespoň čestný zásah. Po minele defenzivy Dortmundu se přesně mířenou střelou k levé tyči prosadil LEVENT AYҪIҪEK.
87
Schmelzer se mohl dočkat odměny za dobrý výkon. Hlavička obránce Dortmundu ale přistála pouze na pravé tyči. Hosté mají stále chuť do útočení.
85
Dortmund právě vstřelil branku!
Exhibice Borussie pokračuje. ROBERT LEWANDOWSKI obdržel přihrávku za obranu Werderu, načež se vydal směrem k domácí bráně. Tam se neukvapil a přesnou střelou mezi nohy vrátivšího se hráče přidal další branku svého celku. Neúspěšná ofsajdová past se domácím krutě vymstila.
83
Schmelzer při dalším ze svých útočných výpadů utržil zásah balonem do hlavy. Nakonec se ale zvedá a bude pokračovat ve hře.
82
Utkání se již spíše dohrává, o vítězi je rozhodnuto. Werder působí velmi odevzdaně. Není divu, žádný celek by si nepřál utržit před domácím publikem takovýto debakl.
80
Wolf musel předvést ukázkový skok proti pokusu Roberta Lewandowského. Rána hostujícího forvarda směřovala do pravého horního rohu branky, v čemž jí ale zabránil domácí brankář.
79
Závěrečné střídání bude provedeno také v kádru Werderu. Hunta nahradí ve středu pole Levent Ayçiçek.
77
Hosté využívají i poslední možnost střídání. Aubameyanga nahradí Jonas Hofmann.
75
Již se zdálo, že je protiofenziva Werderu u konce. V tom se však dostal k míči Martin Kobylanski, který táhlou střelou donutil Weidenfellera k učebnicové robinzonádě. Následně domácí reklamovali ruku bránícího hráče, avšak hlavní sudí veškeré spekulace odmítá.
73
Sahinův centr z poměrně velké vzdálenosti uschovává domácí brankář do náručí. Následně bleskově rozehrává, avšak protiútok byl již v prvních okamžicích zastaven.
72
Schmelzer je dnes skutečně velmi aktivní. Spíše než v defenzivě, nachází se tento agilní zadák v předních liniích Dortmundu. Rovněž nyní se postaral o rozruch před Wolfem, z něhož ale další nebezpečná situace nevyvstala.
70
Objevuje se stále více nedovolených zákroků. Za další z nich je "oceněn" Martin Kobylanski.
69
Papastathopoulos velmi ostrým skluzem zastavil útočné počínání Gebre Selassieho, za což obránce Borussie dostává žlutou kartu.
66
Kevin Großkreutz se ihned vydal do útoku, avšak byl chycen v ofsajdové pasti. Na svou premiérovou útočnou akci si tak bude muset počkat.
64
Současně opuští hrací plochu Sven Bender, místo kterého vyběhne Sebastian Kehl.
64
Na řadě je střídání hostí. Marco Reus odchází, nahradí jej Kevin Großkreutz.
62
Dortmund právě vstřelil branku!
Borussia udělal zvýšené aktivitě Werderu rychlou přítrž. Protiútok po ose Aubameyang – Reus – HENRICH MCHITARJAN zakončil poslední jmenovaný lahůdkovou střelou k pravé tyči. Wolf neměl nárok zasáhnout. Za zmínku stojí také efektní, ale hlavně efektivní patičku, kterou Reus svého spoluhráče do stoprocentní příležitosti uvolnil.
60
Martin Kobylanski poprvé prokázal svůj um. Pohlednou ekvilibristikou se uvolnil, načež poslal směrem k Weidenfellerovi tvrdou pumelici. Ta se ale mezi tři tyče nevešla.
58
Borussia stále pokračuje ve svém útočném snažení. Nyní se jí ale dalekonosná rána příliš nepovedla, domácí budou mít znovu možnost odkopu.
56
Při Werderu stále velká porce štěstí, Pisczek si potáhl balon a tvrdou ranou z uctivé vzdálenosti rozezvučel břevno za bezmocným Wolfem. Domácí budou vykopávat.
55
Hnedle vzápětí posílají domácí na trávník čerstvé síly znovu. Místo Eljera Elii okusí atmosféru duelu Martin Kobylanski.
54
Na řadě je první střídání utkání. Di Santa nahradí Petersen.
53
Bender zastavil protihráče nedovoleným způsobem, domácí budou zahrávat přímý kop ze zhruba pětadvaceti metrů. Exekutor této situace ale nedokázal propálit dobře postavenou zeď Borussie.
51
Dortmund se prezentuje v naprosté pohodě. Tentokráte se po vybojovaném balonu na polovině trávníku vydali do protiútoku, který zakončoval Robert Lewandowski. Dělovka polského forvarda zamířila jen těsně nad. Werder působí velmi odevzdaným dojmem.
49
Od rohového praporku nyní rozehrávali domácí, kteří ale svého soupeře nenapodobili. O bezpečí dortmundské svatyně se postaral spolehlivý Roman Weidenfeller.
48
Dortmund právě vstřelil branku!
O osudu utkání je s největší pravděpodobností rozhodnutu. Borussii se konečně vydařil rohový kop, míč prosvištěl vápnem až na nohu MANUELA FRIEDRICHA, který neměl problém s jeho uklizením do odkryté klece.
47
Borussia zahájil druhý poločas ve velkém stylu. Za dobrým balonem se hnal Mchitarjan, avšak zastihl jej až u postranní čáry. Následný centr nenašel žádného z hráčů Dortmundu.
46
Začal druhý poločas.
Je za námi úvodní půle, která přinesla převahu Borussie, a to především v prvních a závěrečných minutách poločasu. Svěřenci Jürgena Kloppa dokázali dvakrát skórovat, nejprve otevřel skóre Robert Lewandowski, druhou branku přidal Henrich Mchitarjan. Podaří se domácím zvednout, nebo Dortmund dotáhne souboj do vítězného konce? Přijměte naše pozvání ke sledování druhé půle utkání!

Střely na branku: 2:6
45
První poločas skončil.
45
Domácí se zakousli a aktivním pohybem získali možnost rohového kopu. Jeho exekuci neprovedl Ludovic Obraniak vůbec špatně, avšak na prudký centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
43
Borussia i nadále mačká svého soupeře, nyní vybojovala alespoň rohový kop, který se hostujícímu celku vůbec nepovedl. Werder se poté vydal na útočnou polovinu.
41
Dortmund právě vstřelil branku!
Vynikající individuální akce HENRICHA MCHITARJANA končí druhou brankou Borussie. Arménský záložník si potáhl míč do středu hrací plochy, obešel protihráče a tvrdou ranou do protipohybu Wolfa navýšil vedení hostí.
39
Domácí vybojovali rohový kop, který ale skončil již v zárodku. Ve vápně postavení fotbalisté Werderu se totiž provinili nedovoleným zákrokem, což hlavní arbitr ihned zaregistroval. Weidenfeller se postará o odkop.
38
Defenziva v zelených trikotech si bude moci oddechnout. Na úrovni středového kruhu totiž hosté faulovali. Werder tak bude rozehrávat.
37
Hosté znovu šlápli do pedálu, výsledkem je další rohový kop. který prodloužil Sahin. Volej Marca Reuse si ovšem cestu skrz změť hráčů obou celků neproklestil.
35
Schmelzer se znovu vydal na útočný výlet, načež nacentroval přesně na hlavu nabíhajícího Aubameyanga. Krajní záložník ale netrefil branku. Na letící balon poté nedosáhl ani natahující se Mchitarjan. Werder je tak stále v těsném kontaktu.
33
Obě mužstva již působí podstatně živějším dojmem. Opticky má stále navrch Borussia, která je u míče mnohem častěji než soupeřem. Domácí ale se stále větší frekvencí dokazují, že se s nimi musí také počítat.
32
Reus sprintoval za nakopnutým míčem, u kterého byl ale o několik málo okamžiků dříve Wolf. Domácí brankář poté svižně rozehrál akci, na jejímž konci byla velká příležitost útočníka Werderu. Di Santo ale z malého vápna nechal špatně umístěnou hlavičkou zasáhnout Weidenfellera.
30
S nesmírnou dávkou elánu se nyní dortmundští fotbalisté pohybují. Aktivní napadání dělá Werderu velké potíže. Přesto se ale nakonec domácí vydali do protiútoku, který končí neúspěšným rohovým kopem. Hlavička Caldiroly však zamířila jen těsně nad.
28
Borussia i nadále opanuje balon, leč nyní se provinila útočným faulem. Hříšníkem byl Marco Reus, který si při svém snažení pomohl zataháním za soupeřův dres.
26
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté se zaslouženě ujímají vedení. Velký podíl na této brance má především krajní obránce Schmelzer, který vybojoval již zdánlivě ztracený míč. Následně přihrál na střed pole, kde číhal ROBERT LEWANDOWSKI. Dortmundský brankostroj poté přesně mířenou ranou k pravé tyči rozvlnil síť za Wolfem.
25
Bude se žlutit. Potrestaným je hostující obránce Manuel Friedrich, který velmi nevybíravým šlapákem sestřelil domácího záložníku. Ten se zvedal z hrací plochy jen velice obtížně.
24
Dlouhý centr Borussie, jehož autorem byl Friedrich, přistál pouze do rukou připraveného Wolfa. Dortmund má zcela jistě územní převahu, avšak nedokáže ji patřičně zúročit.
22
Nečetli hosté tento komentář? Skvadra v černých trikotech se totiž ihned vydala do ofenzivy, kde si vypracoval solidní příležitost Marco Reus. Ofenzivní záložník ale z hranice vápna napálil pouze před sebou stojícího zadáka soupeře.
20
Werder se znovu ocitl na útočné polovině, kde byl ale brzy zastaven hvizdem hlavního arbitra, neboť se provnil faulem. Rozehrávat budou hosté. Po vynikajícím aktivním úvodu klesla úroveň duelu do šedivého průměru.
18
Mchitarjan se dral za odraženým balonem, který poskakoval ve velkém vápně. Na poslední chvíli jej ale Caldirola zakopl na rohový kop, z něhož fotbalistům v zelených dresech nehrozilo žádné nebezpečí.
17
Lewandowski nabídl svým špatným zpracováním před velkým vápnem míč soupeři. Domácí družina toho ale nedokázala patřičně využít, Borussia její atak rozprášila již v okolí středového kruhu.
15
Dortmund se snaží navázat na povedený start utkání, což se mu zatím příliš nedaří. Nyní se nepřesnou přihrávkou prezentoval Nuri Sahin. Werder bude odkopávat od brány.
13
Úvodní žlutá karta zápasu, za velmi ostrý skluz ji obdržel Franco Di Santo. Domácí útočník se diví, avšak karetní trest dostal zcela oprávněně.
12
Málem se mu to také povedlo, forvard domácích obdržel přesnou přihrávku do malého vápna, kde balon sice zkrotil, avšak následně jej nedokázal umístit za pozorného Weidenfellera.
11
Prvotní tlak Dortmundu vyprchal, v právě probíhajících okamžicích ovládá míč domácí Werder, který se snaží nalézt receptna koncentrovanou obranu Borussie.
9
Již třetí rohový kop Borussie. Tentokráte schoval míč do náručí Wolf, který posléze bleskově rozehrál a poslal svůj celek do protiútoku. Ten ale neměl dlouhého trvání.
8
Prakticky poprvé se podíval na útočnou polovinu také Werder. Ludovic Obraniak hledal dalekonosným centrem Di Santa, leč bez úspěchu. Domácí forvard na balon nedosáhl.
7
Dortmund stále vystrkuje drápky, utkání zahájil o mnoho lépe než soupeř. Nyní se dalším pokusem prezentoval Reus, jehož nepříliš povedenou přízemní střelu tečovali domácí na rohový kop. Po jeho exekuci nezamířil přesně hlavou Friedrich. Domácí budou vykopávat.
5
Na trávníku zůstal po nepříjemném šlapáku ležet Papastathopoulos. Vše se nakonec obešlo bez zranění, ale také bez karetního trestu.
4
Mchitarjan se již chystal na pravé straně hrací plochy k centru, avšak na poslední chvíli se přiřítil domácí středopolař Bargfrede, který efektivním skluzem odzbrojil protihráče. Následný rohový kop úspěch neslavil.
2
Werder provžíval první těžkou chvíli, Lewandowski se po dobré narážečce se spoluhráčem dostal až před Wolfa, který ale dobře vyběhl a nedovolil hostujícímu snajprovi ideálně zakončit. Borci v zelených dresech se poté osvobodili.
1
Hned v úvodní minutě se domácí provinili nedovoleným zákrokem, Borussia bude na útočné polovině zahrávat volný kop. Z něho posléze příliš nebezpečí nevyvstalo.
1
Utkání právě začalo.
Obě mužstva se již vydala z útrob Weserstadionu na trávník, utkání bude za několik okamžiků zahájeno.
Úvodní sestavy:

Werder Bremen: R. Wolf – Caldirola, Lukimya-Mulongoti, Prödl, Gebre Selassie – Junuzović, Bargfrede, Obraniak, Hunt (C), Elia – di Santo.
Náhradníci: Mielitz – Makiadi, Ignjovski, Kroos, Ayçiçek, Petersen, Kob Kobylanski.

Borussia Dortmund: Weidenfeller (C) – Piszczek, Friedrich, Papastathopulos, Schmelzer – S. Bender, Şahin, Reus, Mchitarjan, Aubameyang – Lewandowski.
Náhradníci: Langerak – Sarr, Kehl, Hofmann, Großkreutz, Ducksch, Jojić.

Rozhodčí: Perl – Schark, Emmer.
Vzájemné zápasy
V právě probíhajícím ročníku se tyto dva celky utkaly pouze jednou. Pomyslné vavříny si odnesla Borussia, která zvítězila na domácí půdě těsně 1:0.
Pohled do tabulky
Jasným favoritem duelu bude hostující Borussia, krerá se se ziskem 36 bodů nachází na třetí pozici tabulky. Werder má opačné starosti, s 20 body okupuje dvanáctou příčku. Ve spodní části tabulky je pole velmi nahuštěné, od sestupových vod dělí domácí pouhé 3 body. Pro Werder tak má každý zisk cenu zlata.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga má na programu další sérii utkání, do které spadá souboj Werderu Bremen a Borussie Dortmund. Úvodní výkop je ve Weserstadionu, tedy domovském stánku Werderu, naplánován na 15:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud