To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec! Domácí svůj dnešní úkol zvládli, když porazili Mainz 3:0. Gólově se Wolfsburg dlouho prosadit nemohl, po bezbrankové první půli se domácí rozstříleli až ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Domácí VfL se dostal do vedení v 59. minutě, kdy se Rodríguez trefil z pokutového kopu. Na druhý gól si diváci ve Volkswagen Areně museli počkat pouze sedm minut, to se v 66. minutě prosadil Dost a na konečných 3:0 pro Wolfsburg upravil v 75. minutě z rohového kopu Gustavo.
90+1
Rohový kop pro domácí VfL, ale skvěle zasáhl bránící Pospěch, který odvrací míč do bezpečí.
90
Poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi není pochyb, jde jen o to, aby se zápas v klidu dohrál.
88
Jenže ani z toho nic nebude, hosté se stihli vrátit a zabránit nebezpečnému brejku soupeře.
88
Z levé strany rozehrává Geis, ale domácí získávají míč a sami spěchají do rychlého protiútoku.
87
Volný kop rozehrají fotbalisté Mainzu na polovině soupeře.
86
VfL již v závěru zápasu jasně dominuje, hosté nejsou schopní udržet míč na dvět, tři, přihrávky.
84
Karius nyní zachránil hosty před čtvrtým inkasovaným gólem.
83
Park nepřesně přihrává na polovině Wolfsburgu a hrát mohou domácí.
82
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Christian Träsch, přichází Bernard Malanda.
82
Lavička VfL připravuje poslední střídání.
81
De Bruyne pálí z pravé strany, z hranice pokutového území, dobrý střela, míč však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
80
Útočný faul odpískán hostům, domácí budou rozehrávat od vlastní branky.
79
Fotbalisté Mainzu "odpadli", po třech gólech ve vlastní síti se není čemu divit.
78
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Marcel Schäfer.
75
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Rodríguez rozehrál rohový kop z levé strany, míč se dostal na přední tyči na hlavičku Knocheho, který sklepl míč přímo před LUIZ GUSTAVA, jenž se nemýlí a je to třetí gól v síti hostů.
74
Rohový kop pro Wolfsburg.
74
Domácí vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.
72
Žlutou kartu dostává Naldo (VfL Wolfsburg), který zbytečně fauluje loktem v hlavičkovém souboji.
71
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Julian Koch, přichází Shawn Parker.
71
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Ja-Choel Koo, přichází Nicolai Müller.
69
Míč nyní létá ze strany na stranu, ale domácí se snaží hru zklidnit a kombinují na vlastní polovině.
68
Hosté to zkouší středem, ale bez úspěchu, míč po přechodu přes půlící čáru ztrácí.
66
Ale i tak se domácí podruhé prosazují, po přihrávce Oliće z levé strany si míč na hranici pokutového území zpracovává BAS DOST, který pálí k levé tyči a Karius se po míči marně natahuje.
66
Hosté ale ani za tohoto stavu nijak "neblázní" a snaží se hlavně nechybovat v obraně.
65
Hostující Bungert faulován na polovině soupeře.
64
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Ivica Olić.
63
Po vstřeleném gólu mají domácí zřetelnou převahu.
61
Zatím nijak, Pospěch odhlavičkovává centr Ochse z pravé strany.
60
Je za námi hodina hry a domácí se ujali vedení díky proměněnému pokutovému kopu, jak odpoví hosté?
59
Proměněným pokutovým kopem zaznamenává domácí RICARDO RODRÍGUEZ svou čtvrtou trefu v sezóně a hlavně vedoucí branku domácího týmu.
59
Faulovaný Dost opouští hrací plochu s podporou lékařů týmu a mezitím si Rodríguez staví míč na značku pokutového kopu.
58
Žlutá karta pro faulujícího Stefana Bella.
58
Pokutový kop pro Wolfsburg!
57
Knoche fauluje v hlavičkovém souboji na vlastní polovině.
55
Hraje se nyní převážně ve středu hřiště.
51
Arnold si zpracovává míč na prvé straně, u pokutového území soupeře, pálí, ale Karius tuto ne příliš razantní střelu chytá.
50
Wolfsburg se v úvodu druhého poločasu snaží přehrávat soupeře a ve třech napadá rozehrávají hráče 1. FSV.
48
Karius vykopává od vlastní branky, míč směřuje na polovinu soupeře.
47
Domácí vhazují z levé strany, na polovině soupeře.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 16:35 hodin.
Rozhodčí již nenechal hosty vhazovat z levé strany, na polovině soupeře a ukončil první poločas po vypršení tří nastavených minut. V této části jsme se gólu nedočkali a byť si dvě gólové šance vytvořili hlavně hosté, ani jednu neproměnili a tento stav více odpovídá dění na hřišti. Doufejme, že se ve druhém poločase nějaké branky dočkáme!
45+3
45+3
Jenže vzápětí další tvrdý souboj domácího Dosta a hostujícího Díaze před pokutovým územím 1. FSV, rozhodčí píská faul domácímu hráči.
45+2
Ale není to nic vážného, ani "žlutit" se nebude, domácí rozehrávají.
45+2
Po hlavičkovém souboji s Okazakim zůstává ležet na hrací ploše domácí hráč.
45+2
Míč má Choupo-Moting, který se uvolnil z obklíčení dvou bránících hráčů, ale dostal se na levé straně hodně z úhlu a v podstatě jen odevzdal míč Benagliovi.
45+1
Ještě tři minuty se bude hrát v prvním poločase, nyní Luiz Gustavo fauluje v hlavičkovém souboji na vlastní polovině, hosté rozehrají.
45
V souboji Träsch – Pospěch úspěšnější český fotbalista, který odkopává od vlastní šestnáctky až na polovinu VfL.
45
Perišiće nepustil po levém křídle bránící Pospěch, míč nakonec končí v autu na opačné straně.
45
Poslední minuta prvního poločase, míč odkopává od vlastní branky Benaglio.
44
Hosté se ale nikam neženou, tato taktika jim maximálně vyhovuje.
44
Okazaki a Choupo-Moting nyní skvěle napadají rozehrávku VfL a domácí ztrácí míč!
43
Patrick Ochs vhazuje na pravé strany, na polovině soupeře, jenže míč se postupně vrací až k Benagliovi.
42
Rozhodčí odpískal faul domácímu útočníkovi, Karius se těžce zvedá z trávníku. Vše je již v pořádku a pokračujeme v zápase.
41
Dobrý centr Ochse z pravé strany, na který zkouší naskočit Dost, ale fauluje přitom zasahujícího gólmana Kariuse.
41
Rodrigues vybojoval míč na půli hřiště a domácí to zkouší po pravé straně.
40
Je před námi závěrečná pětiminutovka první půle, stav stále bezbrankový, blíže ke gólu měli hosté, dočkáme se ještě do konce poločasu?
39
Hru Wolfsburgu však provází poměrně dost zbytečných ztrát míčů po nepřesných přihrávkách či centrech.
39
Dlouhý nákop domácích, míč směřuje na polovinu soupeře.
38
Další útočná akce Wolfsburgu, domácí to zkouší středem, ale de Bruyne nepřešel přes obránce soupeře.
37
Nepovedlo se a jeho počínání je odměněno pískotem publika.
37
Nyní mohou odpovědět domácí, míč na levém křídle, kde se snaží Perišić zbavit bránícího hráče 1. FSV.
36
A Benaglio opět fantastický! Zdeněk Pospěch si naběhl na pravou stranu, kde dostal míč od Rodriguese, první střelu ještě Benaglio reflexivně vyráží, jenže český obránce se dostal k dorážce a z malého vápna posílá míč nad branku!
35
Přeražený centr letí do vápna, ale míč ze vzduchu parádně lapil gólman Benaglio.
35
Johannes Geis rozehraje volný kop z pravé strany, na polovině soupeře.
34
Další rozruch v hledišti, sudí Stieler odpískal faul domácího Rodriguese.
34
Tak i hosté zahrozili, domácí si musí dávat velký pozor na rychlé protiútoky Mainzu.
33
Velmi dobrá střela Okazakiho, který se zjevil z ničeho nic ve vápně a napálil míč z voleje, ten prosvištěl necelý metr vedle branky! Největší šance hostů!
32
K němuž ale mají domácí nyní daleko, Träsch fauluje ve středovém kruhu Geise a hosté budou rozehrávat volný kop.
31
Z hlediště se ozývá pískot, domácí si stále neví rady s dobře hrajícím soupeřem, ovšem může to být o prvním gólu.
29
Luiz Gustavo ztroskotal před pokutovým územím na bránícím Bellovi.
29
Wolfsburg je aktivnější, domácí hráči častěji drží míč na svých kopačkách, zatím ale marně dobývají obranu soupeře.
27
Maximilian Arnold fauluje na polovině hostů, kteří tak mohou rozehrát.
26
Statistika držení míče: 58% : 42%.
25
Choupo-Moting fauluje na vlastní polovině, ale domácí z volného kopu nic nevytěžili.
24
Míč mají ve své moci domácí, kteří kombinují na vlastní polovině.
23
Ochs bude vhazovat z pravé strany, z těsné blízkosti rohového praporku.
22
Moc nechybělo a Arnold mohl být prvním střelcem v tomto utkání, ale jeho pokus uvnitř vápna zablokoval bránící hráč!
21
Okazaki zkouší odcentrovat z levé strany, ale obrana VfL zasáhla.
18
Choupo-Moting zcela sám před brankářem. Vzrušení však opadlo hned poté, co mu byl odpískán ofsajd.
17
Domácí mohli jít do vedení! De Bruyne se těsně před šestnáctkou odhodlal ke střele a jeho ránu k pravé tyči musel pohotovým zákrokem likvidovat Karius.
15
Choupo-Moting teď obral o balon Knocheho, následně si efektní kličkou pohrál s dalším obráncem domácích a přihrál Koovi.
14
Hosté se řítili do nebezpečného přečíslení. Z šance ale nakonec nebylo nic, protože jim byl odpískán ofsajd.
12
Koch vidí kartónek od hlavního rozhodčího za faul na Gustava.
10
Choupo-Moting sebral balon po nepřesné přihrávce domácích a z protiútoku pálil, jeho pokus šel však pouze do středu brány a Benaglio s ním tak neměl větší problémy.
9
Wolfsburg zahrával zajímavou standardní situace, hosté však balon odvrátili na rohový kop.
7
Domácí kombinují s míčem, k brance Kariuse se ale prozatím nedostávají.
5
Hostující celek musí střídat. Zraněného Moritze nahrazuje Díaz.
3
Gustavo tvrdě srazil Moritze a od rozhodčích vyinkasoval žlutou kartu.
1
Domácí posílali hned po úvodní rozehře dlouhý balon k hostující bráně. Míč ale skončil pouze v rukavicích brankáře Kariuse.
1

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Ochs, Träsch, Naldo, Knoche – Rodríguez, Perišić, de Bruyne, Gustavo – Arnold, Dost.
Náhradníci: Grün – Schäfer, Klose, Malanda, Olić, Kutschke, Seguin.

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bell, Koch, Park – Bungert (C), Geis, Moritz, Koo – Choupo-Moting, Okazaki.
Náhradníci: Krešić – Svensson, Díaz, Saller, Malli, N. Müller, Parker.

Rozhodčí: Stieler – Ittrich, Thielert.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se spolu střetly na podzim, kdy se v rámci třetího ligového kola radovali z výhry 2:0 fotbalisté Mainzu.
VfL Wolfsburg
VfL je v tabulce 1. Bundesligy na šestém místě, když z devatenácti odehraných zápasů nasbíral třicet bodů za devět vítězství a tři remízy. Šesté místo je také poslední, z něhož vede cesta do pohárové Evropy. Z posledních tří zápasů vybojoval Wolfsburg pouze bod za remízu v M'gladbachu (2:2), následující dva zápasy pak prohrál – nejprve doma s Hannoverem 1:3 a v posledním ligovém kole v Schalke 1:2.
1. FSV Mainz 05
Hosté jsou na tom v ligové tabulce úplně stejně, jako jejich dnešní hostitel. O tom, že Mainz je o příčku níže, než VfL, rozhoduje pouze skóre, které mají fotbalisté 1. FSV jako jediní z týmů v horní polovině tabulky negativní. O tom, že se hosté nachází v mnohem lepším rozpoložení, než Wolfsburg, svědčí tři výhry v řadě – v Hamburgeru 3:2, ve Stuttgartu 2:1 a v posledním kole doma s Freiburgem 2:0! Potvrdí hosté skvělou formu i ve Volkswagen Aréně?
V dnešním utkání, v rámci dvacátého bundesligového kola, přivítá ve Volkswagen Aréně ve Wolfsburgu domácí VfL Wolfsburg hostující 1. FSV Mainz 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.