Bayern Mnichov si vytvořil v prvním poločase několik šancí, jenže si vylámal zuby na Romanu Weidengellerovi a Marco Reus navíc poslal Dortmund po půlhodině hry do vedení. Po přestávce si ale svěřenci Pepa Guardioly zpravili chuť, když zásluhou Roberta Lewandowskiho a Arjena Robbena dokázali zápas otočit. Dortmund odehrál dobrý zápas, a to zejména v prvním poločase, na body to ale opět nestačilo. Konečný výsledek. Bayern Mnichov 2 Borussia Dortmund 1.
90+3
90+3
Brankář Roman Weidenfeller se vydal do šestnáctky, aby se pokusil vyrovnat a po rozehrání rohového kopu se dostal do zakončení! Manuel Neuer byl ale u své levé tyče připraven.
90+2
Marco Reus rozehrál standardní situaci a do šestnáctky Bayernu posílal dobrý centr, který odvrátil na rohový kop Jerome Boateng.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Dortmund sice vedl, ve druhém poločase ale inkasoval dva góly a nyní už má jen několik okamžiků na to, aby se pokusil vybojovat alespoň bod.
88
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Sebastian Rode.
86
Bayern právě vstřelil branku!
ARJEN ROBBEN zachoval chladnou hlavu a otáčí vývoj zápasu!! Robben se postavil k rozehrání pokutového kopu a přízemní střelou uklidil míč přesně k levé tyči.
85
Žlutou kartu dostává Neven Subotić (Borussia Dortmund).
85
Bayern bude zahrávat penaltu!
84
Claudio Pizarro skvěle zasekl míč v šestnáctce a poté napřáhl ke střele, kterou Roman Weidenfeller dokázal skvělým zákrokem zneškodnit!
83
STŘELY CELKEM: Bayern 23 Borussia 9
81
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Adrián Ramos.
81
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Claudio Pizarro.
80
Arjen Robben centroval z levé strany dobře na vzdálenější tyč, Thomas Müller se ale do zakončení nedostal.
78
Mehdi Benatia odvedl v obraně dobrou práci a odvrátil útok Borussie.
76
Do konce zápasu zbývá 15 minut. Bayern Mnichov hraje s Borussií Dortmund nerozhodně 1:1.
74
Thomas Müller vypálil z pravé strany šestnáctky mezi nohama jednoho z obránců BVB na přední tyč, tam byl ale připravený Roman Weidenfeller.
72
ROBERT LEWANDOWSKI vyrovnává krásnou přízemní střelou na 1:1!! Polský útočník se dostal k odraženému míči a skvělou přízemní střelou zamířil ke vzdálenější pravé tyči. Roman Weidenfeller byl tentokrát bezmocný.
72
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Kevin Großkreutz.
71
Frank Ribéry se poprvé zapojil do útoku Bayernu a vzápětí mu byl odpískán útočný faul.
71
Hosté rozehráli rohový kop, který v pohodě stáhl ze vzduchu Manuel Neuer.
70
Borussia přešla do útoku, po kterém bude zahrávat rohový kop.
70
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Franck Ribéry.
68
Pep Guardiola ještě podává Franku Ribérymu taktické pokyny.
67
David Alaba vypálil z volného přímého kopu, jeho střela ale zamířila nad.
67
Frank Ribéry už je vysvlečený a připraven k příchodu na hřiště.
66
Arjen Robben vypálil levačkou, jeho střela ale nebyla tolik nebezpečná a navíc zamířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený Roman Weidenfeller.
65
Útok Borussie Dortmund zastavil ofsajd, v němž se ocitl Pierre-Emerick Aubameyang.
64
Mehdi Benatia hlavičkuje těsně vedle! Jerome Boateng se dostal k přetaženému centru z rohového kopu a centrem z pravé strany našel na vzdálenější tyči Mehdiho Benatiu, jehož následná hlavička jen o vlásek minula levou tyč.
63
Pierre-Emerick Aubameyang obešel Mehdi Benatiu a napřáhl ke střele, která zamířila mimo prostor tří tyčí.
62
Xabi Alonso rozehrál standardní situaci dobře a Roman Weidenfeller se málem dopustil chyby, když se vydal proti míči, aniž by ho zasáhl. Spoluhráči mu ale pomohli a odvrátili míč do bezpečí.
62
Žlutou kartu dostává Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund).
61
Thomas Müller posílal před bránu Romana Weidenfellera centr, který hosté v pohodě odvrátili.
60
Dortmund se pokusil zrychlit akci dlouhým nákopem vpřed, tam ale nebyl nikdo z hráčů v žlutém a Manuel Neuer mohl v klidu rozehrát.
59
Šindži Kagawa pálí těsně vedle! Kagawa se parádně otočil na hranici pokutového území s míčem a jeho následná přízemní střela pravačkou zamířila těsně vedle pravé tyče.
59
Pierre-Emerick Aubameyang rozehrál standardní situaci a z velké vzdálenosti napřáhl ke střele, s níž si Manuel Neuer snadno poradil.
58
Mehdi Benatia fauloval Marco Reuse a Borussie Dortmund bude mít k dispozici standardní situaci.
57
Mehdi Benatia se tentokrát snažil odcentrovat z pravého křídla, včas k němu ale přistoupil Sokratis Papastathopoulos.
56
Bayern se rychle vrátil k míči a pokračuje ve svém tlaku.
55
Pep Guardiola si po nepřesné hlavičce Mehdiho Benatii nad břevno opřel hlavu o střechu lavičky a jako by si říkal: "Proč?".
55
Na lavičce Bayernu už se delší dobu rozcvičuje Frank Ribéry.
54
Bayern v letošní sezóně Bundesligy neskóroval po rohovém kopu ani jednou a nic se na tom nezmění ani teď.
54
Marco Reus se snažil procedit míč do šestnáctky na Pierre-Emericka Aubameyanga, hráči Bayernu ale přečetli jeho úmysl.
53
Roman Weidenfeller mohl v klidu odkopávat od své brány poté, co byl jednomu z hráčů Bayernu odpískán útočný faul.
52
Domácí rozehráli rohový kop, po kterém se už k žádnému ohrožení brány BVB nedostali.
51
Robert Lewandowski se ocitl na malém vápně v obrovské šanci, Romana Weidenfellera ale střelou o zem překonat nedokázal!
51
Bayern se nikam nežene a směrem vpřed postupuje rozvážnou kombinací.
51
Bayern Mnichov se ubránil a navíc mohl vhazovat.
50
Thomas Müller fauloval Sokratise Papastathopoulose, přestože oba hráči si pomáhali rukama.
49
David Alaba se prezentoval těžkým dlouhým pasem, který skončil pouze na kopačce Sebastiana Kehla, který ho razantním odkopem dopravil do bezpečí.
48
Bayern vybojoval na pravé straně autové vhazování, které obstaral Arjen Robben.
47
Arjen Robben dostal od Thomase Müllera přihrávku do šestnáctky a poté se snažil levačkou zatočit míč přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči, jeho pokus ale postrádal přesnost a razanci a Roman Weidenfeller si připsal další dobrý zákrok.
47
Robert Lewandowski se pokusil ohrozit bránu BVB, jeho střelecký pokus byl ale zablokován.
47
Mehdi Benatia vyhrál souboj s Šindži Kagawou a Jerome Boateng si vzápětí pomohl zpětnou přihrávkou na Manuela Neuera.
46
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Neven Subotić.
46
Marco Reus a Pierre-Emerick Aubameyang rozehráli druhý poločas, do kterého vstupuje Borussia Dortmund s jednobrankovým vedením.
46
Hráči Borussie už se vrací zpět na hřiště a čekáme jen na hráče Bayernu. Juergen Klopp sáhl před výkopem druhého poločasu ke střídání, Matse Hummelse nahradil Neven Subotič.
Borussia Dortmund dohrála nejlepší poločas letošní sezóny Bundesligy a navíc ji dvakrát podržel fantastickými zákroky Roman Weidenfeller, který v předchozích zápasech nepůsobil nejistěji. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začíná za několik málo okamžiků.
Roman Weidenfeller dokázal dvakrát vychytat Arjena Robbena a na opačné straně po půlhodině hry udeřil přesnou hlavičkou Marco Reus, který si naběhl na centr Pierra-Emericka Aubameyanga a poslal Borussii Dortmund po skvělé akci do vedení. Skóre po prvním poločase. Bayern Mnichov 0 Borussia Dortmund 1.
45+1
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Bayern Mnichov vybojoval v závěru prvního poločasu rohový kop, který Arjen Robben nerozehrál vůbec špatně, žádný z jeho spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.
44
Sebastian Kehl dobře zapracoval v obraně a zastavil útok Bayernu.
41
Aubameyang se ocitl v ofsajdu a z útoku Borussie nic nebylo.
40
Arjen Robben se dostal v šestnáctce ke kličkám, z velké blízkosti ale poté zamířil těsně vedle!
39
Šindži Kagawa vypálil ze střední vzdálenosti vypálil vysoko nad.
38
Arjen Robben našel v šestnáctce Thomase Müllera, ten ale nedokázal jeho skvělou přihrávku do běhu zužitkovat, když ho fantastickým zákrokem dokázal vychytat Roman Weidenfeller!
37
Žlutou kartu dostává Xabi Alonso (Bayern Mnichov).
34
Lukasz Piszczek skvěle zapracoval v obraně a zastavil útok Bayernu.
32
Bayern zahodil dvě skvělé šance a nyní za to pyká. A vůbec poprvé v letošní sezóně musí dotahovat vedení soupeře.
31
Dortmund právě vstřelil branku!
MARCO REUS posílá Borussii Dortmund do vedení!! Pierre-Emerick Aubameyang se dostal na pravém křídle k centru, kterým na vzdálenější tyči našel nabíhajícího Marco Reuse, a ten ho následně přesnou hlavičkou uklidil přesně k levé tyči.
30
Henrich Mchitarjan se ocitl z ničeho nic sám před Manuelem Neuerem, obrovskou šanci ale ve vstřelení úvodního gólu zápasu přetavit nedokázal! Neuer předvedl fantastický zákrok.
29
Šindži Kagawa předvedl dobré technické dovednosti, jeho následný pas do šestnáctky už ale tak skvělý nebyl a Manuel Neuer mohl v klidu rozehrát.
28
Bayern rohový kop k ohrožení hostující brány nevyužil a dopředu mohl vyrazit Dortmund.
27
Domácí vybojovali rohový kop a všichni vysocí hráči se přestěhovali před bránu Dortmundu.
26
Bayern si během úvodních 25 minut zápasu vytvořil dvě skvělé šance, které měl na svědomí Arjen Robben.
25
Sven Bender se zbytečně zbavil míče a daroval ho Bayernu, který mohl přejít do protiútoku, z toho ale nakonec nic nebylo.
24
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Mehdi Benatia, jeho pokus ale zamířil vedle levé tyče, a to o pořádný kus.
23
Arjen Robben opět předvedl svou levačku v plné kráse a po tradiční kličce do středu hřiště pořádně protáhl Romana Weidenfellera, brankář Borussie Dortmund byl ale u své levé tyče včas a jeho pokus vyrazil fantastickým zákrokem na rohový kop!
22
Útok Borussie nic nepřinesl, tedy kromě nepřesného zakončení, a Manuel Neuer mohl v klidu vykopávat.
21
Útok Bayernu zastavil ofsajd, po němž se Bayern rychle vrátil k míči a Juan Bernat se chtěl před šestnáctkou uvolnit zasekávačkou, včas se k němu ovšem dokázal vrátit Pierre-Emerick Aubameyang.
20
Juan Bernat se snažil nasadit na levém křídle jesličky Lukaszi Piszczekovi, ten se ale nachytat na švestkách nenechal.
18
Brankář Borussie teď málem zranil svého spoluhráče, ale Mchitarjan je naštěstí v pořádku a s největší pravděpodobností bude moci v zápase pokračovat.
17
Henrich Mchitarjan zůstal ležet na hrací ploše poté, co ho Roman Weidenfeller napálil při odkopu.
16
Thomas Müller napřáhl po zpětném centru Arjena Robbena z pravé strany pokutového území k pohotovým bočním nůžkám, které postrádaly razanci a Roman Weidenfeller si připsal úspěšný zákrok!
16
Marco Reus přišel do souboje pozdě a byl mu odpískán faul.
15
Lukasz Piszczek dostal prostor na pravém křídle, jeho následný přízemní centr ale zamířil pouze do náruče připraveného Manuela Neuera.
14
Na opačné straně vyrazili do útoku hráči BVB.
13
Thomas Müller v dobré šanci! David Alaba našel v šestnáctce parádním obloučkem Thomase Müllera, který to měl sice na dlouhou nohu, přesto ale dokázal zakončit a jeho následná přízemní střela zamířila těsně vedle pravé tyče.
12
Bayern vybojoval míč po ruce jednoho ze svých hráčů zpět a mohl přejít do útoku.
11
Juergen Klopp na lavičce Dortmundu po nepovedené střele Reuse jen zakroutil hlavou.
10
Po Mchitarjanovi to zkoušel Marco Reus, jehož pokus byl ale velmi nepřesný.
9
Henrich Mchitarjan napřáhl na hranici šestnáctky pravačkou ke skvělé střele, která orazítkovala pravou tyč Neuerovy brány!
7
Pokud Bayernu funguje obrana, tak v útoku je to přímo koncert. Před poslední ligovou remízou na hřišti Monchenglanbachu doma svěřenci Pepa Guardioli rozstříleli 6:0 Werder Brémy.
6
Arjen Robben si narazil míč s Phillipem Lahmem a poté zpoza šestnáctky napřáhl k jedovaté střele, kterou dokázal Roman Weidenfeller skvělým zákrokem vytěsnit nad!
6
Brankář Manuel Neuer neinkasoval gól 680 minut, přičemž jeho osobní maximum činí 770 minut.
4
Arjen Robben se na pravém křídle nedokázal prosadit a následný nákop Borussie skončil pouze u připraveného Neuera.
3
Alaba kombinoval v obraně s Alonsem a společně založili útok Bayernu.
2
Bayern nastoupil do dnešního utkání v tradičních červenomodře pruhovaných dresech. Hosté z Borussie Dortmund hrají ve žlutém.
1
Bayern Mnichov obstaral výkop zápasu, před jehož začátkem ho zdobí jedna skvělá bilance. Manuel Neuer udržel 7 čistých kont během úvodních devíti kol a v prvním poločase Bayern inkasoval jen jednou.
1
Těsně před výkopem

Příjemný sobotní podvečer. Ještě jednou Vás vítáme u sledování šlágru 10. kola německé Bundesligy, v němž se střetne Bayern Mnichov s Borussií Dortmund. Hráči obou týmů jsou již připraveni v tunelu Allianz Arény, odkud za malou chvíli vyjdou na hrací plochu.

Bayern Mnichov: Neuer – Benatia, J. Boateng, Alaba – Robben, Lahm (C), Alonso, Bernat – T. Müller, Lewandowski, Götze.
Náhradníci: Zingerle – Dante, Rafinha, Ribéry, Shaqiri, Rode, C. Pizarro.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathopoulos, Hummels (C), Durm – S. Bender, Kehl – Mchitarjan, Kagawa, Reus – Aubameyang.
Náhradníci: Langerak – Subotić, Gündoğan, Großkreutz, Ginter, Immobile, Ramos.

Rozhodčí: Manuel Gräfe. Asistenti: G. Kleve, T. Schiffner. Čtvrtý rozhodčí: M. Schmidt.
Borussia Dortmund

Borussia Dortmund, v jejímž dresu dříve váleli čeští reprezentanti Tomáš Rosický a Jan Koller, neprožívá v úvodu nového ročníku Bundesligy příliš příjemné chvíle. Zatímco v UEFA Champions League se Dortmundu daří skvěle, v domácí soutěži je to úplný opak. Svěřenci Juergena Kloppa prohráli čtyři ligové zápasy v řadě, když postupně podlehli Schalke, Hamburku, Kolínu a naposledy Hannoveru. Není však čas myslet negativně a hráči Borussie musí brát utkání s Bayernem jako možný odrazový můstek a pokusit se výsledky z evropské scény přenést do domácí ligy, ve které patří Dortmundu až patnácté místo.
Bayern Mnichov

Bayern Mnichov remizoval ve 4. kole Bundesligy 0:0 na hřišti Hamburku a poté vyhrál čtyři ligové zápasy v řadě, během nichž neinkasoval ani jediný gól a naopak jich hned 16 nastřílel. Hannover si odvezl z Allianz Arény čtyři góly, zatímco Werder Brémy utrpěl šestibrankový výprask. Skvělou sérii Bayernu v minulém kole ukončila remíza, a opět bezbranková. Tentokrát však na hřišti Borussie Monchengladbach, která je se čtyřmi body druhá právě za Bayernem. Svěřenci Pepa Guardioly mají famózní formu, kterou podtrhují následující čísla: Bayern nastřílel během devíti kol 21 gólů, přičemž inkasoval pouze dvakrát.
Bavorsko bude žít v sobotu večer fotbalem, když se v bundesligovém zápase střetnou dva velcí rivalové. Žádný tým nezvedl během posledních 21 let nad hlavu titul více než jednou, kromě Bayernu Mnichov a Borussie Dortmund! Velkým sobotním zápasem z Allianz Areny Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.