To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno. Leverkusen znovu na svém hřišti pouze remizuje 1:1 a ztrácí tak další dva body, velká škoda po venkovní výhře v Hoffenheimu! Dnes jsme sledovali zápas dvou poločasů, v tom prvním hráli hosté naprosto vyrovnanou partii, místy Bayer i přehrávali a odměnou jim byl gól z penalty, který vstřelil v 37. minutě Meier. Po změně stran se Leverkusen "probral" a v podstatě nepouštěl soupeře "ke slovu", jenže podařilo se mu již pouze vyrovnat na 1:1.
90+3
90+3
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Václav Kadlec.
90+2
Žlutou kartu dostává Timo Hildebrand (Eintracht Frankfurt) za zdržování.
90+1
Domácí mohou pět ohrozit branku soupeře z volného kopu, tentokrát Çalhanoğlu rozehrává z pravé strany.
90
Brandt se dostává po pasu Spahiće za obranu Eintrachtu, vše na hranici ofsajdu, ale skvělý Hildebrand nyní zachránil svůj tým!
90
Poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále tlačí svého soupeře, i nyní kombinují před pokutovým územím Eintrachtu.
88
Také v dnešním utkání se Leverkusen snaží o obrat až ve druhém poločase, dokáží vstřelit domácí rozhodující gól?
86
Hildebrand měl nyní trochu štěstí v okamžiku, kdy Çalhanoğlu nacentroval míč před branku a ten se odrazil od jednoho z domácích hráčů, nakonec se gólman Frankfurtu dokázal bleskově zorientovat a míč chytit.
85
A nyní další šance pro Bayer, volný kop z levé strany.
83
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté sice měli míč na svých kopačkách, ale chybovali v rozehrávce, Lars Bender dokázal míč propasírovat ke KARIMU BELLARABIMU, ten si naběhl z pravé strany do vápna a přesně umístěnou střelou k tyči vyrovnává.
82
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Slobodan Medojević.
81
Hildebrand nakopává míč dopředu, na polovinu Bayeru.
80
Tentokrát zastavuje postup Leverkusenu odpískaný ofsajd.
79
Čím dál častěji se domácí snaží o odpískání faulu přímo v pokutovém zemí soupeře, nebo alespoň v jeho těsné blízkosti.
77
Rohový kop pro Bayer, Çalhanoğlu rozehrál z levé strany, ale Bender posílá míč pouze vedle branky.
76
Rychlý kontr Eintrachtu, to je nyní "zbraň" hostů, kteří se budou snažit využít čím dál větších oken v defenzivě Bayeru, u míče je jako první Leno.
75
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Son Heung-min, přichází Josip Drmić.
74
Žlutou kartu dostává Wendell (Bayer Leverkusen) za faul na vlastní polovině.
74
Bellarabi bojuje o míč na pravém křídle, ale není úspěšný, chce to více jednoduchosti při překonávání defenzivy soupeře.
Dnešní utkání sleduje 30 210 diváků.
72
První dvě změny v sestavách obou týmů, uvidíme, jak se to promítne do průběhu zápasu. Nyní pískán ofsajd Bayeru.
71
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Simon Rolfes, přichází Julian Brandt.
71
Diváci si pouze povzdechli poté, co pas zálohy Bayeru končí v autu.
70
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Marc Stendera, přichází Sonny Kittel.
70
Útočný faul Bendera, sudí Stark přerušuje hru.
69
Jenže i v kombinace Leverkusenu je spousta nepřesností a chyb, sledujeme hodně neurovnaný fotbal.
68
Hosté mají nyní velké problémy s kombinací, domácí je přehrávají.
67
Hildebrand rozehrál od své branky, míč končí v autu.
66
Son Heung-min dostal parádní pas od Bellarabiho, ale nedokázal překonat obránce Madlunga, který skluzem zastavil míč, směřující před branku.
65
Hosté odvrací na roh, který rozehraje Çalhanoğlu, takticky na Son Heung-mina, ten pálí z levé strany, zpoza vápna, ale branku Eintrachtu netrefuje.
64
Žlutou kartu dostává Timothy Chandler (Eintracht Frankfurt) za stažení Bellarabiho k zemi.
62
Çalhanoğlu centruje do vápna, tam odvrací bránící Chandler. Následně se ještě ke střele dostává Bellarabi, který ale branku Eintrachtu netrefuje.
61
Míč směřuje do vápna Eintrachtu, kde Seferović odhlavičkoval nad branku, rohový kop pro Bayer, z levé strany.
61
Son Heung-min faulován na polovině Eintrachtu, Çalhanoğlu si staví míč a bude rozehrávat volný kop.
59
Hildebrand rozehrává před vlastní šestnáctkou, předtím se pískal ofsajd domácích.
58
Stefan Kießling (Bayer Leverkusen) se nyní místo toho, aby šel do vápna s míčem, snaží o odpískání faulu, u vápna soupeře teatrálně padá a zkušený sudí Stark nemůže jinak, než mu za toto divadlo udělit kartu.
57
Çalhanoğlu nepřesně centruje z levé strany, obrana Frankfurtu odvrací, ale míč zůstává na kopačkách hráčů Leverkusenu.
56
Eintracht je v úvodu druhého poločasu pod mírným tlakem.
55
Nakonec je z toho aut pro Eintracht, z pravé strany vhazuje Timothy Chandler.
54
Son Heung-min neohroženě bojuje u rohového praporku, na polovině soupeře.
53
Hildebrand si dává na čas s rozehrávkou, sudí Stark ho musí popohánět.
52
Ofsajdem končí poměrně dobrá akce Leverkusenu, kdy se Kiessling dostával za obranu Eintrachtu, to bylo o milimetry!
51
Žádné nebezpečí pro branku Eintrachtu, hosté mohou rozehrát.
50
Çalhanoğlu rozehraje volný Bayeru, u pokutového území Eintrachtu.
48
Takaši Inuj pálí z levé strany, ale branku Leverkusenu netrefuje.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Po prvním poločase vedou hosté, kteří se zatím zde, v BayAreně, prezentují velmi dobrým výkonem. Jediný gól padl z pokutového kopu, který sudí Wolfgang Stark nařídil po faulu Jedvaje na Inuje a který proměnil Alexander Meier. Bayer se zatím na polovině Eintrachtu spíše trápí, v útočné fázi je to zatím hodně rozpačitý výkon v podání domácích.
45+1
45+1
Míč mají ale hosté, kteří ho vrací k Hildebrandovi, ten vykopává daleko od své branky.
45
Sudí Wolfgang Stark nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
44
Po střele Sona zasahuje Hildebrand, který s přehledem chytá a bude moci rozehrát.
43
Centr Çalhanoğlu z pravé strany nepřesný, obrana Eintrachtu odvrací, ale domácí zůstávají u míče.
41
Probíhá poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí se nyní snaží něco vymyslet na polovině soupeře.
39
Obrana Leverkusenu zasáhla, míč se dostává k půlící čáře.
39
Volný kop pro Eintracht, z pravé strany rozehrává Marc Stendera.
38
A Eintracht se dostává "na koně", nyní opět s míčem na polovině Bayeru.
37
Frankfurt právě vstřelil branku!
ALEXANDER MEIER s přehledem proměňuje pokutový kop, střela k tyči, Leno sice vystihl směr, ale na míč nedosáhl.
36
Byla nařízena penalta ve prospěch Eintrachtu Frankfurt, bránící Tin Jedvaj srazil ve vápně k zemi Takaši Inuje, sudí Stark nekompromisní.
36
Z rohového kopu se hosté neprosazují, přesto zůstávají u míče.
35
A nakonec se Seferović dostává ke střele uvnitř vápna Bayeru, to bylo velké štěstí pro Bayer, míč se totiž zásluhou Lena a bránícího hráče na brankové čáře, odráží vedle branky!
34
Nákop na Inuje, který spěchá na levé straně, stihl míč.
32
Hildebrand zklidňuje situaci ve vlastním vápně, chytá míč a čeká na rozehrávku.
31
Marc Stendera poslal k zemi Bellarabiho, Leverkusen rozehraje z blízkosti půlící čáry.
30
Tentokrát místo Piazóna rozehrál Seferović, který to také "napálil" na branku Leverkusenu, kterou ale pouze přestřelil.
29
Eintracht má tak k dispozici další standardní situaci z téměř stejné pozice, jako před chvílí.
28
Žlutou kartu dostává Emir Spahić (Bayer Leverkusen) za taktický faul, kdy na své polovině fauluje zezadu pronikajícího Harise Seferoviće.
28
Vůbec ne špatně zahraný volný kop, Piazón přestřelil zeď a míč se stáčel do branky, ale Leno si prostor u své tyče pohlídal.
27
Naštěstí to nebylo nijak vážné a hosté se tak mohou soustředit pouze na svou standardní situaci.
26
Toprak fauluje, nohou tam trefil soupeře do brady, nepříjemné...
25
Çalhanoğlu hledá svým pasem Sona, který si nabíhá na levé straně, ale míč je nepřesný, Hildebrand chytá.
24
Ten až nyní vstává z trávníku, za pomoci lékařů týmu Bayeru.
23
Hildebrand faulován v pokutovém území, ale vypadá to, že to více odnesl domácí Spahić.
22
Faul hostujícího Oczipky v souboji o míč, Çalhanoğlu rozehraje volný kop.
21
Míč v autu, domácí vhazují a kdo jiný, než Jedvaj, z pravé strany, na své polovině.
19
Další útočná akce Leverkusenu neúspěšná, Hildebrand vykopává od své branky.
17
Karim Bellarabi v ofsajdu, Hildebrand bude rozehrávat.
15
Çalhanoğlu nepřešel přes dvojici bránících hráčů soupeře, Eintracht přechází do útoku.
13
Série nepřesností ve středu hřiště ukončuje sudí Stark, který píská faul domácích.
12
Leverkusen ztrácí míč, vhazují hosté, z levé strany, Seferović získává míč.
11
Která ale končí neúspěchem, míč míří do autu, Jedvaj vhazuje z pravé strany.
10
Madlung musí zahrát "malou domů", Hildebrand se zapojuje do rozehrávky.
9
Hosté rozehráli, míč směřuje do vápna, kde hlavičkuje Seferović, ale branku Bayeru přestřeluje.
8
Hildebrand znovu rozehrává, Spahić fauluje na své polovině, volný kop pro Frankfurt.
6
Míč končí v autu, domácí vhazují z levé strany, na polovině Frankfurtu.
5
Míč u Hildenbranda, který rozehrává, zatím opatrný úvod zápasu.
4
Leno vykopává od své branky, na polovině Frankfurtu faulován Kiessling.
3
Ofsajdem končí útočná akce Eintrachtu, domácí v klidu rozehrávají.
2
Leno nyní děkuje vracejícímu se Wendellovi, který za něho zaskočil a odehrál míč, směřující do branky.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, Toprak, Spahić, Wendell – Rolfes, L. Bender – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Drmić, Hilbert, Öztunali, Boenisch, Brandt, Jurčenko.

Eintracht Frankfurt: Hildebrand – Chandler, Madlung, Bamba, Oczipka – Inuj, Hasebe, Piazón – Meier, Stendera, Seferović.
Náhradníci: Zummack – Kadlec, Lanig, Flum, Medojević, Kittel, Kinsombi.

Rozhodčí: Stark – Cortus, Petersen.
Vzájemné zápasy
V minulé sezóně se oba týmy střetly celkem dvakrát a pokaždé se z vítězství radoval hostující tým. Na podzim zvítězil Eintracht 1:0, který pak na jaře na svém stadionu na Bayer nestačil a podlehl mu 0:2.
Eintracht Frankfurt
Eintracht prožil báječné období na přelomu listopadu a prosince, kdy rázně utnul neúspěšnou sérii ligových porážek třemi výhrami v řadě! Pak ale přišla prohra v Hoffenheimu, kde prohrál těsně 2:3 a v posledním ligovém kole i "pouze" bod za remízu 4:4 s Herthou, kterou ale Eintracht zachraňoval v posledních minutách, když v 90. minutě snížil na 3:4 Meier, jenž o minutu poté znovu skóroval a zajistil tak domácím alespoň bod. Ovšem pozor – s třiatřiceti góly má Eintracht druhý nejlepší útok Bundesligy!
Bayer Leverkusen
Bayer v posledním kole zvládl těžký souboj na hřišti Hoffenheimu, kde odehrál velmi dobrý zápas, korunovaný nakonec i třemi body. Výhru 1:0 zajistil v 79. minutě svým gólem Steffan Kiessling a Leverkusen s i díky tomu zdržel na čtvrtém místě, se stejným bodovým ziskem (27 b.), jako má třetí Borussia Mönchengladbach. Hned za Bayerem je ale již "hladové" Schalke 04, které ztrácí pouze bod!
V dnešním utkání, v rámci sedmnáctého bundesligového kola, přivítá v BayAreně v Leverkusenu domácí BAYER LEVERKUSEN hostující EINTRACHT FRANKFURT. Utkání bude rozhodovat hlavní sudí Wolfgang Stark, kterému na čarách budou pomáhat Cortus s Petersenem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.