To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Zápas končí remízou! Hosté se ve druhém poločase sice dostali do dvougólového vedení, ale domácí se nevzdali a dobrým výkonem v závěru utkání si zaslouženě došli pro vyrovnání. Dělba bodů je s ohledem na výkony obou týmů zasloužená.
90+2
90+1
V útoku je stále domácí tým. Hosté jsou po vyrovnávací brance zcela neviditelní.
90
Nastavují se dvě minuty nad rámec normální hrací doby. Domácí jsou při chuti. Stihnou si ještě vytvořit šanci na dokonání obratu?
89
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Håvard Nordtveit.
88
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Yunus Mallı, přichází Ja-Čeol Ku.
87
Okazaki si hlavou našel centrovaný míč a dostal se do zakončení, ale Sommer jeho pokus výborným zákrokem vyrazil na roh!
83
Utkání sleduje přímo na stadionu 34 000 diváků.
80
Na obou stranách se žlutí. Z domácího týmu je napomenut Hofmann a z hostujícího Wendt.
80
80
Domácí jsou povzbuzeni vyrovnáním a nadále se snaží o útočné pojetí.
77
Mainz právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Domácí vhazovali u pokutového území, jeden z obránců přizvedl vhozený míč na hlavu Bella, který další hlavičkou našel ŠINDŽI OKAZAKIHO a Japonec zblízka usměrnil balón hlavou za Sommera. Asistence: Stefan Bell.
74
Kruse se dostal do samostatného úniku a mohl vrátit hostům dvougólové vedení, ale jeho střela podél padajícího brankáře končí na tyči!
73
JOHANNES GEIS to kopl parádně! Rána domácího záložníka se krásně zakroutila k pravé tyči a Sommer se po míči natahoval marně.
72
Domácí mají k dispozici standardní situaci ze vzdálenosti 30 metrů od brány Borussie.
71
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Martin Stranzl, přichází Roel Brouwers.
67
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A je to 0:2! Wendt uvolnil na levé straně Johnsona, který přihrával do vápna, kde Kruse přepustil míč na RAFFAELA, který přízemní střelou z devíti metrů překonává Kariuse. Asistence: Fabian Johnson.
64
De Blasis odešel po přerušení hry za postranní čáru, ale je v pořádku a bude pokračovat v zápase.
63
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Patrick Herrmann.
63
Sommer dostal ne zcela ideální malou domů, čehož chtěl využít De Blasis, který po kontaktu s hostujícím gólmanem upadl ve vápně a skoro celý stadion se marně dožadoval penalty.
61
Domácí zvyšují svůj tlak. Obraně Borussie dělá problémy hlavně aktivní Okazaki.
60
Geis se ujal rozehrávky dvou rohových kopů v rychlém sledu, ale hostující obrana si se vším dokázala poradit.
58
Míč propadl do šestnáctky k Hoffmanovi, který v gólové pozici netrefil balón! Domácí útočník se teď právem chytá za hlavu.
57
Domácí se snažili o rychlý přechod do útoku dlouhým nákopem na Okazakiho, jemuž byl však opět odmáván ofsajd.
55
Brosinskimu se centr vůbec nepovedl a míč skončil v zámezí. Rozehrávat bude Sommer.
54
Na druhé straně zkusil zpoza vápna vypálit Traoré, jenže trefil jen jednoho z obránců Mohuče.
53
Prudký centr nakonec doletěl bez teče až k brankáři Sommerovi.
52
Nyní budou hosté čelit přímému kopu, kterého se nejspíš ujme Geis.
51
Domácí jsou aktivní směrem dopředu, ale Borussia dobře brání svojí šestnáctku.
48
Okazaki si zabíhal za obranu pro kolmou přihrávku, ale rozhodčí správně akci zastavil, jelikož Japonec vybíhal z ofsajdu.
46
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Christian Clemens, přichází Jonas Hofmann.
46
První půle je za námi. V úvodu jsme žádné větší šance neviděli, ale ve 27. minutě přišla první branka, když se hlavou prosadil hostující Raffael. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, ale Okazakiho hlavička skončila jen na břevně. Borussia tak vede o poločase nad Mohučí 1:0. Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.
45
45
De Blasis nedostihl míč na hrací ploše a zdá se, že v prvním poločase už se nic dalšího nestane.
44
Rohové kopy zatím v tomto zápase neznamenají žádné nebezpečí, což platilo i nyní. K míči se dostala Borussia.
43
Clemens si naběhl na dlouho přihrávku po levé straně a následně odcentroval na vzdálenější tyč, u níž hlavou odklidil míč na roh Wendt.
41
Hosté kombinují na útočné polovině, ale hráči Mainzu zodpovědně brání a nedávají soupeři příliš prostoru.
39
V ofsajdu byl teď pro změnu načapán domácí Malli. Rozehrávat bude Sommer.
37
Traoré chtěl opět zahrozit z pravé strany, ale snahu mu překazil pomezní rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení.
34
Kruse dostal přihrávku na pravou stranu vápna a pohotově vypálil ke vzdálenější tyči, kterou jeho přízemní střela těsně míjí!
33
De Blasis se snažil zpracovat vysoký míč, ale dostal se až do zámezí, takže bude odkopávat Sommer.
32
Traorého centr však domácí obrana odvrátila pryč z vápna.
32
Na druhé straně teď získali hosté příležitost v podobě rohového kopu.
30
Rozehrávky se ujal Geis a centrovaný míč se snesl na hlavu Okazakiho, který zblízka trefuje břevno!
29
Okazaki byl faulován v blízkosti rohového praporku a bude z toho standardka pro domácí.
27
Borussia jde do vedení! Traoré vyslal z pravé strany parádní centr do šestnáctky a RAFFAEL překonal Kariuse hlavičkou na bližší tyč. Asistence: Ibrahima Traoré.
25
Geis to dnes podruhé zkusil z velké dálky a tentokrát míč směřoval do brány, ale střele chyběla razance, takže se Sommer v klidu stihl přemístit k pravé tyči.
22
Teď však zahrozili hosté, když nebezpečně odcentroval Wendt. Míč proletěl těsně před bránou a Traore se na něj marně snažil dosáhnout hlavou.
21
Je za námi dvacet minut zápasu a žádná vyložená šance zatím k vidění nebyla. Hraje se zatím takřka výhradně mezi oběma šestnáctkami.
19
De Blasis si zpracoval míč před šestnáctkou a pravačkou přestřelil bránu o více než metr.
17
Centrovaný míč odhlavičkoval jeden z obránců před šestnáctku, jenže přišel další centr do ohně a Sommer při nejistém výběhu jen vyboxoval míč před sebe. Domácí však situaci nevyužili a Clemens poslal míč vysoko na tribunu za bránou.
16
Další rohový kop pro domácí celek.
14
Wendt fauloval na polovině hřiště a domácí se při ponechané výhodě hnali do rychlého protiútoku. Hostující obrana nakonec srazila míč na rohový kop.
12
Johnsonův centr na Kruseho byl příliš krátký, takže ho hlavou odvrátil jeden z obránců.
11
Z rohového kopu nic nebezpečného nevzešlo, ale hosté nadále zůstávají s míčem v blízkosti šestnáctky Mohuče.
10
Xhaka vyslal do útoku Wendta, který trefil jednoho z obránců a bude z toho rohový kop pro Borussii.
8
Další neporozumění v kombinaci hostujícího týmu. Vhazovat budou opět domácí.
6
Hosté se poprvé dostali do útoku, ale míč jim utekl do autu. V úvodu zápasu mají více ze hry domácí hráči.
4
Domácí vystihli rozehrávku Borussie a šli do rychlého protiútoku, ale Malli byl zablokován dvěma obránci, mezi nimiž se mu nepodařilo přihrát míč dopředu.
3
Geis zkusil vypálit z velké dálky, ale jeho rána hodně minula Sommerovu bránu.
2
Malli dostal prostor na pravé straně, odkud centroval před bránu, ale míč jen neškodně proletěl šestnáctkou.
1

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bungert (C), Bell, Pak Ču-ho – Geis, Baumgartlinger – De Blasis, Mallı, Clemens – Okazaki.
Náhradníci: Kapino – Jara, Ku, Jairo, Soto, Díaz, Hofmann.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Stranzl (C), Jantschke, Wendt – Traoré, Xhaka, Kramer, Johnson – Raffael, M. Kruse.
Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, Herrmann, Nordtveit, T. Hazard, Hahn, Hrgota.

Rozhodčí: M. Fritz – C. Dietz, D. Schaal.
Zdravím všechny fotbalové příznivce! Ve 24. kole německé Bundesligy nás čeká souboj dvou týmů s rozdílnými starostmi. Zatímco domácí Mainz má jen dvoubodový náskok na sestupové pásmo, hostující Borussia Mönchengladbach drží třetí místo v tabulce a bojuje o přímý postup do Ligy mistrů. Domácí v minulém kole prohráli 2:0 s Hoffenheimem, zatímco jejich dnešní soupeř si výsledkem 2:0 poradil s Paderbornem. Využije Mainz domácího prostředí a poradí si se silnou Borussií?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.