Darmstadt - Dortmund | ONLINE | 2.3.2016 20:00 | Bundesliga 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek středečního večera. U Bundesligy zase někdy nashledanou.
Už se nehrálo v takovém tempu, a tak rozhodčí ukončil druhý poločas dříve, než bylo plánováno. Dortmund o svém zisku rozhodl již osm minut po začátku druhého poločasu, kdy se prosadil Erik Durm. Následně hra nebyla taková, jakou bychom asi čekali. Dortmund už nebyl tak aktivní a svou výhru si hlídal. Navíc Bayern Mnichov doma prohrál, a tak je situace na hrotu ligové tabulky zase více napívanější! O víkendu totiž uvidíme souboj mezi Dortmundem a Bayernem!
90+2
Konec zápasu.
90+1
Hraje se první minuta nastavení z celkových dvou. Vhazuje se na polovině Borussie Dortmund, ale domácímu celku se nejspíše nepovede projít do zakončení.
90
Adrian Ramos poslal míč po levé straně na Erika Durma, který se ale před bránícího hráče nedostal. Utkání se spíše jen dohrává.
88
Borussia vybojovala standardní situaci z hloubi útočné poloviny. Zahrávat jí bude Mats Hummels, který s její rozehrou nebude moc spěchat.
87
Loktem byl následně nepříjemně zasáhnut Julian Weigel. Sandro Wagner jej ve vzájemném střetu nepříjemně zasáhl.
86
Dalším faulovaným hráčem je Adrian Ramos, který unikal po pravé straně, ale celou dobu jej držel jeden z bránících hráčů.
85
Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Marcel Heller, přichází Sandro Sirigu.
84
Po pravé útočil Mchitarjan, kde jej nedovoleně k zemi poslal Konstantin Rausch. Následovat tak bude standardní situace hostů.
Dnešní utkání sleduje 17 000 diváků.
83
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Moritz Leitner.
82
Tato standardka se ale hostům nepovedla a do útoku vyrazil Aubameyang. Toho ve vápně ovšem dokázal o míč obrat jeden z bránících hráčů.
82
Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Peter Niemeyer, přichází Felix Platte.
81
Míč do běhu dostával Sandro Wagner, ale všemu předcházel faul Nevena Subotiće, který obdržel první žlutou kartu utkání.
80
Po levé straně unikl Erik Durm, který následným stříleným centrem hledal Adriana Rmose. Ten míč zasáhl, ale z blízkosti trefil brankáře jen do břicha!
78
Po rychlém útoku dostával míč z pravé strany na střed Gündoğan. Ten si ovšem balon špatně zpracoval, a ten se mu odrazil až do ruky. Píská se proti žlutočerným.
77
Akce byla zakončena hlavičkovým pokusem z vápna, ale míč k levé tyčce Weidenfeller celou dobou viděl, a ten skončil v jeho náruči.
76
Nejdříve se Henriku Mchitarjanovi nepovedlo najít nabíhajícího hráče, následně se do útoku hnali domácí, přičemž Hummels jednoho z hráčů fauloval.
75
Standardní situace Darmstadtu neúspěšná. Míč mířící do šestnáctky odhlavičkovala obrana aktuálně druhého celku do zámezí.
73
To se mu nepovedlo ale následně. Postupující Gündoğan nakopl míč, o který následně upadl. To se údajnému faulujícímu, kapitánu Suluovi, nelíbilo.
72
Hostující fanoušci se dožadovali ruky Erika Durma, ale ten se míče rukou nedotkl. Rozhodčí správně určil situaci i nyní.
71
Pierre-Emerick Aubameyang má dneska smůlu! Nyní se hnal na branku, přičemž jej stíhal bránící hráč. Následně gabonský reprezentant vypálil, ale brankář byl u něj. Míč se po odrazu hostujícího útočníka objevil v zámezí.
69
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Felix Passlack, přichází Henrich Mchitarjan.
69
Míč se odrazil ke Konstantinu Rauschovi, kterému se ale z dobré pozice nepovedlo zakončit ideálně. Míč skončil jen vedle branky.
68
Po snažení domácího celku se Rajkovićovi píská prohřešek. Ve vzdušném souboji zahrával rukou, a to se ve fotbale prostě nesmí.
66
Dortmundští fotbalisté i nadále kombinují na útočné polovině, ale do šancí se neženou. Utkání mají pod kontrolou a míří za dalším vítězstvím.
65
Ve středu hřiště byl faulován pronikající domácí hráč Julianem Weigelem. Ten jej takovým menším prohřeškem poslal k zemi, hraje se dále.
64
Borussia s klidem na kopačkách kombinuje na vlastní polovině a pomalým tempem se dostává také na polovinu útočnou.
63
Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Mario Vrančić, přichází Tobias Kempe.
60
Velká šance pro domácí! Míč dostal k levé tyčce Sandro Wagner, který připravil luxusní pozici pro Vranciće, který ale z penaltové pozice branku přestřelil!
59
Na centrovaný míč z levé strany si naběhl ve vápně Aubameyang, ale míč se mu povedlo hlavou jen lehce líznout. Následovat bude odkop od branky.
57
Centrem z pravé strany zkoušel oslovit své spoluhráče Heller. Ten ale našel jen nohu bránícího hráče, který míč zblokoval na rohový kop.
56
Domácí fotbalisté nic nevzdávají a hrnou se do útočné fáze. Proti zkušené a těžko prolomenutelné obraně Dortmundu je to ovšem velice těžký úkol.
55
Domácí si zahrávají. Ilkay Gündoğan udělal kličku před vápnem a hnal se k brance. Hned ovšem vystřelil a jeho pokus skončil jen vedle branky.
55
Darmstadt je nyní logicky horším a zasaženějším celkem. Následuje aktivita hostů, kteří již mohli vést o tři branky.
54
Sám na branku se následně hnal Pierre-Emerick Aubameyang, který mířil k levé tyčce. Míč se mu ovšem povedlo špatně zasáhnout, a ten skončil jen mimo tři tyče!
53
Dortmund právě vstřelil branku!
Nyní to ovšem hostujícímu celku vychází! Gonzalo Castro naprosto luxusní přihrávkou na penaltu našel ERIKA DURMA, kterému se přesnou střelou k pravé tyčce povedlo navýšit vedení svého celku!
51
Adrian Ramos utekl po levé straně a do brankoviště poslal míč na Aubameyanga. Od něj se míč odrážel do branky, ale na čáře jej odkopli domácí hráči!
50
Marcel Heller se po pravé straně prodíral do vápna, ale ještě před ním byl bránícími hráči Borussie Dortmund zastaven. Následně hosté míč vybojovali.
49
Standardní situaci ale zahrávali domácí, kteří se pokoušeli projít do ohrožení branky Romana Weidenfellera, ale to se jim nepovedlo.
48
Stále se hraje na polovině Dortmundu, který směrem dopředu aktuálně moc aktivní není. Uvidíme, co se jim následně povede vymyslet.
46
Borussia začala druhý poločas rozehrou a nyní kombinuje na vlastní polovině. Druhou branku bude ovšem chtít přidat co nejdříve.
46
Začal druhý poločas.
První poločas končí vedením hostů. Ti byli po celou dobu lepším celkem a domácím se povedlo vyslat jednu nepřesnou střelu mimo branku. Naopak Borussia tlačila a měla několik šancí. Vše vyvrcholilo v osmatřicáté minutě, kdy se po pěkné akci prosadil Adrian Ramos. Následně měl velkou šanci i Gündoğan, ale ten v tvář tvář brankáře neuspěl.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Gündoğan následně zahrával rohový kop z levé strany. Na ten si ale nikdo nenaskočil, a tak jej na zadní tyčce chytil do rukavic brankář.
45
Nad rámec prvního poločasu uvidíme ještě jednu nastavenou minutku. Hosté jsou aktivní a svého soupeře svou aktivitou svírají.
44
Míč do vápna dostal hostující Ilkay Gündoğan, který běžel sám na brankáře, který jej ale z blízkosti skvěle vychytal. Do jeho střely vložil nohu a míč vyrazil!
43
Adrian Ramos donutil domácího brankáře k ukvapené rozehrávce, a to následně skončila jen v autu. Následovat tak bude vhazování černožlutých.
42
Centrovaným míčem do vápna hledal své spoluhráče Mats Hummels. Ty ale nakonec nedokázal najít a domácí míč odvrátili do bezpečí.
41
Domácí hráči i fanoušci se zlobí poté, co jim byl odepřen aut. Následně se ale ukázalo, že rozhodčí utkání měl pravdu a tuto situaci správně posoudil.
40
Dortmund to následně zkoušel centrem z pravé strany na levou. Míč ovšem nedokázal Erik Durm zachytit, a ten tak skončil mimo zámezí.
38
Dortmund právě vstřelil branku!
Je tu první branka utkání! Po centru Gonzala Castra do vápna zakončoval hlavičkou Aubameyang, ale brankář jeho pokus vyrazil. Ovšem jen na nohu dobře postaveného ADRIANA RAMOSE, který střelou do odkryté branky otevřel stav utkání!
38
Míč do vápna dostával Castro, kterému se ale nepovedlo hlavičkou míč poslat na penaltu. Snažení hostů ale ovšem pokračuje.
36
První velká šance na straně domácích. Míč do vápna dostal Sandro Wagner, který následně z pravé strany zkoušel překonat Weidenfellera. Míč ale poslal jen vedle levé tyčky!
35
Středem hřiště se prodral Gonzalo Castro, který následně poslal míč za obranu. Tam si nabíhal nejlepší střelec Aubameyang, kterému se ale na míč dosáhnout nepovedlo.
34
Mats Hummels, hostující kapitán musel nyní míč odkopnout poté, co se dostal do vápna jeho celku. Darmstadt se nyní cpe do zakončení, ale není tak aktivní.
32
Dortmund ale míč vybojoval a hnal se dopředu. Erik Durtm poslal míč na levou stranu, odkud do vápna odcentroval Gonzalo Castro. Míč se ale dostal jen do rukavic brankáře.
31
Ilkay Gündoğan to zkoušel proti bránící zdi kličkami, ale nakonec se mu nepovedlo nikam projít. Pronikajícího hráče následně fauloval Gonzalo Castro.
30
Domácí se hnali do útoku, ale již ve středu plochy byli zastaveni. U míče ovšem zůstali, protože se míč do autu odrazil od hostujícího hráče.
29
Další načechraný balón dostával do šestnáctky Adrian Ramos, kterému se ovšem nepovedlo míč zpracovat, a ten tak skončil u brankáře.
27
Borussii se nepovedlo zaútočit, a následoval útok domácích. Ti byli na útočné polovině nedovoleně zastaveni, a tak následuje standardní situace.
26
Mats Hummels vymyslel po rohovém kopu skvělou přihrávku pro Adriana Ramose, který byl sám před brankou. Tomu ovšem do střely na poslední chvíli skočil bránící hráč, a bude z toho jen rohový kop.
25
Následuje ovšem akvita Dortmundu, který by chtěl co nejdříve projít do útočné fáze, kde by se jim povedlo dát první branku utkání.
23
Dva útoky se ale žlutočerným nepovedly. Šanci na útok tak dostávají domácí fotbalisté, kteří dneska hrají v modrých dresech.
22
Borussia kombinuje na útočné polovině, ale na útok to zatím nevypadá. Uvidíme, co se westfalskému celku nakonec povede upéct.
20
Romanu Weidenfellerovi se nyní nezdařil výkop, a tak budou mít domácí výhodu vhazování na útočné polovině. Máme zasebou úvodních dvacet minut.
19
Po delší době se ke střele prodral německý reprezentant Gündoğan, kterému se ale branku domácího brankáře nakonec nepovedlo trefit.
18
Gonzalo Castro vybojoval důrazně balón a dloubákem jej poslal do vápna. Centr na Adriana Ramose nebyl přesný a kolumbijský forvard pro něj musel dobíhat. Akce Borussie byla pozastavena.
16
Aktivnější jsou nyní o něco domácí, jenž se snaží svého soupeře nějak zatlačit a donutit jej k chybě. Popřípadě dostat se do šance.
15
Domácí zaútočili centrovaným míčem do vápna. Na zadní tyčce se jej ovšem zhostil Felix Passlack, který jej následně po lajně poslal do bezpečí.
13
Po centru do vápna, který hostující útočník Aubameyang nedokázal zachytit, se o míče bojovalo u levého praporku. Jungwirth tam útočníka Borussie trefil a míč skončil v autu.
12
Míč se pokoušel zachytit Aubameyang, ale tomu se nepovedlo nakonec projít do zakončení a míč skončil jen u brankáře domácího celku.
11
Míč do běhu dostával Adrian Ramos, který následně zkoušel proniknout do vápna. Před vápnem jej ovšem zastavili bránící hráči čistým zákrokem tělem.
10
Domácí fotbalisté vybojovali rohový kop z levé strany, který se jim ovšem nepovedlo zakončit. Aubameyang následně nedokázal s míčem uniknout.
9
Pierre-Emerick Aubameyang unikal po levé straně a následně do vápna posílal rychlý centr. Ten ale ani jeden z hráčů nezachytil, skvěle zakročila obrana.
8
Ilkay Gündoğan zachytil míč před vápnem, ale následně se mu nepovedlo zakončit. Udělal kličku a ocitl se na trávníku. Nejednalo se ovšem o faul.
6
Do útoku se dostal také jeden z domácích, kterému se nepovedlo zakončit, ale i tak byl v ofsajdovém postavení. Následovat bude odkop od branky Romana Weidenfellera.
6
Centrovaný míč z levé strany na zadní tyčku domácí brankář s problémy vytěsnil, a nikdo z hráčů před ním jej nedokázal zasáhnout. Ilkay Gündoğan mohl rychle otevřít skóre!
5
Na levé straně se s míčem otočil Erik Durm, který byl ovšem poslán na zem domácím Hellerem. První standardní situace pro hostující celek.
4
První míč do vápna vyslali také domácí, ale centrovaný míč skončil jen v rukavicích brankáře, a následovat tak bude jeho výhoz směrem dopředu.
3
Po pravé straně unikl mladík Felix Passlack, který následně posílal míč do vápna. Na něj si ovšem nikdo nenaběhl, a tak opět skončil u domácího brankáře.
2
První míč za obranu dostal Erik Durm, kterému se ale centrovaný míč nepovedlo zachytit, a tak bude následovat odkop od branky Mathenii.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří hned rozehráli do obrany a pokouší se projít směrem dopředu. Míče se ale hned ujímají hosté.
1
Utkání právě začalo.
Fotbalisté obou celků právě přicházejí na travnatou plochu. Následovat bude podání rukou, los o úvodní výkop, a poté už bude utkání zahájeno.
V Darmstadtu panuje skvělá atmosféra a fanoušci obou celků jsou připraveni na zahájení dnešního utkání. Za pár sekund přivítáme fotbalisty obou celků.
Úvodní sestavy:

SV Darmstadt 98: Mathenia – Jungwirth, Sulu, Rajković, Caldirola – Niemeyer, Gondorf – Heller, M. Vrančić, Rausch – Wagner.
Náhradníci: Załuska – J. Díaz, Holland, Kempe, Platte, Sirigu, Stroh-Engel.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Ginter, Subotić, Hummels, Durm – Gündoğan, Weigl, G. Castro – Passlack, Aubameyang, Ramos.
Náhradníci: Bonmann – S. Bender, Kagawa, Mchitarjan, Şahin, Schmelzer, Leitner.

Rozhodčí: Gräfe – Pickel, Sinn.
Poslední ligové zápasy

Sobota 27.02.2016, 15:30 • Weserstadion, Bremen
Werder Bremen 2:2 SV Darmstadt 98
33. Ujah (S. Yatabaré), 89. C. Pizarro (Junuzović) – 44. Wagner (pen.), 83. Sulu (Kempe)

Neděle 28.02.2016, 17:30 • Signal Iduna Park, Dortmund
Borussia Dortmund 3:1 TSG 1899 Hoffenheim
80. Mchitarjan (Gündoğan), 85. Ramos (Piszczek), 90+2. Aubameyang (Mchitarjan) – 25. Rudy
Jedním z velkých přešlapů a chyb dortmundského celku v boji o titul, je remízový výsledek v prvním utkání s Darmstadtem. Ten v prvním vzájemném zápase vyrovnával stav utkání v nastaveném čase.

Neděle 27.09.2015, 17:30 • Signal Iduna Park, Dortmund
Borussia Dortmund 2:2 SV Darmstadt 98
63. Aubameyang (Ginter), 71. Aubameyang (Januzaj) – 17. Heller (Gondorf), 90. Sulu (Jungwirth)

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Hummels (C), Schmelzer – Gündoğan, Weigl – Mchitarjan, Kagawa (90+1. Ramos), Reus (59. Januzaj) – Aubameyang.

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu (C), Caldirola, J. Díaz – Heller, Niemeyer (57. Jungwirth), Gondorf (82. Stroh-Engel), Rausch (66. Kempe) – Rosenthal – Wagner.
Borussia Dortmund i nadále stíhá Bayern, který ovšem neztrácí a i nadále vede Bundesligu o osm bodů. Borussia má skvělou formu, v posledních pěti zápasech ztratila dva body za remízu v Berlíně s místní Herthou. Jinak se Borussi povedlo vyhrát například na půdě silného Leverkusenu, dříve BVB vyhráli také na půdě Mönchelgladbachu. V utkání s Darmstadtem budou chtít žlutočerní uhrát další tři body, ale v nohách mají nedělní utkání, a také odvetu Evropské ligy.
SV Darmstadt 98 si jako nováček soutěže nevede úplně špatně, ale v posledních zápasech se jejich forma poněkud zarazila. Jihoněmecké město v posledních zápasech dokázalo vyhrát pouze jednou, a to proti Hoffenheimu, jenž se v letošní sezóně hodně trápí. Doma nestačili na Leverkusen a Schalke. V Allianz Aréně Darmstad po poločase vedl, ale nakonec své vedení neudržel a zázračné vítězství neuhrál.
Bundesligový kolotoč pokračuje mimovíkendovým kolem. Na půdu nováčka soutěže, SV Darmstadt 98, který je aktuálně na čtrnáctém místě, přijíždí druhý celek soutěže, Borussia Dortmund. Domácí téměř měsíc nevyhráli, naopak Dortmund hraje ve špičkové formě. Utkání můžete sledovat od 20:00 v online přenosu na našem webu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
2. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Augsburg 2 2 0 0 5:1 6
2. Hoffenheim 2 2 0 0 7:3 6
3. Frankfurt 2 1 1 0 4:2 4
4. Lipsko 2 1 1 0 4:2 4
5. Bielefeld 2 1 1 0 2:1 4
6. Freiburg 2 1 1 0 4:3 4
7. Bayern 2 1 0 1 9:4 3
8. Stuttgart 2 1 0 1 6:4 3
9. Dortmund 2 1 0 1 3:2 3
10. Hertha Berlin 2 1 0 1 5:4 3
11. Werder 2 1 0 1 4:5 3
12. Leverkusen 2 0 2 0 1:1 2
13. Wolfsburg 2 0 2 0 1:1 2
14. Union Berlin 2 0 1 1 2:4 1
15. Mönchengladbach 2 0 1 1 1:4 1
16. Köln 2 0 0 2 2:4 0
17. Mainz 2 0 0 2 2:7 0
18. Schalke 2 0 0 2 1:11 0
Články odjinud