S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 51 934 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani jednu minutu a okamžitě po uplynutí řádné hrací doby ukončuje zápas. Tři body tedy zůstávají v Berlíně, neboť Hertha si dokázala bezpečně pohlídat dvoubrankové vedení z prvního poločasu a Salomon Kalou navíc ještě v 84. minutě zápasu dokončil hattrick, kterým stanovil výsledek 3:0. Hosté se sice především mezi 70. a 80. minutou dostali do dvou šancí, ale ani jednu neodkázali využít a i proto přišel rozhodující trest Kaloua.

Domácí se díky dnešnímu vítězství dostávají na třetí pozici a hosté naopak zaznamenávají další neúspěch. Momentálně jsou proto až jedenáctí a na svého dnešního soupeře ztrácí již 8 bodů. Na ligovou výhru totiž Mönchengladbach čeká od 24. září.
90
89
I po Sommerově odkopu se hosté nedokázali aspoň trochu déle udržet u míče. Ibišević tak záhy mohl vyslat dobro střelu, která byla sražena na roh.
88
Sinan Kurt se okamžitě zapojil do akce Herthy Berlín, nicméně u rohového praporku si míč přeci jenom trochu ukopl a je z toho odkop od brány.
86
A k poslední změně v sestavě se odhodlali i hosté. Zasloužené ovace si vychutnává střídající Salomon Kalou, který uvolnil místo Sinanu Kurtovi.
85
Poslední střídání hostujícího týmu. Thorgan Hazard jde na hřiště, Jonas Hofmann ho pro změnu opouští.
84
Hertha právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto! Ibišević nejdříve dobře zakombinoval s Weiserem a druhý zmíněný hráč poté vymyslel parádní prostrkávačku mezi dvěma beky soupeře. Před Sommerem se díky tomu zjevil SALOMON KALOU, jenž prudkou střelou kolem hostujícího brankáře dokonal hattrick!
82
Snahu hostujícího celku teď aspoň na chvíli zastavuje zbytečný faul Stindla. Hertha tak může v klidu rozehrát a šetřit čas na vlastní polovině.
81
Po delší době se nám připomněl Kalou, jenž táhl akci domácího celku a ve finále prostrčil míč za obranu soupeře. Weiserovo zakončení už ale vinou ofsajdu bylo zbytečné.
79
Hosté jsou v posledních chvílích jednoznačně nebezpečnější. Další blesková akce po levé straně však vyústila v trochu méně přesnou přihrávku.
78
Obrovská šance hostujícího týmu! Johnson v pokutovém území skvěle posunul míč více doleva, ale Stindl v tutovce trefil jen Jarsteinovu nohu!
77
Rychlou akci domácího celku zakončoval Allan, nicméně jeho střela ve skluzu nemířila ani zdaleka mezi tři tyče.
76
Rohový kop Mönchengladbachu už nic zajímavého nepřinesl. K míči se poměrně záhy dostávají domácí fotbalisté.
75
Hosté zahrávali volný kop a dalekonosný centr doputoval až na hlavu Vestergaarda. Hostující stoper prokázal skvělý výskok a timeing, ale prudkou hlavičku pod břevno se Jarsteinovi podařilo vytěsnit nad.
74
Po několika rychlejších přechodech do ofenzivní fáze akce se hra týmů poněkud uklidnila. Do kombinace se opět dostávají domácí, kteří nikam nespěchají.
72
Vestergaard nyní velmi dobře zareagoval na náběh Ibiševiće a včasným pohybem domácího útočníka vystavil do ofsajdu. Následná akce hostů ale zatím nic zajímavějšího nepřinesla.
71
A hned při prvním přerušení k naznačovanému střídání opravdu dochází. Genki Haraguči má pro dnešek odpracováno, neboť jeho místo právě teď zaujal Julian Schieber.
70
Mittelstädt se sice trochu rozzlobil, ale jeho napadání bránícího Korba bylo až příliš důrazné a proto je odpískán útočný faul. Mezitím bylo nachystáno druhé střídání Herthy.
69
Další zajímavější akce Mönchengladbachu tentokrát vyústila v centr z levé strany. Fabian Johnson ale mezi dvěma beky nedokázal pořádně zakončit.
68
Hodně důrazný souboj s Haragučim nyní odnesl Korb, který se poměrně ochotně poroučel na trávník. O faul se ale samozřejmě jednalo.
67
Hosté se ale v posledních minutách odhodlali k několika zajímavým akcím a ukázali, že Herthě nemusí stačit bránění. Zahrozit se proto pokusil Haraguči, jenž však mířil vedle brány.
66
Aktivní Johnson se zapojil do další útočné akce Mönchengladbachu, ale v posledním možném okamžiku mu jeden z beků Herthy padl do střely a míč se tak posléze pouze snesl do Jarsteinových rukou.
65
Zajímavě kopnutý centr do pokutového území se domácím podařil odvrátit, ale hosté zůstanou nastěhováni na útočné polovině. Budou totiž vhazovat.
64
Johnson se zjevil za obrannou řadou Herthy a Maximilian Mittelstädt musel zakročit. Po zatažení za Johnsonův dres domácí bek vidí žlutou kartu.
63
Na začátku 63. minuty se Raffael pokusil překvapit Jarsteina, který byl poměrně daleko z brány. Hostující útočník však dalekonosnou střelu nevměstnal mezi tři tyče.
61
Domácí sice kopali další rohový kop, nicméně tentokrát perfektně zafungovala obrana Borussie, která míč záhy poslala až za polovinu hřiště.
60
Máme za sebou hodinu hry a obraz zápasu je zatím jasně daný. Domácí si kontrolují vedení a po většinu odehraných minut druhého poločasu kombinují poblíž půlící čáry. Hosté jsou dnes bezzubí.
59
Nyní ale Ibišević vybojoval rohový kop a po něm zakončoval Brooks. Velmi dobře trefená hlavička si to namířila do prostoru brány, ale Sommer byl proti třetí inkasované brance.
58
Domácí sice bezpečně kontrolují hru, ale sami se nedostávají přes pozorně bránící hráče Mönchengladbachu. Některá ze ztrát by se Herthě nemusela vůbec vyplatit.
57
Tony Jantschke si nyní trochu koledoval o žlutou kartu, když vystartoval na sudího, jenž odpískal faul hostujícího hráče. Nakonec se ale krátká debata obešla bez trestu.
56
K prvnímu střídání se odhodlal kouč domácí Herthy. Na střídačku si to namířil Fabian Lustenberger, místo kterého si většinu druhého poločasu zahraje Allan.
55
Konečně se domácí dostali blíže k bráně, avšak Pekarík pokazil hned dva pokusy o přihrávku z pravé strany. Tohle se slovenskému bekovi příliš nepovedlo.
54
Hra se opět dostává do fáze postupného útoku domácího celku. Míč se tedy pohybuje především u půlící čáry.
53
Do první šance druhého poločasu se nečekaně dostali hosté. Centr z levé strany byl sice odvrácen, ale míč spadl přesně před Stindla a ten rychle po zemi vypálil. Jarstein nemusel zasahovat, neboť rozvlněna byla jen boční síť.
52
Salomon Kalou sice kousek od šestnáctky před Sommerovou bránou ztratil míč, avšak rychlejší protiútok Mönchengladbachu byl zastaven dobře postaveným Mittelstädtem.
51
Začátek druhého poločasu je opravdu hodně nevýrazný. Více ze hry mají stále pochopitelně domácí, kteří se snaží v lidu kombinovat a nepouští soupeře často k míči.
50
Už už to vypadalo, že akce Mönchengladbachu skončí nepřesnou přihrávkou, ale nakonec sudí dodatečně odpískal faul na Elvediho, který tak bude rozehrávat kousek od středu.
49
Borussia se v druhé půli snad zatím ještě ani nedostala k míči. Tentokrát se domácí pokusili o vysoký nákop za obranu soupeře, avšak míč si to namířil až za brankovou čáru.
48
Konečně se domácí fotbalisté odhodlali k nějakému výraznějšímu postupu vpřed, nicméně výsledný centr Weisera dolétl jen do rukavic připraveného Sommera.
47
Hertha začíná druhou půli opatrně. V pohodě zatím domácí fotbalisté kombinují na vlastní polovině poblíž středu hřiště a nikam se moc netlačí.
46
Hosté jdou do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě. Tobiase Strobla nahrazuje Julian Korb. Mönchengladbach tak má k dispozici jen jedno poslední střídání.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:36.
Úvodních 45 minut zápasu je za námi a spokojenější zatím budou domácí. Ti ovládli celý první poločas, Salomon Kalou se trefil v 18. i 33. minutě a stav utkání je tím pádem 2:0. Navíc hosté od 39. minuty hrají v deseti, neboť Christoph Kramer viděl dvě žluté karty a předčasně se proto pakoval do útrob Olympijského stadionu v Berlíně. Před druhou půli se zdá býti rozhodnuto!
45+1
45+1
Niklas Stark (HER) chtěl zabránit rychlejšímu útok hostů a po přerušení hry míč odkopl dále od místa, kde se mělo vhazovat. I on vidí kartónek žluté barvy.
45
Bleskové napadání berlínského týmu přineslo zisk míče a Weiser po rychle narážečce se spoluhráčem zakončoval střelou zpoza pokutového území. Míč si to ale namířil zcela mimo bránu.
44
Jenže ofenzíva Herthy podruhé za sebou nezafungovala ideálně a nakonec je z toho vhazování ve prospěch hostujícího celku.
43
Hostům tečou nervy a sudí je nucen k dalšímu trestu. Tobias Strobl (MNC) totiž zepředu skluzem zasáhl nohu soupeře a může být rád, že je to jen žlutá karta.
42
Další nedovolený zákrok jednoho z hostů, který naprosto zbytečně zezadu přišlápl nohu Brookse. Tentokrát je to bez žluté karty.
41
Domácí se sice dostali až do pokutového území, ale tam už míč ve finále akce neprošel ke Kalouovi a defenzíva Borussie Mönchengladbach si na chvíli může oddechnout.
40
I přes protesty Kramer konečně opustil hrací plochu a domácí tak od půlící čáry rozjíždějí rozvážnou kombinaci. Hosté to teď budou mít velmi těžké.
39
Přichází další velká rána pro hostující celek. Christoph Kramer (MNC) totiž u půlící čáry vložil nohu před rozběhnutého soupeře a odměnou mu je druhá žlutá karta v utkání, která samozřejmě znamená kartu červenou.
37
Obrana Mönchengladbachu si celkem bez problémů poradila a jedovatý centr z levé strany byl odvrácen mimo šestnáctku před Sommerovou bránou.
36
Jantschke teď navíc u postranní čáry fauloval jednoho z domácích a bude tady další volný kop. Znovu to ale není na přímé ohrožení brány.
35
Ani dva zářezy na pažbě zatím domácí nezastavují v ofenzivním snažení. Borussia je stále naprosto rozhozená a na soupeře zatím nemá.
33
Po druhé brance zápasu přichází očekávané střídání. Místo zdravotně indisponovaného Patrick Herrmanna jde na hřiště Fabian Johnson.
33
Defenzíva hostujícího týmu se dopustila velké chyby a domácí jdou do dvoubrankového vedení. Elvedi se pokusil odkopnout míč do bezpečí, ale místo toho trefil jen Vestergaarda, od kterého se kulatý předmět odrazil přesně před SALOMONA KALOUA. Ten už měl v souboji tváří v tvář proti Sommerovi zdánlivě jednoduchou práci.
32
Domácí jako gesto fair-play odevzdali míč soupeři, který však nyní bude hrát chvíli o deseti a to by se nemuselo vyplatit.
31
Zraněný Herrmann už za doprovodu doktorů odkulhává za brankovou čáru. Utkání pro něj dnes stoprocentně skončilo.
30
Velmi nešťastně teď po ubráněném volném kopu dopadl Patrick Herrmann, na jehož nohy zezadu spadl napadající Ibišević. Na trávník už běží lékaři, ale nevypadá to moc dobře.
29
Oscar Wendt (MNC) tvrdě zajel do jednoho z protihráčů a to snad ani nemohlo skončit jinak než žlutou kartou.
27
Domácí se pokusili o vydařenější akci na levé straně, nicméně tentokrát dobře zafungovala také defenzíva Mönchengladbachu. Sami hosté se ale pořád nemohou srovnat se hrou soupeře.
26
Borussia Mönchengladbach se v posledních minutách ne a ne dostat hlouběji na útočnou polovinu. Domácí jsou momentálně jednoznačně lepším týmem.
24
K hlavičce se sice na hranici malého vápna prodral John Anthony Brooks, nicméně poměrně slabou hlavičkou poslal míč pouze do rukavic skákajícího Sommera.
23
Navíc teď Hertha bude zahrávat další volný kop. Ani tentokrát to však nevypadá na nějakou nebezpečnou standardní situaci.
22
Daleký centr do pokutového území defenzíva Mönchengladbachu okamžitě odvrátila a navíc hosté mohli zahrozit z brejku. Díky bleskové reakci domácích se ale hráči v zelených dresech nedostali ani za půlku.
21
Před pár vteřinami domácí neuspěli s reklamováním Stindlova faulu, ale nyní už volný kop přeci jenom budou rozehrávat. Weiser však bude kopat velmi daleko od brány.
20
Rozehrání volného kopu obstaral Raffael, ale ten zatím dnes není ve své kůži. Takový spíše dloubáček do vápna si Almenning Jarstein bez problémů pohlídal.
19
Hosté by samozřejmě rádi rychle odpověděli a na konci 19. minuty vybojovali volný kop. Nedovoleným zákrokem se totiž provinil Haraguči.
18
A máme tady úvodní branku zápasu. Po dobré souhře domácích ve středu hřiště se míč dostal k nohám Mitchella Weisera, který rychle odcentroval na SALOMONA KALOUA, jenž se výborně položil do vzduchu a prudkou hlavičkou k tyči otevřel skóre zápasu.
17
Hertha se pomalu přesunula na útočnou polovinu. Uvidíme, zda si domácí konečně vypracují nějakou zajímavější pozici.
16
Poněkud nevýraznou pasáž se pokusili ukončit hosté, avšak Hofmannův prúnik po pravé straně byl ukončen těsně před finální přihrávkou před bránu.
14
Ani další snaha Herthy nepřinesla úspěch a hrát nyní nakonec musí až Jarstein. Ten zřejmě zvolí vysoký nákop na ofenzivně laděné hráče berlínského celku.
13
Domácím se podařilo přenést hru na útočnou polovinu, nicméně tam měla ofenzivní akce velmi krátkého trvání. Míč se záhy vrací zpět na za půlící čáru.
12
Registrujeme další zakončení hostujícího celku. Zprava si míč na střelu navedl Raffael, avšak ani jeho pokus se nevlezl do prostoru brány.
11
Tentokrát už to ze strany Mönchengladbachu vypadalo lépe. Před Jarsteina totiž přilétl slibný centr a Herrmann zakončoval hlavou jen pár decimetrů nad břevno.
10
Rychlý kontr na druhou stranu teď ale podnikl Hofmann a Hertha musela vyhlásit stupeň nejvyššího ohrožení. Bohužel pro hosty však unikající Hoffman nezvládl finální přihrávku.
9
Volný kop Herthy vůbec nic neznamenal. Defenzíva Borussie Mönchengladbach si totiž centrovaný míč bezpečně pohlídala.
8
Je tady první žlutá karta zápasu. Vidí ji Christop Kramer (MNC), jenž byl v souboji se soupeřem až příliš důrazný.
7
Weiser se pokusil vymyslet něco zajímavého na pravé straně, avšak pozorný Jantschke byl proti prúniku domácího fotbalisty.
6
Trochu rychleji se dopředu pro změnu vydali hosté. Celá akce však končí dobrým zákrokem jednoho ze stoperů Herthy, který míč poslal za postranní čáru.
5
Při dalším postupu vpřed to domácí zkusili přes střed, nicméně Salomon Kalou byl dobře hlídán a mezi dvěma soupeři neměl šanci na úspěch.
4
Hertha se vůbec poprvé v utkání dostala hlouběji na útočnou polovinu, ale akce na pravé straně nepřinesla povedenější finální fázi.
3
Norský gólman se dopustil velké chyby v rozehrávce, když míč přihrál jen Raffaelovi, avšak ten ani v tomto případě nedokázal přesněji odcentrovat.
2
Rozehrání volného kopu obstaral Raffael, nicméně ten centr neposlal do nebezpečnějšího prostoru a Almenning Jarstein se v pohodě chopil míče.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali fotbalisté Herthy Berlín. Vysoký nákop jednoho z domácích však nenašel nikoho ze spoluhráčů a navíc byl záhy faulován Stindl.
1
Obě základní jedenáctky jsou připraven na hrací ploše. Utkání tak může směle začít.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Pekarík, Stark, Brooks, Mittelstädt – Weiser, Lustenberger, Kalou, Skjelbred, Haraguči – Ibišević.
Náhradníci: Kraft – Hegeler, Esswein, Kurt, Allan, Allagui, Schieber.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Vestergaard, Elvedi – J. Hofmann, Strobl, Stindl, Kramer, Wendt – Herrmann, Raffael.
Náhradníci: Sippel – Korb, Johnson, N. Schulz, Dahoud, Hahn, T. Hazard.

Rozhodčí: Stieler – Foltyn, Fischer.
Poslední vzájemné střetnutí

Borussia Mönchengladbach 5:0 Hertha BSC
14. T. Hazard (Dahoud), 61. Hahn (Johnson), 76. Herrmann (T. Hazard), 80. T. Hazard (Dahoud), 86. Traoré (Stindl)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Nordtveit – Johnson, Dahoud (81. Jantschke), Xhaka (C), Wendt – T. Hazard (83. Traoré), Stindl, Hahn (65. Herrmann).

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Lustenberger (C), Plattenhardt – Skjelbred, Tolga Ciğerci (46. Hegeler) – Haraguči (82. Stocker), Darida (63. Baumjohann), Kalou – Ibišević.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH (11.)
9 zápasů, 12 bodů

Gladbachu se v aktuálním ročníku Bundesligy moc nedaří. Čtvrtý tým posledního ročníku je aktuálně na jedenáctém místě, a to možná také díky tomu, že se jim na venkovním hřišti povedlo vybojovat pouze jeden bod. Naposledy na domácím hřišti hráli bez branek s Frankfurtem.

Poslední zápasy v Bundeslize
Mönchengladbach 0:0 Frankfurt
Bayern 2:0 Mönchengladbach
Mönchengladbach 0:0 Hamburk
HERTHA BSC (5.)
9 zápasů, 17 bodů

Berlínský celek je aktuálně na pátém místě tabulky, kde pokračuje ve výkonech jako v minulé sezóně. Hertha je na domácím hřišti zatím k neporažení a se ziskem dvanácti bodů a skóre 8:2 je třetím nejlepším týmem. Svěřenci Pále Dárdaie naposledy nestačili na Hoffenheim, se kterým prohráli 0:1 na jeho půdě.

Hoffenheim 1:0 Hertha
Hertha 2:1 Kolín nad Rýnem
Dortmund 1:1 Hertha
Krásný den všem fanouškům německého fotbalu! Desáté kolo Bundesligy začíná střetnutím berlínské Herthy, která na Olympijském stadionu vyzve celek Borussie Mönchengladbach. Utkání startuje ve dvacet hodin a třicet minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.