Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Leverkusen - 18. srpna 2017   20:35

Bayern
9' Süle (Rudy) • 18' Tolisso (Arturo Vidal) • 53' Lewandowski
3:1
(2:0)
Leverkusen
65' Mehmedi  (Brandt)
Bayern
Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels (62. Rafinha), Alaba – Tolisso, Rudy – T. Müller (61. Robben), Arturo Vidal, Ribéry (77. Coman) – Lewandowski.
Früchtl – Coman, Rafinha, Friedl, Robben, Sanches, Pantovič.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
Allianz Arena, München
Leverkusen
Leno – Henrichs, Tah, S. Bender (46. Dragović), Wendell – Kohr, Aránguiz (61. Kampl) – Bellarabi, Mehmedi, Bailey (46. Brandt) – Volland.
R. Özcan – Baumgartlinger, Brandt, Dragović, Kampl, Pohjanpalo, V. Jurčenko.

SESTŘIH: Bayern Mnichov - Bayer Leverkusen 3:1. Za domácí pálily posily

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.
Fotbalisté Bayernu podali v úvodním kole Bundesligy zodpovědný výkon a po pohledné hře porazili Leverkusen s přehledem 3:1. O osudu duelu rozhodl již samotný úvod utkání, kdy se domácí rychle dostali do dvoubrankového vedení a mohli hrát naprosto uvolněně. Leverkusen však chvílemi hrál rovněž dobře a pokud na podobný výkon naváže v příštích zápasech, mohl by letos znovu hrát v horní polovině tabulky.
90+2'
90+1'
Do veliké šance se dostal po přihrávce Lewandowského Robben, z pravé strany ale Lena neprostřelil. Brankář Leverkusenu předvedl výtečný zákrok.
90+1'
Ve druhém poločase budou nastaveny dvě minuty.
90'
Tolisso poslal na malé vápno prudký centr, který byl ale odvrácen jedním ze stoperů.
89'
Lewandowski si několikrát vyměnil před pokutovým územím míč s Robbenem, do zakončení se však dostat nedokázal. Domácí ale nadále kontrolují míč.
88'
Hosté zahrávali během krátké chvíle dva rohové kopy. Ani po jednom však nemusel Ulreich zasahovat.
87'
Leverkusen se však nezvdává a chce vykřesat jiskřičku naděje. Domácí ale hrají zodpovědně.
86'
Fanoušci Bayernu začínají hlasitě oslavovat úvodní vítězství v sezóně. Utkání se dohrává v nádherné atmosféře.
84'
Rafinha chtěl z levého křídla najít před brankou Lewandowského, centr byl ale přetažený.
83'
Bayern uklidňuje hru a kombinuje na útočné polovině. Hosté se nemohou dostat k míči.
82'
Rafinha na středovém kruhu tvrdě dohrál Brandta, který se těžko zvedá z trávníku. Hosté už ovšem nemohou střídat.
81'
Wendell byl hodně odvážný a vystřelil ze třiceti metrů. Prudká střela ale neměla správný směr a Ulreich se v poklidu díval, jak míč letí vedle tyče.
79'
Lewandowski vystihl špatnou rozehrávku Dragoviće a z levé strany se hnal na branku. Celou akci se pokusil zakončit prudkou střelou k blížší tyči, což mu nevyšlo. Míč skončil pouze na boční síti.
78'
Coman se okamžitě dostával do slibné šance, ze které ale Lena nepřekonal. Navíc byl i posléze odpískaný ofsajd.
77'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Kingsley Coman.
76'
Robben se pokusil procpat míč do vápna na Lewandowského, což mu nevyšlo. Pas byl příliš dlouhý a jako první se k němu dostal Leno.
75'
Hostům nevyšla kombinace na pravé straně. Bayern se v těchto momentech výborně brání a spoléhá na rychlé protiútoky.
74'
Leverkusen je v posledních minutách aktivnějším týmem a pokouší se vstřelit kontaktní branku. Bude závěr ještě dramatický?
72'
Zajímavá situace před brankou Ulreicha. Po volném kopu se k hlavičce dostal Kohr, kterému dnes není přáno dát gól a míč poslal vedle pravé tyče.
70'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře.
69'
Kimmich v rychlosti narazil do Henrichse a zůstává ležet na trávníku.
68'
Domácí se k zakončení nedostali ani po následném rohovém kopu.
67'
Pohledná individuální akce Robbena nakonec ke gólu nevedla. Nizozemský fotbalista selhal při poslední kličce, kdy mu obránce ukopl míč do zámezí.
65'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali úvodního gólu v sezóně! Po rychlé kombinaci poslal Brandt míč na pravou stranu, kde si k němu naběhl ADMIR MEHMEDI a dělovou ránou jej nasměroval přesně pod břevno.
63'
Vidal ostře dohrál Dragoviće a za následná gesta obdržel žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Rafinha.
62'
Po volném kopu se k hlavičce dostal Hummels, který donutil Lena k zákroku. Brankář Leverkusenu dokázal udržet míč před brankovou čárou.
61'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Arjen Robben.
61'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Kevin Kampl.
60'
Ribéry byl na útočné polovině tvrdě faulován, Bayern bude zahrávat volný kop z téměř stejné pozice, jako při úvodním gólu.
58'
Obrovská šance Leverkusenu skončila bez branky! K přihrávce z pravé straně se nejprve dostal Volland, který však trefil pouze Ulreicha. K odraženému míči se však dostal před odkrytou brankou Kohr, jenž ale trestuhodně trefil pouze hráče před sebou!
57'
Brandt si šikovně zaběhl za obranu a vypálil z pravé strany. Míč proletěl těsně vedle pravé tyče.
55'
Bayern po vstřelené brance přebral kontrolu nad hrou a kombinuje na středu hřiště.
53'
Bayern právě vstřelil branku!
Pokutového kopu se ujal sám faulovaný ROBERT LEWANDOWSKI, který poslal míč přesně k tyčce. Leno zůstal stát na místě a neměl nejmenší nárok zasáhnout.
52'
Žlutou kartu dostává Charles Aránguiz (Bayer Leverkusen).
52'
Bayern bude nakonec zahrávat pokutový kop! Hlavní rozhodčí opravil své rozhodnutí. Za všechno může nově zavedené video!
51'
Lewandowski se nyní hodně zlobí na rozhodčího. Centr Alaby z levé strany letěl k polskému útočníkovi, který byl faulován. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
50'
Bayern se nemůže dostat do vápna a je poprvé v tomto duelu mírně přehráván. V zádech má ale dvoubrankové vedení.
49'
Hodně aktivně hraje zejména Volland, který se dokázal dostat za obranu Bayernu. Než si ale připravil míč na střelu, tak mu ho sebral Hummels.
47'
Leverkusen vstoupil do druhého poločasu hodně aktivně a drží se u míče. Nyní hosté kombinují na středu hřiště.
46'
Volland dokázal hned na začátku druhého poločasu vybojovat rohový kop, po kterém se do zakončení dostal Bellarabi. Míč poslal však nad břevno a Ulreich ani nemusel zasahovat.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Julian Brandt.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Aleksandar Dragović.
46'
Fotbalisté se pomalu začínají vracet na trávník. Podle všeho se konečně začne.
Začátek druhého poločasu je kvůli silnému dešti odložen minimálně o deset minut!
Druhý poločas začne přibližně v 21:39.
Bayern potvrdil v úvodním poločase roli favorita a vypracoval si pohodlné dvoubrankové vedení. O obě branky německého giganta se postarali hráči, kteří do klubu přišli v létě. V deváté minutě se trefil Süle a v osmnácté minutě Tolisso. Leverkusen toho zatím příliš nepředvedl a bude velmi rád, pokud nedostane od soupeře velký příděl.
45+1'
45+1'
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta.
45'
Trenér Carlo Ancelotti je hodně rozčílený a dává to najevo i hlavnímu sudímu, na kterého od postranní čáry hlasitě křičí.
45'
Po tvrdém střetu zůstal na trávníku ležet Ribéry, který bude potřebovat ošetření. Rozhodčí ovšem ani v tomto případě faul neodpískal.
44'
Bayern v této chvíli kombinuje na útočné polovině a snaží se postupným útokem propracovat ke střele na branku.
43'
Bailey vyslal do pokutového území Mehmediho, který však v souboji s Hummelsem upadl. Rozhodčí se nachytat nenechal a žádný pokutový kop neodpískal.
42'
Kohr si podržel míč na středu hřiště a posléze se pokusil překvapit Ulreicha. Brankář Bayernu ale ani nemusel zasahovat.
40'
V Mnichově začalo hodně pršet. Uvidíme, jak se to projeví na hře.
39'
Domácí si na útočné polovině dovolují opravdu hodně, ovšem spousta akcí kvůli tomu končí nezdarem.
37'
K exekuci přímého kopu se postavil Wendell, jehož střela skončila na připravené zdi.
36'
Mehmedi si kousek od vápna vynutil faul od Hummelse a Leverkusen bude kopat přímý kop z parádní pozice.
34'
Ribéry dokázal před vápnem uvolnit Tolissa, který tentokrát místo střely hledal ještě lépe postaveného Lewandowského. K polskému útočníkovi ale míč nakonec neprošel.
32'
Ribéry vystihl špatnou rozehrávku hostujících obránců, nicméně jeho následná myšlenka se s úspěchem nesetkala a zase jim míč vrátil.
31'
Po obnovení hry se u míče znovu drží fotbalisté Bayernu, kteří se pokouší překonat obranu soupeře již potřetí v tomto poločase.
30'
Po zákroku Müllera ležel na trávníku dobré dvě minuty Bender, po pomoci lékařů se postavil na vlastní nohy a odkráčel za postranní lajnu.
28'
Tentokrát se Bayern do žádné šance nedostal, jelikož se Müller dopustil útočného faulu.
27'
Ribéry šikovným pasem mezi obránci vyslal do šance Müllera, kterému se ale nepovedlo prostřelit Lena. Brankář Leverkusenu se opravdu nenudí.
26'
Müller dokázal na hranici pokutového území zpracovat na prsa těžký míč, který posléze poslal Lewandowskému. Ten se pokusil rychle zakončit, nicméně střela byla zablokována.
25'
Henrichs se protlačil k centru, nicméně ten mu absolutně nevyšel. Fotbalista Leverkusenu poslal míč přes vápno až do autu.
24'
Leverkusenu se přestává dařit jednoduchá kombinace, Bayern tento duel zatím naprosto ovládá.
23'
Po krásné kombinaci Bayernu se málem měnilo skóre! Tolisso dostal do vápna perfektní pas a jeho střela z pravé strany skončila na tyčce!
22'
Lewandowski si na útočné polovině několikrát vyměnil míč s Ribérym, nic vážného ale tato dvojice nevymyslela.
20'
I po tomto inkasovaném gólu se dokázal Leverkusen dostat do šance a i tentokrát nevstřelil branku. Vollandovu střelu z velkého úhlu zastavil pozorný Ulreich.
18'
Mnichovský celek se dostává do dvoubrankového vedení. Centrovaný míč od rohového praporku vyboxoval Leno pouze na Vidala, který šikovným pasem našel u branky zcela volného CORENTINA TOLISSA, jenž se ani nemohl mýlit.
18'
Centr Lewandowského se šikovně zatočil na branku, že Leno musel zasahovat. Bude z toho rohový kop.
17'
Krásnou dalekonosnou střelou se prezentoval Vidal, jenž zamířil těsně nad břevno.
16'
Ribéry na levé straně nechal míč Alabovi, který nacentroval do vápna. Míč ale nikoho ze spoluhráčů nenašel, hosté se dokázali ubránit.
15'
Bailey při snaze dostat se do šance fauloval a připravil Leverkusen o míč.
14'
Leverkusen se po inkasované brance otrkal a přidal na aktivitě. Hosté kombinují na útočné polovině.
12'
Chyba v rozehrávce a málem bylo vyrovnáno! Bellarabi nejprve vyslal do šance Vollanda, který nedokázal Ulreicha prostřelit. Následně se k dorážce dostal sám Bellarabi, který však netrefil branku.
11'
Bayern po vstřelené brance kontroluje hru a kombinuje na útočné polovině.
9'
Domácí se dostávají do vedení! Rudy našel centrem z volného kopu ve vápně hlavu NIKLASE SÜLEHO, který nasměroval míč ke vzdálenější tyči. Lepší ligovou premiéru v dresu Bayernu si mladý obránce ani nemohl přát.
8'
Kohr si pomohl v souboji s Ribérym držením a Bayern bude zahrávat další volný kop. Tentokrát však z velmi dobré pozice.
8'
Bayern zahrával rohový kop, ale obrana Leverkusenu si zvládla rozebrat útočící hráče a míč odvrátila do bezpečí.
7'
Domácí rozehráli standardní situaci nakrátko a pokračují v kombinaci na útočné polovině.
6'
Kimmich byl na středu hřiště faulován a Bayern bude zahrávat volný kop.
5'
První větší šanci v dnešním utkání měl Tolisso, který si naběhl před pokutové území a tvrdou střelou prověřil Lena.
3'
Kimmich se probil kolem pravé lajny až k brankové čáře, za kterou mu míč při snaze odcentrovat utekl.
2'
A znovu v akci Alaba. Tentokrát levý obránce Bayernu naběhl na útočnou polovinu a prudkým pasem do vápna našel Lewandowského. Tomu ale míč při zpracování utekl.
1'
Volland se pokoušel dotírat na Alabu a donutit ho k chybě. Rakouský obránce si zkušeně poradil.
1'
Leverkusen se ujal úvodního výkopu a zahájil letošní ročník Bundesligy!
1'
Fotbalisté obou celků pomalu nastupují na trávník. Úvodní výkop se blíží.
V Mnichově probíhá slavnostní ceremoniál, začátek utkání se zřejmě o chvíli opozdí.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Tolisso, Rudy – T. Müller, Arturo Vidal, Ribéry – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl – Coman, Rafinha, Friedl, Robben, Sanches, Pantovič.

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, S. Bender, Wendell – Kohr, Aránguiz – Bellarabi, Mehmedi, Bailey – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Baumgartlinger, Brandt, Dragović, Kampl, Pohjanpalo, V. Jurčenko.

Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.
Bayer Leverkusen

Leverkusen v minulé sezóně skončil daleko za očekáváním a umístil se na dvanáctém místě. Tento fakt se pravděpodobně projevil i v létě, kdy klub postupně opustili Toprak, Çalhanoğlu či Hernández.

Jedinou větší posilou se stal Sven Bender, který dorazil do Leverkusenu z Dortmundu za šestnáct milionů euro. Tradiční účastník tedy po nevydařené sezóně ještě oslabil a bude zajímavé sledovat, jak si v letošním ročníku povede.
Bayern Mnichov

Obhájci titulu nezažili úplně optimální přípravu, když se jim herně ani výsledkově příliš nedařilo. V superpoháru ale Bayern dokázal zdolat Dortmund po pokutových kopech a získal první trofej v sezóně. Trenér Ancelotti věří, že tým konečně chytil správný rytmus a zastihne ho začátek sezóny v dobré formě.

Německý gigant přes léto přivedl do svých řadu hodně talentovaných hráčů a na papíře vypadá možná ještě silněji, než vypadal v minulých letech. Dres Bayernu budou nově oblékat Tolisso, Süle, Rudy, Gnabry a také hvězdný James Rodríguez.
Přeji krásný večer u sledování našeho textového přenosu z úvodního zápasu neměcké Bundesligy! V Allianz Aréně se spolu o první body v sezóně utkají Bayern Mnichov a Bayer Leverkusen.

Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.