Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Leverkusen - 3. února 2018   15:30

0:0
(0:0)
Freiburg
Schwolow – Kübler, Gulde, Söyüncü, Günter – Höler (71. Kath), Koch, Abraši, Haberer (89. Höfler) – Petersen (C), Kleindienst.
Gikiewicz – Terrazzino, Kempf, Schuster, Höfler, Stanko Stanko, Kath.
Kampka – Kempkes, Neitzel
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Leverkusen
Leno (C) – Henrichs, Tah, S. Bender, Wendell – Kohr (78. Volland), Aránguiz – Bellarabi (87. Pohjanpalo), Havertz, Bailey (66. Brandt) – Alario.
R. Özcan – P. Retsos, L. Bender, Brandt, Jedvaj, Pohjanpalo, Volland.

SESTŘIH: Freiburg - Leverkusen 0:0. Bayer drží druhé místo

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:9. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 19:11.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a tak zápas končí bezbrankovou remízou. Od začátku mělo utkání vynikající náboj, hned v úvodu mohl poslat domácí do vedení Höler, ale jeho hlavička skončila na tyči. Na druhé straně několikrát pálil Bailey s Alariem, ale ani jeden Schwolowa nepřekonal. Ve druhé půli mnohem více času držet míč pod kontrolou Leverkusen, ale k větší šanci se neprobojoval. Naopak na druhé straně hlavičkoval v jasné pozici Höler jen vedle tyče. V závěru utkání to byl pořádný boj, žlutilo se na obou stranách, ale míč se do sítě za devadesát minut nepodíval.

Leverkusen se vrací zpět na druhou pozici před Dortmund, ale jen o pouhý bod. Ve vyrovnaném boji by dva další body Leverkusenu rozhodně pomohly.
90+3'
90+3'
A další žlutá karta. V závěru zápasu se znovu přitvrzuje. Střídající Florian Kath fauloval ve středu pole rozběhnutého Havertze.
90+2'
Hráči Freiburgu se chtěli co nejdéle udržet na útočné polovině. Höfler však už svou snahu přehnal a za zbytečný skluz je odměněn žlutou kartou.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Leverkusen vybojoval míč na pravé straně. Následně je Volland faulován a vše se znovu přesouvá na polovinu domácího týmu.
89'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Nicolas Höfler.
89'
Nils Petersen fauloval na útočné polovině a tak mohou jít do útoku znovu hráči hostujícího týmu. V pokutovém území však zakončoval Alario jen do dobře postaveného Manuela Guldeho.
88'
Henrichs zaváhal u postranní lajny, míč mu od kopačky odjel až do zámezí. Freiburg se znovu velmi snadno osvobozuje.
87'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Joel Pohjanpalo.
86'
Míč se rychle odrazil z vápna znovu k rozehrávajícímu Aránguizovi, ale ten byl až u rohového praporku a je pískán ofsajd. Freiburg znovu může odlehčit zatížené obraně.
85'
Také Leverkusen se snaží omezit kombinaci ve středu pole. Bellarabi centroval do vápna, ale po zásahu Küblera bude favorit dnešního zápasu pokračovat rohovým kopem.
84'
Střídající Julian Brandt centroval od rohového praporku do středu vápna, ale ani Volland s Alariem se k hlavičce neprocpali.
83'
Po dlouhé době se hra přesunula až před Lena. Hosté s přehledem standardní situaci ubránili a poté se vydal do útoku Bellarabi, ale i jeho střela je sražena na rohový kop.
82'
Freiburg se snaží přechod do útoku co nejvíce zjednodušit. Nyní pálil po druhém doteku Abraši, který po teči soupeře vybojoval alespoň rohový kop.
81'
Günter dokázal předběhnout hned dva bránící hráče Leverkusenu, poté našel přízemním centrem Petersena, který ale z úhlu Lena nepřekonal.
80'
Leverkusenu již nezbývá příliš mnoho času na rozhodnutí zápasu. Ztráta z dnešního duelu by byla pro hostující v boji o druhou pozici více než nepříjemná.
78'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Kevin Volland.
78'
Za dlouhým nákopem spěchal Alario, ale u balonu byl dříve domácí brankář Alexander Schwolow. Freiburg se nejspíše dostal z největšího tlaku.
77'
Kai Havertz to zkusil individuálně. Po přechodu do vápna byl mezi čtyřmi obránci a tak zkusil alespoň vybojovat pokutový kop, ale hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.
76'
Tentokrát to byl Petersen, který zpracovával dlouhý pas a poté ho předal Kochovi. Ten si navedl balon na pravou nohu, ale střelou po trávníku Lena nenachytal.
75'
Leverkusen poslal míč do vápna, ale na zadní tyči nebyl nikdo z hostujícího týmu připravený hlavičkovat. Po odraženém balonu pálil vysoko nad Dominik Kohr.
74'
Vše při starém. Leverkusen drží balon v blízkosti pokutového území soupeře. Nyní Haberer ukázal svou druhou tvář, po pěkné přihrávce z před malé chvíli přidává také tvrdý faul za žlutou kartu.
73'
Po dlouhém nákopu Alexandera Schwolowa se domácí udrželi u balonu. Haberer nabil Petersenovi, který z prvního doteku poslal míč jen těsně nad pravou šibenici.
72'
Už to vypadalo, že by se domácí mohli dostat do rychlého přečíslení, ale Kleindienst si předkopl míč až příliš před sebe a toho využil k obrannému zákroku Tah, který byl poté přišlápnut útočníkem Freiburgu.
71'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Florian Kath.
70'
Freiburg se musí soustředit více na obranu. Leverkusen je stále nastěhován v blízkosti pokutového území domácího celku. Bender však nepřihrál přesně a domácí se mohou nedechnout.
69'
Aránguiz měl před sebou prostor pro navedení míče ke střele, ale hostujícímu záložníkovi to trvalo až příliš dlouho.
68'
U středové lajny byl faulován Kohr. Leverkusen následně znovu kombinuje ve středu pole a nepouští soupeře k balonu.
67'
Brandt se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do hry. Po jeho centru se mohl dostat k zakončení Havertz, ale právě záložník Leverkusenu byl u balonu o něco později než bránící Gulde.
66'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Julian Brandt.
65'
Nakonec po odraženém míči pálil z velké dálky Havertz. Míč však znovu končí vysoko nad domácí brankou.
64'
Leverkusen uklidňuje hru postupnou kombinací ve středu pole. Hostující celek se snaží obehrávat soupeře ze strany na stranu, ale k průniku do vápna to zatím nevede.
63'
Janik Haberer ukázal rychlé nohy na levém kraji. Následně mohl centrovat do vápna, ale míč mu od kopačky uletěl daleko od šestnáctky.
62'
Alario nyní pálil ze třiceti metrů, ale na Schwolowa si nepřišel. Domácí brankář bez větších potíží chytá míč do rukavic.
61'
Bailey dostal přihrávku do vápna, ještě přiťukával míč proti noze Bellarabimu, který ale napálil z prvního doteku jen obránce před sebou. Následně ještě zkoušel překvapit Schwolowa Havertz, ale jeho pokus končí vysoko nad.
60'
Ani po hodině hry jsme se úvodní branky nedočkali. Ve druhém poločase se hraje ve zběsilém tempu, přispělo to i k nárůstu šancí, ale míč se do sítě ještě nedostal.
58'
Benjamin Henrichs centroval jen do obránce před sebou, ale následně se míč odrazil za brankovou lajnu a Leverkusen mohl rozehrávat od rohového praporku. Aránguiz však ani na dvakrát spoluhráče ve vápně nenašel.
57'
Dominik Kohr byl s míčem u kopačky už v pokutovém území. Nestačil se však obtočit kolem bránícího Guldeho, který dokázal potenciální nebezpečí zažehnat.
56'
Robin Koch měl ve středu pole dostatek prostoru pro přesné založení útočné akce. Následně se na pravém kraji objevil s míčem Abraši, ale i když by to asi hodně přál odpískání faulu, tak zákrok na něj byl čistý.
55'
Druhá půle se zatím odehrává v divokém tempu. Kohr si zpracoval vysoký míč hrudí, následně už ale nenašel přihrávkou rozběhnutého Havertze.
54'
Také Leverkusen se dostal k nebezpečnému zakončení. Alario však pálil jen do středu branky, kde byl postavený Schwolow. Od odražený míč se už postarala domácí obrana.
52'
Freiburg nyní zatlačil soupeře. Po Habererově centr se zjevil zcela sám před branou Höler, ale na míč nedosáhl dokonale a míč končí jen vedle tyče. Bernd Leno by byl zcela bez šance.
51'
Christian Günter rozehrával z místa přestupku, prudký centr do vápna našel Petersena. Následně se domácí hráči i fanoušci dožadovali pokutového kopu, ale několik odrazů hlavní rozhodčí neposoudil jako nedovolené.
50'
Poprvé ve druhém poločase se prokousali na útočnou polovinu také domácí. Kübler vhodil míč do hry zpoza postranní čáry, následně byl faulován před vápnem Abraši a je tady první žlutá karta také pro hostujícího hráče. Dominik Kohr si už bude muset dávat pozor.
49'
Aránguiz se postavil k míči, nacentroval do středu malého vápna, ale tam si balon sebral ze vzduchu jen Alexander Schwolow.
48'
Leverkusen začal aktivně, po dalším nákopu do vápna se pral o balon Alario, ale proti velké přesile se ke střele nedostal. Následně je ale faulován Bellarabi v blízkosti vápna.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující hráči. Několik sekund po prvním doteku se hnal na pravé straně do útoku Bellarabi, ale míč mu ujel za postranní lajnu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Šedesát nastavených sekund uplynulo a první poločas tak končí bezbrankovou remízou. Zápas začal ve vynikajícím tempu. K první šanci se probojoval Alario, ale svou hlavičku v desáté minutě poslal jen do tyče Schwolowovy branky. Následně na druhé straně pálil z úhlu Christian Günter, ale Bernd Leno byl postaven na správném místě. Postupem času se hra více zpomalovala a brankáři měli více klidu. V prvním poločase bylo také k vidění několik hrubých faulů a hned čtveřici z nich potrestal hlavní rozhodčí žlutou kartou.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Kleindienst zcela zbytečně dohrál skluzem rozehrávajícího Wendella a je již čtvrtým potrestaným hráček zápasu.
45'
Závěr poločasu znovu patřil Leverkusenu. Od Bendera se dostal míč na pravou stranu k Bellarabimu, následně ještě přihrával Bailey, ale ani jeden z jmenovaných hráčů se ke střele neodhodlal.
44'
Minutu před pauzou si Bernd Leno nechal postavit tříčlennou zeď. Günter ještě centroval do vápna, ale tam uspěla jen hostující obrána. Leno si tak mohl zhluboka oddechnout.
43'
Domácí celek se stále drží u balonu. Nyní se však do rozehrávky musel zapojit i Schwolow. Následně je ale po dlouhém nákopu faulován Koch Kohrem a domácí budou mít přesně před koncem poločasu nadějnou rozehrávku volného přímého kopu.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Freiburg se snaží uklidnit hru postupnou kombinací ve středu pole. Hostující napadání je však více než nepříjemné.
40'
Bailey měl po zisku míče před sebou volnou dálnici, ale Jamajčan zbrzdil útočné snažení a počkal na spoluhráče. Následuje však nepřesná nahrávka a útočit tak může znovu Freiburg.
39'
Karim Bellarabi měl na pravé straně dobrou rychlost, dokázal si narazit s Alariem, ale následná střela z prvního doteku končí mimo tři tyče.
38'
Leon Bailey rozehrával rohový kop. Prudký centr však končí jen hodně nepovedenou tečí Havertze na přední tyči. Alexander Schwolow tak může rozehrávat od vlastní branky.
37'
Leverkusen se nastěhoval na útočnou polovinu. Bellarabi se pokusil o střelu po kličce k ose trávníku. Jeho dělovka je však zblokována hned první bránícím hráčem Freiburgu.
36'
Abraši ukončil rychlý protiútok hostujícího týmu tvrdým skluzem ve středovém kruhu. Také albánský fotbalista je potrestán žlutou kartou.
35'
Wendell měl problémy s rozehrávkou, namazal míč před ke kopačkám Abrašiho, ale domácí toho nedokázali vůbec využít. Naopak na druhou stranu pádil Havertz, který našel centrem Baileyho, ale ani hlavou se útočník Leverkusenu mezi tři tyče netrefil.
34'
Petersen kombinoval s Kleindienstem. Míč ale druhému jmenovanému odskočil a vše musel řešit jen za cenu faul Kübler. Krajní obránce Freiburgu je navíc potrestán také žlutou kartou.
32'
Leon Bailey je v pořádku. Nyní se dokonce zapojil do útočné akce Leverkusenu. Tvrdá střela z úhlu ale Jamajčanovi vůbec nesedla, Bailey ohrozil jen fanoušky ve dvacáté řadě za brankou Freiburgu.
31'
Bailey byl nakopnut do paty a skácel se bleskově k zemi. Hlavní rozhodčí však ponechal Leverkusenu výhodu, která končí nepřesností z kopačky Havertze.
30'
Ani první půlhodina hry úvodní branku nepřinesla. Freiburg nyní hledal cestu k brance Leverkusenu středem trávníku, ale hostující obrana s přehledem uspěla.
29'
Hostující celek začíná mít převahu. Leverkusen více drží míč pod kontrolou. Faulem si však nyní pomohl Bellarabi a do útoku mohou jít také domácí fotbalisté.
28'
Bellarabi se uvolnil na pravé straně, následně se pokusil o centr pod sebe, ale Alario byl důrazně bráněn v pokutovém území a jeho zakončení jde daleko od tyče Alexandera Schwolowa.
27'
Leverkusen se znovu držel dlouhé sekundy v blízkosti vápna domácího celku, ale střela nepřišla. Přišla naopak nepřesná nahrávka na Henrichse.
26'
Hned v pěti se hosté vydali do útoku. Bellarabi však akci výrazně zpomalil a toho využili domácí k rychlému přechodu do obrany. Wendellova přihrávka končí jen na zádech domácího obránců.
25'
Wendell byl sice dříve u balonu, poté se skácel k zemi po přišlápnutí kopačky, ale bude se hrát proti hostujícímu týmu. Freiburg však zakopl balon daleko do autu.
24'
Leverkusen to zkoušel nyní před pravou stranu. Bailey se však dostal pod tlak napadajícího Hölera. Následně se ale ještě hostující tým udržel u balonu, ale narážečka Aránguize s Wendellem již končí nezdarem.
23'
Ani více jak dvacet minut úvodní branku zápasu nepřineslo. Hra však pokračuje ve vynikajícím tempu, oběma týmům zatím schází jen lepší zakončení.
22'
Haberer udělal prostor Günterovi, ten se dostal do vynikající rychlosti, dokázal se dostat před obránce Taha, ale střelu už pravou nohou mezi tři tyče nedostal.
21'
Dominik Kohr ukázal dobrou předvídavost, dokázal získat míč v klubku hráčů a následně vybojoval také faul. Koch nepříjemně zajel skluzem do Kohra.
20'
Gulde se Schwolowem se dostali do potíží při rozehrávce. Nakonec však na druhé straně po dlouhém nákopu zahrozil Petersen. Leno musel předvést další povedený zákrok nohou.
19'
Leverkusen se udržel na delší čas na útočné polovině. Po odraženém míči se hnal ke střele Aránguiz, ale jeho snaha byla až příliš agresivní a je pískán faul. Schwolow může být tentokrát v klidu.
18'
Jonathan Tah našel na pravé straně Kohra. Následně se mu však balon vrátil k nohám a stoper Leverkusenu musel vymyslet jinou rozehrávku.
17'
Bailey si nabíhal na levém kraji na prudký pas z vlastní poloviny. Míč mu ale na poslední chvíli odskočil od kopačky a končí mimo hru. Freiburg tak může zahájit svou akci rozehrávkou.
16'
Schwolow si nadělal pořádné problémy. Po přihrávce od Güntera domácí brankář podklouzl a toho málem využil k úvodnímu gólu Alario. Alario však ještě hledal Havertze, který už byl ale obsazen. Následný lob už Schwolow chytá do rukavic.
15'
Janik Habarer měl proti sobě hned dvojici obránců a tak raději zvolil přihrávku zpět na Güntera. Míč je však tečován za postranní lajnu.
14'
Tentokrát však domácím rozehrávka nevyšla, Haberer byl až příliš daleko od přihrávky a míč končí za postranní lajnou. Leverkusen však svou akci zakončil dalším nedovoleným zákrokem.
13'
Günter pokračuje v tvrdé hře. Přestože už má krajní obránce žlutou kartu si neodpustil dohrání rozehrávajícího Henrichse. Freiburg získává míč.
12'
Tentokrát rozehrával za hostující tým Sven Bender. Na pravé straně se uvolnil přes obránce Bellarabi, který ještě postrčil balon na rozběhnutého Alaria. Argentinec je však nachytán v ofsajdovém postavení.
11'
Wendell si dal načas s rozehrávkou a hned to nepříjemně odnesl. Petersen dohrál rozehrávajícího obránce Leverkusenu a je pískán faul.
10'
Alario hlavičkuje do tyče. Zničehonic se dostal prudký centr do vápna a argentinský útočník Leverkusenu poslal míč hlavou do tyče. Schwolow se marně natahoval za povedeným pokusem, ale naštěstí pro Freiburg ho zachránila konstrukce.
9'
Leon Bailey dostihl míč ještě před brankovou lajnou, následně si udělal prostor kolem Küblera, ale centr do vápna již jamajský ofenzivní fotbalista nezvládl podle představ.
8'
Hned od samého úvodu zápasu se hraje hodně tvrdě. Nyní skončil na trávníku Haberer, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
7'
Freiburg pokračoval v tlaku od rohového praporku. Na přední tyči si nebezpečně naskakoval na míč Gulde, ale při snaze zakončovat si pomohl faulem.
6'
Hráči hostujícího celku se rozhodli napadat domácí rozehrávku, Guldemu se však podařilo dlouhým nákopem dostat míč až na útočnou polovinu. Kleindienst mohl dokonce zakončovat, ale jeho pokus dokázal pravou nohou vyrazit Leno na rohový kop.
5'
Leverkusen měl k dispozici také rozehrávku volného přímého kopu. K míči se postavil Bailey, ale jeho dělovka z pětadvaceti metrů nebyla z nejpřesnějších.
4'
Také Leverkusen se usadil na útočné polovině. Havertz si pokopl míč přes sebe a Günter ho nepříjemně poslal skluzem k zemi. Je tady první žlutá karta v zápase.
3'
Günter vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Následně se však ve středu pole zmocnil balonu Havertz. Bellarabi mohl dokonce centrovat do vápna, ale před Schwolowem nikdo z hráčů Leverkusenu nebyl.
2'
Domácí fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. Ihned po rozehrávce se pětice ofenzivních hráčů Freiburgu vydala do útoku, ale ještě před vápnem akce končí nepřesnou přihrávkou Haberera.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas jednadvacátého kola německé nejvyšší soutěže Bundesligy tak může za několik málo okamžiků začít.

SC Freiburg: Schwolow – Kübler, Gulde, Söyüncü, Günter – Höler, Koch, Abraši, Haberer – Petersen, Kleindienst.
Náhradníci: Gikiewicz – Terrazzino, Kempf, Schuster, Höfler, Stanko Stanko, Kath.

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, S. Bender, Wendell – Kohr, Aránguiz – Bellarabi, Havertz, Bailey – Alario.
Náhradníci: R. Özcan – P. Retsos, L. Bender, Brandt, Jedvaj, Pohjanpalo, Volland.

Bayer Leverkusen

Leverkusen se v posledních letech usadil výrazně v lepší části první Bundesligy. Až na minulý ročník! Tým ze západu Německa se trápil téměř po celou sezonu a obsadil konečné dvanácté místo.

Ani letos nezačal Leverkusen nejlépe. První tři body přišly až ve čtvrtém kole v domácím prostředí proti Freiburgu. Následně ještě přišla porážka v Berlíně, ale od té doby už prohrál Leverkusen v patnácti zápasech jen s Bayernem. Právě tato série parádních výsledků posunula Leverkusen až na druhou pozici právě za suverénní Bayern. Naposledy si Leverkusen poradil se sestupem ohroženou Mohučí 2:0, když po jedné brance vstřelili Bailey a Wendell.
SC Freiburg

Freiburg bojoval do posledních kol o příčky zaručující evropské poháry. Nakonec se to týmu z jihu Německa povedlo o tři body před týmem Brém. V pohárové Evropě se ale výběru trenéra Christiana Streicha příliš neohřál. Hned v předkole Evropské ligy prohrál ve dvojutkání se slovinskou Domžale.

V Bundeslize se Freiburgu dlouho nedařilo. Na první tříbodový zisk čekal tým až do sedmého kola, od té doby se ale ze sestupového pásma vyšvihlo alespoň na dvanáctou pozici. K postupu tabulkou přispěla především přetrvávající série osmi zápasů bez porážky. V minulém týdnu dokonce Freiburg odvezl bod z Dortmundu za remízu 2:2, nebýt inkasované branky v nastaveném čase, mohl dokonce bodovat naplno.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již jednadvacátým kolem a my se společně zaměříme na uktání Freiburgu, který před domácím publikem přivítá Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.