Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hamburger : Werder - 30. září 2017   18:30

Hamburger
Hamburger
0:0
(0:0)
Hamburger
Mathenia – Diekmeier, Papadopoulos, G. Jung, Sakaj (C) – Hunt, Ekdal (74. Walace), Janjicic – Hahn, Wood (89. Arp), Ito (52. Holtby).
Pollersbeck – Arp, Holtby, Mavraj, Salihović, Santos, Walace.
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Bauer, Veljković, N. Moisander (C), U. García – Kainz (64. Junuzović), Bargfrede (64. M. Eggestein), Delaney – Bartels (90. Hajrović), Belfodil.
Zetterer – Caldirola, J. Eggestein, M. Eggestein, Gondorf, Hajrović, Junuzović.

SESTŘIH: Hamburk - Brémy 0:0. Pavlenka má další nulu

To je ode mne vše, přeji vám všem krásný večer a u dalších přenosů nashledanou.
Máme za sebou bezbrankový zápas! Aktivnější byli po celou dobu domácí, měli více šancí a drželi více balón na svých kopačkách. Pavlenka však nedovolil žádnému z domácích borců skórovat. Na druhé straně měly i Brémy své šance. zvláště tak od 70. minuty se dostávaly více do hry. Nakonec však končí utkání remízou 0:0 a oba celky si připisují cenný bodík.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:27.
90+3'
90+2'
Kvůli pokřikům na rozhodčího dostává náhradní gólman M.Zetterer.
90+1'
Pavlenka po nechtěném zásahu domácí borce zůstává na trávníku. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
90'
Střídání v týmu Werder Brémy; odchází F.Bartels a přichází I.Hajrovič.
89'
Střídání v týmu Hamburger SV; odchází B.Wood a přichází F.Arp.
85'
Borci v bílém se tlačí do zakončení. Je vidět, že jsou to právě oni, kteří chtějí všechny body z tohoto utkání.
84'
Žlutou kartu za svůj skluz dostává Gebre Selassie. Nutno podotknout, že to nebyl nijak ostrý nebo nebezpečný zákrok.
83'
Čaká nás i s nastavením posledních 10 minut zápasu. Podaří se jednomu z týmů přeci jen skórovat?
81'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Obrany obou celků jakoby už šly do šaten.
79'
Po technické střele úžasně zasáhl Pavlenka! Kdopak to střílel? Vypadá to na Hunta.
78'
Stále čekáme na první gól dnešního utkání, který by ukončil trápení obou týmů. Nejlepšími hráči jsou asi brankáři obou celků, kteří drží bezbrankový stav.
76'
Rohový kop byl odhlavičkován jedním z obránců. Brémy se však nevzdávají a opět se ženou do útoku. To je neuvěřitelná změna v pojetí hry hostů.
76'
Brémy se v posledních minutách dostávají čím dál tím více do vápna domácích. Nyní vybojovali roh.
74'
Střídání v týmu Hamburger SV; odchází A.Ekdal a přichází Walace.
74'
Chvíli to vypadalo, že rozhodčí odpískal penaltu proti Brémám, nakonec je z toho ale útočný faul a Pavlenka bude vykopávat.
72'
Tak teď to byla velká škoda pro hosty! Při první střele se vyznamenal Mathenia, poté pálil i Gebre Selassie, jeho střela byla ale nepřesná.
71'
Brémy se přeci jen dostávají trošku do hry. Podaří se jim skórovat?
68'
Žlutou kartu dostává Papadopoulos, když zatáhl za záchrannou brzdu a srazil unikajícího protivníka.
68'
Diekmeier byl i na druhé straně, kde vybojoval balón a posílal ho před bránu. Pavlenka byl rychle na zemi a balón kryje.
66'
Bartels uháněl sám na bránu, Diekmeier však prokázal svou rychlost a na poslední chvíli mu míč sebral.
64'
Střídání v týmu Werder Brémy; odcházejí F.Kainz a P.Bargfrede a přicházejí M.Junuzovič a M.Eggestein.
63'
Žádná sláva. Rozehrání přímého kopu se příliš nepovedlo, Pavlenka nemusí zasahovat,
62'
Bargfrede fauluje pronikajícího soupeře a Domácí mají k dispozici dobrou šanci a otevření skóre.
60'
Wood si skvěle naběhl a z první se snažil tlačit míč na bližší tyč. Pavlenka skvěle reflexivně zachránil svůj tým.
59'
Když na hřišti není Ito, aktivitu přebrala druhá strana v čele s Hahnem a Huntem. Brémy mají velké problémy odvracet neustálé náznaky šancí.
58'
Garcia vhazuje aut, poté ihned fauluje protihráče a míč opět kontrolují domácí.
56'
Pavlenka se 2x vyznamenal. Nejprve dokázal vyrazit nepříjemný balón z velké dálky. Poté kryl i hlavičku z blízkosti.
56'
Spíše pohledná než-li nebezpečná byla střela Kainze.
55'
Po dlouhé době se něco bude dít před branou Mathenia. brémy mají k dispozici přímý kop.
54'
Sakaj bojoval jako lev, aby se balón došoural za postranní čáru. Nakonec byl faulován.
52'
Střídání v týmu Hamburger SV; zranil se nejaktivnější hráč T.Ito, nahrazuje ho L.Holtby.
51'
Brémy vůbec nestíhají! Pokud se 2. poločas bude odehrávat v duchu prvních minut, je jen otázou času, kdy Pavlenka inkasuje.
50'
Hahn podskočil vysoký centr Hunta. Vykopává Pavlenka.
49'
Ful Kainze na Ita. Přímý kop u veldké vzdálenosti poté našel hlavičku Wooda, obrana poté odkopává.
48'
To je škoda pro domácí! Hahn měl střílet, když měl ve vápně prostor. Místo toho jen centroval a obrana tak neměla problém s odvrácením nebezpečí.
47'
Oba celky nastupují ve stejných sestavách, s jakými hráli v 1. poločasu.
46'
První poločas gól nepřinesl, několik zajímavých situací však ano. Šanci skórovat byly na obou stranách, větší však měli domácí. Brémy si často nevěděli rady s dobře hrající obranou soupeře, a tak aktivnějším a vizuálně lepším týmem byl Hamburg. Skóre je však stále nerozhodné, uvidíme, co přinese 2. poločas.
45+1'
45+1'
Opět strkanice. Nyní v nich byl po rohovém koopu zapojen zejména Jung.
44'
Český štírek Gebre Selassie okopával hned 2 protihráče najednou. Rozhodčí ho hvizdem musel zastavit.
43'
Nedočkali. Hahn sice zasáhl míč, v těžké pozici však bránu netrefil.
43'
Borci v bílém kontrolují hru. Nyní vybojovali rohový kop. Uvidíme, zda se dočkáme úvodní branky.
40'
Pavlenka, který si připsal v 1. poločase 2 důežité zákroky, bude rozehrávat od své brány.
40'
Olalá! Prudkou ránu z velké dálky musel vyrážet Mathenia. Zvládl to dobře.
39'
Teď budou mít hosté dobrou šanci! Volný přímý kop z nějakých třiceti metrů.
37'
Fotbalovější jsou jednoznačeně domácí. Za jejich snahu by si zasloužili vstřelit gól.
35'
Kainz chyboval v rozehrávce a Ito už si to opět pelášil směrem k Pavlenkovi. Byl však sražen k zemi. Za to měla být udělena žlutá karta!
33'
R.Bauer dostává žlutou kartu za tvrdý zákrok proti Itovi.
32'
Veljkovič a Hahn nyní vypadali jako dva kohouti na smetišti. Rozhodčí je od sebe musel odtrhávat.
30'
Hahn hned přichází s druhou šancí, skákavý balón mu ale vůbec nesedl a střela končí vysoko nad.
29'
Sakaj měl na kopačce první gól. Skvěle zahraný rohový kop vyústil v prudkou střelu zpoza vápna. Balón ale minut bránu asi o deset centimetrů.
27'
Ito si stále dělá co chce. Míč mu ale nyní utíká do zámezí.
26'
Rohový kop domácích opět neznamenal nebezpečí pro branku Pavlenky. Hahn sice hlavičkoval na bránu, český brankář ale v klidu kryje.
25'
Ito zatím hraje skvělý zápas. Japonec op levé straně lítá nahoru dolu a obrana hostů s ním má velké problémy.
Pavlenka si připisuje první lehký zákrok, střela z velké dálky ho nijak nevylekala.
22'
Delaney nyní zabránil rychlému protiútoku domácích. Hamburg je však opět u míče.
21'
Pavlenka rozehrává od své brány. Breémy mají nyní velké problémy přejít půlící čáru a spíše se brání.
20'
Rohové kopy zatím nejsou nebezpečné ani na jedné straně.
19'
Ito to udělal skvěle! Utekl svému strážci a prudkým centrem hledal spoluhráče. Nakonec vybojoval roh.
17'
Utkání je poměrně hodně vyhecované. Emoce jsou cítit od prvních minut.
16'
Volný přímý kop pro domácí přinesl hlavičku Papadopoulose. Jeho pokus míří ale vedle brány, kterou střeží Pavlenka.
14'
Gebre Selassie si vzal balón na polovině a uháněl s ním vstříc bráně domácích. Papadopoulos ho ale zastavil.
13'
Belfodil se dostal k hlavičce po rohovém kopu. Jeho prudký pokus míří pár decimetrů nad břevno.
12'
Překvapivě jsou to hosté, kteří mají v posledních minutách více ze hry. Nyní Papadopoulos zachránil svůj tým, když na poslední chvíli odkopl míč na roh.
11'
Sekai to myslel dobře, když chtěl vyslat do úniku svého spoluhráče, pas byl ale zastaven.
9'
Mathenia se vyznamenal! Delaney hlavičkoval z velké blízkosti, brankář domácích byl ale rychle na zemi a zastavil míč právě včas.
8'
Pavlenka je u míče. Jistě mi prominete, když se budu častěji zmiňovat o českých hráčích, kteří jsou na hřišti.
6'
Roh odvrácen. Hra se přesunula na polovinu hrací plochy.
5'
Kainz se pokusil z pravé strany nacentrovat do vápna. Centr byl zblokován, uvidíme 1. roh.
3'
Hostující celek se ještě nedotkl míče. Hamburk vstupuje do zápasu velmi aktivně.
1'
Máme zde začátek! Domácí hrají v červeno-bílé kombinaci a hostující celek nastupuje v tmavě zelených dresech.
1'
Co nás čeká a co nás nemine:
V tomto krátkém příspěvku, který již pravidelně zařazuji do svých komentářů, bych rád upozornil na zajímavosti, překvapivá fakta či "nej" dnešního zápasu.

Do dnešního utkání zasáhnou i 2 Češi! Na straně hostů nastoupí brankář Pavlenka a obránce Gebre Selassie.
Hostující Brémy se mohou "pochlubit" 2. nejhorším útokem Bundesligy. Za 6 kol nastříleli pouze 3 branky.
Werder Brémy patří mezi 3 celky, které letos ještě nedokázali vyhrát soutěžní zápas. Řadí se sem ještě Freiburg a Kolín nad Rýnem.
Šest zraněných hráčů. To je marodka domácího Hamburku.

Hamburger SV: Mathenia – Diekmeier, Papadopoulos, G. Jung, Sakaj (C) – Hunt, Ekdal, Janjicic – Hahn, Wood, Ito.
Náhradníci: Pollersbeck – Arp, Holtby, Mavraj, Salihović, Santos, Walace.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Bauer, Veljković, N. Moisander (C), U. García – Kainz, Bargfrede, Delaney – Bartels, Belfodil.
Náhradníci: Zetterer – Caldirola, J. Eggestein, M. Eggestein, Gondorf, Hajrović, Junuzović..
Werder Brémy
Brémy se zkrátka trápí. Sám nevím, jak lépe to napsat. Hostující celek zatím nedokázal ani jednou vyhrát a po 3 remízách a 3 prohrách má na svém kontě 3 body. Brémy jsou na předposledním, tedy sestupovém 17. místě, nejvyšší německé ligy.
V dnešním utkání tak jen těžko budeme hledat favorita, jak domácí, tak i Werder se jistě budou velice snažit naplno bodovat.
Hamburger SV
Domácí borci by si jistě uměli představit lepší vstup do sezóny, než-li je ten, který prožívají. Po šesti kolech mají na svém kontě pouze 6 bodů za 2 výhry a 4 porážky. Skóre 4:11 je zoufalé a svědčí o tom, že Hamburk má ohromné problémy s ofenzívou.
Za poslední 4 zápasy nedokázali domácí vstřelit jedinou branku. To je neuvěřitelná bilance. Na domácí půdě se tak jistě budou snažit proti hratelnému soupeři skórovat a nejlépe i zvítězit.
Krásné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Mé jméno je Martin Primus a dnes se společně podíváme na duel mezi Hamburger SV a Werder Brémy, který začíná v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.