Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Mainz - 28. ledna 2018   15:30

Leverkusen
48' Bailey (Volland) • 68' Wendell
2:0
(0:0)
Leverkusen
Leno – L. Bender (63. Henrichs), Tah, S. Bender, Wendell – Baumgartlinger (28. Kohr), Aránguiz – Brandt (82. Havertz), Volland, Bailey – Alario.
R. Özcan – P. Retsos, Mehmedi, Kohr, Havertz, Henrichs, Bellarabi.
Willenborg – Aarnink, Henschel
BayArena, Leverkusen
25 471 diváků
Mainz
Zentner – Donati, Gbamin, Hack, A. Diallo, Brosinski (61. Holtmann) – Serdar, N. de Jong (61. Berggreen), Latza – Quaison, Muto (75. Ujah).
Huth – Bell, Berggreen, Maxim, Ujah, De Blasis, Holtmann.

SESTŘIH: Leverkusen - Mohuč 2:0. Opět se blýskl Bailey, Bayer drží druhé místo

Z tohoto on-line přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku víkendu se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Bayer si proti Mohuči připsal povinné vítězství. Leverkusenský celek po bezbrankovém poločase dvěma góly strhl vedení na svou stranu a ze šestého místa v tabulce skočil na druhé, zatímco patnáctá Mohuč zůstala těsně nad barážovou bažinou.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14.
90+2'
90'
Hrát se bude ještě dvě minuty.
87'
Problémy však měli hostující hráči s ubráněním rohového kopu. Po Baileyho centru nechali Alariovi místo na hlavičkové zakončení a Zentner si musel připsat hokejový zákrok nohou.
84'
Vollandův prudký centr hosté zneškodnili.
82'
Potřetí vystřídal také Bayer Leverkusen: odpracováno má Julian Brandt, na hřiště se těší Kai Havertz.
80'
Domácí alespoň zahrávali roh, avšak Brandtův centr neměl dostačující kvalitu.
79'
K útoku zavelel Bailey (Bayer Leverkusen). Nabízel míč před bránu, ale tam byl jenom obránce.
78'
Nyní hra zabředla doprostřed hřiště. Leverkusenští si hlídají vypracovaný náskok.
76'
Útočnou aktivitou oplývající domácí znovu zazlobili. Alario u levého okraje vápna přenechal míč Wendellovi a jeho rána prosvištěla kolem bližší tyče.
75'
Třetí střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Anthony Ujah.
72'
Na opačné straně z uctivé vzdálenosti střílející Quaison (1. FSV Mohuč 05) měl v zásobníku slepé náboje.
71'
Třetí gól měl na kopačce Bailey (Bayer Leverkusen)! S odhodlaným výrazem v obličeji vešel do pravé části pokutového území, odkud Zentnerovu branku těsně přestřelil.
68'
Leverkusen právě vstřelil branku!
K nařízené penaltě se postavil WENDELL, a přestože směr jeho střely Zentner vystihl, na míč nedosáhl a kapituloval podruhé.
67'
Při bránění dalšího rohového kopu Giulio Donati (1. FSV Mohuč 05) stáhl svého protivníka k zemi a inkasoval za to žlutou kartu.
65'
Mohuč se během chviličky ubránila hned dvěma exekucím rohových kopů.
63'
Vystřídal také Bayer Leverkusen: Larse Bendera nahradil Benjamin Henrichs.
61'
Dvojitá výměna v týmu 1. FSV Mohuč 05: hrací plochu opustila dvojice Daniel Brosinski, Nigel de Jong. Oživit hru mají za úkol Gerrit Holtmann a Emil Berggreen.
60'
Obránci Mohuče se semkli a trpělivě vyčkávají, s čím na ně soupeřův klub vyrukuje.
59'
Leverkusenští se vrátili na útočnou polovinu, kde se snaží vymyslet nějakou další kulišárnu.
57'
Snaha hráčů hostujícího mužstva o přechod středem hřiště ztroskotala na záložní řadě Bayeru.
54'
Mohuč uklidňuje hru kombinací na vlastním území.
53'
Domácí měli možnost svůj náskok zdvojnásobit. Z nějakých dvaceti metrů se do balonu opřel Brandt, aby ho kolem bránícího de Jonga poslal vedle pravé tyčky. Skutečně nescházelo moc.
51'
Proti centrovanému míči vystoupil Gbamin (1. FSV Mohuč 05) a odhlavičkoval ho do bezpečí.
50'
Brandt (Bayer Leverkusen) absolvoval souboj muž proti muži a vytěžil z něj rohový kop.
48'
Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a vyplatilo se jim to. LEON BAILEY napřáhl ze střední vzdálenosti k razantní střele, která s přispěním zadní levé tyče zapadla do sítě. Zentner se prolétl vzduchem zbytečně.
46'
Hlavní aktéři už se vrátili na hřiště.
Gólově skoupý poločas divákům moc vzrušení nenabídl. Tempo hry udávali domácí, ale v koncovce jim častokrát scházela přesnost. Hosté vycházeli ze svého území pouze sporadicky a vypracovali si akorát jednu střeleckou příležitost. Nám nezbývá než doufat, že druhá půle bude záživnější.
45+2'
45+1'
Na první větší šanci si diváci museli počkat až na závěr poločasu. Krátce po rozehrávce rohového kopu Wendell posadil balon na hlavu Alaria a po jeho zakončení míč prolétl přibližně metr vedle levé konstrukce hostující branky.
45'
Nastavená doba hry činí dvě minuty.
44'
Zprava centrující Lars Bender (Bayer Leverkusen) nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
42'
Útočný faul. Spáchal ho de Jong (1. FSV Mohuč 05).
40'
A zakončili z něj. Bailey (Bayer Leverkusen) vyprodukoval lahodný centr, na něj si před malým vápnem naskočil Kohr a vysoko přehlavičkoval břevno.
39'
Ale hned z dalšího útoku domácí vytěžili rohový kop.
37'
Ti míč ztratili a k brejku zavelel Lars Bender. Bohužel pro domácí klub vyslal příliš dlouhou přihrávku, po které se míč dokutálel až za koncovou čáru.
36'
Zentner (1. FSV Mohuč 05) si pohlídal Brandtův pas ze strany a pak rozdal míč kolegům v poli.
34'
Lars Bender (Bayer Leverkusen) odkulhal ze hřiště, aby se vzápětí vrátil zpátky na hrací plochu. Druhá výměna z důvodu zranění tak zatím není potřeba.
32'
Trenér Leverkusenu má další starosti. Na trávníku mu v bolestech leží Lars Bender.
31'
Pochopitelně následoval roh. Bailey (Bayer Leverkusen) kopl balon do klubka hráčů a z něj hrací předmět vypadl mimo rizikovou zónu.
30'
Wendellovu průnikovou přihrávku srazil některý z hostujících obránců mimo branku.
28'
Špatná zpráva. Julian Baumgartlinger (Bayer Leverkusen) bohužel zápas nedokončí, zraněného spoluhráče nahradí Dominik Kohr.
27'
To je nepříjemné. Baumgartlinger (Bayer Leverkusen) absolvoval ostřejší souboj a nedokáže se zvednout ze země. Snad nebude potřeba střídání.
25'
Leno (Bayer Leverkusen) proti zmíněnému centru vyšel z brány a lapil ho do svých rukavic.
24'
A teď se dokonce museli bránit, protože z levé strany se rozhodl odcentrovat míč Muto.
23'
Výraznou územní převahou dosponující domácí zatím nejsou schopni jakkoliv zahrozit.
21'
Další faul. Tentokrát uprostřed hřiště se proti pravidlům provinil Quaison (1. FSV Mohuč 05).
19'
Na místo přestupku si balon postavil Bailey (Bayer Leverkusen), ale nezamířil vůbec přesně.
18'
Alario postupoval k pokutovému území a přibližně tři metry před jeho hranicí ho zastavil jen za cenu žluté karty Nigel de Jong (1. FSV Mohuč 05).
16'
Domácí rozjeli zajímavou akci. Bailey u levého okraje vápna zasekl balon pro Larse Bendera, do jehož střely z nebezpečné pozice se položil obránce.
15'
Statistika držení míče: 70% – 30%.
13'
V jeho blízkosti se balonu ujal Brandt (Bayer Leverkusen) a došel s ním až před hranici pokutového území, kde byl o něj čistým způsobem odstaven.
11'
Krátká kombinační souhra vedla jen ke ztrátě míče, který právě rotuje kolem středového kruhu.
10'
Po rozehrávce svého gólmana Leverkusenští neváhali vyrazit na útočnou polovinu.
9'
Hosté vystrčili drápky. Muto vběhl do levé části vápna, aby prověřil Lena nedůraznou střelou.
7'
Domácí dostali třetí pokus, ale ani ten nebyli schopni využít. Baileyho centr obránci odvrátili.
6'
V krátkém časovém sledu čelila defenziva Mohuče hned dvěma rohovým kopům a svou úlohu vždy zvládla s naprostým přehledem.
4'
Naštěstí se nejedná o nic vážného a Donati (1. FSV Mohuč 05) se může zapojit zpátky do hry.
3'
Donati (1. FSV Mohuč 05) se nezdá být zdravotně v pořádku a raději si vyžaduje ošetření.
2'
Začalo se pěkně zostra, hned ve druhé minutě je napomínán Leon Bailey (Bayer Leverkusen). Žlutou kartu dostal za použití lokte v souboji s Donatim.
1'
Zahajovacího výkopu se ujal Bayer Leverkusen.
1'
Je to tady. Frank Willenborg společně se svými asistenty právě přivádí fotbalisty na travnatý porost.

Bayer Leverkusen: Leno – L. Bender, Tah, S. Bender, Wendell – Baumgartlinger, Aránguiz – Brandt, Volland, Bailey – Alario.
Náhradníci: R. Özcan – P. Retsos, Mehmedi, Kohr, Havertz, Henrichs, Bellarabi.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Donati, Gbamin, Hack, A. Diallo, Brosinski – Serdar, N. de Jong, Latza – Quaison, Muto.
Náhradníci: Huth – Bell, Berggreen, Maxim, Ujah, De Blasis, Holtmann.

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Henschel.
Přibližně půl hodiny před výkopem probíhá na hřišti BayAreny rozcvička. Už zanedlouho vám představíme sestavy obou týmů.
Vážení sportovní přátelé, ještě jednou mi dovolte vás co nejsrdečněji přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání mezi Leverkusenem a Mohučí.

1. FSV Mohuč 05

V minulé sezoně musela Mohuč hájit bundesligovou příslušnost až do posledního kola a zatím to vypadá, že letošní ročník bude stejný. FSV se nachází na čtrnáctém místě, kam ho posunula vydřená domácí výhra 3:2 nad tabulkovým sousedem ze Stuttgartu. Ze soupeřových hřišť si Mohuč přivezla zatím jenom čtyři body, všechny je navíc získala ze remízy. Vybojuje v Leverkusenu své premiérové venkovní vítězství?
Bayer Leverkusen

V popředí tabulky pohybující se Leverkusen aktuálně figuruje sice až na šestém místě, při očekávaném vítězství v dohrávce kola se však posune na druhou příčku. V domácím prostředí se navíc vestfálskému klubu daří, v letošním ročníku před svými příznivci prohrál pouze jednou a to se suveréním Bayernem Mnichov. Naposledy vyhrál na hřišti Hoffenheimu 4:1 a munici určitě nenechá ležet ve skladu ani tentokrát.
Nedělní zápas 20. kola Bundesligy mezi Leverkusenem a Mohučí bude soubojem týmů s opačnými starostmi. Zatímco domácí usilují o účast v evropských pohárech, hosté se drží zuby nehty nad barážovou bažinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.