Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Bayern - 3. února 2018   15:30

0:2
(0:2)
Bayern
33' Ribéry   • 44' James Rodríguez  (Tolisso)
Mainz
Zentner – Bell (C), Hack, A. Diallo – Donati, Gbamin, Latza, Holtmann (73. Berggreen) – Öztunali (46. Quaison), Maxim (57. Serdar) – Muto.
F. Müller – Brosinski, N. de Jong, Quaison, Serdar, Berggreen, Ujah.
S. Storks – T. Siewer, S. Waschitzki
OPEL ARENA, Mohuč
34000 diváků
Bayern
Ulreich – Rafinha, J. Boateng, Hummels, Bernat – Tolisso, Rudy (70. Alaba), James Rodríguez – T. Müller (C), Wagner (63. Lewandowski), Ribéry (82. Coman).
Starke – Süle, Robben, Alaba, Kimmich, Lewandowski, Coman.

SESTŘIH: Mohuč - Bayern 0:2. Mnichov vede ligu už o 18 bodů

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.
Druhá půle už žádnou branku nepřinesla. Třebaže si šance vytvořila obě mužstva, domácí byli mnohdy hodně blízko snížení, naopak favorit mohl své vedení pojistit, nestalo se však ani jedno. Bezbranková druhá půle hrála více do karet hostům, kteří si odváží, pro ně povinné tři body.
90+3'
90+3'
Serdar v poslední pěkné šanci svého celku nechal vyniknout pouze Ulreicha, který jeho prudký pokus k bližší tyči vyrazil na roh.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90+1'
Coman se prezentoval velice pěknou individuální akcí, jeho pokus k bližší tyči však domácí gólman zneškodnil.
89'
Coman se na polovině soupeře provinil faulem a se spoluhráči se musí stáhnout. Mrzet je to ale příliš nemusí.
86'
Po velkém obléhání se Quaisonovi povedlo snad ze třetí dorážky překonat brankáře hostů, avšak bylo to dávno po odpískání ofsajdu. Nutno říct, že ač to bylo hodně těsné, pomezní arbitr se mýlil, hráč Mohuč v ofsajdu nestál.
83'
Hlavičkový pokus jednoho z hráčů Bayernu letí mimo bránu, rozehrávat bude Zentner.
82'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Kingsley Coman.
80'
Lewandowski se málem dostal do samostatného úniku, protihráči však byli dost rychlý a míč mu sebrali.
79'
Tolisso místo střely přihrával na levou stranu, kde číhal James Rodríguez, s jeho nepříliš prudkou ranou měl Zentner nemalé problémy, ale nakonec se mu přeci jen podařilo míč zkrotit v rukavicích.
78'
Lewandowski se dostával do dobré šance, jeho střela z levé strany byla nakonec zblokována.
77'
Bayern se chytil do ofsajdové pasti.
77'
Berggreen střílel z dálky na střed branky, kde stál připravený brankář Bayernu, jenž schoval míč do náruče.
76'
Žlutou kartu dostává Jérôme Boateng (Bayern Mnichov).
74'
Quaison se parádně uvolnil, dostal se do velké příležitosti a byl hodně blízko brance, jeho zakončení však o centimetry minulo vzdálenější tyč. Poblíž stál ještě Berggreen, avšak skluzem na míč nedosáhl. Teď mohou domácí hodně litovat.
73'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Emil Berggreen.
72'
Přetažený centr hostů letí do zámezí, míč byl ale tečován, následovat bude roh.
70'
Müller šel sám na brankáře, tentokrát se o ofsajd nejednalo, avšak jeho pokus ke vzdálenější tyči byl hodně špatný, míč se odkutálel do zámezí.
70'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází David Alaba.
68'
Müller si nepohlídal postavení a chytil se do ofsajdové pasti.
67'
Rudy si docela koledoval, za nynější faul na protihráče mohl klidně vidět žlutou kartu, a vzhledem k tomu, že už jednu má, následovat by musel odchod pod sprchy. Nic takového se zatím neděje.
65'
Bernat hledal před bránou Lewandowskiho, ten se však k hlavičce nedostal.
64'
Holtmann pálil tvrdě z levé strany, avšak míč nezasáhl dobře a zamířil vysoko nad soupeřovu svatyni.
63'
Domácí si špatně rozuměli s přihrávkou, o míč tak přichází.
63'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Sandro Wagner, přichází Robert Lewandowski.
62'
Míč se projel kolem brány Bayernu, Diallo se dokonce dostal ke střele, ovšem mířil jen do protihráče.
61'
Po faulu rozehraje domácí tým nepřímý volný kop.
60'
Tentokrát se už Muto do šance nedostal, přihrávka na něj byla hodně nepřesná.
59'
Rafinha to obranným skluzem udělal tak šikovně, že se míč odrazil od protihráče a místo rohu bude od brány odkopávat Ulreich.
58'
Tolisso se málem dostal do samostatného úniku, čistým skluzem mu však míč sebral navrátivší se obránce domácího celku.
57'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Alexandru Maxim, přichází Suat Serdar.
56'
Nyní se japonský hráč a nejlepší střelec Mohuče dostal do zakončení, jeho přízemní střela však šla přímo do gólmanovy náruče.
56'
Pěkná patička Quaisona, po které se málem do šance dostal Muto, kterému chyběl krok k tomu, aby se dostal k míči dříve, než Ulreich.
55'
Domácí se provinili faulem, žlutá karta to nebude, ale soupeř rozehraje na jejich polovině.
53'
Málem platilo nedáš – dostaneš. Ribéry po přihrávce do běhu šel sám na gólmana, tomu udělal kličku, ale míč mu utekl za lajnu.
52'
Nový muž na hřišti Quaison mohl zařídit vyrovnání, po parádní přihrávce z pravé strany měl před sebou zcela odkrytý prostor, střílel však jen do míst, kde stál Ulreich, který stačil balón vyškrábnout nad břevno.
51'
Velká skrumáž před domácí bránou, kdy nejprve Zentner vyrazil míč před sebe, následně se jej hosté snažili vydolovat, ale nakonec jej domácí brankář ukryl do náruče.
51'
Tolisso dvakrát střílel z dobré pozice, ve druhém případě to bylo po velice pěkné akci na jeden dotek, ovšem Diallo se mu postavil a zastoupil svého gólmana tím, že tělem odrazil střelu protihráče.
49'
Tolisso zamířil nepřesně mimo bránu, odkopávat bude domácí gólman.
48'
Wagner byl blízko třetí brance, jeho prudký pokus z levé strany k bližší tyči však Zentner bravurně vyrazil na roh.
47'
Hosté vyrazili po chybě soupeře do brejku, jeden z hráčů však místo přihrávky volil individuální akci, což byla chyba.
46'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Robin Quaison.
46'
Žádná velkolepá podívaná to zatím není, ovšem favorit si hraje svoji hru, která mu vychází. Bayern vystřelil v první půli dvakrát na bránu a vstřelil dva góly, zatímco protivník jeho brankáře neohrozil ani jednou. Podaří se mu to ve druhém poločase?
45+2'
45+1'
Nastavuje se minuta.
44'
Bayern právě vstřelil branku!
Hosté nejprve nevyužili z přečíslení velkou šanci, ve stejné minutě se však radují z druhé branky. JAMES RODRÍGUEZ si pravé straně krásně zpracoval Tolissův centr a poté levačkou zamířil k bližší tyči, kde byla spousta místa.
43'
Donati dvakrát přihrával před svatyni Mnichova, v obou případech obrana hostů míč odvrátila.
41'
Žlutou kartu dostává Sandro Wagner (Bayern Mnichov), který srazil k zemi domácího Hacka.
40'
Hosté se sice rozčilují, ovšem verdikt hlavního arbitra, který píská faul ve prospěch soupeře, nezmění.
39'
Domácí celek se provinil ofsajdem, míč tak musí odevzdat.
37'
Gbamin to zkoušel z velké dálky, ale bránu Bayernu vysoko přestřelil. Za tohle pochvalu od trenéra zřejmě neuslyší.
36'
Žlutou kartu dostává Sebastian Rudy (Bayern Mnichov).
35'
Střelec úvodní branky zůstal ležet na trávníku, hra ale pokračovala a k faulu sáhl Rudy, který vidí žlutou kartu. Hosté pak hodně vyčítali protihráčům, že míč nezakopli.
33'
Po jeho rozehrávce se k odraženému míči dostal FRANCK RIBÉRY, na nic nečekal a střelou z voleje jej napálil ke vzdálenější tyči. Ač francouzský fotbalista balón netrefil zrovna ideálně, zamířil velice přesně a Zentner tady nemohl moc dělat.
33'
Odvrácený centr před bránu Mohuče přináší hostům další roh.
30'
Dlouhý daleký nákop dopadl přímo do náruče vyběhnutého Zentnera, v posledních minutách je znovu hra až příliš utahaná.
28'
Přerušeno je až vzápětí, hráč Mohuče, jmenovitě Holtmann, zůstává ležet na trávníku.
27'
Domácí se dožadovali faulu a přímého kopu, Storks však stál dost blízko na to, aby celou situaci správně posoudil, hra pokračuje.
26'
Hosté jen poslali míč k Zentnerovi, který rozehrává na krátko.
24'
Müller se sice snažil, ale další roh pro své barvy nevybojoval.
23'
Boateng to zkusil střelou z voleje, ale mezi tři tyče nezamířil.
22'
Donati odrazil centr za lajnu a následuje roh pro Bayern.
21'
Nebezpečný centr před bránu bavorského celku byl odvrácen do bezpečí, v posledních chvílích jsou domácí o něco aktivnější.
20'
Tohle byla dobrá příležitost, do které se dostal Maxim. Domácí fotbalista si zpracoval míč a z ostrého úhlu na levé straně vystřelil ke vzdálenější tyči, kterou asi o dva metry minul. Kdyby zamířil lépe, už se mohl se spoluhráči radovat, Ulreich zůstal stát na místě.
18'
Žádná z mnoha přihrávek hostů neskončila v pokutovém území, domácí míč odvrací.
17'
Držení míče, 37 % – 63 %, ukazuje převahu hostů, avšak na první šanci se stále čeká.
17'
Hodně nepřesný pas na druhé straně, po kterém Bayern o míč přichází a o rozehrávku se postará Zentner.
16'
Ulreich si musel vyběhnout pro míč na levou stranu k brankové čáře, před dobíhajícím protihráčem jej schoval do náruče.
14'
Domácí se málem dostali do šance, přihrávka z prava na volného hráče však byla hostující obranou zastavena včas.
13'
Až nyní to zkusil z dálky Tolisso, mířil ale asi metr nad břevno domácí svatyně.
12'
Hosté drží míč na kopačkách, ale dlouze si mezi sebou přihrávají.
10'
Kapitán hostů Müller se dožadoval odpískání faulu, kterého se měl dopustit Diallo, rozhodčí však nařizuje aut pro domácí.
9'
Bernat prošel pokutovým územím soupeře, dostal se do dobré palebné pozice, ovšem jeho pokus byl zblokován na roh.
8'
Bell za faul na Jamese Rodrígueze klidně mohl vidět žlutou kartu, hlavní sudí Storks mu však zatím jen domlouvá.
6'
Hosté faulovali, soupeř rozehraje u středového kruhu.
5'
Hostující gólman lehký míč sklepl pro svého spoluhráče, Bayern začíná od své brány.
3'
Na chvíli se domácí usadili v pokutovém území, už to vypadalo, že by se mohli dostat do zakončení, ale Ulreich nakonec nezasahoval.
3'
Hosté si nerozuměli v souhře směrem před bránu, míč jim unikl až k Zentnerovi.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell (C), Hack, A. Diallo – Donati, Gbamin, Latza, Holtmann – Öztunali, Maxim – Muto.
Náhradníci: F. Müller – Brosinski, N. de Jong, Quaison, Serdar, Berggreen, Ujah.

Bayern Mnichov: Ulreich – Rafinha, J. Boateng, Hummels, Bernat – Tolisso, Rudy, James Rodríguez – T. Müller (C), Wagner, Ribéry.
Náhradníci: Starke – Süle, Robben, Alaba, Kimmich, Lewandowski, Coman.

Rozhodčí: S. Storks – T. Siewer, S. Waschitzki.

Bayern

Fotbalový gigant a vítěz posledních pěti ročníků si jde za šestým triumfem v řadě, s padesáti body na kontě drží velký náskok před svými pronásledovateli. Mimo svůj stadion se mu daří nejvíc ze všech mužstev, z deseti utkání si jeho hráči odnesli dvaadvacet bodů za sedm vítězství a jednu remízu, vstřelili sedmnáct gólů a jen osm inkasovali. Naposledy vyhráli 3:1 v Leverkusenu. Polský snajpr Robert Lewandowski je s osmnácti přesnými zásahy nejen nejlepším střelcem Bayernu, ale i celé soutěže.
Mohuč

Domácí se drží těsně nad hranicí sestupu, patří jim patnáctá, poslední nesestupová příčka s dvaceti body, před šestnáctými Brémami a sedmnáctým Hamburkem mají náskok tří, resp. čtyř bodů. Z deseti zápasů hraných před svými fanoušky vyhráli v pěti případech, jednou remizovali, vstřelili a inkasovali shodně patnáct branek. Naposledy vyhráli 3:2 nad Stuttgartem. Se šesti brankami vede tabulku střelců Japonec Jošinori Muto.
Dobrý den, další porci zápasů dnes nabídne svým fanouškům nejvyšší německá fotbalová liga, do hry vstupuje i gigant a obhájce titulu z Bayernu Mnichov, jenž zavítá na hřiště Mohuče. Favorit je více než jasný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.