Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Werder - 3. února 2018   15:30

Schalke
25' Konopljanka (Bentaleb)
1:2
(1:0)
Werder
79' M. Kruse   • 90+3' Junuzović  (M. Eggestein)
Schalke
Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Bentaleb (46. Goretzka), Meyer, Oczipka, Harit – Konopljanka (70. Pjaca), Di Santo (65. Burgstaller).
Nübel – Goretzka, Stambouli, Burgstaller, Pjaca, Teuchert, Embolo.
Winkmann – Bandurski, Blos
Veltins Arena, Gelsenkirchen
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – Rašica (56. Jóhannsson), M. Eggestein, Delaney, Gondorf (71. Junuzović) – Belfodil (90+4. Langkamp), M. Kruse (C).
Drobný – Friedl, Junuzović, Langkamp, Jóhannsson, Kainz, Bauer.

SESTŘIH: Schalke - Brémy 1:2. Pavlenka udělal hrubku, hráči ho podrželi

Brémy po strhujícím závěru poráží Schalke 2:1. Berou tak z tohoto střetnutí tři body. Nezměnila na tom nic ani chyba Pavlenky z prvního poločasu. Nakonec klíčovým momentem bylo vyloučení Nastasiče. Z následné standardky totiž vyrovnal Kruse, když Fährmann pouze vyrazil zakončení doprostřed branky v podání Augustinssona.

Domácí mohli odpovědět, ale zleva napálili pouze delší tyč. To byl taktéž důležitý moment duelu. Ten rozhodl ve třetí minutě nastavení svojí dorážkou Zlatko Junuzovič.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Sebastian Langkamp.
90+3'
Werder právě vstřelil branku!
Brémy tenhle zápas (zřejmě) vyhrají! To je strhující závěr! Johansson přihrával obloučkem na pravou stranu, Eggestein posunul míč mezi nohama Fährmanna. Načež Kehrer nepřetlačil dorážejícího ZLATKA JUNUZOVIČE. 1:2.
90+2'
Kruse a Belfodil vymysleli akci po pravé straně, proti níž zasáhl na hranici vápna Naldo. Nařízen je výkop od domácí branky.
90+2'
Pjaca a Oczipka podrželi míč na levé straně, nakonec nebyl na ose hřiště faulovaný Burgstaller.
90+2'
Caligiuri nechal protihráče odcentrovat zleva, ale Fährmann pouze kontroval trajektorii balonu.
90+1'
Gebre Selassie a Kruse zkoušeli rozhodnout po pravé straně, ale míč následně na ose hřiště nezpracoval Johansson.
90+1'
Další dlouhý míč z domácí nohy na pravou stranu, ale zase byl hostující celek čistý, když si pomohl tělem v obraně.
90+1'
Tři minuty se nastavují!
90'
Pravačka Fährmanna vykopávala a míč skončil až ve velkém vápně u nohy Pavlenky.
90'
Kruse posunul míč z první na pravou stranu k Eggesteinovi a poté se hosté dopustili na hranici vápna útočného faulu.
89'
Gebre Selassie to zkoušel s Krusem po pravé straně, hostující kapitán pouze nastřelil protihráče.
89'
Kruseho levačka zprava centrovala na zadní tyč, kde se domácí celek ubránil. Hosté ovšem nadále kombinují na polovině soupeře.
88'
Po výkopu Fährmanna na střed má výhodu útoku po pravé straně Kruse proti Naldovi.
88'
Kehrer hrál čistě tělem na postu pravého beka,ale Schalke přidalo chybu krátce po ztrátě míče.
88'
Hostující útok odstartoval nohama Pavlenka. Následně se dral do zakončení Gebre Selassie se spoluhráčem na pravé straně.
87'
Junuzovič trefil pravačkou zeď a navíc je pískáno proti hostům. Rozehrávat by měl Fährmann.
86'
Za faul na Eggesteina na ose hřiště vyfasoval Kehrer žlutou kartu.
85'
Emoce jsou součástí hry na obou stranách. Stejně jako po faulu zezadu na Eggesteina na ose hřiště.
85'
Odmáván ofsajd poté, co jeden z domácích hráčů byl v levé části vápna v postavení mimo hru.
84'
Tak teď se hraje naprosto strhující fotbal a Schalke rozhodně není horší, ačkoliv hraje o desíti.
84'
Harit vymyslel nahrávku do levé části vápna, kde Pjaca zakončoval přes Gebre Selassieho do zadní tyče směrem do delšího horního rohu branky.
83'
Augustinsson stál za rychlým protiútokem po levé straně, ale nakonec nebyla ideální finální fáze.
83'
Caligiuri přetáhl centr zprava na delší tyč a následně byl již Pjaca ve složité pozici, aby mohl ohrozit Pavlenku.
82'
Po faulu Veljkoviče je nařízena standardní situace zleva, ale hostům zatím nehrozí větší nebezpečí.
82'
Tlak hostů pokračoval až Delaney vypálil doprostřed branky a Fährmann tentokráte nevyrazil míč k nikomu v bílém.
82'
Gebre Selassie svedl na pravé straně souboj s Naldem. Až český bek odcentroval na zadní tyč, kde byl Kruse zablokovaný.
81'
Augustinsson bránil Harita. Nakonec hosté bez problémů poslali míč na šestnácti metrech do bezpečí.
79'
Fährmann se spoluhráčům omlouvá a ví proč! Augustinsson vypálil levačkou zprava doprostřed branky. Domácí brankář udělal chybu, když snadný míč vyrazil před Jóhannsona a Beflodila. I tak nemohl MAX KRUSE jinak než z levé části vápna po zemi do levé poloviny branky dorážkou vyrovnat!
78'
Ale teď budou mít velkou šanci na srovnání, protože Nastasič je po druhé žluté kartě vyloučen. Domácí hráč fauloval rukou Belfodila, který chtěl útočit po pravé straně.
77'
Čas se pro hostující celek krátí a Fährmann není pod výraznějším tlakem. Brémy stále na svojí větší šanci na Schalke čekají.
76'
Harit a Goretzka pozlobili hostující obranu na pravé straně, nakonec po souhře pětadvacet metrů od hostující branky byl Burgstaller sám před Pavlenkou v pravé části vápna.
76'
Špatná hostující kombinace na levé straně si vyžádala aut pro Schalke, které se na zisk balonu vůbec nenadřelo.
75'
Hostující celek přispěchal s odpovědí po pravé straně, ale Naldo byl důrazný v obraně, takže se pokračuje na polovině Brém.
75'
Domácí nákop směřoval na pravou stranu, ale první fáze útoku nebyla vůbec ideální, takže se míč vrátil zpět do velkého vápna k Fährmannovi.
74'
Protože si Belfodil na levé straně nedovoleně pomohl rukama, tak se bude hrát proti hostům po faulu na hranici domácího vápna.
73'
Pjaca mohl na levé straně využít chyby Veljkoviče, ale střela přes obránce byla sražena směrem na zadní tyč do náruče Pavlenky.
73'
Moisander měl proti sobě na levé straně presujícího hráče a z toho plynula nahrávka pod sebe na nohu Pavlenky do velkého vápna.
72'
Belfodil nezvládl ideálně přechod do útoku po levé straně, Caligiuri navíc chtěl, aby Schalke vhazovalo z hostující poloviny, ale sudí měl jiný názor.
72'
Oczipka a Goretzka kooperovali na levé straně, hostující obrana nakonec přežila centr bez zákroku Pavlenky.
71'
Goretzka získal míč na pravé straně na polovině hřiště, ale vinou Meyera na pravém křídle se hra zpomalila. I tak domácí zůstávají Pjacou na balonu.
71'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jerôme Gondorf, přichází Zlatko Junuzović.
70'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Marko Pjaca.
69'
Kruse a Gebre Selassie spolupracovali při kombinaci. Až se zapojil do hry také Delaney na levé straně domácí poloviny.
69'
Konopljankovi se střele zleva vůbec nepovedla po souboji jeden na jednoho a balon skončil uprostřed branky u Pavlenky.
68'
Špatný kříž přečetl na pravé straně Cagliuri. Ale Kehrer zpomalil v pravé části vápna hru. I tak po nahrávce pod sebe pálil první zmiňovaný domácí hráč z první nad branku.
68'
Gebre Selassie vhazoval zprava z poloviny domácích a hra se poté přesunula pod taktovkou hostujících fotbalistů po zemi na polovinu hřiště.
67'
Belfodil vypálil z pravé části vápna na přední tyč, kterou celkem složité pohlídal Fährmann. Tahle střela nebyla vůbec špatná.
67'
Oczipka měl na sobě v levé části vlastní poloviny protihráče a následně mu pomohl na polovině hřiště Konopljanka.
66'
V posledních minutách má hostující celek převahu na držení míče, jenže Fährmanna žádným způsobem neprověřil.
66'
Kruse centroval při standardní situaci zprava levačkou na zadní tyč, kde zasáhl zákrokem do náruče vyskakující Fährmann.
65'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Franco Di Santo, přichází Guido Burgstaller.
64'
Hostující celek stále čeká na větší šanci v tomto střetnutí a to už máme za sebou více než hodinu hry.
64'
Meyer a Oczipka se na polovině hrací plochy dostali na balon, ten posléze po nahrávce pod sebe odkopl na levou stranu hostující poloviny Fährmann.
63'
Tři hostující fotbalisté si vyměňovali balon při postupném útoku na pravé straně zhruba na polovině hřiště. Zatímco se na domácí střídačce chystalo střídání.
63'
Delaney, Augustinsson a Belfodil rozhodli o tom, že se bude centrovat zleva. Schalke ovšem poslalo míč z první mimo vlastní šestnáctku.
62'
Belfodil a Kruse natáhli na levé straně na domácí polovině hostující kombinaci, ale Schalke se zatím bez problémů brání a Fährmann může být naprosto v klidu.
62'
Hostující celek si pouze nahrával na vlastní polovině, domácí mužstvo se snažil napadat a presovat rozehrávku, jejíž součástí byly i nohy Pavlenky ve velkém vápně.
61'
Harit sehrál na pravé straně akci es spoluhráčem proti Moisanderovi. Nakonec ještě pomohl hostujícímu hráči Gondorf.
60'
Chyba Di Santa na levé straně na hostující polovině stála za tím, že hosté mohli centrovat posléze na přední tyč, kde byly ruce Fährmanna.
60'
Konopljanka obešel na levé straně protihráče, ale následně centroval na přední tyč do koše Pavlenky. Ten schoval míč bez potíží do rukavic a nevyrazil jej před nikoho v modrém.
59'
Eggestein udělal faul v souboji s Oczipkou a budeme svědky standardní situace zleva proti hostům.
59'
Naldo zasáhl zprava jeden na jednoho na hranici vlastního vápna výborně tělem a budeme sledovat útok pokračující u Harita proti Gondorfovi.
58'
Odpískaný další faul na Eggesteina, tentokráte v pravé části hostující poloviny. Werder však pouze rozehrál nakrátko z vlastního území.
57'
Di Santo zvládl souboj jeden na jednoho, zbavil se bránícího protihráče, ale míč sám před Pavlenkou netrefil zleva vůbec čistě.
57'
Pavlenka zkusil nákop pravačkou z levé části velkého vápna na levou stranu domácí poloviny. Tam zapsal faul Belfodil v hlavičkovém souboji s Naldem.
56'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Aron Jóhannsson.
56'
Schalke získalo důrazem balon a posléze mohl tvořit hru Goretzka či Caligiuri. Až ze snahy domácích fotbalistů vyplynul další faul z kategorie útočných proti Gondorfovi.
55'
Eggestein byl faulovaný na pravé straně na polovině hřiště a svým gestem chtěl, aby hlavní arbitr potrestal domácího fotbalistu ještě žlutou kartu, nestalo se.
55'
Oczpika vzal další roh zleva levačkou, po několika soubojích zakončoval Di Santo mimo tři tyče, ale i tak hlavní rozhodčí viděl v hostující šestnáctce útočný faul.
54'
Naldo a další domácí hráči vyvinuli tlak na Pavlenku, ale ten ucpal s Moisanderem a Delaneym ze svého pohledu pravou tyč.
54'
Di Santo se hnal do útoku po levé straně a z hranice vápna chtěl překvapit Pavlenku levačkou na přední tyč, český brankář vyrazil balon rukama na roh pro Oczipku.
53'
Harit zakončoval z druhé vlny zprava, ale sedící Pavlenka zasáhl a nepustil míč podruhé do své sítě po zákroku ve velkém vápně.
52'
Schalke bylo pod tlakem při rozehrávce, Brémy dobře presovaly, nakonec přišel míč na pravou stranu pro Di Santa.
52'
Goretzka a Harit byli aktivní zhruba dvaadvacet metrů od hostující branky a vše skončilo nahrávkou na prvního zmiňovaného do pravé části vápna do ofsajdu.
51'
Belfodil měl na levé straně k balonu dál než Naldo. Tomu navíc podal pomocnou ruku křižnou nahrávkou pod sebe Fährmann.
51'
Gebre Selassie nemohl útočit po pravé straně z vlastní poloviny, a tak musela přijít nahrávka dozadu až do velkého vápna k noze Pavlenky.
50'
Caligiuri rozehrával roh pravačkou na střed vápna, kde hlavou minul Naldo z výskoku levou tyč po souboji s Gebre Selassiem.
49'
Schalke se důrazem dostalo k balonu a následně byla zablokovaná střela Goretzky zprava na roh z té samé strany.
49'
Rychlá souhra domácích hráčů na levé straně byla ukončena špatným centrem Oczipku, takže kontruje po pravém křídle Eggestein.
48'
Goretzka se spoluhráči udělal na levé straně na hostující polovině nevynucenou chybu, ale sudí nařídil alespoň aut pro Oczipku.
48'
Domácí hráč byl faulovaný při přechodové fázi a Schalke poté hrálo po levé straně Konopljankou a Oczipkou.
47'
Hostující celek rozehrál nakrátko s Krusem na polovině hřiště poté chyboval při přechodové fázi, čehož chtěl využít Goretzka.
47'
Konopljanka fauloval na polovině hřiště rukou do obličeje Delaneyho, který poté zůstal ležet na hrací ploše.
46'
Brémy nakopávaly míč nepřesně na pravou stranu, tam byl připravený Oczipka, Schalke vhazuje z vlastní poloviny.
46'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nabil Bentaleb, přichází Leon Goretzka.
46'
V prvním poločase to byla celkem nuda. Brémy si nevypracovaly žádnou větší příležitost, stejně tak Schalke. Jenže velká chyba Pavlenky, kdy si hostující brankář srazil pravačku Konopljanky rukama za vlastní záda směrem k pravé tyči z pohledu hry rozhodla o tom, že domácí´mají úvodní dějství v kapse. Schalke se zatím prezentuje velice dobrou obranou, což bylo vidět především po první trefě duelu.
45+1'
45'
Jenže právě on fauloval rukama ihned po ztrátě míče a rozehrávku bude mít Schalke blízko vlastní šestnáctky zprava.
45'
Hostující celek se ještě pokusil srovnat do poločasu tím, že na levé straně byl aktivní Augustinsson.
44'
Špatná spolupráce Gebre Selassieho a Delaneyho stála za tím, že se s míčem potkal na vlastní polovině Nastasič.
44'
Gebre Selassie neměl prostor pro nahrávku na pravou stranu, a tak musel hrát pod sebe na polovinu hřiště, kde presoval Harit.
43'
Naldo překazil hostům snahu o centr zprava, a tak bude od vlastní branky vykopávat pravá noha Fährmanna.
43'
Caligiuri si nerozuměl se spoluhráčem na levé straně a kontrovat může hostující celek po pravém křídle.
43'
Delaney podržel míč na vlastní polovině a hra se poté dostala k Augustinssovi na levou stranu. Tomu ovšem balon utekl.
42'
V levé části vlastní poloviny vybojoval Konoplajnka faul na vlastní osobu a domácí celek nebude nikam pospíchat. To je zcela zřejmé při rozehrávce Nastasiče.
41'
Nebude se příliš nastavovat. Zřejmě tak maximálně jedna minuta, protože se v prvním poločase hraje víceméně bez většího přerušení.
41'
Haritův centr zprava byl přetažený a hosté budou díky tomu začínat svojí útok autovým vhazováním z vlastní poloviny.
40'
Nastasič vystoupil zleva proti Rašicovi a hostujícímu fotbalistovi už poté na pravé straně nebyla nic platná pomoc Gebre Selassieho.
40'
Caligiuri vzal aut zprava z poloviny hostů. Ta se také pokračovalo za přispění dvou domácích hráčů, jeden z nich nakonec nahrával dozadu až k Fährmannovi.
39'
Hostující celek to zkoušel po levé straně, ale Kehrer byl svojí aktivitou proti ohrožení Fährmanna, který zatím nepředvedl těžší zákrok.
38'
Snadná práce pro bránícího domácího fotbalistu nohou na přední tyč. I tak vhazuje ještě z poloviny Schalke Kruse.
38'
Gondorf a Kruse byli aktivní na pravé straně, stejně tak Rašica, který nakonec získal roh.
37'
Kruse centroval zleva levačkou na střed vápna, kde jeho spoluhráč zakončoval hlavou z osy šestnáctky vedle pravé tyče.
36'
Gondrof byl při akci po levé straně faulovaný zezadu Kehrerem a bude se kopat standardní situace proti domácím.
36'
Hosté útočili Eggesteinem po pravé straně, ale centr přes beka pouze prolétl vápnem.
35'
Harit se diví, že pomezní sudí přehlídl důraz Moisandera, kdy si hostující bek pomohl rukama a vlastní polovině.
35'
Pavlenka nakopával míč křížem na levou stranu, kde jeho spoluhráč nebyl úspěšný v hlavičkovém souboji a balon skončil až u nohy Fährmanna.
33'
Brémy hrají na Schalke se svým soupeřem vyrovnanou partii, ve které nemá nikdo výraznější převahu. Jenže Pavlenka svojí hrubkou daroval výše postavenému týmu vedení.
33'
Kruseho levačka zprava na zadní tyč se nedostala k Belfodilovi. A poté neodcentroval ideálně z druhé strany Moisander.
32'
Po faulu na Eggesteina, který udělal Nastasič byl domácí hráč opět celkem frustrovaný, ale druhou žlutou kartu nedostal.
32'
Belfodil přihrával zleva pod sebe, ale centr jeho spoluhráče směřující na zadní tyč patřil k těm přetaženým.
31'
Bentaleb napadal rozehrávku hostů zleva, ale míče se nakonec ani nedotkl. Brémy poté pokračovaly v kombinaci na polovině hrací plochy s Augustinssonem.
31'
Kruse centroval při standardní situaci zleva levačkou na zadní tyč, kde si pro míč vyskočil a chytil jej do koše Fährmann.
30'
Zase chtěl hrát Augustissona po levé straně, ale Gondorf byl faulovaný Caligiurim, který za faul na vlastní polovině neuvidí kartu.
29'
Augustinsson se na levé straně na polovině hřiště pustil do souboje jeden na jednoho. Po následném přetažení hry na druhou stranu došlo na míč do ohně před branku Schalke.
29'
Augustisson hledal marně při rozehrávce zleva na levém křídle Gondorfa, ale útok hostů bude mít své pokračování alespoň autovým vhazováním z poloviny hrací plochy.
28'
Moisander přerušil přechodovou fázi domácích faulem zezadu na Harita a je tak potrestaný žlutou kartou.
27'
A zase maximální snaha Kehrera o presink na polovině hřiště. Nakonec Brémy i tak centrovaly zprava na střed vápna, kde odhlavičkoval míč bránící fotbalista mimo vlastní šestnáctku.
27'
Hostující celek kombinoval na polovině hřiště před Kehrerem, který na tom byl výborně pohybově a nedovolil protihráčům k dohrávce do levého křídla.
26'
Kehrer presoval zprava po rozehrávce Pavlenky. Hosté nepřišli o balon, který si posléze na polovině domácích kryl Gondorf.
25'
Schalke právě vstřelilo branku!
Tenhle gól jde za Pavlenkou. JEVHEN KONOPLJANKA si na levé straně navedl míč na pravačku a střílel doprostřed branky. Český brankář chtěl chytit balon do koše, jenže místo šel hrací předmět od rukou Pavlenky padáčkem za brankovou čáru – z pohledu hry směrem k pravé tyči. 1:0.
24'
Schalke je zatím více na balonu, ale Pavlenka si snad nesáhl na balon rukama. Víceméně hraje český brankář pouze nohama.
23'
Narážečka dvou hostujících hráčů tak dvaadvacet metrů od domácí branky zapsala další nepřesnost a chybu v prvním poločase.
23'
Delaney roztáhl kombinaci se spoluhráči na polovině hřiště, kdy jedním z nich byl Moisander. Ten neudělal výraznější chybu v rozehrávce, a tak je hra na pravé straně u Gebre Selassieho.
22'
Nastasič viděl kartu, jelikož šel nohou napřed do souboje s Krusem na vlastní polovině. Rozhodnutí rozhodčího se mu nelíbilo. A dal to jasně najevo.
22'
Augustinsson vhazoval zleva z vlastní poloviny pod sebe a míč se dotkl také nohy Pavlenky až se hra přesunula na domácí polovinu.
21'
Zatím se hraje bez větší šance na obou stranách. Žádnou tutovku jsme neviděli. Ba co víc – střel na Pavlenku či Fährmanna bylo minimálně.
20'
Naldo dostal nahrávkou na osu hrací plochy svého spoluhráče pod tlak. Nicméně ruku k dílu přiložili Di Santo a Caligiuri. Útok ovšem skončil nepřesným křížem na pravou stranu, kde nezastihl hrací předmět na trávníku Kehrer.
20'
Pavlenka nenakopl balon na polovinu domácích, nýbrž požádal o pomoc hostující beky, kteří měli sice dobrou rozehrávku, ale jejich kolegové pokračovali špatnou přechodovou fází.
19'
Kehrer nevyužil nejisté rozehrávky stopera. A tak uháněl po levé straně Belfodil, obešel prvního hráče, ale poté před Naldem nezískal ani roh.
19'
A další chyba domácích z kategorie nevynucených. Takže reagovat může na pravé straně při rozehrávce Veljkovič.
18'
Domácí celek byl zbrklý při útoku po levé straně a z toho byla také ztráta a nevynucená chyba na polovině hřiště, která dostala hostující mužstvo zadarmo k autovému vhazování.
17'
Delaney a Moisander obstarali začátek akce na polovině hrací plochy. Nakonec útočil hostující celek po levé straně Augustinssonem proti Bentalebovi.
17'
Statistika držení míče – 61:39 (vyjádřeno v procentech).
16'
Naldo je jedním z fotbalistů, kteří mají nejvíce doteků v tomto střetnutí. Na druhé straně je v tomto směru jedním z nejlepších Moisander.
16'
Harit nevyužil přihrávky Caligiuriho na pravém křídle k centru přes Moisandera. Hostující bek zvládl souboj jeden na jednoho nedaleko vlastního vápna.
15'
Naldo se tentokráte rozhodl pro kříž na pravou stranu, ale tam byla převaha bílých dresů, takže následoval míč a přihrávka zpět na domácího stopera na polovinu hrací plochy.
15'
Naldo nakopával míč zprava na střed, ale balon odkopl bez problémů nohou do bezpečí hostující stoper. Brémy si ovšem balonu na svých kopačkách užlly pouze pár sekund.
14'
K vidění bylo několik odrazů na domácí polovině až favorit zápasu chtěl zklidnit hru na vlastním území, což se mu nepovedlo. Na vině byla chabá nahrávka na levou stranu na Oczipku.
13'
Rašica nahrával Eggesteinovi zprava na střed na paty. I tak v pokračují akci centroavl zleva na zadní tyč Belfodil, ale u brankové konstrukce měla vše pohlídaná dvojice Fährmann – bránící fotbalista v modrém.
12'
Sražený míč do levé části vápna, kde už čekaly na hrací předmět ruce Fährmanna a ihned oslovily bránící spoluhráče.
12'
Bude se hrát proti domácím, protože na polovině Schalke si pomohl faulem proti Moisanderovi Bentaleb.
11'
Augustinsson nechal protihráče Kehrera odcentrovat z pravého křídla, Konopljanka zakončoval hlavou z pravé části vápna vedle zadní tyče, Pavlenka pouze kontroloval let balonu.
10'
Di Santo šel na pravé straně do souboje jeden na jednoho a útok domácích bude pokračovat autem blízko soupeřova vápna.
10'
Rašicova střela byla zablokovaná a hlavně byla hodně nepřesná. Bez razance, takže snadný zákrok rukama v malém vápně pro Fährmanna.
10'
Ten ovšem z první odvrátil domácí celek mimo vápno, Fährmann se s balonem ve vlastním vápně vůbec nesetkal.
9'
Gondorf spolupracoval na levé straně s Augustinssonem a zmiňovaný obránce hostů vybojoval první roh zápasu.
9'
Zatím nevidíme tolik nevynucených chyb a ztrát z obou stran. I tak nebyla k dispozici vážnější šance.
8'
Na tahu byl na polovině hřiště domácí celek, ale první fáze útoku po levé straně se mu vůbec nepovedla, i tak je alespoň nařízen aut pro Schalke.
7'
Brémy nebyly pasivní v obraně a nakonec se i díky Moisanderovi a Augustinssonovi na polovině hřiště dostaly čistě k míči na pár sekund.
7'
Augustinsson fauloval na polovině hřiště, ale o případném karetnímu trestu nemohla být řeč, domácí ovšem sáhli pouze k další rozehrávce nakrátko.
6'
Úvod utkání je hodně opatrný a zatím jsme nebyli svědky žádného pokusu ať už na domácí či hostující branku. Pavlenka a Fährmann jsou bez práce.
6'
Di Santo byl na levé straně přistižen v ofsajdu. To neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího, hosté budou rozehrávat na hranici vlastní šestnáctky nakrátko.
5'
Domácí nepřesný křižný nákop nebyl ideální, následně ovšem museli i tak pracovat hráči hostů, kdy jedním z nich byl Rašica.
4'
Hostující mužstvo mělo na polovině hřiště balon na svých kopačkách až Belfodil dostal nahrávku na levé straně od Moisandera, avšak jeden na jednoho se nedostal přes bránícího Kehrera.
3'
Tím pádem vhazoval zprava z vlastní poloviny Caligiuri, po přenesení hry na druhou stranu vedl útok Kehrer, ale Pavlenka schoval míč ve vlastním velkém vápně do koše.
2'
Rašica se neodhodlal k centru přes Nastastiče zprava. Hosté poté ukončili svůj útok na druhé straně chybou Augustinssona.
2'
Stejně tak se na polovině hřiště nikam nehnal Meyer a hrál se svými spoluhráči na jistotu v době, kdy proti němu vystoupil bránící soupeř.
1'
Naldo měl rozehrávku na pozici stopera, nikdo z hostů nepresoval, a tak si domácí střední bek mohl vyměňovat balon s kolegy z obrany.
1'
Hosté využili Moisandera na vlastní polovině a Werder posléze sázel na trpělivost, do hry se nohama nezapojil Pavlenka.
1'
Hostující celek měl v bílých dresech výkop proti domácím v modrém.
1'

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Bentaleb, Meyer, Oczipka, Harit – Konopljanka, Di Santo.
Náhradníci: Nübel – Goretzka, Stambouli, Burgstaller, Pjaca, Teuchert, Embolo.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – Rašica, M. Eggestein, Delaney, Gondorf – Belfodil, M. Kruse.
Náhradníci: Drobný – Friedl, Junuzović, Langkamp, Jóhannsson, Kainz, Bauer.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos.
Schalke má úplně jiné starosti než jeho dnešní protivník. Domácího týmu se totiž v letošní sezoně zatím týkají boje o evropské poháry. Což favorit tohoto střetnutí pouze potvrdil výhrou 2:0 proti Stuttgartu. Mezi střelce se v prvním poločase zapsali Naldo a Harit ze značky pokutového kopu.

Schalke bylo v ligové tabulce před 21. kolem na třetí pozici, když ve dvaceti odehraných zápasech nasbíralo čtyřiatřicet bodů. Jeho nejlepším střelcem je Rakušan Burgstaller. Ten se prosadil sedmkrát a přidal k tomu tři gólové asistence. Brankářskou jedničkou je poté německý gólman Ralf Fahrmann. Ten nepustil v tomto ligovém ročníku jakéhokoliv svého spoluhráče ani na sekundu mezi tři tyče.

Co se týče absencí, tak za domácí (možná) nenastoupí Němec Goretzka pro potíže se stehnem. Takřka vyloučený je start Američana McKennieho kvůli problémům s kolenem.
Werder Brémy jde do tohoto souboje jakožto outsider podle mínění sázkových kanceláří. Hrát by měli i dva představitelé české stopy. A sice obránce Theodor Gebre Selassie a Jiří Pavlenka. Co se týče zmiňovaného beka, tak jeho start v základní sestavě není vůbec jistý. Zatímco bývalý brankář pražské Slavie či ostravského Baníku je jistotou a jednou z hlavních postav týmu, který bojuje o záchranu v Bundeslize.

Před 21. kolem se nacházel v tabulce této soutěže na patnácté pozici, když z dvaceti duelů vytěžil celkem sedmnáct bodů. Naposledy remizoval poměrem 0:0 doma s Herthou Berlín. Předtím se prezentoval sympatickým výkonem v Mnichově, ale Bayern stejně zvítězil 4:2.
Vzájemné zápasy
WER – SCH 1:2
WER - SCH 3:0
SCH - WER 3:1
SCH – WER 1:3
WER – SCH 0:3
Hezké odpoledne všem fotbalovým fanouškům! V rámci utkání 21. kola německé Bundesligy se od 15:30 zaměříme textovou podobou na souboj Schalke s Brémami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.