Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Wolfsburg - 11. února 2018   18:00

Werder
5' Augustinsson (Junuzović) • 40' Kainz  • 72' Kainz
3:1
(2:0)
Wolfsburg
50' Verhaegh
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Bargfrede (56. Delaney) – Jóhannsson (65. Gondorf), Junuzović (89. Bauer), Kainz – M. Kruse.
Drobný – Bauer, Delaney, J. Eggestein, Gondorf, Langkamp, Rašica.
Wolfsburg
Casteels – Verhaegh, Bruma, Knoche, William – Guilavogui (70. Origi), Arnold – Brekalo (70. Steffen), Malli, Mehmedi (78. Dimata) – Osimhen.
Grün – Dimata, Itter, Origi, S. Jung, Rexhbecaj, Steffen.

SESTŘIH: Brémy - Wolfsburg 3:1. Pavlenka chytil penaltu, ale dostal gól z dorážky

90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Paul Verhaegh (VfL Wolfsburg).
90+4'
Žlutou kartu dostává Maximilian Arnold (VfL Wolfsburg).
90+3'
Žlutou kartu dostává Renato Steffen (VfL Wolfsburg).
90+1'
Žlutou kartu dostává Jeffrey Bruma (VfL Wolfsburg).
89'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Zlatko Junuzović, přichází Robert Bauer.
84'
Hráči domácích se v závěru atáhli před své pokutové území a brání se velmi dobře.
82'
Na střídačce se sice už připravoval jeho náhradník, nicméně český gólman je již na nohou a může ve hře pokračovat.
81'
Český gólman je v obležení doktorů. Snad to nebude nic vážného, jelikož dnes chytá skvělý zápas.
80'
Pavlenka rozehrával odkopem a následně se svalil k zemi s bolestivou grimasou. Směřují k němu lékaři.
79'
Wolfsburg ví, že už nemá moc času, takže začíná riskovat a snaží se investovat zbytky sil do závěrečného náporu.
78'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Nany Landry Dimata.
77'
Vzápětí centroval Mali. Tentokrát balón zamířil přímo do náruče Pavlenky, jenž bude rozehrávat odkopem.
76'
Podél levé postranní čáry si Mehmedi naběhl do lepší pozice a poté odcentroval jen do míst, kde číhal Bruma.
75'
Kruse byl v těžké pozici a v sevření více protihráčů. I tak ale balón udržel a poté i přesně přihrál.
74'
Osimhen byl ve výborné pozici. Obtočil se kolem vlastní osy, jenže následně z šestnáctky trefil jen hráče před sebou.
72'
Werder právě vstřelil branku!
Domácí jdou opět do dvoubrankového vedení. FLORIAN KAINZ obdržel přihrávku do běhu. Naběhl si do vápna, kde následně ranou po zemi nasadil gólmanovi "jesle"
71'
Brémy se v této fázi hry soustředí už převážně jen na defenzivní činnost. Wolsburg zatím marně dobývá obranu soupeře.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Renato Steffen.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josuha Guilavogui, přichází Divock Origi.
69'
Hosté překvapili svou rychlou rozehrávku. Mehmedi napřáhl z pravé strany vápna po zemi, ale Veljkovič jeho ránu skvěle zablokoval.
68'
Osinhen byl faulován na útočné polovině. Následovat bude standardní situace Wolsburgu.
67'
Je za námi více než hodina hry. Hosté jsou po vstřelené brance o chlup lepším týmem. Brémy se ale velmi dobře brání.
65'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Aron Jóhannsson, přichází Jerôme Gondorf.
64'
Následoval volný přímý kop domácího týmu. Kruse se rozhodl o centr, jenž prolétl vápnem a skončil mimo hrací plochu.
63'
Junuzovič si chytrým tahem došel pro faul. Věděl, že ztratí balón, a tak se nechal poslat k zemi.
62'
Už už se ale hra opět rychle obrací a Wolsburg míří do útoku. Pavlenka je již v pozoru.
61'
Ranou po zemi se prezentoval Kainz. Ten usměrnil míč do míst, kde číhal pozorný Casteels.
60'
Držení míče: 39% – 61%.
58'
Augustinsson se snažil vrátit balón z první na nohu Januzoviče, ale neúspěšně. Wolsburg má balón ve své moci.
57'
Domácí budou vhazovat nedaleko svého pokutového území. Augustinsson vhodí míč do hry.
56'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Thomas Delaney.
55'
Werder Brémy se musejí mít opět na pozoru. Hosté začínají být čím dál tím víc odvážnější a nebezpečnější.
54'
Na protější straně následoval také roh. Letící balón ale skončil v náruči číhajícího Casteelse.
53'
Nebezpečný roh hostů. Osimhen si naběhl do vápna, kde hlavou usměrnil balón jen těsně nad.
52'
Hosté rázem vycítili šanci k vyrovnání a tlačí se dopředu.
50'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Pavlenka nejprve fantasticky zneškodnil střelu PAULA VERHAEGHA, jenže druhý zmiňovaný se poté dostal k dorážce a již se nemýlil.
49'
Knoche byl sražen k zemi v pokutovém území a je nařízena penalta pro Wolsburg!
48'
Další skvělý zákrok Pavlenky! Ten zlikvidoval jedovatou ránu, která mířila po zemi mezi tři tyče.
47'
Do druhého dějství vstoupily oba týmy beze změn v sestavách.
46'
Domácí v čele se dvěma českými hráči mají tento zápas rozehraný skvěle. Vedou 2:0, měli spoustu šancí a zatím na hrací ploše dominují. Na Pavlenku šla jedna střela, ale ta byla nebezpečná. I tak jí ale český gólman v barvách Brém dokázal zkrotit.
45'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta nad rámec prvního poločasu.
44'
Prohrávající tým se snaží v závěru něco vymyslet, nicméně defenzíva Werderu zatím funguje na výbornou.
43'
Wolsburg zahrával standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti. Mehmediho centr ale dokázali domácí zneškodnit.
42'
Žlutou kartu dostává Ludwig Augustinsson (Werder Brémy).
40'
Tak tohle byla nádherná akce v podání FLORIANA KAINZE. Ten si naběhl před velké vápno a poté krásnou stočenou ranou, usměrnil svůj projektil ke vzdálenější tyči, kam se gólmana natahoval marně.
39'
Následný roh hostů byl přetažený a v pokutovém území Werderu nevzniklo žádné větší pozdvižení.
38'
Na protější straně mířil do šestnáctky Pavlenky dobrý pas. Osimhen se snažil hlavičkovat, ale zabránil mu v tom Moisander.
37'
Domácí působí s blížícím se závěrem lepším dojmem. Hraje se na území Wolsburgu.
36'
Křižný pas Kainze našel naěhnutého Johanssona. Ten sice zpracoval balón, ale ke střele se nepropracoval.
35'
Český brankář zatím může zůstat v klidu krom jedné střely se hosté k jeho brance v podstatě nedostali.
34'
Žlutou kartu dostává Josuha Guilavogui (VfL Wolfsburg).
33'
Nebezpečná standardní situace ze střední vzdálenosti. Centr Junuzoviče vyboxoval výběhem z branky Casteels. Ten má dnes dost práce.
32'
Z voleje na hranici vápna poté vypálil Eggestein. Jeho rána rána usměrnila balón do břevna! Hosté teď měli velké štěstí.
31'
A samozřejmě, abych těch rohových kopů nebylo málo, následoval další. Ani tentokrát ale Junuzovič svým centrem nenašel spoluhráče.
29'
A do třetice domácí roh. Tentokrát Junuzovič vyslal pas, jenž mířil na bližší tyči, přímo na hlavu Knocheho.
28'
Krátce na to měli domácí k dispozici další roh. I v tomto případě se ale Wolsburg dokázal ubránit.
27'
Brekalo se pokoušel zahrozit z rychlé protiakce. Našel Osimhena jehož rána mířila jen do boční sítě.
26'
To se mohlo změnit záhy, kdy Kruse rozehrával roh domácích. Nákop na střed vápna ale hosté ubránili.
25'
Jenže vedoucímu celku se momentálně nedaří založit pořádnou kloudnou akci. Po několikáté v krátkém sledu Brémy o balón přišly.
24'
Na středovém kruhu byl faulován Ergestein. Brémy tak budou moci v klidu rozehrát.
23'
Werder Brémy budou vhazovat od postranní čáry na své obranné polovině.
22'
Skákavý balón před pokutovým územím sice dokázal Mehmedi zkrotit, ale zmiňovaný hráč následně o balón přišel.
21'
Hra Wolfsburgu je v této fázi mnohem lepší než na začátku duelu. Domácí jsou mírně pod tlakem.
20'
Držení míče: 33% – 67%.
18'
Výborný zákrok Pavlenky. Ten si počíhal u pravé tyče na přízemní střelu Brekala a dokázal jí zneškodnit.
17'
Velká hrubka Casteelse, který nezachytil jednoduchý balón. Míč poté mířil za čáru, ale Knoche zaúřadoval místo brankáře a míč odkopl.
16'
Následně měli hosté k dispozici další roh. Tentokrát jej rozehrával Arnold. Ale ani tentokrát z toho nevzešlo nic zajímavého.
15'
Na hraně hřiště se pokoušel odcentrovat Mehmedi. Toho od balónu odstavil na hranici faulu Gebre Selassie.
14'
Rozhodně ale sledujeme atraktivní začátek duelu. Oba týmy hýří aktivitou a hraje se útočný fotbal.
13'
Nakonec tam byla teč a Mehmedi se ujal rozehrávky rohového kopu. Centr zamířil na hlavičku jednoho z bránících hráčů.
12'
Dlouhý nákop před velké vápno Brém zužitkoval hlavou Malii. Ten míč protečoval do šestnáctky, kde následně pálil Bruma nepřesně.
11'
Wolsburg je u balónu, nicméně se hraje daleko od svatyně českého gólmana Pavlenky.
9'
To se změnil následně kdy si Osimhen naběhl na zajímavý centr. Pálil sice z první, avšak bránu vůbec netrefil.
8'
Wolfsburg se snaží nějakým způsobem dostat do hry. Soupeř je ale zatím aktivnější a důraznější.
7'
Zajímavý brejk domácích skončil brzy. Junuzovič ztratil balón hned na samém počátku akce.
6'
Werder Brémy jsou na koni a pokračují v útočné snaze. Hosté se zatím pouze brání.
5'
Domácí jdou velmi rychle do vedení. Junuzovič rozehrával rohový kop. Na ten si do malého vápna naběhl LUDWIG AUGUSTINSSON, jenž nedal z bezprostřední blízkosti gólmanovi šanci a hlavou poslal míč za jeho záda.
3'
Cent z levé strany, o který se postaral Augustinsson skončil na hlavičce stopera u bližší tyče.
2'
Domácí jsou u míče a směřují do útoku.
1'
Vfl Wolsburg

je na tom o něco lépe. Má po čtyři body více než soupeř a nachází se na třinácté pozici se ztrátou bodu na výše postavený Freiburg. Aktuálně má Wolsburg střídavou formu. Naposledy remizoval se Stuttgartem 1:1.
Werder Brémy

mají po 21 odehraných kolech na svém kontě 20 bodů a nacházejí se až na patnácté příčce s pouhým náskokem o skóre před sestupovými přičkami. Co se týče aktuální formy, tak Brémy se zvedají. Z posledních pěti zápasů třikrát remizovali a jednou vyhráli.