Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Mainz - 3. února 2019   15:30

Augsburg
8' Finnbogason  • 34' Finnbogason  • 54' Finnbogason (Morávek)
3:0
(2:0)
Augsburg
Kobel – Schmid, Danso, Stafylidis – Hahn, Morávek (88. Oxford), R. Khedira, Baier (C) – Gregoritsch, Finnbogason (76. Córdova), Či Tong-won (68. Ku Ja-Čeol).
Luthe – Callsen-Bracker, Córdova, Ku Ja-Čeol, Richter, Oxford, Max.
Storks – Pickel, Foltyn
WWK Arena, Augsburg
25 733 diváků
Mainz
F. Müller – Brosinski (C), Niakhaté, Hack, Aarón – Baku (73. Onisiwo), Latza (44. Maxim), Gbamin – Boëtius – Mateta (58. Ujah), Quaison.
Zentner – Holtmann, Malong, Öztunali, Maxim, Onisiwo, Ujah.

Textový on-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer.
Fanoušci odcházející z WWK Areny jsou nadmíru spokojeni. Augsburg ve svém nejvydařenějším utkání sezony vyškolil Mohuč, když ji porazil 3:0. Všechny góly obstaral Finnbogason (dvakrát z penalty, jednou po přihrávce Morávka), Islanďan se díky hattricku dostal do TOP 10 tabulky střelců.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 18:10.
90'
89'
Záměr vstřelit alespoň gól útěchy měl Maxim (Mohuč). Jeho křižná rána z pravého křídla proskotačila kousek kolem tyčky. Kobel si zhluboka oddechl, že nepřišel o čisté konto.
88'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Reece Oxford.
86'
Teď to ale nebude možné, protože Hahn (Augsburg) se nechal přistihnout v ofsajdu.
85'
Naopak Augsburg dohrává zápas v optimální pohodě a snaží se přidat ještě jeden gól.
83'
V žádném případě se jim nedá upřít snaha. Faktem ale zůstává, že recept na augsburskou defenzivu hledají fotbalisté Mohuče marně.
82'
Útočný faul. Spáchal ho Ujah (Mohuč).
80'
Povedený zákrok. Müller (Mohuč) ho vytáhl proti Gregoritschovi, zakončujícímu z hranice vápna.
78'
Nadmíru agrese v osobním souboji použil Alexandru Maxim (Mohuč) a Sören Storks to rozhodně nemohl nechat bez povšimnutí.
78'
Přišel, viděl, vystřelil. A to hodně nebezpečně! Córdova (Augsburg) se po chybě obránců dostal k míči jako slepý k houslím a nechybělo moc, aby ho vtěsnal do pravé šibenice!
76'
Střídání v týmu FC Augsburg: potlesk tribun doprovází ze hřiště Alfreda Finnbogasona, autora dnešního hattricku nahrazuje Sergio Córdova.
76'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
75'
Hosté stále marně hledají recept na to, jak skórovat. Tento zápas se jim už musí doslova hnusit.
73'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Karim Onisiwo.
72'
Ofsajd a v něm muž zápasu Finnbogason (Augsburg). Vzhledem k jeho trefám mu to určitě nevadí.
71'
Střelecká nemohoucnost Mohuče přetrvává i dvacet minut před koncem utkání.
69'
Rohový kop. Domácí ekipa ho rozehrála nakrátko.
68'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Či Tong-won, přichází Ku Ja-Čeol.
66'
Augsburg hraje asi svůj nejlepší zápas v sezoně. Toto tvrzení mohl z trestného kopu potvrdit Schmid, ale Müller mu v tom tygřím skokem zabránil. Rozdíl ve skóre tak zůstává třígólový.
63'
V ofsajdovém postavení uvízla také Mohuč.
61'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
60'
Teď sklapla ofsajdová past. Nastražili ji hosté.
58'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Anthony Ujah.
55'
Gregoritschovu ránu zblokoval Niakhaté (Mohuč).
54'
Augsburg právě vstřelil branku!
Hattrick je na světě! Ve světle reflektorů září ALFRED FINNBOGASON. Islanďan se prosadil šajtlí po narážečce, kterou vymyslel Morávek. Tohle byla opravdu pohledná spolupráce.
52'
Hned nato se ke dvěma střelám dostal Quaison (Mohuč). Poprvé nastřelil obránce. A kam směřoval druhý pokus? Rovněž do obranné zdi.
51'
Teprve po dvou minutách hosté dokázali vytlačit své protivníky pryž ze svého území.
49'
Nepůjde to však vůbec snadno. Kor když se domácí nastěhovali přímo před šestnáctku.
48'
Schmidův pas zkrotil Müller a s rozehrávkou nijak neotálel. Jen připomínám, že Mohuč potřebuje co nejrychleji stáhnout dvougólové manko.
46'
Hráči se vrátili na zasněžený trávník augsburské WWK Areny, aby dokončili bitvu o důležité body.
Augsburg vstoupil do utkání plný elánu. Domácí tým už v 8. minutě zahrával pokutový kop, který s přehledem proměnil Finnbogason. Stejný hráč se prosadil i ve 34. minutě a znovu to bylo z penalty nařízené za ruku. I když se bavorský klub neprosadil ze hry, jeho vedení je zcela zasloužené. O tom, že nelžu, vypovídají nejsledovanější statistiky držení míče, počtu střel a třeba i rohových kopů.
Statistika držení míče: 53% : 47%.
45+4'
45+3'
Finnbogason měl blízko k hattricku! Augsburský hráč se po přihrávce z křídla objevil přímo před Müllerem, toho ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil. Hosté tak odejdou do kabin pouze s dvougólovou nadílkou.
45+2'
Domácí se ubránili a už můžou myslet na útok.
45+1'
Uvnitř vápna vypálil Mateta (Mohuč), jeho pokus tečovaný obráncem prolétl kolem branky – roh.
45'
Úvodní dějství potrvá ještě čtyři minuty.
44'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází zraněný Danny Latza, přichází Alexandru Maxim.
42'
Latza (Mohuč) potřebuje ošetření. Na hráče ležícího na studené zemi je nepříjemný pohled.
41'
Nic takového se ovšem nestalo. Hack (Mohuč) se sice probil ke střele, avšak k nepřesné.
40'
Mohuč může korigovat díky rohovému kopu.
38'
Ani zpoza šestnáctky zakončující Či Tong-won (Augsburg) Müllera neohrozil, protože předtím stihla zasáhnout obrana soupeřova týmu.
36'
Nařízený roh Augsburgu nebyl prospěšný.
35'
Domácí jsou při chuti. Gregoritsch málem zaskočil brankáře Müllera střelou z mírného úhlu. Gólman, který stál uprostřed branky, musel na poslední chvíli vyrazit míč nad břevno.
34'
Další penalta za ruku, kterou tentokrát zahrál Niakhaté! Exekutorem pokutového kopu se opět stal ALFRED FINNBOGASON a i napodruhé úspěšným. I když Müller směr střely vystihl, za míčem letícím k pravé tyči se natahoval marně.
31'
30'
Třetina zápasu je za námi. Lépe rozehraný ho má Augsburg, který se ujal vedení v osmé minutě proměněnou penaltou Finnbogasona.
28'
Ťuk, ťuk, ťuk – kombinace na jeden dotek. Škoda pro domácí, že se Finnbogason nechal okrást o míč.
27'
A protože Gregoritschova přihrávka nenašla správného adresáta, museli domácí vyklidit území úplně.
26'
O chvíli později Mohuč čelila další exekuci rohového kopu. I v tomto případě vše zvládla na jedničku.
25'
Po něm si osahal balon také Müller (Mohuč), když nechal míč spadnout do svého nastaveného koše.
24'
Po jeho výkopu zavelel domácí tým k brejku. A dotáhl ho až na rohový kop.
23'
Tak nakonec ani tak ne, protože si celou situaci ohlídal talentovaný gólman Kobel (Augsburg).
22'
Khedira (Augsburg) skolil hráče běžícího po levé straně. Bude z toho zajímavá standardka.
20'
Mokrý trávník měl vliv i na průnikovou přihrávku, kterou vyprodukoval Boëtius (Mohuč).
19'
Hráči se snaží o kombinační souhru, veškerou jejich kreativitu však kazí těžký terén.
17'
Při urputných soubojích odehrávajících se uprostřed hřiště fauloval Gregoritsch (Augsburg).
16'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
14'
V územní převaze hrající Augsburg opět operuje v okolí pokutového území.
13'
Toho využil ke střele Hahn (Augsburg). Obráncem tečovaný pokus se stal kořistí gólmana Müllera.
11'
Hosté se nedostali ani za půlící čáru a museli se znovu zformovat do defenzivní řady.
10'
Hahn (Augsburg) fauloval uprostřed hřiště.
8'
Bavorský klub jel od začátku na plný plyn a z útočné aktivity vytěžil penaltu! Tu s přehledem proměnil ALFRED FINNBOGASON, když kopl balon na opačnou stranu skákajícího Müllera. Svědomí má pošramocené Brosinski, který před nařízením pokutového kopu zahrál nešikovně rukou.
5'
Od levé lajny centrující Gregoritsch (Augsburg) poslal balon přímo do Müllerových rukavic.
3'
Schmid (Augsburg) zakroutil balon do vápna, kde našel pouze hlavu zorientovaného obránce.
2'
K míči se rychle probojovali domácí a hned jejich první tažení končí rohovým kopem.
1'
Za hustého sněžení provedli rozehrávku hosté.
1'
Hráči oficiálně nastoupili na hřiště.
V sestavě Augsburgu figuruje Jan Morávek. Někdejší mádežnický reprezentant odehraje v základu druhý zápas od zranění, které si přivodil na začátku listopadu.

FC Augsburg: Kobel – Schmid, Danso, Stafylidis – Hahn, Morávek, R. Khedira, Baier (C) – Gregoritsch, Finnbogason, Či Tong-won.
Náhradníci: Luthe – Callsen-Bracker, Córdova, Ku Ja-Čeol, Richter, Oxford, Max.

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Brosinski (C), Niakhaté, Hack, Aarón – Baku, Latza, Gbamin – Boëtius – Mateta, Quaison.
Náhradníci: Zentner – Holtmann, Malong, Öztunali, Maxim, Onisiwo, Ujah.

Rozhodčí: Storks – Pickel, Foltyn.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 20. kola Bundesligy mezi Augsburgem a Mohučí.

1. FSV Mohuč 05

Mohuč by v případě vítězství mohla atakovat pohárové příčky, z jedenáctého místa na ně ztrácí čtyři body. Opírat se může o výhry, které v posledních dvou kolech vystřídaly předchozí minisérii nerozhodných výsledků. Na půdě týmu, který nutně potřebuje bodovat, však 1. FSV nečeká jednoduchý boj.

FC Augsburg

O setrvání v nejvyšší bundesligové soutěži bojující Augsburg trápí mizerná forma. Bavorský klub naposledy zvítězil na konci října, od té doby odehrál deset utkání, v nichž bodoval pouze třikrát. Momentálně za sebou táhne třízápasovou šňůru proher, tu by s pomocí svých fanoušků rád přešmikl.
Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, které tímto vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání 20. kola německé Bundesligy mezi Augsburgem a Mohučí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.