Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Bayern - 2. února 2019   15:30

Leverkusen
55' Bailey  • 64' Volland (Bellarabi) • 89' Alario (Brandt)
3:1
(0:1)
Bayern
42' Goretzka  (T. Müller)
Leverkusen
Hradecky – Weiser, Tah, L. Bender, Wendell – Havertz (45+2. Baumgartlinger), Aránguiz, Brandt – Bailey (85. Alario), Volland, Bellarabi (90+3. Paulinho).
R. Özcan – Dragović, Paulinho, Alario, Baumgartlinger, Jedvaj, Schreck.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
BayArena, Leverkusen
Bayern
Ulreich – Rafinha (80. Sanches), Süle, Hummels, Alaba – Kimmich, Goretzka – T. Müller (76. Gnabry), James Rodríguez (79. A. Davies), Coman – Lewandowski.
Früchtl – Javi Martínez, J. Boateng, A. Davies, Gnabry, Mai, Sanches.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:11.
Pět nastavených minut ve druhém poločase je minulostí a zápas končí. Leverkusen se raduje z cenného vítězství 3:1 nad Bayernem!

Hned první desetiminutovka nabídla nebezpečné situaci. Hummels ve druhé minutě zahrál v pokutovém území rukou, ale penalta se nepískala, následně měl na noze gól Müller s Lewandowským, ale ani jeden míč do sítě neprotlačil. Tak až v závěrečné části první půle se prosadil po Müllerově centru Leon Goretzka. V nastaveném času dopravil balon do sítě ještě Lewandowski, ale polský útočník byl v milimetrovém ofsajdu.

Po změně stran to byl ze strany Leverkusenu koncert. Záhy po startu druhé půle vyrovnal neskutečnou ránou z volného přímého kopu Leon Bailey. Po hodině hry rozložili domácí obranu Bayernu podruhé a do vedení poslal Leverkusen Kevin Volland. V závěru zápasu ještě přidal třetí zásah střídající Lucas Alario, který byl na trávníku jen několik málo minut.
90+5'
90+5'
Serge Gnabry nebezpečně pálil ze střední vzdálenosti k pravé tyči, ale Hradecky nadvakrát dokázal míč sebrat do rukavic. Bayern se po chvíli ještě vrací do útoku, ale Kimmich byl zablokován.
90+4'
Bayernu se nedaří ani v nastaveném čase. Do útoku naopak mohl jít Volland. Před hrotovým útočníkem domácího celku stačil včas zasáhnout Hummels.
90+3'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Paulinho.
90+2'
Aránguiz získal míč ve středu pole, následně se nechal chytře faulovat Sanchesem a domácí budou rozehrávat.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned pět minut.
89'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Leverkusen potvrzuje tři body z dnešního utkání! Brandt převzal míč na ofsajdové hraně, následně se sám vydal do vápna, kde ještě předal balon zcela volnému LUCASI ALARIOVI, který uspěl před prázdnou brankou. Situace se ještě potvrzovala na videu, ale po chvíli je třetí zásah Leverkusenu potvrzen!
88'
Teď už se Leverkusen zatahuje do vlastního vápna. Sanches byl sice tvrdě podražen, ale po chvíli se zvedá, aby mohla hra pokračovat a s ní i tlak Bayernu.
87'
Volland nechtěl odevzdat míč soupeřům míč ke vhazování a hned se strhla mela u postranní lajny. Útočník Leverkusenu skončil na trávníku, ale celá situaci se obešla bez žluté karty.
85'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Lucas Alario.
85'
Süle si pomohl proti napadajícímu Vollandovi přihrávkou až k Ulreichovi. Následně zastavil akci Bayernu ještě v počátku lehkým faulem Bender.
84'
Leverkusen potlačil nápor hostujícího celku zdlouhavou rozehrávkou. Aránguiz navíc nastřelil ruku Kimmichovi a píská se opře proti brance Bayernu.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce utkání pro oba týmy. Především pro Bayern, který se snaží v posledních minutách aktivně srovnat krok.
81'
Weiser ztratil míč na útočné polovině a rychle se musel vracet do obrany. Čerstvé síly Bayernu v podobě Daviese se Sanchesem postupovaly směrem do útoku, ale rozehrávat bude pouze Hradecky.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Renato Sanches.
80'
Bayernu se nedaří ještě více přitlačit domácí celek. Po rohovém kopu se s přehledem dostal k balonu Jonathan Tah. Po rychlé rozehrávce se dral do protiútoku Bailey.
79'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Alphonso Davies.
78'
Po dalším faulu na Kimmicha rozehrávali hosté standardní situaci. Lewandowski dokázal najít míč, ale prudkou hlavičku poslal jen mimo tři tyče.
77'
Wedell zastavil po podklouznutí Alabu a je potrestán žlutou kartou. Bayern navíc rozehrával nebezpečný volný přímý kop, který ale skončil jen u brankáře Leverkusenu.
76'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Serge Gnabry.
75'
Nyní se dožadovali pokutového kopu hráči Bayernu. Po centru Lewandowského totiž hlavičkoval Rodríguez do soupeře před sebou. Míč ale zasáhl jen rameno.
74'
Süle povalil v rychlostním souboji Vollanda, domácí hráči i fanoušci si žádali minimálně odpískání faulu, ale to se nekoná. U balonu tak mohou být i nadále hosté.
73'
Před Alabu s Comanem to nyní zkusil německý mistr. Na zadní tyči čekal na šanci Lewandowski, ale k míči se dostal jen brankář Leverkusenu.
72'
Bailey si dokázal zpracovat míč na levém kraji, poté byl před vápnem v zajímavém prostoru Volland, ale přes Hummelse se tentokrát ke střele neprotlačil.
71'
Rozhádaná část hry vyhovuje více domácím. Leverkusen i dvacet minut před koncem vede nad Bayernem o jeden zásah.
70'
Comanova klička sice na Weisera zabrala, ale následný centr po trávníku už Comanovi tolik nevyšel. U balonu jsou tak téměř zadarmo domácí fotbalisté.
69'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil James Rodríguez. Ve vápně byl připraven hlavičkovat Hummels i Lewandowski, ale ani k jednomu ze zmiňovaných se míč neodrazil.
68'
Přece jen se mnichovský gigant dokázal udržet na útočné polovině. Coman si poradil s Bellarabim, který ho musel faulovat. Bayern bude pokračovat volným přímým kopem.
67'
Tah byl v problémech, ale nechtěl dovolit útočit Comanovi a tak ve skluzu odpálil balon daleko od vlastní branky. Lewandowski poté zpracovával míč jen za koncovou lajnou.
66'
Bayernu se nedaří získat balon. Ve středu pole prohrál souboji Kimmich s Brandtem, následně nestačil Rodríguez na Baileyho.
64'
Leverkusen jde zcela zaslouženě do vedení! Po výkopu domácího brankáře se během několika sekund ocitl s balonem ve vápně Bellarabi. Útočník Leverkusenu ještě přiťukl míč zcela volnému KEVINU VOLLANDOVI a ten už si tváří v tvář se Svenem Ulreichrem poradil.
63'
Müller dokázal vybojovat míč na Wendellovi, následně dostal přihrávku Lewandowski, ale polský útočník nedokázal pro Bayert získat ani rohový kop v souboji s Benderem.
62'
Leverkusen pokračuje v tlaku od rohového praporku. Míč si ale vzal pod kontrolu Hummels, který ještě navíc rozběhl Comana. Müller byl si snaze vystřelit ubráněn Tahem.
61'
Aránguiz poslal míč k Weiserovi, který se kolem Kimmicha s Goretzkou protáhl až do vápna. Nakonec pálil Brandt pouze do připraveného Ulreicha.
60'
Po hodině hry je stav zápasu srovnaný. Alaba vhazoval několikrát po sobě zpoza postranní lajny, ale Lewandowski ani Müller se ve vápně neprosadili.
59'
Goretzka přenesl hru pravou stranu k Rafinhovi. Přes Hummelse se míč vrátil k Alabovi, kde ale už byl Weiser v těsném kontaktu a rakouským obráncem.
58'
Až od Ulreicha museli hosté rozehrát svou akci. Lewandowski si pomohl v souboji s Benderem až příliš tělem a hlavní rozhodčí píská faul.
57'
Bayern se musí i nadále bránit. Rodríguez si ale pokryl míč před Aránguizem a ten ho porazil k zemi. Hosté mohou uklidnit hru postupnou rozehrávkou.
56'
Bayern se okamžitě po vyrovnání žene do útoku. Rafinha přihrával Müllerovi, který mohl postupovat sám na Hradeckyho, ale hlavní rozhodčí přerušil hru pro faul na Wendella.
55'
Míč si postavili na místo přestupku Bailey s Aránguizem! Právě LEON BAILEY nakonec udeřil do balonu svou levačkou tak přesně, že Ulreich mohl plachtit ke své tyči jak chtěl, ale na umístěnou střelu nedosáhl. Bailey korunuje svůj dnešní výkon vyrovnávací brankou.
54'
Bayern se uchýlil jen k dlouhému odkopu a musel čelit dalšímu tlaku. Coman musel zastavit útok soupeře jen za cenu žluté karty.
53'
Leverkusenu se daří ve druhém poločase tlačit soupeře. Baumgartlinger se tlačil k hlavičce, ale nakonec byl jako první u balonu Mats Hummels.
52'
Rafinha byl pod tlakem napadajícího Bellarabiho. Ve spolupráci s Kimmichem se ale ze zapeklité situaci dokázal vymotat. Leverkusen však bude pokračovat rohem.
50'
Přes Wendella putoval míč k Baileymu, následně ale právě Bailey zaspal s přihrávkou a mezitím už Volland přeběhl za posledního obránce do ofsajdu.
49'
Comanova rychlost dělá domácím obrovské potíže. Nyní ještě Coman posouval míč do středu vápna, kde však před Lewandowským zasáhl ve skluzu Bender.
48'
Leon Bailey centroval tentokrát od rohového praporku. Trefil ale Rodrígueze a domácí se museli zatáhnout až na vlastní polovinu, dokonce až k brankáři Hradeckymu.
47'
Baileyho nebezpečný centr dokázal odvrátit ještě před první tyčí Hummels. Leverkusen vstoupil do druhé půle pořádně aktivně, Vollandovi chyběli centimetry, aby míč zasáhl.
46'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Aránguiz posouval balon na levou stranu, kde byl ale odzbrojen Brandt Rafinhou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Hlavní rozhodčí nakonec nastavil v prvním poločase dokonce čtyři minuty, ty jsou však minulostí a do šaten tak odcházejí spokojeněji hráči Bayernu.

45+4'
45+3'
Neskutečná kombinace Bayernu! Müller našel po souhře s Kimmichem Lewandowského, který ale byl v milimetrovém ofsajdu. Následné zakončení polského kanonýra bylo ukázkové přes padajícího brankáře přesně k tyči.
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45+2'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Julian Baumgartlinger.
45+1'
Kai Havertz má potíže s třísly a zůstává sedět na trávníku. Vypadá to, že domácí budou muset ještě před přestávkou střídat.
45'
Před vápnem Bayernu zaváhal při rozehrávce Hummels. Míč se najednou zjevil u Aránguize, který ale neprostřelil Süleho s Rafinhou.
44'
Minutu před pauzou se snaží Leverkusen odpověď na inkasovanou branku. Od Taha putoval míč pouze k Weiserovi, který nedokázal přehrát napadajícího Alabu.
42'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern se těsně před přestávkou dostává do vedení! Weiser měl u pravé postranní lajny co dělat, aby ubránil Alabu. Hummels následně vysunul parádní přihrávkou po lajně Comana, následně ještě skvěle zasáhl Hradecky. Akce ještě pokračovala! Müller našel parádním centrem do pokutového území LEONA GORETZKU, který z blízkosti umístil míč do sítě.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. V posledních minutách je o něco ofenzivněji naladěný Leverkusen, který dokázal přitlačit favorita zápasu do vápna.
40'
Tradiční exekutor od rohového praporku Leon Bailey se opřel do balonu i tentokrát. Před Vollandem byl ale u balonu jako první Niklas Süle.
39'
Po faulu Rodrígueze rozehráli domácí okamžitě od odpískání. Bailey byl ale pokryt Sülem, následně se ještě domácí udrželi na útočné polovině a Bailey získal rohový kop.
38'
Leon Bailey rozehrával rohový kop centrem na přední tyč. Jako první byl u balonu Hummels, následně ještě zkoušel prostřelit obrannou hradbu před vápnem Brandt, ale nebyl úspěšný.
37'
S Lewandowským si poradil bez větších potíží Tah. Bellarabi okamžitě se přesouval do útoku, před vápnem fauloval Kimmich, který je také potrestán žlutou kartou.
36'
Žlutou kartu vidí v krátkém čase také Aránguiz, který byl na hraně už po faulu na Rodrígueze, ale nyní už po faulu na Comana neměl šanci uniknout.
35'
Karim Bellarabi se snažil využít nepřesné rozehrávky Ulreicha. V souboji s Alabou si ale pomohl přistrčením rukou a vidí dokonce žlutý trest.
34'
Comanovu schovanou ránu dokázal Hradecky pouze vyrazit na rohový kop. Elitní hlavičkáři Bayernu se přesunuli do vápna, ale jako první byl u míče právě brankář Leverkusenu.
33'
Tentokrát je faulován právě James Rodríguez. Aránguiz si vyšlápl na kolumbijského záložníka u středového kruhu. Bayern svou tradiční bleskovou rozehrávkou neuplatnil.
32'
Ani jeden z týmů se nemůže usadit na útočné polovině na delší čas. Rafinhova přihrávka podél postranní lajny měla k dokonalosti daleko.
31'
Rodríguez přišlápl ve středu pole Vollanda. Hlavní rozhodčí byl velmi blízko celému zákroku a odpískal proti hostující brance. K exekuci se postavil Leon Bailey, ale tvrdou ránou branku Bayernu přestřelil.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu bez branek. Od Ulreicha putoval míč k Lewandowskému, polský útočník ale hlavičkový souboj s Tahem překvapivě prohrál.
29'
Před Baileyho s Brandtem doputoval míč k Bellarabimu, který si ale ve snaze projít do vápna pomohl v souboji s Alabou lehkým faulem.
28'
Hosté příliš nenapadají a tak měl Bender spoustu času na rozehrávku. Míč mu ale sjel z kopačky a podle toho to také dopadlo. Bayern se ale u balonu také příliš dlouho nezdržel.
27'
Süle byl sice pod tlakem, ale i tak se mu podařilo uvolnit Alabu na levém kraji. Hummels parádně našel Comana, ten ještě vracel Goretzkovi, ale z prvního doteku nedokázal střední záložník zakončit předně mezi tři tyče.
26'
Také Leverkusen se pokoušel projít do vápna přes střed trávníku. O míč ale přišel velmi rychle Aránguiz a domácí se museli vracet do obrany. Goretzka však s míčem vycestoval do autu.
25'
Přes Weisera se nedostal s balonem u nohy David Alaba. Ani s pomocí Comana se Bayern neudržel na útočné polovině. Leverkusen rozehrává z klidové pozice.
24'
Další skvělé čtení hry z pohledu Lukase Hradeckyho. Domácí brankář dokázal byl u nakopnutého balonu o mnoho dříve než Thomas Müller.
23'
Alaba našel autovým vhazováním Lewandowského. Od polského útočníka se dostal k míči také Coman, ale Weiser společně s Tahem dokázali mladé ofenzivní eso ubránit.
22'
Hradecky nechtěl jen tak nakopnout míč na útočnou polovinu a proti spolupracoval pouze na krátko s Wendellem. Následně startoval po balonu Brandt, který si pomohl v souboji s Rafinhou faulem.
20'
Alabův centr směřoval za zadní tyč na Müllera. Domácí obrana ale dokázala rychle zareagovat, poté ještě přihrával do vápna Rodríguez Lewandowskému, ale Hradecky skvěle vystartoval proti míči a byl u něj první.
19'
Kimmich si několikrát vyměnil míč s Alabou, následně se zapojil do kombinace druhého celku Bundesligy také Goretzka. Bayern se ale do útoku nežene za každou cenu.
18'
Sven Bender se při obranném zákroku ve vlastním vápně obětoval. Po strážce s Müllerem zůstal stoper Leverkusenu na trávníku a musí být ošetřován.
17'
Naopak do útoku se dostali hostující hráči. Coman se zbavil protihráče, následně byl ve vápně u balonu Müller i Lewandowski, ale obě útočné hvězdy Bayernu si spíše překážely v zakončení.
16'
Hosté uklidňují hru postupnou kombinací ve středu pole. Bellarabi nepříjemně napadal Kimmicha, ale o balon ho nepřipravil.
15'
Bayern v nadějné akci! Coman si dovolil proskočit proti přesile do pokutového území, ale tvrdou ránou Hradeckyho nepřekonal. Následně byl u balonu ještě Rodríguez, ale tomu nevyšla klička proti Tahovi.
14'
Přes Wendella putoval míč až k Brandtovi. Následně se ale dostal k obrannému odkopu Süle, stoper mnichovského celku namazal Vollandovi, který ale z voleje neohrozil Ulreicha.
13'
Rodríguezův rohový kop byl až příliš nízký. Hosté ještě zůstali u balonu, ale Müller už na balon v pokutovém území Leverkusenu nedosáhl.
12'
Fotbalisté Leverkusenu pokračovali rozehrávkou rohové hokopu, ale jako první se dostal k míči Goretzka. Bayern se hnal do protiútoku, ale právě Goretzkův centr nenašel před brankou zcela volného Müllera.
11'
Wendellova přihrávka podél postranní lajny našla Brandta, následně centroval do pokutového území Bellarabi, ale v šestnáctce Bayernu byl Weiser pokrytý.
10'
Úvodní desetiminutovka pokračuje na domácí polovině. Hradecky při rozehrávce pořádně zariskoval, míč proletěl jen kousek od napadajícího Lewandowského.
9'
Hostům se ale rozehrávka příliš nevydařila. Rodríguez dostal míč jen do souboje, následně byl v tvrdém střetu také Goretzka, který si pomohl rukou a je mu pískán faul.
8'
Kingsley Coman se dokázal prosmýknout kolem Weisera, poté ještě zkoušel ve skluzu centrovat do vápna a nakonec získal pro hosty rohový kop.
7'
Lewandowski se zatáhl až téměř k vlastnímu vápnu a vypomohl obraně. Alaba následně vhazoval zpoza postranní lajny, ale po spolupráci s Comanem nedokázal pálit Rodríguez.
6'
Před dotírajícím Bellarabim dokázal míč ustrážit Süle. Míč doputoval až za koncovou lajnu a rozehrávat tak může z vlastního vápna Sven Ulreich.
5'
Od Bendera putoval balon až k Baileymu. Nakonec měl míč pod kontrolou na pravém kraji Havertz, ale obrana Bayernu se včas zatáhla až do vápna.
4'
Zápas začíná v pořádném tempu. Lewandowski si pomohl v souboji s Tahem lehkým přidržením, následně se mohl hnát do útoku, ale tentokrát hlavní rozhodčí píská faul.
3'
Leverkusen pokračoval v aktivním začátku zápasu rozehrávkou od rohového praporku. Brandt měl před vápnem trochu místa, ale Rafinha se k němu dokázal vcelku rychle stáhnout.
2'
Mats Hummels zahrál v pokutovém území rukou! Hlavní rozhodčí se ještě radí s videem, ale penalta se nakonec nepíská.
1'
Jako první se dotkl balonu ve středovém kruhu Robert Lewandowski. Bayern rychle o míč přišel a do útoku se hnali domácí fotbalisté. Aránguiz se však před vápnem ke střele neuvolnil.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvacátého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy tak může za několik málo okamžiků začít.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Weiser, Tah, L. Bender, Wendell – Havertz, Aránguiz, Brandt – Bailey, Volland, Bellarabi.
Náhradníci: R. Özcan – Dragović, Paulinho, Alario, Baumgartlinger, Jedvaj, Schreck.

Bayern Mnichov: Ulreich – Rafinha, Süle, Hummels, Alaba – Kimmich, Goretzka – T. Müller, James Rodríguez, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl – Javi Martínez, J. Boateng, A. Davies, Gnabry, Mai, Sanches.

Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.

Bayern Mnichov

Mnichovský gigant získal v minulé sezoně již šestý německý titul v řadě. S ohromných náskokem jednadvaceti bodů nechal Bayern za sebou všechny své pronásledovatele v čele se Schalke, Hoffenheimem nebo Borussií Dortmund. V Lize mistrů se Bayern prokousal až mezi nejlepší čtyřku, ale v boji o finále jen těsně podlehl pozdějšímu vítězi Realu Madrid.

V přípravě si Bayern vyšlápl v rámci International Champions Cupu na PSG, poté ale ve stejném turnaji nestačil na Juventus ani Manchester City. Novou sezonu ale Mnichovští odstartovali ziskem německého superpoháru, když jasně smetli 5:0 Frankfurt.

Letos ale v Bayern v Bundeslize nezačal ideálně. Hned několik zaváhání ze začátku sezony se daří bavorskému týmu postupně umazávat. Po devatenácti odehraných kolech už patří Bayernu druhá pozice s šestibodovou ztrátou na vedoucí Dortmund.

V základní skupině Ligy mistrů německý gigant ani jednou neprohrál. Do losu šel z prvního místa, ale vyfasoval loňské finalisty z Liverpoolu a na jaře je tak čeká pořádná šichta.
Bayer Leverkusen

Leverkusen obhajuje z loňského ročníku Bundesligy pátou pozici. K ní má nyní Bayer z deváté příčky poměrně blízko, na Frankfurt totiž ztrácí pouhé čtyři body.

Stejně jako Bayern tak i Leverkusen nevstoupil do aktuální sezoně nejlépe. V prvních třech kolech nezískal do tabulky ani bod, postupem času se ale výkony tradičně silného německého celku začaly lepšit. Před vánoční pauzou se podařilo Leverkusenu překvapit Schalke na jeho půdě a v domácím prostředí také berlínskou Herthu.

Po téměř měsíční zimní pauze se Leverkusen nepopasoval s Mönchengladbachem, před týdnem ale už rozstřílel 3:0 konkurenta ve středu tabulky Wolfsburg, když si branky rozdělili Havertz, Volland a Brandt.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje dvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Leverkusenu, který před domácím publikem přivítá Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.