Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Mönchengladbach - 19. ledna 2019   15:30

0:1
(0:1)
Mönchengladbach
37' Pléa  (J. Hofmann)
Leverkusen
Hradecky – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Wendell – Aránguiz – Bailey (69. Alario), Havertz, Brandt, Bellarabi – Volland.
R. Özcan – Baumgartlinger, Alario, Dragović, Kohr, Paulinho, Weiser.
D. Siebert – L. Koslowskim, J. Seidel
BayArena, Leverkusen
Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – J. Hofmann (89. Neuhaus), Strobl, Zakaria (80. Kramer) – T. Hazard, Stindl (C), Pléa (71. Herrmann).
Sippel – Kramer, Herrmann, Traoré, Jantschke, Cuisance, Neuhaus.

Dnešní zápas přinesl jediný gól, o který se postaral Pléa. Domácí hráli aktivně od začátku a Mönchengladbach do moc šancí nepouštěli, bohužel nedokázali proměnit své šance. Je nutné podotknout že hosty držel skvěle chytající Sommer.
90+4'
90+4'
Vypadá to, že si to Mönchengladbach už pohlídá.
90+4'
Domácí už jen nakopávají balóny dopředu, jenže tam není žádný útočník.
90+3'
Z rohu další roh a poté vše uklidnil Sommer.
90+2'
Devátý roh pro Leverkusen.
90+2'
Havertz přišel ve středu hřiště o míč. Domácí ho naštěstí vybojovali hned zpět.
90+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89'
Máme tu ještě jedno střídání na straně hostů. Hofmann dolů, Neuhaus na hřiště.
89'
Standardka končí nad brankou.
87'
Velký tlak mají hráči domácích a jsou odměněni volným přímým kopem z dobré pozice.
86'
Do konce utkání zbývá už jen pár minut, Leverkusen se stále snaží něco udělat s výsledkem.
84'
Sommer míč stáhnul a ihned vyslal Hazarda do brejku. Ten fauloval.
83'
Wendt, který už má žlutou kartu fauloval v blízkosti vápna. Následuje přímý kop.
81'
Hazard krásně přihrál Hofmannovi, který jen o malý kousek minul tyč Hrádeckého branky.
80'
Zakaria odchází do sprch, na hřiště se dostane Kramer.
79'
Bellarabi se dostal k odraženému míči a z první ho napálil. Obrovská rána mířila jen těsně mimo branku.
78'
Další rohový kop pro Leverkusen.
77'
Havertz prověřil pozornost Sommera, tomu míč sice vypadl z rukavic, ale obrana byla na svém místě.
76'
Chumel ve vápně, který nakonec zlikvidoval odkopem jeden z hostů.
74'
Leverkusen se snaží o vyrovnání.
72'
Volland si naběhl na centrovaný míč a špičkou kopačky zakončoval. Sommer opět na svém místě.
71'
Brandt rozehrál přímý kop centrem do vápna, kde se k hlavičce dostal jeden z domácích hráčů. Ta opět mířila doprostřed branky na připraveného Sommera.
71'
Odpracováno má i autor gólu Pléa. Místo něj přichází Hermann.
70'
Stindl se provinil proti pravidlům a vidí žlutou kartu.
69'
Odchází Bailey, který toho má zřejmě za dnešek dost. Na hřiště se podívá Alario.
68'
Následně vidí za faul žlutou kartu Sven Bender.
68'
Bellarabi nastřelil obrovskou dělovkou tyčku!
67'
Bailey šel ve vápně k zemi a podle všeho měla následovat penalta. Nicméně rozhodčí opět ukazuje že šlo o čistý zákrok brankáře.
66'
Hraje se spíše ve středu hřiště.
64'
Brandt šel až příliš ochotně k zemi. Tohle mu rozhodčí nepískne.
62'
Rohový kop Leverkusenu a zasahovat musel Sommer. Střela mířila přímo doprostřed.
61'
Havertz s Vollandem si vyměnili několikrát míč, ale obrana hostů je ke střele nepustila.
60'
Dlouhý míč dopředu, který Bellarabi nemohl stihnout.
58'
Wendt vidí první žlutou kartu dnešního zápasu. Šlapákem si vyskočil na Baileyho.
57'
Brandt si navedl míč na svou levou nohu a vypálil.
56'
Domácí drží míč na svých kopačkách.
54'
Sommer se vrhnul pod nohy útočníka a hráči Leverkusenu use dožadovali penalty. Rozhodčí ovšem ukazuje, že šlo o míč.
52'
Havertz se snažil proniknout po pravé straně a nacentrovat míč do vápna, ovšem jeho centr byl zablokován.
51'
Bayer Leverkusen zase o něco živější stejně jako na úvodu první půle.
50'
Příliš dlouhý centr Baileyho končí za postranní čárou.
48'
Pěkný centr do vápna domácích, střela už tak dobrá nebyla.
47'
Leverkusen hned zahrává rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
První poločas je za námi, přinesl nám celkem vyrovnanou hru, hosté začali volně a postupně se dostávali do tempa až jim to přineslo zatím jediný gól zápasu, který vstřelil Pléa.
45+4'
45+3'
Dlouhý míč, na který Bailey už nedosáhl.
45+3'
Následovalo autové vhazování a odkop brankáře Sommera.
45+2'
Hazard leží na trávníku už dobrou minutu a moc se mu zpět na nohy nechce.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě dvě minuty.
45'
Hazardova střela už šla nad branku.
45'
Hosté se teď usídlili před brankou soupeře, zahrávají už druhý roh za sebou.
44'
Nádherný centr z volného přímého kopu a k hlavičce se dostal Elvedi. Brankář Hrádecký předvedl parádní zákrok!
43'
Pléa opět dobře zpracoval míč a už centroval před bránu, když byl faulován.
41'
Bailey hlavičkoval z penaltového puntíku, ale trefil se přímo do středu branky, kde stál připravený Sommer.
39'
Leverksuen se snažil hned o srovnání, ale marně.
37'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Z ničehonic se dostal k míči ALASSANE PLEA a poslal míč ke vzdálenější tyči! Je z toho první gól dnešního zápasu.
36'
Příliš dlouhá přihrávka po levé straně od Wendella.
35'
Střely na branku 6:1.
33'
Ten se nepovedl a Mönchengladbach mohl rychle rozehrát. Na půlce fauloval Wendell.
32'
Nakonec se dostali až před branku hostů, ale vše končí rohovým kopem.
31'
Domácí opět kombinují.
29'
Sommer nakopnul dlouhý balón a Sven Bender si musel pomoct faulem, aby dostihl unikajícího hráče.
27'
Hra je momentálně vyrovnaná, chvíli drží míč domácí, chvíli hosté.
25'
Pléa zabojoval a získal autové vhazování na soupeřově polovině.
24'
Hosté si míč nahrávají na půlce hřiště.
22'
Brandt vypálil, ale jeho střela mířila hodně mimo branku.
22'
Leverkusen to zkouší kombinačně odzadu.
20'
Po dvaceti odehraných minutách má zatím navrch domácí mužstvo.
19'
Obrana domácích si se vším poradila.
18'
Po zblokované střele Zakarii budou rozehrávat roh i hosté.
17'
Roh se odrazil od prvního obránce, nicméně akce pokračovala střelou, kterou kryl Sommer.
16'
Hofmann špatně přihrál a domácí šli do brejku. Nakonec vše skončilo zblokovanou střelou. Následuje roh.
15'
Volland se provinil útočným faulem, rozehrávat budou hosté.
15'
Máme tu roh pro Bayer Leverkusen.
14'
Lukáš Hrádecký musel teď hodně z branky po nepovedené malé domů.
13'
Leverkusen zatím v deseti. Hra pokračuje.
11'
Hráč Leverkusenu leží na zemi a nezvedá se, hra je přerušena.
10'
Mönchengladbach po dlouhé době také u míče.
8'
Bellarabi svým průnikem došel až do vápna Mönchengladbach, ale zakončení už nemělo razanci.
6'
I s tímhle si ale brankář Sommer poradil bez problémů.
5'
Elvedi fauloval a hráči Leverkusenu mají další volný přímý kop.
4'
Leverkusen bude zahrávat volný přímý kop na polovině soupeře.
2'
Pěkná střela od Aranguize.
1'
Vítám vás u 18. kola německé nejvyšší soutěže. Dnes nás čeká zápas mezi Leverkusenem a Mönchengladbachem. Utkání začíná v 15:30.

Bayer Leverkusen: Hradecky – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Wendell – Aránguiz – Bailey, Havertz, Brandt, Bellarabi – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Baumgartlinger, Alario, Dragović, Kohr, Paulinho, Weiser.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – J. Hofmann, Strobl, Zakaria – T. Hazard, Stindl (C), Pléa.
Náhradníci: Sippel – Kramer, Herrmann, Traoré, Jantschke, Cuisance, Neuhaus.

Rozhodčí: D. Siebert – L. Koslowskim, J. Seidel.
Vzájemné zápasy

31.10.18 POK Monchengladbach Leverkusen 0 : 5
25.08.18 BUN Monchengladbach Leverkusen 2 : 0
10.03.18 BUN Leverkusen Monchengladbach 2 : 0
20.12.17 POK Monchengladbach Leverkusen 0 : 1
21.10.17 BUN Monchengladbach Leverkusen 1 : 5

Mönchengladbach v letošní sezóně září. Momentálně je na třetím místě, hned za Bayernem a Dortmundem. Naposledy podlehli právě druhému zmiňovanému. Hru hostů bude řídit belgický záložník Thorgan Hazard, který hraje ve velké fazóně! Uvidíme jak se hostům podaří dnešní zápas.
Leverkusen

Leverkusen se nachází na devátém místě tabulky. Z posledních pěti utkání třikrát vyhrál, jednou prohrál a jednou zremizoval. Teď ho ovšem čeká nepříjemný soupeř. Domácí doufají že se budou moci spolehnout na své dva šestigólové střelce, Havertze a Vollanda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.