Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Hannover - 9. prosince 2018   15:30

Mainz
89' Brosinski
1:1
(0:1)
Hannover
12' Weydandt  (Haraguči)
Mainz
Zentner – Brosinski, Bell (C), Niakhaté, Aarón – Gbamin, Malong (62. Ujah), Latza (86. Onisiwo) – Boëtius (62. Maxim), Quaison – Mateta.
J. Huth – Donati, Öztunali, Maxim, Ujah, Onisiwo, Hack. Trenér: Schwarz
Hartmann – Leicher, Schüller
OPEL ARENA, Mohuč
23305 diváků
Hannover
Esser – Sorg, Anton (C), Wimmer, Ostrzolek – Walace, Schwegler (74. Bakalorz) – Asano (78. Elez), Haraguči, Füllkrug – Weydandt (90+4. Wood).

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.

Fauly: 12:9.
Tenhle zápas měl vše co by mělo utkání mít. Drama až do konce skončilo nakonec spravedlivou remízou 1:1! Hannover poslal už v prvním poločase do vedení Hendrik Weydandt, domácí srovnali z pokutového kopu zásluhou Daniela Brosinskiho. Jelikož byly v úvodu druhého poločasu naházené na hrací plochu dýmovnice, nastavovalo se utkání o 10 minut. A v sedmé minutě nastavení vstřelili domácí dokonce vedoucí branku, ale ta byla, dle videa nakonec neplatná díky ofsajdu. A nakonec v poslední minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Oliver Sorg.
90+12'
90+12'
Následný a poslední volný přímý kop domácích se již podařilo Hannoveru ubránit.
90+10'
Oliver Sorg (Hannover) si musel pomoci faulem v souboji s Karimem Onisiwem a jelikož už jednu žlutou kartu měl, tak míří do sprch.
90+10'
Ještě zahrávali domácí rohový kop, ale míč spadl na ruku Jeana-Philippa Matety a ake bal přerušena.
90+7'
Anthony Ujah (Mohuč) ještě viděl za svlečený dres žlutou kartu.
90+7'
V sedmé nastavené minutě vypukla na stadionu Mohuče vlna radosti, když poslal centr Stefana Bella do sítě hlavou střídající Anthony Ujah! Jen co se stihli domácí doradovat tak na pokyn VARu byla branka pro ofsajd odvolána!
90+6'
Jean-Philippe Mateta je opět na trávníku po souboji s Matthiasem Ostrzolekem ve vápně, ale druhou penaltu si tento útočník nevymodlil.
90+5'
Trestuhodně hodně prostoru dostal za šestnáctkou hostující Josip Elez a jeho přízemní ráně moc daleko od pravé tyče nechybělo!
90+4'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Hendrik Weydandt, přichází Bobby Wood.
90+3'
Domácí chtějí viditelně tři body. Jean-Philippe Mateta ranou z první však branku přestřelil.
90+1'
Za vhozené dýmovnice v úvodu zápasu se bude nastavovat 10 minut!
89'
Mainz právě vstřelil branku!
Brankář Michael Esser vystihl sice stranu střely, ale DANIEL BROSINSKI míč umístil krásně k tyči – 1:1!
89'
Protesty pokračují, ale penalta se bude kopat v každém případě! Ani se nebude posuzovat video.
88'
Kevin Wimmer (Hannover) vidí za protesty ještě žlutou kartu.
87'
Penalta pro Mohuč po lehkém kontaktu Matthiase Ostrzoleka s Jeanem-Philippem Matetou!
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Karim Onisiwo.
86'
Michael Esser drží míč ve své moci. Hlavička Stefana Bella nebyla takřka vůbec nebezpečná. Mohuči se čas na srovnání krátí.
84'
Mohuč měla výhodu rohového kopu, ale velký zmatek před brankou Hannoveru se podařili hostům vyřešit dlouhým odkopem.
83'
Na druhé straně se již otevírají okénka v obraně Mohuče, ale Hendrik Weydandt nedokončil brejk ideálně a svou střelou zamířil mimo branku.
82'
Následný volný přímý kop nevypadal špatně, nicméně Moussa Niakhaté posunul míč svými prsy pouze do rukavic Michaela Essera.
81'
Oliver Sorg (Hannover 96) si v obraně vypomohl ostřejším zákrokem a viděl za něj žlutou kartu.
80'
Danny Latza se neprobojoval s míčem do šestnáctky, Hannover již brání zuby-nehty.
78'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Josip Elez.
78'
Ofsajd zastavil další akci domácích, a těm se ten čas krátí a krátí.
76'
A mohlo být hotovo! Takuma Asano utekl obraně Mohuče, ale sám proti Zentnerovi neuspěl, když jej nedokázal svým lobem přehodit!
74'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Marvin Bakalorz.
73'
A Danny Latza si naskočil na centr Alexandra Maxima, ale hlavičkou branku Hannoveru minul.
72'
Alexandru Maxim si však faul vynutil, a to na Walicovi. Penalta to sice nebude, ale volný přímý kop z pravé strany ano.
70'
Jean-Philippe Mateta moc chce na hrotu útoku, ale ani tímto pádem ve vápně si nevykoledoval penaltu. Z mého pohledu byl toto hodně teatrální pád.
68'
Jean-Philippe Mateta se dostal k hlavičce, ale byl příliš daleko od branky, a tak jeho oblouček schoval do svých rukavic celkem pohodlně brankář Michael Esser.
66'
Jean-Philippe Mateta čekal na přihrávku do prázdné branky, ale na poslední chvíli zasáhl Oliver Sorg a poslal míč odkopem daleko od hostující branky.
64'
Jean-Philippe Gbamin nezamířil svou ranou přesně a jeho pokus skončil vysoko nad hostující brankou.
62'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Alexandru Maxim.
62'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong, přichází Anthony Ujah.
62'
Stefan Bell (1. FSV Mohuč 05) obdržel za faul ve středu hrací plochy žlutou kartu.
62'
Teď už byli domácí mnohem blíže srovnání! Bomba Dannyho Latzi rozezvučela pravou tyč hostující branky!
61'
Pierre Malong se hezky uvolnil, ale svou pravačkou namířil míč pouze vedle Esserovi branky.
59'
Hendrik Weydandt trefil do obličeje v hlavičkovém souboji soupeře a byl mu odpískán nedovolený zákrok.
58'
Brankář Robin Zentner si vyskočil pro vysoký centr Pirmina Schweglera.
57'
Stefan Bell poslal na trávník zezadu Niclase Füllkruga. Volný přímý kop pro Hannover z nějakých třiceti metrů, ale zlehka z levé strany.
55'
Jean-Philippe Gbamin se sice uvolnil u pravé lajny, ale centr před branku Essera poslat nedokázal.
53'
Sudí Hartmann dal pokyn ke hře a v lehkém dýmu se pokračuje ve hře. Začátek prvního poločasu, který se promarnil kvůli fanouškům Hannoveru bude nastaven.
47'
Hostující fanoušci zaházeli trávník dýmovnicemi a aktuálně se nehraje, jelikož viditelnost je prakticky nulová.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35 .
1. FSV Mohuč 05 – Hannover 96 po 1. poločase 0:1!

Vyrovnaný první poločas rozhodla úvodní aktivita Hannoveru, kteří ji korunovali brankou Hendrika Weydandta. Domácí byli nejblíže brance, když se kontrolovalo video po ruce ve vápně, ale nakonec se domácí, i přes velké požadavky penalty nedočkali.
45+3'
45+3'
Ještě jednu šanci měla Mohuč vstřelit branku v prvním poločase, a tím byl volný přímý kop, ale obrana Hannoveru odolala i tomuto pokusu.
45+1'
Pierre Malong posadil rohový kop na hlavu Stefana Bella, ale jeho hlavička skončila vysoko nad brankou.
45+1'
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
44'
Michael Esser si vyběhl pro hlavičku, která směřovala do šestnáctky Hannoveru.
42'
Jean-Paul Boëtius (1. FSV Mohuč 05) tak dlouho okopával Pirmine Schweglera až uviděl žluté napomenutí.
41'
Tlak Mohuče zakončil útočným faulem kamerunský záložník Pierre Malong, přezdívaný Kunde.
40'
Genki Haraguči obral v souboji o míč Danny Latzu, ale Mohuč si v zápětí uzmula míč zpět na své kopačky.
38'
Jean-Paul Boëtius chtěl vynutit pro svůj tým volný přímý kop zpoza šestnáctky, ale sudí Hartmann jeho volání nevyslyšel.
37'
Druhý rohový kop Aaróna skončil útočným faulem domácích.
36'
Aarón v akci i na druhé straně, když posílal do šestnáctky rohový kop, s tím si však poradila obrana Hannoveru, ale pouze za cenu dalšího odkopu na roh.
35'
Už to vypadalo, že se japonský rychlo vlak Takuma Asano prožene kolem Aaróna, ten však předvedl skluz z kategorie přesných a zastavil tento průnik.
34'
Danny Latza (1. FSV Mohuč 05) nebyl spokojen s kontroverzním zákrokem na středu hrací plochy a uviděl za protesty žlutou kartu.
33'
Walace poslal na pravou stranu příliš dlouhou přihrávku a Hendrik Weydandt ji nemohl dostihnout.
32'
Rukou zahrál při zpracování Pirmin Schwegler a sudí přisoudil míč domácím fotbalistům.
31'
Moussa Niakhaté si počkal na faul Hendrika Weydandta ve středu hrací plochy, míč zůstane na kopačkách Mohuče.
29'
Robin Quaison se nedokázal kličkami prosadit proti zdvojení a nakonec budou vhazovat hosté.
28'
Genki Haraguči tentokrát na druhé straně hrací plochy, kde odhlavičkoval centr Mohuče do zámezí.
26'
Zatím velmi dobře hrající Genki Haraguči si navedl míč na levačku, ale ranou zpoza šestnáctky minul pravou tyč domácí branky.
24'
Sudí Hartmann si šel zkontrolovat video a penalta se nepíská!
23'
A další centr Mohuče už nadělal větší vzruch, jelikož zasáhl ruku Hendrika Weydandta ve vápně a VAR jde do akce!
22'
Genki Haraguči odvracel hlavou nebezpečný centr Daniela Brosinskiho.
21'
Hannover je v útočné fázi velmi efektivní. Další centr našel na přední tyči Niclase Füllkruga, který pěknou rybičkou posunul míč hlavou na brankáře Robina Zentnera, jenž musel opět zasahovat.
21'
Aarón fauloval ve skluzu Asana a to sudímu rozhodně neuniklo. Hrát bude Hannover.
20'
Na druhé straně se nepohnul spoluhráči Hendrik Weydandt, a tak přihrávka vyústila v odevzdání míče na domácí kopačky.
18'
Mohuč obehrává šestnáctku soupeře, ale zatím bez finální fáze.
17'
Opět byl aktivní v šestnáctce Hannoveru Jean-Philippe Mateta, jeho hlavička zamířila tentokrát na tribunu.
16'
Jean-Philippe Mateta se teď pověsil do vzduchu nůžkami, ale sudí tento akrobatický kousek vyhodnotil jako hrání vysokou nohou proti Sorgovi a odpískal faul domácímu útočníkovi.
14'
Záhy mohlo být srovnáno! Michael Esser vyrazil centr od pravé lajny pouze na kopačku Pierra Malonga, ale ten z dobré pozice poslal míč nad branku hostů'
12'
Hannover právě vstřelil branku!
Hannover je odměněn za svou úvodní aktivitu brankou! Genki Haraguči odcentroval z pravé strany přesně na kopačku HENDRIKA WEYDANDTA, jenž byl opravdu trestuhodně osamocený na penaltě a svou pravačkou propálil Zentnera – 0:1! Asistence: Genki Haraguči.
10'
Už hraje s míčem domácí Mohuč, která tedy přežila dvě velmi slušné možnosti hostů.
8'
A Takuma Asano měl prsty v další nadějné akci Hannoveru. Naběhl si na pozici penalty na centr od brankové lajn a ranou z první také nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
7'
Na druhé straně přišla rychlá odpověď! Takuma Asano posunul míč prsy na kopačku Hendrika Weydandta, jenž z vyložené pozice úplně minul branku domácích!
5'
V páté minutě se do první šance dostala domácí devítka, Jean-Philippe Mateta, který si našel centr z pravé strany a hlavičkou protáhl pořádně brankáře Michaela Essera!
4'
Prvním útočným výpadem si chtěl domácí krajní bek Jean-Philippe Gbamin vynutit rohový kop, nicméně míč prošel až před branku, kde byl osamocený Michael Esser a měl čas i klid na svůj zákrok.
3'
Jean-Philippe Gbamin skončil s míčem až za postranní lajnu, aktivní začátek Hannoveru může pokračovat.
2'
První útočný pokus hostů skončil prodlouženou hlavičkou Waldemara Antona za brankovou čáru.
1'
Hannover rozehrál dnešní střetnutí.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Brosinski, Bell (C), Niakhaté, Aarón – Gbamin, Malong, Latza – Boëtius, Quaison – Mateta.
Náhradníci: J. Huth – Donati, Öztunali, Maxim, Ujah, Onisiwo, Hack. Trenér: Schwarz

Hannover 96: Esser – Sorg, Anton (C), Wimmer, Ostrzolek – Walace, Schwegler – Asano, Haraguči, Füllkrug – Weydandt.
Náhradníci: Tschauner – Albornoz, Elez, Bakalorz, Wood, Fossum, Muslija. Trenér: Breitenreiter

Rozhodčí: Hartmann, Leicher, Schüller.
Hannover 96

Hannover je až na 17. místě, nicméně z deseti zápasů dokázal osmi soupeřům vždy vstřelit minimálně 1 gól. Za tento fakt vděčí jejich trenér především útočné trojici Bebou, Wood a Fullkrug. Společně tito hráči nastříleli většinu gólů svého klubu.
S čím ovšem Hannover má problémy, to je obrana. I díky ní prohráli z pěti posledních ligových zápasů hned čtyři. Naposledy na domácí půdě 0:2 proti Hertě. To, že Hannover musí zapracovat především na obraně, potvrzuje i fakt, že tento celek po 13 ligových kolech inkasoval již 28 gólů, což jsou v průměru více jak dva inkasované góly na zápas.
1. FSV Mohuč 05

Momentálně je Mainz na 10.místě v lize. V letošní sezoně si Mainz vede střelecky velice dobře. Tento fakt pak podporuje i to, že již sedm zápasů po sobě dokázal vždy vstřelit minimálně 1 gól svým soupeřům. Naposledy hrál na půdě Düsseldorfu, kde dokázal vyhrát 0:1. Střelecky se pak tento celek dokáže prosadit i proti nejlepším týmům německé ligy, což potvrdil i v předposledním zápase proti Dortmundu, se kterým nakonec prohrál 1:2. Nejlepším střelcem týmu je Jean – Phillippe Matetaa se čtyřmi brankami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.