Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Stuttgart - 26. srpna 2018   15:30

Mainz
76' Ujah (Quaison)
1:0
(0:0)
Mainz
F. Müller – Brosinski, Bell, Niakhaté, Martín – Gbamin (41. Malong), Baku – De Blasis, Quaison, Holtmann (89. Onisiwo) – Mateta (67. Ujah).
Zentner – Maxim, Malong, Onisiwo, Ujah, Bungert, Bussmann.
Siebert – Koslowski, Seidl
OPEL ARENA, Mohuč
Stuttgart
Zieler – Maffeo, Pavard, Badstuber, Emiliano Insúa (84. Sosa) – Gentner, Ascacibar, G. Castro, Thommy (80. Akolo) – N. González (59. Didavi), Mario Gómez.
Grahl – Baumgartl, Aogo, Didavi, Akolo, Sosa, Beck.

Ani předposlední utkání 1. kola Bundesligy neskončilo bezgólovou plichtou, byť to tak dlouho vypadalo. Čtvrt hodiny před koncem ale zakončil Quaisonovu akci Anthony Ujah a rozhodl tím o těsném vítězství Mohuče nad Stuttgartem.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:5.
90+4'
90+4'
V samém závěru si Borna Sosa (VfB Stuttgart) prohlédl žlutě zbarvený kartonek.
90+3'
Definitivně rozhodnout mohl z brejku Onisiwo (1. FSV Mohuč 05), jenomže Zieler skvělým zákrokem udržel šance svého celku nad vodou.
90+2'
Tomu vyboxováním míče do bezpečných míst zabránil gólman Müller (1. FSV Mohuč 05).
90+1'
Stuttgart má ještě možnost s výsledkem něco udělat, a sice díky rohovému kopu.
90'
A to přesně tři minuty.
89'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: na lavičku zamířil Gerrit Holtmann, zahraje si ještě Karim Onisiwo.
87'
Müller při odkopu ušetřil nějaké cenné vteřiny, domácí brankář už hraje takticky.
86'
Po vyrovnání toužící Didavi (VfB Stuttgart) si v pravé části pokutového území vyšplhal na centr zprava, ale cílené zařízení přehlavičkoval.
84'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: Emiliano Insúa přenechal své místo Bornu Sosovi.
83'
Nic takového se nestalo, jelikož mohučská obranná řada si všechny nabíhající hráče pohlídala.
82'
Povést se mu to může třeba po rohovém kopu.
80'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: deset minut před koncem dohrál Erik Thommy, úlohu vyrovnat má Chadrac Akolo.
79'
To se ale nepovede, pokud budou zbytečně faulovat. Třeba jako Santiago Ascacibar (VfB Stuttgart), jenž za svůj prohřešek obdržel žlutou kartu.
78'
Hosté se z obdrženého gólu snaží rychle oklepat.
76'
Mainz právě vstřelil branku!
Tentokrát už domácí vstřelili regulérní gól! Quaison na pravé straně vyhrál souboj s upadnuvším obráncem, vylákal Zielera z brány a předložil míč spoluhráči. Tím byl ANTHONY UJAH, bez přípravy střílející do opuštěné branky.
72'
Ano! Quaison zblízka prostřelil Zielera a jeho tým se může radovat z vedení 1:0. Tak pozor! Radost netrvala dlouho, protože asistent zdvihl svůj praporek nad hlavu – ofsajd. Nutno ovšem podotknout, že milimetrový.
71'
Závěrečných dvacet minut mají hráči na to, aby otevřeli zápasové skóre. Podaří se jim to?
69'
Nově příchozí Ujah (1. FSV Mohuč 05) si neváhal ušlapat cestičku až před hranici pokutového území, aby odtamtud nastřelil jednoho z obětavých beků.
67'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: hřiště opustil Jean-Philippe Mateta, nahradil ho Anthony Ujah.
66'
Hosté zvládli svůj úkol na výbornou.
65'
Centr, který vyprodukoval Martín (1. FSV Mohuč 05), byl soupeřovým hráčem sražen na roh.
63'
Jako utržený od řetězu vlétl Gerrit Holtmann (1. FSV Mohuč 05) do souboje s Thommym a za ostrý faul si jako první z hráčů vysloužil karetní trest.
61'
Už je jasno, penalta se kopat nebude!
60'
Ruka uvnitř pokutového území? Reklamuje ji De Blasis (1. FSV Mohuč 05). Rozhodčí běží zkontrolovat videozáznam. Jak rozhodne?
59'
Avizovaná výměna v týmu VfB Stuttgart: Daniel Didavi nahradil nevýrazného Nicoláse Gonzáleze.
58'
V hostujícím celku se schyluje ke střídání, u postranní čáry už je připraven Didavi.
56'
González (VfB Stuttgart) nakonec uvízl v ofsajdu.
54'
Na útočné půlce kombinující fotbalisté Stuttgartu hledají další okénka v soupeřově obraně.
51'
Rohový kop zahrávající Thommy (VfB Stuttgart) nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
50'
Mario Gómez (VfB Stuttgart) v obrovské šanci! Uvnitř šestnáctky se otočil čelem k bráně a svým křižným pokusem o chlup minul levou tyč. Podle signalizace asistenta rozhodčího to bylo s tečí, takže hru naváže rohový kop.
49'
Blízko půlící čáry si pak Badstuber (VfB Stuttgart) počínal v rozporu s fotbalovými zákony.
48'
Hra se otočila poté, co De Blasis (1. FSV Mohuč 05) okamžitě po zisku míče nakopl balon dopředu.
47'
Hosté vstoupili do druhé půle velmi nabuzeně a usilovně operují na útočné polovině.
46'
Máme za sebou bezgólový poločas. O něco lepší výkon v něm podala Mohuč, domácí tým disponoval mírnou územní převahou a doplatil na neproměňování šancí. Stuttgart o moc nezaostával a také si vytvořil několik solidních příležitostí k otevření skóre, toho bychom se měli dočkat po výměně stran.
45+1'
45'
I exekuci rohového kopu se Stuttgart ubránil.
44'
Zieler (VfB Stuttgart) se krátce před odchodem do kabin musel mít na pozoru, aby Brosinského nebezpečný pokus ze standardky vyrazil na roh. Nesmírně důležitý zákrok!
43'
Badstuberův skluz si říkal o karetní trest, ten naštěstí pro něj nepřišel. Přímý kop pro Mohuč.
41'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: Jeana-Philippeho Gbamina vyřadilo ze hry zranění, debut v dresu svého nového chlebodárce zažije Pierre Malong.
40'
Kupředu se tlačil také González (VfB Stuttgart), avšak přihrávka na něj neprošla.
38'
Na pravém křídle rozběhnutý Maffeo (VfB Stuttgart) si nechal míč zakutálet do zámezí.
37'
Poněkud hlušší pasáž. Několik posledních desítek vteřin se hraje v blízkosti středového kruhu.
35'
Stuttgartští se osvobodili dlouhým nákopem.
34'
Fotbalisté Mohuče se opět nastěhovali k šestnáctce a snaží se vymyslet nějakou další kulišárnu.
32'
Nic světoborného nepřinesl ani Martínův rohový kop, hosté si po delší době mohou oddechnout.
31'
Quaison (1. FSV Mohuč 05) to dlouhým pasem myslel chytře, nicméně Mateta byl příliš pomalý.
29'
Odměnou jí byl rohový kop. Na prudký centr naskočil obránce a odhlavičkoval ho pryč z šestnáctky.
28'
Mohuč vytrvale pokračuje v ofenzivní aktivitě.
26'
První velká šance domácích! Martín bezvadnou kolmicí uvolnil Matetu, který střelou před hranicí malého vápna těsně minul branku.
24'
Dalekonosným pokusem se prezentoval González (VfB Stuttgart). Spíš to ale vypadalo, že chtěl trefit ptactvo než bránu a podle toho to taky dopadlo.
23'
I proto zpět pospíchal Caricol (1. FSV Mohuč 05), aby faulem zabránil soupeři v pokračování brejku.
22'
A protože Quaison nevěděl, co s odraženým míčem, tak ho domácí borci ztratili.
21'
Nic s tím neudělal ani Holtmann (1. FSV Mohuč 05), který se snažil probít přes hradbu těl.
20'
Balon nacentrovaný přímo do vápna vylétl z klubka hráčů mimo rizikovou zónu.
19'
Možnost ohrozit brankáře má také domácí ekipa, ta rozehraje přímý volný kop.
17'
Útočný faul. Spáchal ho Mateta (1. FSV Mohuč 05).
16'
Pořádně rušno bylo až teď na opačné straně. Gentner (VfB Stuttgart) po přihrávce Maria Gómeze střílel z penaltového puntíku těsně vedle levé brankové konstrukce!
13'
Tak ne, protože stuttgartská defenziva se na standardní situaci důkladně připravila.
12'
Se skóre může pohnout třeba rohový kop Mohuče.
11'
V úvodní desetiminutovce se hrálo nahoru-dolů, to je zajímavý příslib do budoucnosti utkání.
9'
Hosté si podruhé vytvořili palebnou pozici. Uvnitř pokutového území si srovnal míč González a jeho pumelici musel Müller krotit nadvakrát.
7'
Uprostřed hřiště došlo na hlavičkový souboj, Niakhaté (1. FSV Mohuč 05) si v něm pomohl přistrčením.
6'
Domácí zaveleli k rychlému brejk. K míči se měl dostat Quaison, to se ovšem nestalo.
4'
Díky tomu mohl vystřelit Thommy. Pokus stuttgartského fotbalisty směřoval k levé tyčce, avšak gólman Müller na něj dobře viděl a pohlídal si ho.
3'
Hosté drží míč u pokutového území.
2'
Jako první se do útoku řítil Mario Gómez (VfB Stuttgart), jenže pozorná obrana ho zastavila.
1'
Zahajovací výkop provedou hosté.
Daniel Siebert společně se svými asistenty právě přivedl fotbalisty obou klubů na hřiště.

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Brosinski, Bell, Niakhaté, Martín – Gbamin, Baku – De Blasis, Quaison, Holtmann – Mateta.
Náhradníci: Zentner – Maxim, Malong, Onisiwo, Ujah, Bungert, Bussmann.

VfB Stuttgart: Zieler – Maffeo, Pavard, Badstuber, Emiliano Insúa – Gentner, Ascacibar, G. Castro, Thommy – N. González, Mario Gómez.
Náhradníci: Grahl – Baumgartl, Aogo, Didavi, Akolo, Sosa, Beck.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidl.
Vzájemné duely z uplynulé sezony

20.01.2018 Mohuč – Stuttgart 3:2 (liga)
19.12.2017 Mohuč – Stuttgart 3:1 (pohár)
26.08.2017 Stuttgart – Mohuč 1:0 (liga)
VfB Stuttgart

Stuttgart vyhlásil útok na evropské poháry, do nichž se v uplynulé sezoně jen těsně neprobojoval. Sázkové kanceláře přisuzují VfB celkové osmé místo, takže i pro letošek by to s účastí v pohárové Evropě mělo být na hraně. Nečekaná porážka v úvodním kole národního poháru však na psychice určitě nepřidá.

DFB-Pokal (1. kolo):
Rostock – Stuttgart 2:0 (0:0)
Branky: 8. Soukou, 84. Pepić.
1. FSV Mohuč 05

Udržet se v nejvyšší soutěži. Tak zní úkol fotbalistů Mohuče pro nadcházející bundesligovou sezonu. Ta mimochodem přišla o jednoho tradičního účastníka – sestupivší Hamburk, který mezi německou elitou vydržel téměř 55 let. V poháru zajížděla Mohuč do Aue, kde měla celý zápas pod kontrolou.

Aue – Mohuč 1:3 (0:1)
Branky: 83. Testroet – 31. a 65. Maxim, 59. Quaison.
ČK: 3. Niakhaté (Mohuč).
1. bundesligové kolo uzavře podvečerní souboj Dortmundu s Lipskem, ještě předtím ale odehrají své vzájemné utkání Mohuč a Stuttgart.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.