Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Leverkusen - 25. srpna 2018   18:30

Mönchengladbach
55' J. Hofmann  • 58' Johnson (Raffael)
2:0
(0:0)
Sommer – Beyer, Ginter, Jantschke, Wendt – Strobl, J. Hofmann, Neuhaus (88. Zakaria) – T. Hazard, Johnson (83. Herrmann) – Raffael (79. Pléa).
Sippel – Herrmann, Zakaria, A. Poulsen, Pléa, Kramer, Cuisance.
Dingert – Christ, Gerach
Borussia-Park, Mönchengladbach
Leverkusen
R. Özcan – Henrichs (64. Kiese Thelin), Tah, Dragović, Wendell – Havertz, Kohr – Bailey (77. Weiser), Volland (77. Bellarabi), Brandt – Alario.
Kucz – Weiser, Kiese Thelin, Aránguiz, Paulinho, Bellarabi, Jedvaj.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:10.
Je za námi šlágr sobotního programu prvního kola německé Bundesligy, v němž Borussia Mönchengladbach před vlastními fanoušky udolala silný Leverkusen 2:0. Po první půli svítil na výsledkové tabuli bezbrankový stav, krátce po změně stran ale proměnil penaltu Jonas Hofmann a už o tři minuty později zvýšil náskok Gladbachu Fabian Johnson. Leverkusen v závěru -
až na šanci Alaria – nekladl prakticky žádný odpor, Borussia tak bere tři body zaslouženě.
90+3'
90+3'
V samotném závěru nastavení to ještě takovou propagační střelou zkoušel Alassane Pléa, jeho pokus ale zamířil přímo do nastavené Özcanovy náruče.
90+3'
Po zmiňované standardní situaci pálil zpoza hranice šestnáctky Jonathan Tah, který se ale ukopl a následovat bude pouze odkop od domácí svatyně. Yann Sommer s ním pochopitelně nespěchá...
90+2'
Leverkusenští založili ještě jednu protiakci, z níž se Bellarabimu podařilo vytěžit rohový kop.
90+1'
Střídající Denis Zakaria se hnal do šance, tu mu ale na poslední chvíli uzmul vracející se Jonathan Tah. Borussia bude zahrávat další roh.
90'
Už známe i délku nastavení, které bude tříminutové.
89'
Svěřenci Dietera Heckinga nepřipouštějí žádné drama. Domácí teď zahrávali rohový kop, který se po Ginterově zblokované hlavičce navíc bude opakovat.
88'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Denis Zakaria.
88'
Diváci v Borussia-Parku jednotně povstali, závěr utkání už tribuny využívají k předčasným oslavám vítězství.
87'
Leverkusen mohl snížit, hlavičku Lucase Alaria z penaltového puntíku ale Sommer reflexivně vyrazil!
86'
Ramazan Özcan teď poněkud chaotickým odkopem znejistěl vlastní spoluhráče, obrana Bayeru si ale nakonec poradila.
85'
Z nařízeného rohového kopu domácí nezahrozili, k velké radosti publika se ale svěřenci Dietera Heckinga uchýlili k poklidné kombinaci.
84'
Dnes skvěle hrající Jonas Hofmann to po Hazardově pobídce zkusil z levého okraje pokutového území a Ramazan Özcan měl co dělat, aby míč vyrazil!
83'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Fabian Johnson, přichází Patrick Herrmann.
83'
Die Fohlen mají nakročeno k vítězství a zatím nepouštějí k hosty k nějakému závěrečnému tlaku, momentálně sledujeme kombinaci Borussie v okolí půlící čáry.
82'
Po rohovém kopu Sommer míč ukryl ve své náruči a okamžitě rozehrál na sprintujícího Pléu, jehož následný nákop do pokutového území ale nikoho v bílém dresu nenašel.
81'
Alassane Pléa se na trávníku uvedl nešikovným zpracováním míče, načež mu balon přeskočil na ruku. Z následné rozehrávky hosté vytěžili roh.
80'
Brandt a Kohr se nedomluvili a Bayer tak na útočné polovině lacino přišel o míč, do konce utkání už zbývá odehrát jen něco málo přes deset minut.
79'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Alassane Pléa.
78'
Střídající Bellarabi si neproklestil cestu přes Matthiase Gintera, Leverkusenští budou mít k dispozici alespoň autové vhazování.
77'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Mitchell Weiser.
77'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Karim Bellarabi.
77'
Fotbalisté Mönchengladbachu se s neuvěřitelnou lehkostí prokousali až do pokutového území, tam ale Raffael o balon přišel předtím, než stihl zakončit.
76'
Rodící se příležitost Borussie na poslední chvíli uhasil vracející se Kai Havertz, který to udělal tak chytře, že místo rohového kopu pro domácí bude následovat odkop od Özcana.
75'
Centr Leona Baileyho z pravé strany Yann Sommer vyboxoval do bezpečí a svěřenci Dietera Heckinga už zakládají další rychlou protiakci.
74'
Na ofsajdové linii zůstal úplně volný Isaac Kiese Thelin, Kevin Volland si toho ale nevšiml a míč k němu nedokázal dopravit.
73'
Matthias Ginter ostře zajel do Vollanda a vykoledoval si za to žlutou kartu.
73'
Havertz neprošel přes Louise Beyera, který následně vyslal na zteč Raffaela, Brazilcův protiútok ale neměl dlouhého trvání.
72'
Po nějaké době o sobě dali vědět také hosté. Baileyho centr od rohového praporku našel hlavu Lucase Alaria, jeho následný pokus byl ale zblokován.
70'
Po nařízeném rohovém kopu vznikla uvnitř pokutového území Leverkusenu neuvěřitelná mela, žádnému z domácích hráčů se ale nepodařilo propasírovat míč přes hradbu těl před Özcanem!
69'
Jonas Hofmann lahůdkovým dloubáčkem vyzval ke skórování Raffaela, jehož dělovku z ostrého úhlu Ramazan Özcan vyrazil do tyče!
68'
Po dalším útočném faulu Vollanda byla hra přerušena a Tony Jantschke rozehrál míč na brankáře Sommera.
67'
Po trmě-vrmě před Sommerem se žádný z hráčů Leverkusenu do zakončení nedostal a strážce domácí svatyně ukryl balon ve své náruči.
66'
Thorgan Hazard už byl v dobré palebné pozici, ještě se ale rozhodl celou akci vyšperkovat kolmicí na Neuhause, kterou Ramazan Özcan vystihl a vyběhl za míčem včas.
65'
Julian Brandt se v soupeřově šestnáctce k odraženému míči nedostal a Raffael už zakládá další protiakci Borussie.
64'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Isaac Kiese Thelin.
62'
Tah se rozhodl neriskovat a vrátil míč brankáři Özcanovi, hráči v černých dresech se ne a ne prokousat na útočnou polovinu.
61'
Po dvou vstřelených gólech domácí logicky ubrali, co se aktivity směrem dopředu týče, hráči Leverkusenu ale momentálně kombinují jen na vlastní polovině.
59'
Kevin Volland to přehnal s agresivitou při napadání, po jeho zákroku na Tonyho Jantschkeho bude mít brankář Yann Sommer spoustu času na rozehrávku.
58'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Bum, prásk – a je to 2:0 pro Gladbach! Domácí krátce po Hofmannově penaltové trefě přidávají další gól. FABIAN JOHNSON si dvakrát narazil míč s Raffaelem, načež parádní akci zakončil přesnou přízemní střelou.
57'
Po bídné rozehrávce Gladbachu se volného míče ujal Benjamin Henrichs, který ale neprošel přes Strobla, a protiakce Bayeru tak měla jen jepičího života.
55'
Balon si na penaltový puntík postavil sám faulovaný JONAS HOFMANN, který zakončil neomylně do Özcanova protipohybu. Svou druhou penaltu už Die Fohlen proměňují a jdou do vedení!
54'
Aleksandar Dragović uvnitř pokutového území nedovoleně zastavil Jonasa Hofmanna a Christian Dingert ani tentokrát neváhal ani sekundu.
53'
Budeme svědky další penalty pro Borussii!
52'
Přetažený centr Thorgana Hazarda ještě Johnson udržel na hrací ploše a poslal míč zpět do pokutového území, kde číhal Raffael, který se ale do zakončení nedostal.
51'
Se žlutými kartami se roztrhl pytel, za zbytečný zákrok na Thorgana byl tentokrát napomenut Benjamin Henrichs.
49'
Dominik Kohr teď ve středu hřiště ošklivě zajel do Jonase Hofmanna, za což si vykoledoval žlutou kartu.
48'
Přímočarou akci Bayeru zakončoval zpoza hranice šestnáctky Kai Havertz, jenž se ale ukopl a poslal míč až mezi diváky.
47'
Hosté měli na začátku druhé půle k dispozici přímý kop, Wendellův nákop do pokutového území ale doletěl přímo do náruče brankáře Sommera.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Vyrovnaný první poločas je u konce a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Fotbalisté Bayeru si dokázali vytvořit dvě šance ze hry, které však Bailey ani Volland neproměnili. V závěru první půle zahrál rukou ve vlastní šestnáctce Henrichs a Borussia kopala penaltu, Hazard ale nechal vyniknout brankáře Özcana, a tak je stav stále 0:0.
45'
43'
Právě Benjamin Henrichs teď z pravé strany poslal zajímavý centr do pokutového území, který nikoho v černém dresu nenašel. Domácí pak odvrátili míč pouze k Wendellovi, ten ale pálil velice nepřesně.
42'
Oscara Wendta na levém křídle zradilo zpracování a míč mu ujel do autu, vhazovat bude penaltový hříšník Henrichs.
41'
Aleksandar Dragović si netroufl na rozehrávku a posunul míč pod sebe na brankáře Özcana, hráči Bayeru se v závěru první půle vůbec nikam neženou.
39'
Následně ještě měla Borussia k dispozici rohový kop, ani z něj ale domácí nic nevytěžili a hráči v černých dresech poté zakopli míč do bezpečí.
38'
Exekuce pokutového kopu se nakonec ujal Thorgan Hazard, který mířil k pravé tyči, ale Ramazan Özcan mu penaltu parádně chytil!
37'
Benjamin Henrichs si v akrobatické pozici kopl míč přímo do obou rukou, načež sudí Dingert bez váhání ukázal na penaltový puntík.
36'
Penalta pro Gladbach!
35'
Thorgan Hazard si na průnik po pravém křídle netroufl a místo toho vrátil míč Beyerovi, domácí se teď ne a ne probojovat na útočnou polovinu.
33'
Svěřenci Dietera Heckinga následně uklidnili hru zakopnutím míče až k leverkusenské šestnáctce, hosté do rozehrávky znovu zapojují i Özcana.
32'
Nyní už to Henrichsovi vyšlo a byla z toho stoprocentní příležitost pro Kevina Vollanda, ten ale z předbrankového prostoru nedokázal poslat balon do sítě!
31'
Benjamin Henrichs nabral rychlost na pravém křídle a bleskurychle se prohnal kolem Wendta, zatím se mu ale nepodařilo odcentrovat.
30'
Půlhodina hry je za námi a obraz hry je stále stejný. Oba týmy si především hlídají zadní vrátka a zatím jsme byli svědky jediné větší šance, v níž Bailey hlavičkoval do břevna.
28'
Na konci pohledné kombinace Borussie stál uvnitř pokutového území nikým nehlídaný Jonas Hofmann, který se ale smolně ukopl. Teď si mohli Ramazan Özcan a spol. oddychnout...
27'
Mönchengladbachští ale z této standardky nezahrozili a po levém křídle už vyráží do bleskové protiakce Julian Brandt.
26'
Raffael dlouho čekal, nakonec se mu ale z hranice pokutového území přesto podařilo vypálit. Jeho rána byla sražena mimo Özcanův dosah a Gladbach bude zahrávat roh.
24'
Právě Wendell teď zapojil do rozehrávky i zkušeného brankáře Özcana, v posledních minutách se na trávníku nic světoborného neodehrává.
23'
Neuhausův pas na Louise Beyera byl značně nepřesný, míč skončil v autu a vhazovat bude za pár okamžiků Wendell.
22'
Thorgan Hazard se pokusil o zakončení z akrobatické pozice, belgický křídelník ale ve vzduchu promáchl.
20'
Domácí si budou moci rozehrávku v klidu zopakovat, napadající Kevin Volland si totiž v souboji se Stroblem pomohl nedovolenými prostředky.
19'
Z této standardky ale Leverkusenští nezahrozili a svěřenci Dietera Heckinga mohou pomalu založit další protiakci.
18'
Tobias Strobl po sérii zmatků pro jistotu odhlavičkoval míč do zámezí, farmaceutici tak budou mít k dispozici svůj první roh.
17'
Lucas Alario reklamoval ruku jednoho z domácích hráčů, sudí Christian Dingert ale nechává ve hře pokračovat.
15'
Po centru Vollanda z pravé strany se do zakončení dostal Leon Bailey, jehož následná hlavička zaduněla o břevno Sommerovy svatyně!
14'
Tah zblokoval další kolmici adresovanou Hofmannovi do autu, krátce po nařízeném vhazování navíc domácí o balon přišli a kupředu už míří Kevin Volland.
13'
Nákop Jonathana Taha uvnitř pokutového území nikoho v černém dresu nenašel, Yann Sommer bezpečně ukryl míč ve své náruči.
11'
Tah pod tlakem posunul míč na brankáře Ramazana Özcana, oba týmy se na začátku utkání prezentují velice opatrnou hrou.
10'
Svěřenci Dietera Heckinga sice drží míč na útočné polovině, jejich kombinaci ale chybí nápad. Hráči Gladbachu se teď dokonce sami vyhnali na vlastní polovinu.
9'
Leon Bailey se po levém křídle znovu vydal kupředu, po jeho následném centru do pokutového území se ale zamýšlený adresát Lucas Alario k hlavičce nedostal.
7'
Kai Havertz parádně přenesl hru na volného Leona Baileyho, který se následně pokusil překvapit vyběhnuvšího Sommera nečekaným lobem, gólman Borussie si ale zkušeně poradil.
6'
Ofsajd a v něm Fabian Johnson, který vyběhl příliš brzy, a tak po Wendtově kolmici nemůže pokračovat ve hře.
5'
Florian Neuhaus si pod tlakem poradil a vrátil míč obráncům Gladbachu, svěřenci Dietera Heckinga jsou v úvodních minutách aktivnějším týmem.
3'
Právě Jonas Hofmann se nyní opět vydal kupředu po levém křídle, jeho akce ale ztroskotala na pozorném Wendellovi.
2'
Výkopu se ujali domácí Die Fohlen, průniková přihrávka na Jonase Hofmanna ale postrádala přesnost a balon skončil v zámezí.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Beyer, Ginter, Jantschke, Wendt – Strobl, J. Hofmann, Neuhaus – T. Hazard, Johnson – Raffael.
Náhradníci: Sippel – Herrmann, Zakaria, A. Poulsen, Pléa, Kramer, Cuisance.

Bayer Leverkusen: R. Özcan – Henrichs, Tah, Dragović, Wendell – Havertz, Kohr – Bailey, Volland, Brandt – Alario.
Náhradníci: Kucz – Weiser, Kiese Thelin, Aránguiz, Paulinho, Bellarabi, Jedvaj.

Rozhodčí: Dingert – Christ, Gerach.
BAYER LEVERKUSEN

Ambicióznímu Bayeru loni jen těsně unikl přímý postup do Ligy mistrů: Farmaceutici obsadili pátou příčku zajišťující skupinu Evropské ligy, čtvrtý Dortmund i třetí Hoffenheim ale získali stejný počet 55 bodů jako Leverkusen. Po minulé sezóně ukončil kariéru inventář leverkusenského klubu Stefan Kießling, nejvýraznější ztrátou je ale odchod brankáře Bernda Lena do Arsenalu. Bayer na jeho místo získal Fina Lukase Hradeckyho z Frankfurtu.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Svěřencům zkušeného Dietera Heckinga loňská sezóna příliš nevyšla, bohatý celek ze Severního Porýní-Vestfálska skončil v Bundeslize až na deváté příčce. Die Fohlen tak letos pohárová Evropa mine, čemuž odpovídala i aktivita Borussie na přestupovém trhu – jedinou výraznější posilou je Alassane Pléa z francouzského Nice.
Hned v prvním kole si los německé Bundesligy přichystal velmi zajímavý souboj mezi Borussií Möchengladbach a Bayerem Leverkusen. Jak toto měření sil mezi dvěma ambiciózními celky dopadne? To začneme zjišťovat v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.