Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Hertha Berlin - 25. září 2018   18:30

Werder
11' Harnik  • 45' Veljković (Şahin) • 66' M. Kruse
3:1
(2:0)
Hertha Berlin
53' Dilrosun  (Ibišević)
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin (61. Bargfrede), Klaassen – M. Kruse (C) (89. J. Eggestein), Harnik (74. Kainz), Osako.
Plogmann – C. Pizarro, Kainz, Langkamp, J. Eggestein, Friedl, Bargfrede.
Winkmann – Bandurski, Stein
Weserstadion, Bremen
Jarstein (46. Kraft) – Lazaro, Stark, Lustenberger, Plattenhardt – Rekik, Maier – Dárdai (64. Selke), Duda (78. Kalou), Dilrosun – Ibišević (C).
Kraft – Skjelbred, Kalou, Mittelstädt, Selke, Luckassen, Jastrzembski.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 13:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Werderu, který svého soupeře porazil poměrem 3:1. Hertha sice ve druhém poločase výrazně zabrala, avšak většinu času narážela na pozornou obranu soupeře. Hosté se přeci jenom jedné branky dočkali, soupeř ale odpověděl podobným způsobem, manko pro berlínský celek tak opět bylo dvoubrankové. Hertha se ke konci poločasu nadechovala k náporu, domácí celek ale žádné drama nepřipustil a ani v pátém kole nenašel přemožitele.
90+4'
90+3'
Rekik to zkoušel dalekonosným nákopem k opačné šestnáctce, kde se ale nenacházela potřebná podpora protihráčů. Na druhé straně fauloval Osako.
90+2'
Stark si u postranní čáry nechtěl komplikovat život a míč raději odpálil na druhou stranu, kde se ho pro změnu zmocnil Lazaro.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Johannes Eggestein.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Překvapivě má navrch domácí celek, který se snaží přidat čtvrtou branku.
87'
Na druhé straně se Krusemu podařilo udržet míč na kopačce, posléze se k němu dostal Kainz, jehož přihrávka nenašla Eggesteina.
86'
Rychlý protiútok berlínského celku skončil pohotovým zakončením Selkeho, který ale zakončoval vedle brány. Pavlenka si nakonec zákrok nepřipsal.
85'
Momentálně sledujeme poklidnější pasáž tohoto utkání. Před malým momentem to dalším centrem zkoušel Augustinsson, avšak opět neúspěšně.
84'
Nyní si útočným faulem pomohl Selke, který u postranní čáry fauloval Osaku. Jednoznačný faul, rozehrávky se ujme obránce Moisander.
83'
Hertha opět zapojila do kombinace brankáře Kraftha, který toho také moc nevymyslel. Přihrávka totiž putovala k vedle stojícímu Rekikovi.
82'
Uvnitř pokutového území se otáčel s míčem Kainz, který se pokoušel obstřelit branku. Technická rána skončila dva metry vedle tyče.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Werder se snaží neudělat žádnou fatální chybu, hosté se ale nemohou dostat k žádné šance.
80'
Pavlenka se ujal rozehrávky od své svatyně, jeho dalekonosný odkop našel hlavu Plattenhardta, který poslal míč pouze za postranní čáru.
79'
Skákavý centr z kopačky Osaky nadělal Rekikovi nečekané problémy, hostující zadák to nakonec zvládl na jedničku a míč poslal do bezpečí.
78'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Salomon Kalou.
77'
Střídající Kainz se okamžitě zapojil do kombinace svého celku. Jeho průniková přihrávka našla Augustinssona, který vybojoval alespoň aut.
76'
Werder se už delší dobu nedostal s míčem na útočnou polovinu. I to svědčí o tom, že se berlínský celek pokouší zkorigovat nepříznivý výsledek.
75'
Hertha se nyní dožadovala žluté výstrahy pro jednoho z protihráčů, hlavní sudí ale odpískal pouze faul. Hráči v modrém okamžitě sevřeli soupeře.
74'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Florian Kainz.
73'
Klaassen měl kolem sebe moře prostoru, proto zvolil přenesení hry na Augustinssona, který možná trochu zbytečně centroval do malého vápna.
69'
Český obránce zastavil další výpad soupeře, tentokráte se Dudovi nepodařilo procedit míč na Selkeho. Hosté ale zůstávají u balónu.
68'
Dilrosun se pokoušel přenést hru na levou stranu, kde se za neposedným míčem řítil Plattenhardt. Toho ale skvěle ubránil domácí Gebre Selassie.
67'
Hosté to budou mít nyní hodně složité, opět totiž prohrávají o dvě branky. Na případné vyrovnání nezbývá zrovna dostatek času.
66'
Werder právě vstřelil branku!
Domácí si berou dvoubrankové vedení zpět! K exekuci pokutového kopu se postavil MAX KRUSE, který poslal míč na levou stranu, zatímco se Krafth vydal k opačné konstrukci.
65'
Žlutou kartu dostává Karim Rekik (Hertha BSC).
65'
Je tu pokutový kop pro Brémy!
64'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Pal Dárdai, přichází Davie Selke.
64'
Dilrosun se rychlostním způsobem natlačil až k hranici velkého vápna, odkud nepropasíroval míč do přehuštěného prostoru. Domácí se v tuto chvíli brání.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Druhý poločas nám nabízí o poznání záživnější podívanou, Hertha výrazně zabrala.
62'
Na zemi zůstal ležet domácí Harnik, který se po kontaktu s Rekikem svalil k zemi. Faul loktem reklamoval domácí lodivod, vše se ale obejde bez žluté výstrahy.
61'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Nuri Şahin, přichází Philipp Bargfrede.
60'
Maier měl kolem sebe hodně prostoru, jeho vzdušná nabídka směřovala do malého vápna, kde nejvýše do vzduchu vystoupal Moisander.
59'
Osako se zmocnil míče, načež se pokoušel nastartovat Kruseho. Přihrávku přečetl vracející se Stark, který vybojoval autové vhazování zleva.
58'
Na pořadu dne byla standardka z dobré vzdálenosti od branky. K míči se postavil Plattenhardt, kterému se střelecký pokus vůbec nepovedl.
57'
Nedovoleným zákrokem si pomohl Stark, hlavní sudí ale ponechal výhodu, což domácím moc nepomohlo. Harnik přihrál pouze k Lazarovi.
56'
Rázem tu máme pořádnou zápletku, hosté jsou zpět ve hře o body. Werder na malý moment propadl v obraně a okamžitě za to pykal.
55'
Eggestein měl kolem sebe vydatnou podporu spoluhráčů, i přesto to vzal sám na sebe, jeho rána ale trefila hned prvního protihráče.
54'
Hertha se už podruhé v dnešním utkání dožadovala pokutového kopu, avšak ani tentokráte se nepíská. Ibišević bude muset vstát ze hřiště.
53'
Hertha právě vstřelila branku!
Je tu kontaktní branka, kterou si Jiří Pavlenka za rámeček nedá! Kolmice směřovala na levé křídlo, kam si nabíhal JAVAIRO DILROSUN. Hostující křídelník se dostal do velkého úhlu, ze kterého ale překvapil brankáře tvrdou střelou kolem těla.
53'
Klaassen si chtěl udělat prostor ve středu hrací plochy, tam ho ale čistým zákrokem odzbrojil Lustenberger, který založil protiakci.
52'
Nyní byla obrana Brém trochu otevřená, čehož chtěl pochopitelně využít hostující Ibišević. Tvrdé zakončení směřovalo pouze do boční sítě.
51'
Eggestein ještě zkoušel udržet míč na hrací ploše, nakonec mu přihrávku nepodařilo procedit na Harnika. K autu se staví hostující Plattenhardt.
50'
Na druhé straně se do ofsajdového postaven dostal Ibišević, který se za obranou soupeře nacházel snad o dobré dva metry.
49'
Nyní se k míči připletl také hlavní sudí, který výrazně ovlivnil dráhu letu míče. To hrálo do karet Osakovi, jenž málem připravil tutovku pro Kruseho.
48'
Hertha to ihned v úvodu zkusila výpadem po pravém křídle, kde ale narazil na pozorného Augustinssona. Posléze se míč dostal až ke Krafthovi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Rune Jarstein, přichází Thomas Kraft.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl dvě branky, o které se postaral domácí celek. Werder měl výraznou územní převahu, což se promítlo na poločasovém výsledku Hertha se herně probudila až ke konci úvodního dějství, jedinou vyloženou šanci měl na kopačce Ibišević, který ale vyrovnání doslova odmítl. I tak budou muset hosté výrazně zabrat, jejich herní projev není zrovna ideální, rovněž se jim nedaří bránit standardní situace.
45+1'
45'
Ke konci prvního poločasu přichází druhá branka domácích! Míč se od rohového kopu zakroutil přesně na hlavu MILOŠE VELJKOVIĆE, který důraznou hlavičkou nedla Jartsteinovi šanci. Hertha absolutně nezvládá bránění standardních situací.
43'
Až nyní jsme se dočkali tutové šance! Centr před Pavlenku nadělal domácí obraně velké starosti, posléze se Ibišević dostal před brankáře, jenomže z úhlu přestřelil prázdnou bránu.
42'
Konečně se také hráči Herthy dostali k souvislejší práci s míčem, stále to ale nevede k ničemu nebezpečnému. Pavlenka je tak bez složitějšího zákroku.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Kruse si chtěl počkat na podporu Augustinssona, ještě předtím bylo pískáno. Pomezní sudí si všiml hodně těsného ofsajdu domácího kapitána.
39'
Klaassenovi se podařilo procedit míč na Kruseho, před ním ale zasáhl pohotový Rekik, kterému se ale nepodařilo založit protiakci.
38'
Ibišević se vyškrábal hodně vysoko do vzduchu, ještě výše se ale dostal Moisander, který si rovněž vysloužil potlesk zaplněného stadionu.
37'
Lazaro si chtěl narazit s vedle stojícím Lustenbergerem, druhý jmenovaný ale tento úmysl příliš nepochopil a míč poslal až ke Starkovi.
36'
Jarstein dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec poslal míč kousek za středový kruh, kde v souboji o míč uspěl kolega Dilrosun.
35'
Stále ten stejný obrázek. Hráči v zeleném jsou i nadále častěji u míče, soupeř rozehrávku zatím nenapadá, což je trochu překvapivé.
34'
Domácí hodně dlouho obléhali opačnou šestnáctku, soupeř je nakonec vytlačil do bezpečnějšího prostoru. V tuto chvíli má míč na noze Klaassen.
29'
Rychlá akce v podání Werderu nakonec skončil na nepovedené přihrávce od Eggesteina, Hertha se i přesto nedostala k hracímu předmětu.
28'
Po delší době musel do akce také český brankář Pavlenka, který byl u míče jak o první. Následně pak vyhodil balón do strany na Gebre Selassieho.
27'
Hertha má velké potíže s bráněním Martina Harnika. Domácí forvard se opět natlačil až před brankáře, kde ho s vypětím všech sil zastavil Stark.
26'
Harnik se musel vrátit s míčem až na vlastní polovinu, kde ho předal vedle stojícímu Sahinovi. Werder to zkouší trpělivou kombinací.
25'
Nyní se do balónu opřel Klaassen, který levačkou mířil zhruba metr nad branku. Jarstein nemusel zasahovat, v tuto chvíli si připravuje odkop.
24'
Náramně čistým zákrokem se prezentoval Sahin, který navíc založil rychlou protiakci. Centrující Eggestein ale našel pouze nohu hostujícího Rekika.
23'
Jarstein si musel s rozehrávkou pospíšit, neboť ho napadal velice aktivní Harnik. Hostujícímu brankáři se podařilo odkopnout na Lazara.
22'
Gebre Selassie si příliš nevěřil na individuální průnik po pravém křídle, míč raději vrátil na kopačku Sahina, který si ale neporozuměl s Krusem.
21'
Žlutou kartu dostává Javairo Dilrosun (Hertha BSC).
20'
V oblasti středového kruhu se dostal k míči Sahin, který si vysloužil ovace stadionu. Werder je v úvodu zatím mírně aktivnější.
19'
Průniková přihrávka našla na pravém křídle právě Harnika, kterému se ale nepodařilo odcentrovat dle představ. Míč skončil až u Jarsteina.
18'
Domácí se radovali z druhé branky, avšak tentokráte se Harnik nacházel v jasném ofsajdu. I tak jsme sledovali velice pohotové zakončení.
17'
Hosté si vybojovali úvodní rohový kop tohoto zápasu. K míči se postavil Lazaro, po jehož centru skončil na zemi Duda, hlavní sudí ale penaltu nepíská!
16'
Žlutou kartu dostává Valentino Lazaro (Hertha BSC).
16'
Rázem ale přišla ztráta kulatého nesmyslu, podobně to zkouší také domácí mužstvo. Veljković si hned několikrát vyměnil míč s Moisanderem.
15'
Hertha se v současné době nachází v oblasti středového kruhu, kde rozjela velice zdlouhavou kombinaci, která zatím nevede k ničemu nebezpečnému.
14'
Plattenhardt obstaral dalekonosné autové vhazování, které směřovalo až do malého vápna, odkud Moisander poslal míč z šestnáctky.
13'
Augustinsson neměl ve vzdušném souboji sebemenší problémy, přesto se mu nepodařilo poslat míč do bezpečnějšího prostoru.
12'
Lazaro předvedl naprosto dokonalé zpracování míče, načež se mu podařilo otočit hru na druhou stranu. Tam Dilrosun neprošel přes Veljkoviće.
11'
Domácí se dostávají do vedení! Sahin obstaral rozehrávku volného kopu, po kterém vracel míč do ohně jeden z jeho spoluhráčů. Na malém vápně se utvořil obrovský zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval MARTIN HARNIK, který patičkou dopravil míč do sítě. Hodně blízko byl také Gebre Selassie, jenž ale trefil pouze horní konstrukci.
11'
Osako se pokoušel prodrat až do pokutového území, ještě před samotnou hranicí ale fauloval. Rozehrávky se ujal sám brankář Jarstein.
10'
Eggestein si počkal na náběh Harnika, u kterého byl okamžitě pozorný Plattenhardt. Důrazný souboj nakonec končí autem pro Werder.
9'
Kousek před pokutovým územím skončil na zemi jeden z hostujících hráčů, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře. Posléze odpískal faul na Osaka.
8'
Werder začíná stupňovat svojí aktivitu. Eggestein se dostal do volnějšího prostoru, odkud opět prověřil připravenost brankáře Jarsteina.
7'
Úvodní zakončení obstaral domácí Harnik, který zkusil své štěstí ránou z otočky. I tentokráte si Jarstein pohlídal pozici ve své brance.
6'
Nyní se na pravém křídle dostal k míči Eggestein, který okamžitě centroval před bránu. Prudkou nabídku zastavil až brankář Jarstein.
5'
Kruse se hnal za padajícím míčem, který posléze posílal za sebe. Tam se nenacházel nikoho v zeleném, balón se následně dostal až k Jarsteinovi.
4'
Nakonec jsme sledovali velice nepovedenou exekuci, neboť se Lazaro zjevil v ofsajdovém postavení. Mezitím Werder uklidňuje hru.
3'
Hned v úvodu se k centrovanému balónu dostal hostující Lazaro, který našel pouze hlavu Moisandera. O autové vhazování se postará Dardai.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin, Klaassen – M. Kruse, Harnik, Osako.
Náhradníci: Plogmann – C. Pizarro, Kainz, Langkamp, J. Eggestein, Friedl, Bargfrede.

Hertha BSC: Jarstein – Lazaro, Stark, Lustenberger, Plattenhardt – Rekik, Maier – Dárdai, Duda, Dilrosun – Ibišević.
Náhradníci: Kraft – Skjelbred, Kalou, Mittelstädt, Selke, Luckassen, Jastrzembski.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Stein.
Hertha BSC

Na opačné straně se nachází Hertha, která prožívá možná ještě lepší období. Celek z Berlína je na druhém místě, na vedoucí Bayern ztrácí pouze dva body. Jak už bylo řečeno, tak Hertha ještě neucítila hořkost porážky, jediná ztráta bodů přišla v souboji s Wolfsburgem. Hertha si hned v úvodním kole poradila s nováčkem z Norimberku, jedinou branku vstřelil zkušený Ibišević. Hertha následně zvládla hodně složitý duel proti Schalke, o dvě branky berlínského celku se postaral Duda. Třetí kolo nabídlo jedinou remízu, přičemž hned tři ze čtyř branek proti Wolfsburgu padly od 87. minuty. Minulé kolo nabídlo hned šestibrankový festival, Hertha na domácím stadionu přemohla Mönchengladbach.
Werder Brémy

Fotbalisté Werderu se na startu letošní sezóny nacházejí v hodně dobrém rozpoložení, po čtyřech odehraných zápasech mají na kontě osm bodů, což momentálně stačí na čtvrtou pozici Bundesligy. Werder jako jeden ze čtyř celků neucítil hořkost porážky, podobným úspěchem se může pyšnit Bayern, Dortmund a právě dnešní soupeř Hertha. Hned úvodní kolo nabídlo remízový výsledek proti Hannoveru, který pět minut před koncem zachraňoval Gebre Selassie. Následně si Brémy připsaly první vítězství, bylo tomu tak proti Frankfurtu, přičemž o vítězství rozhodl až v šesté minutě nastavení Raschica. Aby toho nebylo málo, tak Werder přišel o tři body v zápase proti Norimberku, tentokráte o dělbě bodů rozhodl ve druhém minutě nastavení hostující Vura. Poslední utkání pak nabídlo divokou přestřelku proti Augsburgu, kterou lépe zvládl Werder (3:2).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Werder Brémy a Hertha BSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.