Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Düsseldorf - 1. září 2019   18:00

Frankfurt
57' Dost (Paciência) • 88' Paciência (D. da Costa)
2:1
(0:1)
Düsseldorf
38' Hennings  (Morales)
Frankfurt
Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Kohr (85. Sow), Rode (67. Gaćinović), Kostić – Paciência, Kamada, Joveljić (46. Dost).
Rönnow – N'Dicka, G. Fernandes, Sow, Gaćinović, A. Touré, Chandler, Durm, Dost.
Willenborg – Aarnink, Christ
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Düsseldorf
Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Gießelmann – Bodzek, Fink (C) – Thommy (76. Pledl), Morales, Kownacki (66. Zimmer) – Hennings (79. Karaman).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:15.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí! Frankfurt dokázal otočit zápas s Düsseldorfem na 2:1.

Oba týmy nastoupily do zápasu s velkým nasazením. Hned v páté minutě mohli jít hosté do vedení, ale gólu Henningse předcházel útočný faul Dawida Kownckého. Následně se tempa ujali domácí, ale kromě dvou střel ze střední vzdálenosti si Frankfurt šanci nevytvořil. Před přestávkou tak udeřilo na druhé straně, když zaváhání Hintereggera využil parádní hlavičkou Rouwen Hennings.

Po změně stran přece jen Frankfurt přidal v ofenzivním snažení. Po zaváhání hostující rozehrávce mohl srovnat ještě před hodinou hry Bas Dost, který proměnil nabídku od Paciencii. Už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, ale to by nesměl udeřit sám Goncalo Paciencia, který propálil hostujícího brankáře.
90+3'
90+2'
Ze střední vzdálenosti nejprve vystrašil Trappa Alfredo Morales. Akce ještě pokračovala, ale domácí brankář si poradil i s ránou z úhlu od Pledla.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Düsseldorf se ještě snaží přitlačit soupeře v samém závěru, ale domácí si drží dostatečný odstup do vlastního pokutového území.
89'
Kevin Trapp snadno sebral do rukavic hlavičku vlastního spoluhráče. Pledl marně dobíhal celou akci za vzdálenější tyčí, k míči se už neměl šanci dostat.
88'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Frankfurt v samém závěru otáčí stav zápasu na svou stranu! Danny Da Costa unikl na pravém kraji Giesselmannovi, následně předložil míč GONCALU PACIENCIOVI, který z blízkosti propálil bezmocného Steffena.
87'
Také Zack Steffen musel byl v pohotovosti. Prudký centr dokázal hostující gólman jen tak tak udržet před dotírajícím Basem Dostem.
86'
Oba týmy chtějí ještě v závěru zápasu zaskočit soupeře. Nabíhající Pledl neměl k míči daleko, ale přece jen rychlejší nohy ukázal Makoto Hasebe.
85'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Djibril Sow.
84'
Domácí Eintracht pádil s míčem do kontru. Paciencia přetáhl centr na Kostiće, který ale akci lehce přeběhl a poté už nedokázal ze záklonu lépe zakončit.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Karaman se poprvé po svém příchodu na trávník dostal k míči, ale okamžitě napálil soupeře.
81'
Kostićova aktivita dělá hostům potíže. Skvěle ale vystoupil proti soupeři Kaan Ayhan, který znemožnil další pokračování akce domácího týmu.
80'
Frankfurt se tlač do útoku. Další Kamadův centr od rohového praporku dokázal zasáhnout Paciencia, ale lehkou teč si Steffen na brankové čáře pohlídal.
79'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Rouwen Hennings, přichází Kenan Karaman.
78'
Už už to vypadalo na nadějný protiútok hostů, ale to by nesměl Morales ztratil stabilitu uprostřed trávníku. Nakonec pálil Bas Dost těsně vedle branky.
77'
Střídající Pledl se ihned dostal do hry. Společně se Zimmermannem postupovali podél pravé postranní lajny, ale na bránícího Hintereggera si nepřišli.
76'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Erik Thommy, přichází Thomas Pledl.
75'
Hasebe se ujal rozehrávky z vlastní poloviny. Následně hledal svého krajana v útoku Kamadu, ale ten byl hlídaný dokonce trojicí soupeřů
74'
Filip Kostić si vzal míč pro sebe. Na levém kraji sice předčil Zimmermanna, ale centrem oslovil jen k lehkému zákroku hostujícího gólmana Zacka Steffena.
73'
Akce Frankfurtu skončila téměř dříve než začala. Kohrova nahrávka směřovala jen za paty Dannyho Da Costy a míč skončil za postranní lajnou.
71'
Frankfurt získal po zblokovaném centru rohový kop. Od rohového praporku poslal míč do vápna Kamada, ale jako první se dostal k obrannému zákroku Zack Steffen.
70'
Následně zůstal Kostić chvíli na trávníku, ale nakonec nemusel být ošetřován. Düsseldorf může pokračovat v držení balonu u středové čáry.
69'
S míčem spěchal do útoku Filip Kostić. Srbský záložník si chtěl obhodit Zimmermanna, ale neměl dostatek rychlosti, aby ho předskočil a tak si pomohl faulem.
68'
S Dostem kombinoval střídající Gaćinović. Následně se pokoušel o průnik do vápna i Dajči Kamada, ale japonského útočníka připravil o míč čistým způsobem Hoffmann.
67'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Mijat Gaćinović.
66'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dawid Kownacki, přichází Jean Zimmer.
65'
Další žlutá karta. Adam Bodzek nestačil v rychlostním souboji na Kostiće a musel si pomoci jen přidržením soupeře za dres.
64'
Na útočné polovině si narazil Morales s Kownackým, následně byl u míče u Hennings, ale to už byla obrana domácího celku zformována před šestnáctkou.
62'
Do útoku se vydal i Adam Bodzek. Polský záložník zkoušel najít svého kolegu ze středu pole Finka, ale kapitán Düsseldorfu byl strážen dvěma soupeři.
61'
A Zack Steffen musel být opět připraven. Prudký centr totiž zakroutil do vápna Filip Kostić, ale gólman hostů sebral balon snadno do rukavic ještě před Dostem.
60'
Po hodině zápasu hraje Frankfurt s Düsseldorfem nerozhodně 1:1. Po změně stran jsou více u balonu domácí, kterým se také podařilo vyrovnat skóre.
59'
Najednou se ženou do útoku hosté. Kownacki našel rozběhnutého Henningse, který to měl ale proti velké přesile velmi složité a o míč přišel.
57'
Frankfurt přece jen srovnává stav. Hosté chtěli hrát konstruktivně i před vlastním vápnem, ale o balon velmi rychli přišli. Nakonec mohl najít nadýchaným centrem najít Paciencia BOSE DOSTA, který zamířil hlavou přesně k tyči.
56'
Frankfurtská rozehrávka postrádá překvapení. Kohr s Rodem si sice posouvají míč ze strany na stranu, ale nedokáží soupeře zaskočit nečekaným řešením.
55'
Hlavní rozhodčí musí uklidňovat hráče obou týmů. Bas Dost se pustil do Finka, který ale zachoval chladnou hlavu.
54'
Frankfurt se snaží útočit, ale ofenziva dnes domácím příliš nevychází. Ani souhra Kamady s Pacienciou nedopadla podle představ.
52'
Ze dvaceti metrů pálil jen do zdi Alfredo Moralas. Následně se míč ještě odrazil proti noze Thommymu, který ale umístil střelu mimo Trappovu branku.
51'
Také Dominik Kohr vidí žlutou kartu. Po ubráněném rohu se hnali hosté do protiútoku, který zastavil Kohr jen tvrdým faulem na Thommyho.
50'
Domácí rozehrávali standardní situaci, Kostić pálil z místa přestupku, ale jen do míst, kde byl připraven Steffen. Následný rohový kop si hosté snadno pohlídali.
49'
André Hoffmann musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Zatažením za dres zastavil unikajícího Dosta a vysloužil si žlutou kartu.
48'
Také Fortuna poprvé po změně stran zahrozila. Moralesova přihrávka mířila na Henningse, který ale před vápnem nedokázal lépe balon zpracovat do pohybu.
47'
Do druhého poločasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. S Rodem si narazil Paciencia, který ale okamžitě poté fauloval.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dejan Joveljić, přichází Bas Dost.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Hlavní rozhodčí nakonec nastavil v první půli dvě minuty. Ty jsou ale minulostí a hráči odcházejí do šaten.

45+2'
45+2'
Ještě před pauzou je potrestán Niko Giesselmann, který podrazil unikajícího Kostiće.
45+1'
Dajči Kamada mohl těsně před přestávkou srovnat stav. Po parádním centru z levé strany se dostal japonský útočník ke střele z první, ale trestuhodně minul branku.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Hosté pokračovali v mírném tlaku autovým vhazováním. Po dlouhém autu do vápna se ale míče ujal Makoto Hasebe, při vyvážení byl poté faulován Kohr.
44'
Minutu před pauzou se ujal balonu Dawid Kownacki. Abraham se bez cizího zavinění skácel k zemi a hra musela být přerušena.
42'
Po faulu na Kostiće rozehrávali domácí standardní situaci. Právě Kostić se ale rozhodl pouze posunout míč do kombinace k Rodemu s Kohrem.
41'
Frankfurt je zaskočen a musí i nadále bránit. Erik Thommy to zkoušel na Hintereggera, ale zkušený Rakušan byl v obraně pevně postavený.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Hosté jsou po vstřelené brance při chuti a snaží se ještě do přestávky jednou udeřit.
38'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Düsseldorf se musel v posledních minutách téměř jen bránit, ale nyní se dostává do vedení! Po parádním centru Moralase zůstal ve středu vápna zcela osamocený ROUWEN HENNINGS, který uklidil hlavičku mimo dosah Kevina Trappa.
37'
Opět se píská proti domácím. Kostić si pomohl v souboji s Thommym přistrčením, což neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu, který stál vedle souboje.
36'
Zčistajasna nebezpečně hlavičkoval Goncalo Paciencia. Po parádním pasu Filipa Kostiće vyplaval portugalský útočník na zadní tyči, ale Steffena nepřekonal.
35'
Zpoza postranní lajny vhazoval Matthias Zimmermann, hosté se ale u míče příliš dlouho nezdrželi, ale ani Kamada nebyl úspěšný v souboji s Giesselmannem.
34'
Hosté uklidňují hru postupnou kombinací. Kownacki si pomohl s Moralesem, který ještě zkoušel vysunout Henningse, který byl ale pouze v ofsajdu.
33'
S Kostićem si narazil Rode, dále byl u balonu i Paciencia, ale portugalskému útočníkovi dnes nevychází finální fáze. Proti se postavil v obraně Hoffmann.
31'
Kamada nebyl daleko od zisku těsně před vápnem. Nyní se ale rozhodčí ozval a rozpoutal další vlnu pískotu. Následně si musel zjednat pořádek ve vápně Kevin Trapp.
30'
Ani půlhodina hry branku nepřinesla. Už se zdálo, že se Frankfurt bude nadechovat do tlaku, ale kromě propagačních střel Kamady a Joveljiće ze střední vzdálenosti nic nevymyslel.
29'
Tvrdým zákrokem se tentokrát prezentoval Oliver Fink, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Frankfurtští fanoušci se okamžitě ozvali, ale odpískání faulu se nedočkali.
28'
Žlutou kartu vidí také Dajči Kamada. Japonský útočník až příliš agresivně napadal rozehrávku Düsseldorfu.
27'
Ve středu trávníku si výtečně narazil Rode s Kohrem, následně měl v akci pokračovat i Paciencia, ale portugalskému útočníkovi ujel balon od kopačky.
26'
Frankfurt měl po faulu Ayhana volný přímý kop z levé strany. K rozehrávce se opět postavil Dajči Kamada, který zkoušel zakroutit balon do šestnáctky, ale našel jen Hoffmanna.
25'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Kaan Ayhan. Hostující stoper nedovoleně zastavil ve středu pole Hasebeho.
24'
Frankfurt se pomalu dostává do tlaku. Nyní zkoušel překonat střední část trávníku Sebastian Rode s Filipem Kostićem. Lépe byl ale postavený Hoffmann.
23'
Také Dajči Kamada se osmělil v útoku. Po přihrávce od Kostiće se prosmýkl do střelecké pozice, ale v klíčovou chvíli mu balon sjel z kopačky a Steffen tak neměl složitou práci.
22'
Ze střední vzdálenosti se odhodlal ke střele Dominik Kohr. Pětadvacetiletý záložník namířil ale jen do středu branky, kde byl připravený k zásahu Steffen.
21'
Alfredo Morales chtěl vybojovat balon na Abrahamovi až příliš agresivně. Domácí kapitán skončil na trávníku s bolestivou grimasou a sudí musel pískat faul.
20'
Úvodních dvacet minut branku nepřineslo. Da Costa se opět zjevil u balonu, nyní zkoušel oslovit Kamadu, který byl ale pokrytý hned dvojicí soupeřů.
19'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do stálejšího tlaku. Da Costa si narazil s Kohrem, poté se ale do akce vložil Adam Bodzek, který fauloval unikajícího Kohra.
18'
Zimmermann rozehrál akci podél pravé postranní lajny. S Thommym si ale snadno poradil Abraham a domácí mají balon opět k dispozici.
17'
Také Rouwen Hennings nebyl ve špatné střelecké pozici. Moralesova přihrávka však byla příliš pomalá a toho využil vracející se Hasebe k zablokování střely.
16'
Paciencia si přebral míč na hranici pokutového území, následně ještě přihrával pod sebe do druhé vlny k Rodemu, který ale nedokázal prostřelit soupeře před sebou.
15'
Po úvodních divokých minutách se hra lehce uklidnila. Frankfurtští fotbalisté se tlačili do útoku, ale souhra Kostiće s Joveljićem nebyla z nejpřesnějších.
13'
Rode ve středu pole přišlápl kopačku Finkovi a musel balon odevzdat. Hosté se pokoušeli o rychlé rozehrání, ale obrana Frankfurtu se bleskově zformovala.
12'
Zničehonic musel Trapp padal ke své tyči. Obrana Frankfurtu si nedokázala pohlídat Henningse, který proklouzl do střelecké pozice, ale branku domácích nakonec těsně minul.
11'
Kamadův centru do pokutového území měl najít Joveljiće. V šestnáctce si ale dělal prostor nedovoleným způsobem Paciencia a bylo po šanci.
10'
Úvodní desetiminutovka proběhla s velkým nasazením. David Abraham si dělal místo tělem, ale na Gisselmanna si nepřišel a musel faulovat.
9'
Morales skvěle zatlačil napadajícího Kostiće a získal míč v nebezpečném prostoru. Centrem ale už Henningse v pokutovém území nedokázal najít.
8'
Dajči Kamada rozehrával standardní situaci z místa přestupku, ale v úvodu zápasu se příliš nepředvedl. Balon nasměroval jen daleko za hostující branku.
7'
Také Frankfurt se dostal na útočnou polovinu. Dominik Kohr si postrčil míč před Bodzekem, který poté musel sáhnout jen k dalšímu faulu.
6'
Düsseldorf vstoupil do zápasu pořádně nebezpečně. Kevin Trapp musle být opět v pozoru, ale tentokrát prudkou ránu Kownackého stačil udržet.
5'
Hosté se několik sekund radovali z vedoucí branky, když povedenou rozehrávku zakončil střelou křížem Hennings. Ještě před tím se ale pískala nedovolená hra Moralese.
4'
Düsseldorf se tlačil do útoku. S Thommym si narazil na levém kraji Bodzek, následně byl ve hře i druhý Polák v sestavě hostujícího týmu Dawid Kownacki.
3'
Matthias Zimmermann začal pořádně zostra. Ve středu pole trefil tělem Kostiće, který se skácel k zemi. Frankfurt velmi rychle rozehrával, ale míč sebral Zack Steffen.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté hostující celku. Od Finka putoval balon podél postranní lajny k nohám Henningse, který už se ale nedokázal otočit proti Kostićovi.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třetího kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy může za několik málo okamžiků odstartovat.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Kohr, Rode, Kostić – Paciência, Kamada, Joveljić.
Náhradníci: Rönnow – N'Dicka, G. Fernandes, Sow, Gaćinović, A. Touré, Chandler, Durm, Dost.

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Gießelmann – Bodzek, Fink (C) – Thommy, Morales, Kownacki – Hennings.
Náhradníci: Kastenmeier – Tekpetey, Bormuth, L. Baker, Zimmer, Ofori, Pledl, Contento, Karaman.

Eintracht Frankfurt

Frankfurtší fotbalisté v předešlé sezoně rozhodně nezklamali. V Bundeslize sice v závěru nedokázali sbírat potřebné body a skončili "až" na konečné sedmé pozici jen s minimální ztrátou na týmy před sebou. V Evropské lize však Frankfurt pokukoval po samotném finále. Semifinálové dvojutkání s Chelsea musel rozhodnout až penaltový rozstřel, který vyšel o něco lépe londýnskému týmu.

Německý tým přišel v přestupovém období hned o několik svých hvězd. Útočník Luka Jović si vysloužil přestup do Realu Madrid, s Bundesligou se rozloučil i Sebastian Haller, který zamířil do West Hamu. Na hostování do Newcastleu se poté odebral Jetro Willems. Naopak dres Frankfurtu budou nově oblékat Kevin Trapp, Martin Hinteregger, Sebastian Rode nebo Dominik Kohr.

V přípravě Frankfurt příliš nezářil. S Wolfsburgem padl po penaltách, poté prohrál vysoko 1:5 s Young Boys. V rámci Uhren Cupu následně ale zdolal Lucern 3:1. V Evropské lize už má za sebou Frankfurt tři předkola, když nejprve vyprovodil ze soutěže estonskou Floru a následně i lichtenštejnský Vaduz. V bitvě o základní skupinu poté dokázal Frankfurt vyřadit také Štrasburk.

V prvním kole Bundesligy Frankfurt udolal brankou z první minuty Hoffenheim. O brzký vítězný gól se postaral Martin Hinteregger. Do druhého kola nastoupili Frankfurtští ve výrazně pozměněné sestavě a odrazilo se to i na výsledku, když si ze stadionu Lipska odvezli porážku 1:2.
Fortuna Düsseldorf

Düsseldorf v minulém ročníku Bundesligy patřil do samého středu tabulky. I přes zlepšené výkony ve druhé části sezony se na lepší jak desátou pozici vytáhnout nedokázal. Düsseldorf trápila především defenziva, která inkasovala hned pětašedesát gólů, což bylo pouze o tři méně, než poslední Norimberk.

Přes léto dokázala Fortuna výrazně posílit. Z Chelsea přišel na hostování Lewis Baker, z Brightonu poté Markus Suttner. Oživení by měla přinést i trojice fotbalistů z Ghany Nuhu Kasim, Kelvin Ofori a Opoku Ampomah.

V přípravném období Düsseldorf ani jednou neprohrál! Týmy z nižších německých soutěží přehrával o několik tříd. S tureckým Basaksehirem poté hrál Düsseldorf nerozhodně 1:1. Velmi cenná vítězství si poté německý tým připsal proti Vallecanu, Anderlechtu nebo Eibaru.

Také do nové sezoně vstoupil Düssledorf skvěle, když přehrál ambiciózní Brémy 3:1. Na gól Henningse ještě dokázal po změně stran odpovědět Eggestein, ale poté se prosadili Karaman s Ayhanem a bylo rozhodnuto. Druhý duel Bundesligy už vyšel lépe Leverkusenu, který se dostal do vedení 3:0 již v prvním poločase a ani snížení Moralese už Düssledorfu nepomohlo.
Krásný nedělní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Německá nejvyšší soutěž Bundesliga pokračuje již třetím kolem a my se společně zaměříme na utkání Frankfurtu, který před domácím publikem přivítá Düsseldorf.